Geri Dön   Wardom.Org > Off-Topic > Siyaset

 
Eski13-07-2006, 11:01   #1
alpertunga.
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - alpertunga.
Thumbs down Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!!

değerli wardom ailesi; geçenlerde burda bir arkadaş nicki shodan dı sanırım nurettin veren in internet sayfasının düzenleyicisi imiş,geldi bi reklam yaptı gitti..yok modlar alınacak rekle,amdan gelir vercez falan...peki nurettin veren kim?
nurettin veren işçi partisi genel başkanı doğu perinçek in yanlısı,partidaşı...ben daha bişey demiyorum resimlerin yazılarını koymadım bile ...işte doğu perinçek...
SAYGILARdeteylı bilgi ve resim ve yazı için işte link

Düzenleyen alpertunga. : 13-07-2006 11:17.
 

Eski11-05-2007, 18:31   #2
metatron
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - metatron

mesajlarınızı, seviyeli olarak yazarsanız kişisel oplarak mutlu olurum..
 

Eski11-05-2007, 18:32   #3
xthief
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - xthief

2006 da son mesaj yazılmış.

Hiç sevmediğim bir şey bu ama bu konuyu ben canlandıram.

Düzenleyen xthief : 11-05-2007 18:33. Sebep: @metatron benden önce davranmış
 

Eski11-05-2007, 18:41   #4
metatron
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - metatron

arkadaşlar, konu daha önce forumda verildiyse, yeniden açmak yerine canlandırmak daha uygun zaten. bu şekilde forum kirliliğini engelleyebiliriz..

(tabi bunu kötü niyetle, 10 dakka içinde 100 tane 2 yıl öncesinin konusunu açanlar için söylemiyorum)
 

Eski11-05-2007, 18:57   #5
xthief
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - xthief

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
arkadaşlar, konu daha önce forumda verildiyse, yeniden açmak yerine canlandırmak daha uygun zaten. bu şekilde forum kirliliğini engelleyebiliriz..

(tabi bunu kötü niyetle, 10 dakka içinde 100 tane 2 yıl öncesinin konusunu açanlar için söylemiyorum)
yinede sebep ne olursa olsun eski bir konuyu deşmek huyum değildir.

Ama bu istisnai bir durum, belki görmeden, bu adamın zihniyetini bilmeden oy verecekler vardır. İllaki vardır. Çünkü seçim anketinde görmüştüm gibi öyle bir şeyler

Arkadaşların PKK yı destekleyen vatan haini bir (ş.....z) adamın fikirlerini benimseyecek kişiler olmadıklarını tahmin ediyorum .
 

Eski11-05-2007, 19:24   #6
m@rduk
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - m@rduk

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi xthief Mesajı Göster


Arkadaşların PKK yı destekleyen vatan haini bir (ş.....z) adamın fikirlerini benimseyecek kişiler olmadıklarını tahmin ediyorum .
ben işçi partisi üyesiyim.
şimdi ben dediğin gi bi şerefsiz birimiyim...
ben şimdi pkk destekçisimiyim.
partinin
150 bin üyesi geneli batıdan ezilen sınıftan olan insanlar hepsi pkklımı...
daha dün seviyeden bahsediyordun ama
gene seviyesizlik etmişsin
çok yazık.
 

Eski11-05-2007, 19:31   #7
xthief
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - xthief

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi m@rduk Mesajı Göster
ben işçi partisi üyesiyim.
şimdi ben dediğin gi bi şerefsiz birimiyim...
ben şimdi pkk destekçisimiyim.
partinin
150 bin üyesi geneli batıdan ezilen sınıftan olan insanlar hepsi pkklımı...
daha dün seviyeden bahsediyordun ama
gene seviyesizlik etmişsin
çok yazık.
oradaki cümleye bak üyelerine herhangi bir kötülemede bulunmadım.
Sadece partinin yöneticisini söyledim. Partinin tümünü senin dediğin gibi görmek zalimlik olur.

Keser döner, sap döner; gün gelir hesap döner! Şimdi üzerine şeriatçi damgası yemenin, iftiralara maruz kalmanın ne demek olduğunu anlamışsınızdır.

Bu fotoğrafları gördükten sonra aynı başkanınıza saygı gösterecekmisiniz. Asıl mesele bu .
 

Eski11-05-2007, 19:33   #8
m@rduk
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - m@rduk

İŞÇİ PARTİSİ TÜZÜĞÜ


22-23-24 Aralık 2006 günlerinde, Ankara’da “Millî Hükümet Programı’yla iktidara” hedefiyle toplanan 7. Genel Kongre’de (Suphi Karaman Kongresi) kabul edilmiştir.

BAŞLANGIÇ

İşçi Partisi, Büyük Millet Meclisi Reisi Mustafa Kemal Paşa’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Anayasa Tasarısı olarak sunduğu 13 Eylül 1920 tarihli Halkçılık Programı’nda ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 17 Kasım 1920 günü kararlaştırdığı Halkçılık Beyannamesi’nde saptanan temel programın bugün de geçerli olduğunu ilan eder.

“Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti, hayat ve bağımsızlığını kurtarmayı yegâne ve mukaddes gaye bildiği halkı, emperyalizm ve kapitalizm tahakküm ve zulmünden kurtararak, irade ve hâkimiyetin hakiki sahibi kılmakla gayesine ulaşacağı
kanaatindedir.

“Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti, milletin hayat ve bağımsızlığına suikast
eden emperyalist ve kapitalist düşmanların tecavüzlerine karşı müdafaa ve harici
düşmanlarla işbirliği yapıp milleti aldatmaya ve ifsada çalışan dahili hainlerin
cezalandırılması için orduyu sağlamlaştırmayı ve onu milli bağımsızlığın dayanağı
bilmeyi borç sayar.”

I.TEMEL İLKELER

1. Ad ve Nitelik
İşçi Partisi, Türkiye işçi sınıfının, köylülerin, esnaf ve zenaatkârların, kamu çalışanlarının, fikir emekçilerinin, millî sanayici ve tüccarların ortak millî iktidarı için mücadele eden öncü partidir. Kısaltılmış adı İP’dir. Merkezi Ankara’dadır.

İşçi Partisi, Türk Devrimi’nin milliyetçi, halkçı ve sosyalist birikimini, Parti’nin Tüzük ve Programı temelinde, tek bir disiplin altında kucaklar.

Parti’nin simgesi, Çoban Yıldızı’dır. Parti’nin flaması, kırmızı zemin üzerine sarı yıldızdır. Parti simgesi, oy pusulalarında beyaz zemin üzerinde yıldız olarak gösterilir.

2. Amaç
İşçi Partisi’nin yakın amacı, Meşrutiyetlerle başlayıp Kemalist Devrim’le en büyük atılımını gerçekleştiren millî demokratik devrimimizi tamamlayarak, millî devleti ve halk yönetimini yeniden kurmak, emperyalizmin baskı ve denetimine son vermek, Ortaçağ kalıntısı bütün ilişki ve kurumları hayatın her alanından temizlemek, halkı özgürlüğe, esenliğe ve aydınlığa kavuşturmaktır.

İşçi Partisi, Türkiyemizin bugün Asya’dan yükselen çağdaş ve toplumcu uygarlığın önündeki seçkin yerini alması için, artık mafyalaşan kapitalizmin her tür sömürü ve baskısını arasız devrimlerle ortadan kaldırmayı ve imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir toplum kurmayı hedefler.

İstiklâl Marşımızda belirtildiği gibi, “tek dişi kalmış canavar” olan bugünkü Batı merkezli mafya-tarikat sisteminin, insanın insana kulluğuna, kadın ile erkek arasındaki eşitsizliğe, yabancılaşmaya, yozlaşma ve çürümeye yol açan kurum ve ilişkileri, bütün siyasal, ekonomik ve toplumsal temelleriyle birlikte temizlenecektir. İnsan ve doğa yıkımdan kurtarılacaktır. Bencilliğe ve özel çıkara değil, kamu yararına öncelik veren yeni toplumun kurulmasında, halkımızın güçbirliği, elbirliği, kardeşlik ve dayanışma geleneği, en büyük itici güç olarak harekete geçirilecektir.

3. Öncü Geleneği ve Devrim Mirası
İşçi Partisi, 150 yıllık devrimimizin Namık Kemal’lerden Mustafa Kemal’lere uzanan öncü parti geleneğinin ve bu sürecin ayrılmaz parçası olan emekçi partilerin ürettiği düşünsel ve örgütsel birikimin devamı ve mirasçısıdır.

İşçi Partisi, milletin bağımsızlığına, vatanın bütünlüğüne, halkın mutluluğuna, yurtta ve cihanda barışa hizmet için, insanlığın Fransız Devrimi, Amerikan Bağımsızlık Savaşı ve Devrimi, Sovyet Devrimi, Türk Devrimi, Çin Devrimi ve Cezayir Kurtuluş Savaşı gibi büyük devrimci atılımlarla elde ettiği bağımsızlık, özgürlük, barış ve bilgi birikimini savunur ve bu yöndeki mücadeleleri destekler.

4. Bilimin Yol Göstericiliği
Hayatta en hakiki yol gösterici bilimdir. İşçi Partisi, arkada kalan yüzyıllarda, milletimizin ve insanlığın millî kurtuluş savaşlarından, demokratik ve sosyalist devrimlerden beslenen bilim ve kültür mirasını değerlendirir ve rehber kabul eder. Partimiz, daima gerçeklerden hareket eder, teoriyi hayatın içinde arar, pratikte sınar ve geliştirir.

5. İdeolojik ve Örgütsel Bağımsızlık
İdeolojik ve örgütsel bağımsızlık esastır. İşçi Partisi, kendi yolunu kendi çizer. Teorisini, programlarını ve siyasetlerini kendisi oluşturur. Başka bir ülke veya başka bir parti tarafından yönetilmeyi reddeder. Dünyanın diğer ülkelerinin siyasal partileriyle, yurtsever ve emekçi kuruluşlarıyla ilişkilerinde bağımsızlık ve eşitlik ilkelerini dikkatle uygular.

6. Halka Dayanmak
En büyük üretici ve değiştirici güç, emekçi halkın kendisidir. İşçi Partisi, bu bilinçle halka güvenir, halkı seferber eder ve halk yönetimini halkın eliyle inşa eder.

İşçi Partisi, emekçilerin siyasal, kültürel ve manevi yönlerden gelişerek toplumumuzun her alanda ilerlemesine önderlik edecek öncüler haline gelmeleri ve böylece halkın bütün kitlesiyle seçkinleşmesi ve sonuç olarak öncü ile kitle arasındaki farkın kalkması için çalışır.

7. Milleti Birleştirmek
İşçi Partisi, millî devletin bağımsızlığı ve egemenliği, vatanın bütünlüğü, Kemalist Devrim’in başarısı için, çeşitli kavimsel köken ve mezheplerden milletimizin birleştirilmesine önderlik eder.

İşçi Partisi, halk içindeki çelişmelerin şiddet yöntemiyle ele alınmasına karşı kararlı mücadele yürütür, sorunların özgür ve zengin tartışmalarla çözülmesine çalışır. Halk içinde şiddete başvurulmasına kesinlikle izin vermez.

8. Emperyalizme Karşı Dayanışma
İşçi Partisi, emperyalizme karşı, devletlerin bağımsızlık, milletlerin kurtuluş ve halkların devrim mücadelelerini destekler.
 

Eski11-05-2007, 19:35   #9
m@rduk
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - m@rduk

Perinçek Abdullah Öcalan ile niçin görüştü?

DOĞU PERİNÇEK’İN
APO İLE GÖRÜŞMESİ

1. GÖRÜŞMENİN ZAMANI VE NEDENİ

Görüşme ne zaman oldu
Perinçek, 1989 Ekim ayında ve 1991 Nisan ayında Abdullah Öcalan ile iki kez görüştü. Perinçek, o zaman İP Genel Başkanı değil, 2000’e Doğru dergisinin Genel Yayın Yönetmeni idi. Türkiye’nin hemen hemen bütün önde gelen gazetecileri, Güneri Cıvaoğlu, Fatih Altaylı, Hasan Cemal, Mehmet Ali Birand, Cengiz Çandar ve diğerleri de, Apo ile görüşmeler yaptılar. En son MİT Müsteşarı Emre Taner’in Apo ile görüşmesi basına yansıdı (Hürriyet, ….2005).

Sistemin istihbarat servislerinin ve gazetecilerinin Apo ile görüşmesine ses çıkaran yok. Ama Batı işbirlikçisi sistemin denetimi dışında, Türkiye için, Türkiye halkı için, görüşme yapılınca, yıllardır sistemin bütün güçleri seferber edilerek kapsamlı bir propaganda kampanyası yürütülüyor. Görülüyor ki, bir tek Doğu Perinçek’in görüşmesi, ABD merkezli sistemi rahatsız etmiş. SüperNATO merkezli psikolojik savaşın boyutları, Doğu Perinçek’in mücadelesinin etkisini ve büyüklüğünü gösterir.

Perinçek, Apo ile niçin görüştü?
Perinçek’in amacı, Batı devletlerinin, özellikle ABD’nin Körfez Savaşı öncesi ve başlangıcında, Kürt sorununa müdahale zeminlerini daraltmaktı. Nitekim görüşme bu eksen üzerinde cereyan etmiştir. Görüşmeden sonra yayınlanan çeşitli yazılarda “Apo Perinçekçi olmuş” yorumları yapıldı. Apo’nun bu görüşmelerdeki vurguları şöyleydi: Bende Kürtlük aşkı yok. Türkiye’nin Aydınlanma hareketinin bir parçasıyız. Başlangıçta TC düşmanlığı yok. Bulgaristan’ın Türklere baskısı. Eski Genelkurmay Başkanı Üruğ’a suikast. Mustafa Kemal’in Kürtlere müracaatı. Avrupa bana tapulansa da... Amerika gitsin okyanusun ötesine. Tıpış tıpış Sevr’e yürüyorlar. Amerika varsa özgürlük olamaz. Sevr’in hortlatılmasında AT, Özal ve diğerler var. Evet Keloğlan’la birleşeceğiz, Özgürlüğe sarılan Türkiye özlem. Birliği devrimle gerçekleştirmek vb.

Özetle Perinçek, ABD’nin Yeni Dünya Düzeni projesiyle bölgemizde milliyetleri ve mezhepleri birbirine düşürmek istedikleri koşullarda, Türkiye’nin ve halkın birliğine hizmet eden bir çaba gösterdi. Abdullah Öcalan, yakalandıktan sonra verdiği ifadede görüşmeyi şöyle özetledi: Perinçek, bize ABD’nin ve Avrupa’nın peşinden gitmeyin. Bu yoldan bir yere varamazsınız. PKK’yi dağıtın, Türkiye’nin bütünlüğü içinde yer alın telkinlerinde bulundu (Apo’nun ifadeleri ve Hürriyet, 18 Mart 1999).

Perinçek, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’ndaki siyasetini uyguladı
Büyük Devrimci Önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı başlarında İngiliz emperyalizminin Kürt sorununu kullanmasına karşı hangi siyaseti izlediyse, Perinçek de o siyaseti izledi. Perinçek de Atatürk gibi, Kürtlerin “Kürdistan Teali Cemiyeti” gibi Batı güdümlü ayrılıkçı örgütlerde değil, Müdafaai Hukuk Cemiyeti gibi milli ve devrimci örgütlerde Türklerle birlikte örgütlenmesini savundu. Mustafa Kemal’in çeşitli Kürt liderleriyle ilişkilerinde ve yazdığı yazılardaki tavrı ne ise, Perinçek’in tavrı da, o’dur. Bu tutum, Amasya Tutanağı’nda, Erzurum ve Sivas Kongresi Nizamname ve Beyannameleri’nin birinci maddelerinde ifade edilen saptama ve politikalara dayanır. Türk ve Kürdü birleştirmek; Türkiye’ye yönelik tehditleri göğüsleme ve Cumhuriyet Devrimi’ni tamamlama görevinin gereğidir. Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı aynı zamanda Kürtleri kazandığı için başarmıştır.

Ucuz değil doğru ve cesur politika
Bugün de izlenmesi gereken politika budur. Perinçek, halk kitlelerini avlamaya yönelik ucuz politikaların adamı değildir. Arkadaşlarıyla birlikte gereğinde tehlikeleri üstlenir ve çözüme yönelik doğru ve cesur politikaları üretir ve izler.

Erdal İnönü-Deniz Baykal’ın yönetimindeki SHP, PKK ile seçim ittifakı yaptı. Çeşitli partilerin başkanları, Apo’nun dört-beş kademe altındaki yöneticilerle görüşmeler yapar. Mehmet Ağar, “Abdullah Öcalan’a çok iş düşüyor” diyerek, Apo’yu federasyonlaşmada muhatap haline getirir. Devlet Bahçeli, İran’daki Azerileri kışkırtıp, ABD’nin Türkiye’yi İran ile karşı karşıya getirme ve Kürdistan’ı büyütme politikasında rol üstlenir. ANAP, DYP, CHP, DSP, MHP ve AKP, iktidar dönemlerinde Çekiç Güc’e oy verir,Habur kapısını açık tutar ve ABD ile birlikte Kukla Devlet’i kurarlar; Apo ile birlikte AB üyeliğini savunurlar. Bunlar sistem içindeki uygulamalardır ve hücuma uğramaz. Ama sistemin dışındaki girişimler, sistemin psikolojik savaş kampanyasının hedefidir.

Halkımızın her kesimi üzerindeki baskılara ve eşitsizliklere karşı mücadele etmek görevimizdir
Perinçek’in önderlik ettiği Parti’nin Güneydoğu bölgesi halkımıza yapılan baskılara karşı çeşitli düzlemlerde yürüttüğü mücadeleler de eleştiri konusu olmaktadır.

Partimiz, Körfez Savaşı öncesinde veya sonrasında, Kürt halk kitleleri üzerindeki baskı ve eşitsizliklere karşı kararlı olarak mücadele etti. Türkiye’nin birliğinin ve bağımsızlığının eşitlik ve özgürlük sağlanarak, sağlam bir temele oturtulacağını savunduk. Türkiye, Kürt kitlelerinin taleplerini karşılamalı ve kendi Kürdünü kazanmalıydı. Bu tavrımız doğrudur. Doğu Perinçek’in önderlik ettiği İşçi Partisi, her zaman halk kitleleri üzerindeki baskı ve eşitsizliklere karşı mücadele etti. Bu mücadeleyi, ABD emperyalizmine karşı bütün milletimizin birliği açısından yürüttü.

Eğer Türkiye Perinçek’in tutumunu benimseseydi
Eğer Türkiye Körfez Savaşı öncesinde Perinçek’in politikasını benimseseydi, Türkiye halkı birleştirilebilir, bölücülük etkisiz hale getirilebilir ve bugünkü bölünme ve parçalanma tehdidi çok daha zayıf olurdu. 1990 öncesinde Kürtlerin hak ve hukukunu tanımayan hükümetler, daha sonra ABD ve AB’nin dayatmalarıyla İkiz İhanet Yasalarını bile çıkardılar. Türkiye’nin vereceği demokratik hakları Batı devletleri sağlamış oldu. Kürt halk kitleleri böylece Türkiye’ye değil, Batı’ya bağlandı.
 

Eski11-05-2007, 19:37   #10
m@rduk
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - m@rduk

2. ÜÇ AYRI AKLAMA KARARI
Apo görüşmesinin 2000'e Doğru’da yayınlanması üzerine açılan ceza davalarında, iki ayrı aklama kararı ve bir takipsizlik kararı verilmiştir. (İstanbul 2 Nolu DGM’nin, 27. 6. 1990 tarih, E 1989/277, K 1990/148 ve 4.12.1991 tarih, E 1991/216, K 1991/454 tarihli kararları ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Hazırlık 1997/1777, K 1997/237 sayılı takipsizlik kararı)

3. PERİNÇEK APO’NUN SHP LİSTESİNDEN
DÖRT MİLLETVEKİLLİĞİ ÖNERİSİNİ REDDETTİ

SHP’nin PKK ile seçim ittifakı
1991 genel seçimlerinde Erdal İnönü-Deniz Baykal’ın yönetimindeki SHP, PKK ile seçim ittifakı yaptı. Ama hiç kimse bu konuda bir kampanya yürütmedi; yürütmez. Çünkü o ittifak, ABD merkezli sistemin içindeydi. Bu ittifakın içine 1991 seçiminde Doğu Perinçek’in genel başkanı olduğu Sosyalist Parti’yi de katmak istediler. Ancak Doğu Perinçek bunu reddetti.

Öneri nasıl yapıldı
PKK’nin Avrupa temsilcisi, 1991 genel seçimi öncesinde Perinçek’i Ankara’daki evinden telefonla arayarak, Apo’nun Perinçek’in Partisine, SHP’nin bir protokolla HEP’e verdiği 21 milletvekilliğinden dördünü önerdiğini belirtti. Hatta bu öneride, Diyarbakır, Şırnak ve Mardin gibi illerin birinci sıra adaylığı da belirtildi. Perinçek, öneriyi parti organlarında tartışmaya bile gerek görmeden anında reddetti.

Perinçek açısından bu öneriyi kabul etmenin herhangi bir tehlikesi de yoktu. Perinçek ve arkadaşları, SHP listelerinden milletvekili olacaklardı. Ama Perinçek’ler için mesele, milletvekili veya bakan olmak değil, Türkiye’nin bağımsızlığına, bütünlüğüne ve emekçilere bağlı bir çizgide ısrar etmekti.

Öcalan’ın Milliyet, Sabah’a ve Gündem gazetelerine açıklaması
Bizzat Apo, 1991 yılı sonunda, Milliyet ve Sabah gazetelerine yaptığı açıklamalarda, Perinçek’e dört milletvekili önerdiğini ve parlamentoya girerek, SHP listesinden seçilecek 21 milletvekilinin başına geçmesini rica ettiğini açıklamıştır (Milliyet ve Sabah, 7 Aralık 1991).

Apo: “Perinçek tenezzül etmedi”
Apo, Perinçek’e dört milletvekili önerisini, 3 Mayıs 1993 tarihli Gündem gazetesinde de anlatmış ve bu öneriyi reddettiğimi birkaç kez vurgulayarak dile getirmiştir:

“Sayın Doğu Perinçek de buraya geldi. İlk pratik politika önerim şu oldu. Dedim ki, bir devrim merkezi var, onun parlamenter sözcüsü ol. Bu güzel bir şey. Eğer bir parlamenter sözcüsü olsaydı, Kürt-Türk birlikteliği de çok iyi gelişebilirdi. Kim kardeşlik istemiyor. Bize ikide bir milliyetçi diyorsunuz. Seni kendi ülkesinde ve devrimin bir merkezinde milletvekili adayı önerecek kadar Enternasyonalizme yatkınlık gösteren bir hareket mi milliyetçidir, yoksa buna tenezzül etmeyen, kendini çok üstte gören bir anlayışın sahibi mi milliyetçidir? Ve ben fazla anlamlı bulamadım...Tenezzül etmediler.” (Gündem, 3 Mayıs 1993)

Öcalan, Hasan Cemal ile söyleşisinde de gerçeği söyledi
Yine Öcalan, Hasan Cemal’e 14 Nisan 1993 günü yapılan söyleşide, Doğu Perinçek’in SHP listesinden milletvekilliği önerisini reddettiğini belirtmektedir (Hasan Cemal, Kürtler, s.39)

Perinçek, SHP-PKK seçim ittifakına niçin katılmadıklarını Anayasa Mahkemesi’nde anlattı

Apo’nun SHP listesinden dört milletvekilliği önerisini niçin reddettiğimizi ve PKK ile SHP arasındaki seçim ittifakına niçin katılmadığımızı, 12 Mayıs 1992 günü Anayasa Mahkemesi’nde yaptığım savunmada anlattım. Anayasa Mahkemesi tutanağından aynen aktarıyorum:

“Bugün koalisyonu paylaşan Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin listeleri içinde milletvekillikleri bize teklif edilmiştir. Bakın şimdi çok önemli bir şeyi açıklayacağım. PKK Genel Sekreteri Abdullah Öcalan, Milliyet ve Sabah gazetelerine açıkladığı için ve gazetelerde yazıldığı için bunu söylüyorum. Orada diyor ki, ‘Sosyalist Parti’ye, bize SHP’den verilen milletvekilliklerinden 4 tanesini vermek istedik. Reddettiler bizi.’ Demek ki, SHP seçimlere girerken PKK’ya 21 tane milletvekilliği vermiştir. PKK da bunun 4 tanesini Sosyalist Parti’ye önermektedir. ‘Gelin 4 tane de size verelim, ayrı parti olarak girmeyin, hepimiz SHP olarak girelim’ demiştir. Sosyalist Parti bunu reddetmiştir. Demiştir ki, ‘ben ayrı, bağımsız bir partiyim, fikirlerim var, hiç kimsenin sırtından da Meclis’e girmem, ayrı kimliğimle ve kişiliğimle toplumun karşısına çıkarım’. Ben bunu niçin söyledim?... Bunu şunun için söyledim: En yasadışı olan PKK bile Türkiye’de yasal politik hayatın içine girmiştir. O kadar içine girmiştir ki, Parlamentoda sandalye pazarlığı yapabilmektedir. İktidar partileriyle anlaşmalar yapabilmektedir. İktidar partisi olacaklardan milletvekillikleri alabilmektedir ve o aldığı milletvekilliklerini sağa sola dağıtabilmektedir. Teklif de edebilmektedir.”
 

Eski11-05-2007, 19:38   #11
blackmode
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - blackmode

Apo ile Doğu çıkıyorlarmış çiçekler falan ne kadar güzel bir görüntü.Geceleri çok eylenceli geçmiş sabah keyfini çıkartıyorlar.Ciddi bir yorum yapmayı düşünmüyorum,direk geyik
 

Eski11-05-2007, 19:38   #12
m@rduk
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - m@rduk

4. REKOR KIRAN FOTOĞRAFLAR

Perinçek’in Abdullah Öcalan ile görüşme fotoğrafları
Bu fotoğrafların gizli saklı bir tarafı yoktur. Perinçek, 2000’e Doğru Genel Yayın Yönetmeni olarak Apo ile görüşme yaptı ve görüşme dergide yayımlanacağı için fotoğraflarla da görüntülendi. Görüşme sırasında hem 2000’e Doğru muhabiri hem de PKK görevlileri fotoğraf çektiler. 2000’e Doğru, kendi çektiği fotoğrafları yayımladı. Basında kampanya halinde çıkan fotoğraflar ise, ilginçtir PKK’nin çektiği fotoğraflar.

Perinçek, ne zaman Türkiye’yi savunan bir meseleyi kamuoyu önüne getirse, ne zaman ABD emperyalizminin planlarını bozsa, Apo ile görüşme fotoğrafları, basında boy gösterir. Bu görüntüler, son on yılda en çok yayımlanan fotoğraf ünvanını kazanmış bulunuyor.

MİT fotoğraflar karşılığında PKK’ya ne verdi?
Daha önemlisi, fotoğrafların MİT’e PKK tarafından teslim edilmiş olmasıdır. Perinçek’in Apo ile görüşmesinin fotoğrafları 2000'e Doğru dergisinde çıkmıştı. Hatta Apo’nun Perinçek’e karanfil uzatan bir fotoğrafını derginin kapağında yayınlanmıştı. Bu fotoğraflardan utanılsa, herhalde yayınlanmazdı. Nitekim bütün gazeteciler, Güneri Cıvaoğlu, Fatih Altaylı, Hasan Cemal, Mehmet Ali Birand, Cengiz Çandar ve diğerleri kendilerinin Apo ile görüşme fotoğraflarını yayımladılar. Ancak Şeriatçı-Ülkücü gazetelerde yayınlanan fotoğraflar, 2000’e Doğru’nun çektikleri değil. Bunlar, PKK’nin MİT'e gönderdiği fotoğraflar. Bu fotoğraflar karşılığında MİT’in PKK’ye ne verdiği araştırılmalıdır.
Fotoğraf bombardımanının arkasında MİT içindeki CIA ekibinin bulunması, yapılan işin karakteri gereğidir. Türkiye düşmanı güçler, Sevr tehdidine karşı en kararlı tavrı alan İşçi Partisi’ni yıpratabilmek için ne yapacaklarını şaşırmışlardır.

Yüzlerce kez yayınlanan bu fotoğraflar, İşçi Partisi’nin ve Doğu Perinçek’in hiçbir açığının, hiçbir lekesinin bulunmadığının en güzel kanıtıdır. Bütün MİT dosyaları karıştırılmış, CIA’dan yardım istenmiş, İşçi Partisi’nin bir açığını bulmak için özel araştırma birimleri kurulmuş, telefonlar yıllarca dinlenmiş, ancak bir şey bulunamamış ve bir dergi röportajında çekilip, benzerleri yayımlanmış fotoğraflara muhtaç kalmışlardır.
 

Eski11-05-2007, 19:42   #13
blackmode
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - blackmode

m@rduk ne yazdığının farkındamısın?

Düzenleyen blackmode : 11-05-2007 19:47.
 

Eski11-05-2007, 19:42   #14
Leke
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - Leke

apo denen o.b.ç yi adam sayıp karşısına alıp muhattap olan da şerefsiz benim için.
 

Eski11-05-2007, 19:46   #15
gokhan32
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - gokhan32

m@rduk bunalrı aldığın site şurası mıydı bi baksana:P

bi baksana
 

Eski11-05-2007, 19:47   #16
farego
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - farego

Tek bi kelime bu apo şerefsizi hepimizden daha iyi yaşıyor...
 

Eski11-05-2007, 19:51   #17
xthief
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - xthief

Bu fotorağflar yayınlandıktan sonra isteyen istediği şekilde bir savunma yazısı yazabilir. ama tatmin edici olmayacağı kesin.
Apoş ve yanındakilerin İşçi partisine katılmalarını istemek ne anlama geliyor. Böyle bir şey kabul edilebilir bir sebepmi.
Başkanı her ne için PKK ile görüşmüş olursa olsun, hiç bir İşçi Partisi üyesinin PKK sempatizanı olmadığını biliyorum .
 

Eski11-05-2007, 19:52   #18
m@rduk
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - m@rduk

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi gokhan32 Mesajı Göster
m@rduk bunalrı aldığın site şurası mıydı bi baksana:P

bi baksana
işçi partisinin sitesinde var.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi blackmode Mesajı Göster
m@rduk ne yazdığının farkındamısın?
tabiiki farkındayım mertce yazdım.
hiçbir çekintimde yok.
 

Eski11-05-2007, 20:13   #19
Peker
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - Peker

Sevgili M@rduk.

Aşağıdaki sözler İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e aittir:

"Kürt sorununa çözüm demokratik, federal, emekçi cumhuriyetidir.

Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti...

Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir.

Eğer isterlerse ayrı bir devlet kurabilir.

Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönül birliği gerçekleştirmektedir.

Kürt illerinde referandum yapılmalıdır.

Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir..." (Doğu Perinçek, 2000'e Doğru Dergisi, 15 Eylül 1991)

30 bin insanın katili bölücü terörist Abdullah Öcalan'ın DGM savcıları tarafından İmralı Cezaevi'nde alınan ifadelerindeki şu sözleri, Perinçek'in kimliğini en iyi şekilde gözler önüne seriyor:

"Doğu Perinçek'in 1991 yılında kampımıza geldiği ve benimle görüşmeler yaptığı doğrudur. Doğu Perinçek bana 'siz bu şekilde muvaffak olamazsınız, benim siyasi yapılanmam içinde yer almanız daha doğru olur' şeklinde telkinlerde bulunuyordu."

Vatan haini Perinçek, 1991 seçimleri öncesinde çeşitli yerlerde ve televizyonda yaptığı bu gibi konuşmalarda, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü aleyhine propaganda" suçu işlediği için Ankara 1 No'lu DGM'de hapis cezasına çarptırılmıştı. Daha sonra doğu ve güneydoğu illerindeki İşçi Partisi teşkilat binalarına PKK bayrağı ve Abdullah Öcalan'ın resmini astırmaktan hüküm giyerek bir kez daha hapis yattı...

Bu bilgilerin aksini ispat edebilirsen sana gerçek anlamda saygı duyacağım?
 

Eski11-05-2007, 20:16   #20
blackmode
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - blackmode

m@rduk işçipartisinin neyin yandaşı olduğunu hepimiz biliyoruz pkknın yasallaşmış toplantı ve örgütleşme ofisleri.
 

Eski11-05-2007, 20:52   #21
ugurr_xy
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - ugurr_xy

Yazık Türkiye'de işçi partisi terör örgütü yasal temsilcisi..yazık...
 

Eski11-05-2007, 21:06   #22
metatron
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - metatron

olayın aslını ben söyleyeyim kendi bildiğimce..

90'lı yıllarda,kürtlerle birlikte seçime girmek istedi perincek. hangi taraf yan çizdi bilmiyorum, apo mu yoksa perincek mi?
ondan sonra perincek'te bir milliyetcilik dalgası aldı yürüdü.

perincekte tek gözlenen değişim bu da değildi ve faka diğer değişim de bana kalsın
 

Eski11-05-2007, 21:27   #23
xthief
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - xthief

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
olayın aslını ben söyleyeyim kendi bildiğimce..

90'lı yıllarda,kürtlerle birlikte seçime girmek istedi perincek. hangi taraf yan çizdi bilmiyorum, apo mu yoksa perincek mi?
ondan sonra perincek'te bir milliyetcilik dalgası aldı yürüdü.

perincekte tek gözlenen değişim bu da değildi ve faka diğer değişim de bana kalsın
işte o milliyetçilik dalgasından dolayı saygı duyduğum biriydi. Bu fotoğraları unutmuştum. @Peker sağolsun hafızamızı tazeledi.
Boşu boşuna haketmeyecek birine saygı duymuşum tüh.
 

Eski11-05-2007, 21:39   #24
ugurr_xy
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - ugurr_xy

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi xthief Mesajı Göster
işte o milliyetçilik dalgasından dolayı saygı duyduğum biriydi. Bu fotoğraları unutmuştum. @Peker sağolsun hafızamızı tazeledi.
Boşu boşuna haketmeyecek birine saygı duymuşum tüh.

bende sözde soykırıma olan tepkisi nedeniyle saygı duymuştum ama..pehh..adam aponun kankası çıktı..
 

Eski11-05-2007, 22:37   #25
Kumral-Linux
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - Kumral-Linux

artık tüzüğünde işçi sınıfı ve sosyalist iktidar sözcükleri yer almayan bu sene işçi bayramını bölük pörçük kutlayan bir parti. Ve onun Başındaki bir herif.
Deniz gezmiş ve Yılmaz Güney tarafından dayak yemiş.
 

Eski12-05-2007, 03:33   #26
adenia
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - adenia

yau o resimdeki dogu perinçek mi degil mi? sen onu söyle mardukk!! 150 bin pkk'lı ile el sıkışan bir adama nasıl olurda saygı duyarsın? biz bilmiyormuyuz işçi partisinin oylarını bu 150 bin pkk'lının verdigini? bana doguda 150 bin işçi kardeşim var deme şurada. sen neyine işçi partilisin hala bu resimlere göre? hadi senin samimi oldugunu düşünelimm hiçmi senin gibisi çıkmıyorda bu adamlar hala işçi partisinin başında? hani devrim işçilerin olacaktı? bu devrimler öyle pkk ile olmaz.. nasıl hala bu adamların düşünceleriyle yatıp kalkıyorsunuzz kardeşim?

Düzenleyen adenia : 12-05-2007 04:18.
 

Eski12-05-2007, 03:52   #27
HukukSever
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - HukukSever
Question

(Perinçek'i savunmuyorum yanlış anlaşılmasın)
YouTube Video
HATA: Videoları görebilmek için tarayıcınızda flash yüklü olması gerekmektedir.

Bu adam kim?Yanında ki kim?
 

Eski12-05-2007, 08:23   #28
blackmode
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - blackmode

psicopat hafızalardan silinmişti iyi hatırlattın
 

Eski12-05-2007, 08:32   #29
DenizCE
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - DenizCE

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi blackmode Mesajı Göster
psicopat hafızalardan silinmişti iyi hatırlattın
Unutulmaz bu görüntüler.. Unutmak balıklara mahsustur....

Tayyip in ne farkı var perincek ten , tayyip de ''sayın Öcalan'' demedimi.. Herkez dinlemedimi kayıtları..Devletin tüm kurumlarına sızmış durunmdalar ..Başbakanlığa bile...
 

Eski12-05-2007, 08:32   #30
NoPASARAN
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - NoPASARAN

İşçi partili değilim ancak bu resmin defalarca açıklanması yapıldı arkadaş yazmış yine okumamışsınız..

Doğru Perinçek için kötü düşünmek gereçekten yanlış, onunla bir kere konuşun ne demek istediğimi anlarsınız..

Kahrolsun ABD dedikçe adamı ezdiler, Avrupada Soykırım yapmadık dedikçe Adamı Türkiyede ezdiler..

Aslında Erdoğan gibi olacaksın...Dinçerin dediği gibi kullanın onu Perinçekte kullandırsa kendini başarılı olur herhalde..Düşünsenize Hürriyet sabah milliyet her gün manşetle çıkıyor..

"İŞTE TÜRK AŞIĞI PERİNÇEK"

..

Demek istediğim birileri ne isterse öyle düşünüyoruz..
 

Eski12-05-2007, 08:46   #31
stark++
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - stark++

Hocam doğu perinçek pkk ile gazeteci olarak görüşmüş veya görüşmemiş farketmez

Erdal Öz ün "Defterimde Kuş Sesleri "adlı kitabına bakarsanız Erdal Öz ün Doğu Perinçek le aynı hapisanedeyken, Doğu Perinçek in nasıl keyif yaptığını ve kandırdığı gençlerinin aynı hapishanede ne sıkıntılar çektiğini görebilirsiniz.

Malasef işci parti gibi isim olarak sembolik özelliği olan bir partinin başkanın Doğu Perinçek olması çok yazık..
 

Eski12-05-2007, 08:54   #32
NoPASARAN
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - NoPASARAN

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi corek Mesajı Göster
Hocam doğu perinçek pkk ile gazeteci olarak görüşmüş veya görüşmemiş farketmez

Erdal Öz ün "Defterimde Kuş Sesleri "adlı kitabına bakarsanız Erdal Öz ün Doğu Perinçek le aynı hapisanedeyken, Doğu Perinçek in nasıl keyif yaptığını ve kandırdığı gençlerinin aynı hapishanede ne sıkıntılar çektiğini görebilirsiniz.

Malasef işci parti gibi isim olarak sembolik özelliği olan bir partinin başkanın Doğu Perinçek olması çok yazık..

Kişilerin görüşleri her zaman farklıdır..

Zamanında arkadşaım incelemem için 2 kitap vermişti.Birinci kitap başladı ÖZAL ile ilgili atıp tutmaya.. Nerelerden girdi nelerden çıktı bir bilseniz..

2.kitapta başladı özelı savunmaya..Özal hapşırsa vatan için hapşırdı diyecek resmen..

eee o zaman? Sen nasıl görüyorsan gerçek odur
 

Eski12-05-2007, 09:27   #33
asserkan67
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - asserkan67

abı neyı destkelıyonuz yaaaa
gormuyormusnuz adamı
apo nun yanında
150000 uye de sımdı uyelıgını ıptal eder herhalde bu durumu bılmeyenler tabı kı
yazık yaaaaa
marduk sende sımdı destekledıgın partıyı bı kez daha dusunursun herhalde
yazık gercekten yaaaaaa
 

Eski12-05-2007, 09:31   #34
NoPASARAN
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - NoPASARAN

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi asserkan67 Mesajı Göster
abı neyı destkelıyonuz yaaaa
gormuyormusnuz adamı
apo nun yanında
150000 uye de sımdı uyelıgını ıptal eder herhalde bu durumu bılmeyenler tabı kı
yazık yaaaaa
marduk sende sımdı destekledıgın partıyı bı kez daha dusunursun herhalde
yazık gercekten yaaaaaa
Bu fotoğraflar yıllardır var

Aynı şekilde tuncay özkanın, fatil altaylının, maili birandında var
 

Eski12-05-2007, 09:37   #35
asserkan67
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - asserkan67

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NoPASARAN Mesajı Göster
Bu fotoğraflar yıllardır var

Aynı şekilde tuncay özkanın, fatil altaylının, maili birandında var
ben gercekten yenı gordum
ama dedıgın gıbı baskalrınında foto ları varsa
bunlar nasıl boyle aramızdalar hatta sıyaset yaparak yaaaaaaaa

yazık bıze yaaaa
nasıl bı memlekette yasıyoruz
+
boyle kısılerı bılıp de destekleyenlere daha cok yazıkkkkkkkkkkk
 

Eski12-05-2007, 09:42   #36
NoPASARAN
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - NoPASARAN

Bunların hepsi gazeteci farkındamısın..

Öcalan ile röportaj yapmak herkesin cesaret edebileceği bnişey değil
 

Eski12-05-2007, 10:09   #37
xthief
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - xthief

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NoPASARAN Mesajı Göster
Bunların hepsi gazeteci farkındamısın..

Öcalan ile röportaj yapmak herkesin cesaret edebileceği bnişey değil
vallahi kahraman yaptın adamı yaw.
PKK yı aynı partide toplanmaya davet ediyor neyin savunmasını yapıyorsun daha. İçerisinde teröritleri barındıran bir parti.
Bu fotoğraflaın yıllardır var olduğu bile bile hala başın dik gezebiliyorsan yazk derim sana.
 

Eski12-05-2007, 10:52   #38
NoPASARAN
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - NoPASARAN

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi xthief Mesajı Göster
vallahi kahraman yaptın adamı yaw.
PKK yı aynı partide toplanmaya davet ediyor neyin savunmasını yapıyorsun daha. İçerisinde teröritleri barındıran bir parti.
Bu fotoğraflaın yıllardır var olduğu bile bile hala başın dik gezebiliyorsan yazk derim sana.
İşci partisi beni bağlamaz

Ancak

Alıntı:
PKK yı aynı partide toplanmaya davet ediyor neyin savunmasını yapıyorsun daha. İçerisinde teröritleri barındıran bir parti.
Bu iddanın kaynağını nedir
 

Eski12-05-2007, 14:11   #39
xthief
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - xthief

apuşun İşçi partisine davet edilmesi kaynak olabilirmi. apuşun kendi ifadesi bunlar.
 

Eski12-05-2007, 14:27   #40
Peker
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - Peker

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NoPASARAN Mesajı Göster
Bu iddanın kaynağını nedir
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Peker Mesajı Göster
30 bin insanın katili bölücü terörist Abdullah Öcalan'ın DGM savcıları tarafından İmralı Cezaevi'nde alınan ifadelerindeki şu sözleri, Perinçek'in kimliğini en iyi şekilde gözler önüne seriyor:

"Doğu Perinçek'in 1991 yılında kampımıza geldiği ve benimle görüşmeler yaptığı doğrudur. Doğu Perinçek bana 'siz bu şekilde muvaffak olamazsınız, benim siyasi yapılanmam içinde yer almanız daha doğru olur' şeklinde telkinlerde bulunuyordu."
Bu olabilirmi ?
 

Eski12-05-2007, 14:40   #41
0guzhan
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - 0guzhan

Peker abi, aydınlattğın için teşekkürler!
İşçi partisinin sözde ezilen kesimin haklarını savunmak için teröristlerle işbirliği yaptığını gayet net bir şekilde ortaya koyduğun için sana ve konuda emeği geçen herkese, tekrar tekrar teşekkür ederim!

PKK kampını ziyaret edip, teröristlerin halini hatrını sorup, el sıkışan sonra peker abinin de dediği gibi seviyesiz basit hesaplar peşinde koşup teröristlerin desteğini arkasına almaya çalışmak, bir parti liderine yakışmaz!
 

Eski12-05-2007, 15:01   #42
bezginn
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - bezginn

eğer yanlış hatırlamıyorsam doğu perinçek bu fotoğraflar yüzünden mahkemelik olmuş ve beraat etmişti.Resimlerin orjinal olmadığı fotoşop olduğuda ispatlanmıştı.Bilginize...
 

Eski12-05-2007, 15:06   #43
Peker
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - Peker

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi mrtdl Mesajı Göster
eğer yanlış hatırlamıyorsam doğu perinçek bu fotoğraflar yüzünden mahkemelik olmuş ve beraat etmişti.Resimlerin orjinal olmadığı fotoşop olduğuda ispatlanmıştı.Bilginize...
Cevaben:

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Peker Mesajı Göster
Vatan haini Perinçek, 1991 seçimleri öncesinde çeşitli yerlerde ve televizyonda yaptığı bu gibi konuşmalarda, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü aleyhine propaganda" suçu işlediği için Ankara 1 No'lu DGM'de hapis cezasına çarptırılmıştı.

Daha sonra doğu ve güneydoğu illerindeki İşçi Partisi teşkilat binalarına PKK bayrağı ve Abdullah Öcalan'ın resmini astırmaktan hüküm giyerek bir kez daha hapis yattı...
Resimlerin montaj olduğunu farzedelim,yukarıdaki suçtan boşuna mı hapis yattı bu adam.

İster resim çekinmiş,ister bayrağını asmış.

Neyi savunuyorsunuz hala anlamış değilim.

Düzenleyen Peker : 12-05-2007 15:08.
 

Eski12-05-2007, 17:34   #44
metatron
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - metatron

resimler fotoşop diildir. eğer fake olsa, perincek acıklama gereği duyar mı gazeteci kimliğimle gittim diye..

öncü gençlik'ten arkadaşlar da hep , gazeteci kimliğiyle gitti, derler.. fake demezler.
 

Eski12-05-2007, 19:21   #45
bezginn
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - bezginn

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Peker Mesajı Göster
Cevaben:Resimlerin montaj olduğunu farzedelim,yukarıdaki suçtan boşuna mı hapis yattı bu adam.

İster resim çekinmiş,ister bayrağını asmış.

Neyi savunuyorsunuz hala anlamış değilim.

Burda ben doğu perinçek i savunmuyorum.Sadece daha önce duymuş olduğum birşeyi paylaştım.Sanırım o mesajıda atlamışım,sen dikkat çekince tekrar okudum.
 

Eski12-05-2007, 19:37   #46
EnVeR
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - EnVeR

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
perincekte tek gözlenen değişim bu da değildi ve faka diğer değişim de bana kalsın

bir ara "Perinçek değişti" namaz kılıyor falan filan diye haberler çıkmıştı onu mu diyorsun

bu arada baktımda başkalarını çok rahat suçlayanlar bu konuda savunmaya geçmiş ne diyeyim artık...
 

Eski12-05-2007, 19:53   #47
beyazhacker
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - beyazhacker

İşçi Partisi nin tüzüğünün tümünü de yayınlasanız farketmez. Apo ile görüşmesine kırk tane de bahane bulsanız bir şey değişmez. Düne kadar "prolaterya diktatörlüğünü" savunan biri bugün çıkıyor "milliyetçi" oluyor. Kıvırılırda bu kadarı fazla. Rahmetli Türkeş ten Allah razı olsun, bunları da imana getirdi ya, önemli olan bu sanırım.Saygılar.
 

Eski12-05-2007, 20:35   #48
[Judge]
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - [Judge]

Türkeşle ne alakası var simdi o ayrı..Ha perincek efendiyle de alakam olmaz o da ayrı da ...50 yıldır bu memlekete kazık atanlara da ıkı cıft laf edılsın be artık????perıncek denen parti lideri zaten %1 vs alan bı partinin lideri..Kaldı kı kendısını de ermeni soykırımı savunmasında gosterdıgı özen konusunda da tebrık etmelıyız..Neredeler hanı o cok sevdıgımız liderlerimiz??Hangisi ne yapabıldı ıkı mılyon ermenı uluslararası platformda yapacagını yapıyor yıne??!He perincek hakkında soylenecekler yıne soylensın de..burası reklam alanı da olmasın artık..Yok Türkes sunu yapmıs yok efendım baska yere bakarsın adnan menderes ovulur bi yere bakarsın tarıkat lıderlerı savunulur..Uyanın arkadaslar sorun kımın lıder oldugunda degıl yahut hangı lıderın ne yaptıgında degıl..sorun bu vatan bu mıllet ıcın kımın ne yaptıgındadır..Elimizde tuğla gibi bi gecmiş tuğla gibi hükümet faaliyetleri var..Zaman kaybına gerek yok..
 

Eski12-05-2007, 21:11   #49
karadeniz1461
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - karadeniz1461

Arkadaş uzun uzadıya açıklama yapmış... Ama resimlerde herşey açık..
Doğu perinçek teröristlerle tokalaşıyor, yüzündeki memnuniyet gayet açık, sonra arkadaşı apoya çiçek veriyor veya Apo'dan çiçek alıyor. Aralarındaki muhabbet iyi anlaşılan.. Ben göreceğimi görmüşüm. Boş laflara karnım tok....

Doğu perinçek döneğin tekidir. O kadar...

Bir de arkadaşlara tavsiyem her eline Türk bayrağını alıp duygularınızı okşayan insanın peşine takılıp sempati duymayın..
Doğu perinçek ve Cem uzan bu işi iyi yapanlardandır..

Düzenleyen metatron : 12-05-2007 21:16.
 

Eski14-05-2007, 01:21   #50
beyazhacker
 
Apo Nun DoĞu PerİnÇek İle Resİmlerİ !!! - beyazhacker

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi judge82 Mesajı Göster
Türkeşle ne alakası var simdi o ayrı..Ha perincek efendiyle de alakam olmaz o da ayrı da ...50 yıldır bu memlekete kazık atanlara da ıkı cıft laf edılsın be artık????perıncek denen parti lideri zaten %1 vs alan bı partinin lideri..Kaldı kı kendısını de ermeni soykırımı savunmasında gosterdıgı özen konusunda da tebrık etmelıyız..Neredeler hanı o cok sevdıgımız liderlerimiz??Hangisi ne yapabıldı ıkı mılyon ermenı uluslararası platformda yapacagını yapıyor yıne??!He perincek hakkında soylenecekler yıne soylensın de..burası reklam alanı da olmasın artık..Yok Türkes sunu yapmıs yok efendım baska yere bakarsın adnan menderes ovulur bi yere bakarsın tarıkat lıderlerı savunulur..Uyanın arkadaslar sorun kımın lıder oldugunda degıl yahut hangı lıderın ne yaptıgında degıl..sorun bu vatan bu mıllet ıcın kımın ne yaptıgındadır..Elimizde tuğla gibi bi gecmiş tuğla gibi hükümet faaliyetleri var..Zaman kaybına gerek yok..

Ya ikili tartışmaları sevmiyorum ama bazen geliyorum demiyor, geldim diyor. Yukarıdaki agrasif mesajda olduğu gibi. Rahmetli Tükeş in konuya dahil olmasının nedeni şudur. Düne kadar "proletarya diktatörlüğü" nü savunan Perinçek, bugün "milliyetçi" olmuştur. Bunda da rahmetlinin katkıları olduğu tartışılmaz. Benim anlatmaya çalıştığım kısaca budur. Buna ister katıl ister aksini savun ama pavyon dayısı gibi mesaj yazarsan sadece tepki alırsın. Bu ülkenin temeline dinamit koyanlar adına konu başlığı açıldığı zaman reklam olmuyor, ben yazınca mı oluyor.? Kısaca temel değerlerimize,anayasaya,kanunlara muhalif olmamak kaydıyla bölücülüğü savunmayan ülkemizin yetiştirdiği kişilerden korkmamamız gerek. Herkez düşüncesini yazacak. Herkesin aynı şeyi düşünmesi zaten beklenemez. Bekleyen fikirler tarihe gömülmüştür.Saygılar.
 

Cevapla

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 11:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)pvp serverler, su kaçağı, ukash, kırmızı shop, kız oyunları, su kaçağı, http://www.antalya-club.com


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Wardom Internet Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Wardom hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler için webmaster \@wardom.org adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) gün içerisinde Wardom yönetimi olarak tarafımızca gereken işlemler yapılacak ve avukatlarımız size dönüş yapacaktır.
You Rated this Thread: