Geri Dön   Wardom.Org > Kültür Sanat > Sinema

 
Eski16-08-2012, 22:01   #1
BuLa ÇoBan
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - BuLa ÇoBan
Talking En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için

En hüzünlü 10 film


Sinema tarihinde öyle filmler var ki izlerken hem yüreğinizi burkar hem de gözlerinizi perdeden ayıramazsınız. Bir yandan anlatılan öykünün hüznü içinizi acıtırken bir yandan da yedinci sanatın seçkin örneklerini izlemenin hazzını yaşarsınız.

Empire internet sitesi sinemanın hem yürek burkan hikayeleriyle hem de yönetmen ve oyunculuklarıyla unutulmazlar arasına giren en iyi 10 'hüzünlü' filmini belirledi. İşte o yapımlar.
Bir Rüya İçin Ağıt (Requiem For A Dream)

Hubert Selby, Jr.'ın 1978'de yayınlanan romanından uyarlanan filmin yönetmeni Darren Aronofsky. Başrollerini Ellen Burstyn, Jennifer Connelly, Marlon Wayans ve Jared Leto'nun paylaştığı film, sinema sanatının kült yapımları arasına girdi.
Kaynak: Wardom En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için
Aronofsky filmde kendine özgü görsel teknikler eşliğinde her türlü bağımlılığı anlatıyor. Uyuşturucu maddeler peşinde hayatları mahvolan gençler, yaşlılığın ve yalnızlığın verdiği bunalımla televizyonun esiri olan bir kadın... Kısacası insanın farkında olmadan bağımlısı olduğu her şey.

Burstyn filmde canlandırdığı Sara Goldfarb karakteriyle Oscar adayı olmuş ancak kılpayı kaçırmıştı. Filmin hemen her sahnesine hakim olan umutsuzluk ve çaresizlik Clint Mansell imzalı müzikle seyircinin içine daha çok işliyor.
Son Gerçek/ Atları da Vururlar (They Shoot Horses, Don't They?)

1969 yapımı film Horace McCoy 'un 1935 yılında yazdığı aynı adlı romanından uyarlandı. Sydney Pollack'ın yönettiği filmin başrollerinde Jane Fonda, Michael Sarrazin, Susannah York, Gig Young, Red Buttons ve Bruce Dern yer alıyordu. Filmde ABD'de 1930'larda yaşanan "büyük ekonomik bunalım" sırasında çaresiz bir grup yarışmacının para ödüllü bir dans maratonunda onurlarını çiğnetmek pahasına da olsa ölümüne yarışmaları anlatılıyor.
Kaynak: Wardom En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için

1500 dolar hayatınız için önemli olsa onu kazanmak için hayatınızı bile hiçe sayabiilir misiniz. İşte filmin konusu: 1929 Bunalımı" tüm ABD'yi sarsmıştı. Öyle ki insanlar yaşama tutunabilmek, geçimlerini sağlayabilmek, içinde bulundukları çukurdan çıkabilmek, keşfedilebilmek için, en insanlık dışı yolları bile deniyorlardı. Bugünkü BBG türü TV şovlarına benzer bir mantıkla kurgulanmış, hatta onların "atası" denebilecek bir dans yarışması boyunca Sydney Pollack, ABD kapitalizminin kendi toplumunu sürüklediği uçurumun olağanüstü bir tablosunu çiziyor.


Elveda Vegas (Leaving Las Vegas)

Yönetmenliğini Mike Figgis'in yaptığı filmin başrol oyuncuları Elisabeth Shue ve Nicholas Cage. Amerikan sinemasının en 'hüzünlü' yönetmenlerinden biri olan Figgis'in bu bol ödüllü filmi, ölümüne içmek için Vegas'a giden bir senaryo yazarıyla aynı şehirde fahişelik yapan genç bir kadının aşkını anlatıyor.
sonu ölümle biten aşkı, giderek çağımızın yalnız insanının umutsuzluğunu simgeleyen bir öyküye dönüşüyor..


Sonsuz Sokaklar (La Strada)

Yedinci sanatın büyücüsü Federico Felleni'nin bu unutulmaz filminin başrollerinde Anthony Quinn, Giulietta Masina, Richard Basehart vardı. İngilizce konuşulan ülkelerde özgün adının tam karşılığı olan The Road adı ile gösterilen filmin senaryosunu da Fellini, Tullio Pinelli ve Ennio Flaiano ile birlikte yazdı.
Bazı sinema yazarları tarafından İtalyan Yeni Gerçekçilik akımının son örneği olarak nitelendirilen bu film; gezginci bir gösterici, dev yapılı, duyarsız, yabani Zampano ile parayla satın aldığı yardımcısı ufak tefek, altın kalpli palyaçosu Gelsomina'nın hüzünlü hikâyesini anlatıyor. 1956 yılında film En İyi Yabancı Film Akademi Ödülü'nü aldı. Ayrıca ilk gösteriminin yapıldığı Venedik Film Festivali'nde de Federico Fellini'ye Gümüş Aslan ödülü verildi.


21 Gram (21 Grams)

Alejandro González Iñárritu'nün yönetmenliğini yaptığı Akademi Ödülüne aday gösterilen filminin başrollerini Sean Penn, Naomi Watts ve Benicio Del Toro üstleniyor. Inarritu'nun kendisine uluslararası alanda ün kazandıran Paramparça Aşklar Köpekler'den sonra çektiği 21 Gram, yine yönetmenin pek sevdiği 'raslantı eseri kesişen hayatlar' teması üzerine şekilleniyor.

Filmin konusuna gelince: Profesör Paul Rivers ve karısı Mary, birlikteliklerinin ölüm ve yaşam arasındaki dengeyle paralel olduğunu farkederler. Adam ölümcül bir hastalığın pençesindedir ve kalp nakli için sıra beklemektedir. Kadın ise yapay döllenme sonrasında hamiledir ve çocuğunu doğurmaya hazırlanmaktadır. Christina Peck, zor geçen gençlik dönemini çabuk olgunlaşarak atlatmış iki çocuk annesi bir kadındır. Kocası Michael ve kardeşi Claudia ile birlikte çevrelerine mutluluk ve umut saçmaktadırlar. Daha düşük ekonomik düzeye sahip Marianne iki çocuğuna bir gelecek yaratmaya çalışırken, eski bir suçlu olan kocası Jack kendisini dine adamıştır. Trajik bir kaza, bu üç çift ve ailelerinin hayatlarını kesiştirecektir. Birbirlerinin de desteklerini alarak hayatlarındaki en önemli soru işaretlerini cevaplandırmaya çalışacaklardır.

Ateşböceklerinin Mezarı (Hotaru No Haka)

Bu sarsıcı animasyon filmin yönetmeni Isao Takahata. Akiyuki Nosaka'nın yarı biyografik romanından uyarlanan film, savaş hakkında yapılmış bir çok uzun metraj filmle denk tutulan, hatta kimi eleştirmenlere göre en iyilerini bile geride bırakan bir animasyon. II. Dünya Savaşı henüz sona ermiş, Japonya onur kırıcı bir şekilde teslim olmaya zorlanmıştır.

Aynı günlerde Seita isimli delikanlı bir tren istasyonunda yere uzanmış son nefesini vermektedir. Seita yaşadıklarını hatırlar. O ve küçük kardeşi Setsuko, savaş başladığında Kobe'de yaşamaktadırlar. Anneleri Amerikan bombardımında öldüğünde, babaları da donanmada denizci olduğu için teyzelerinin yanına gönderilirler.


Karanlıkta Dans (Dancer in The Dark)

Büyük olasılıklı sinema tarihinde hemen hemen bütün izleyenleri ağlatan az sayıda film vardır. İşte Karanlıkta Dans da onlardan biri. Lars von Trier'nin izleyenleri gözyaşlarına boğan bu filminin başrol oyuncuları Björk, Catherine Deneuve, David Morse, Peter Stormare, Udo Kier.
Kaynak: Wardom En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için

Filmin konusuna gelince; Amerika'ya 10 yaşındaki oğlu Gene ile göç eden ve bir karavanda yaşayan Çek asıllı Selma Jezkova (Björk) kalıtsal bir hastalık yüzünden kör olmak üzeredir. Bu hastalığın oğlunu da etkileyeceğini bilen Selma, çelik fabrikasında canla başla çalışarak biriktirdiği parayla oğlunu ameliyat ettirmek istemektedir. Selma en çok Hollywood müzikallerinden etkilenir. Ve müzikalleri dinlerken gözlerini kapatarak kendini bir kaç dakikalığını da olsa müzikten ve müzikallerden oluşan bir dünyanın içinde hayal eder ve mutlu olur.. Komşusu ve ev sahibi olan Polis Memuru Bill, bir gün Selma'nın parasını çalınca Selma onu öldürmek zorunda kalır ve hapisin yolunu tutar. Böylece trajedi başlar.Kış Işığı (Nattvardsgästerna / Winter Light)

Sinemanın felsefecisi İsveçli usta Ingmar Bergman başyapıt olarak kabul edilen bu filminde aslında inancını yitiren ama inançlıymış gibi 'gösteriş' yapan bir papazın öyküsünü anlatıyor. İnanç Üçlemesi'nin bir halkası olan film inancın yıkılışını ve oluşan sessizliği sinemaya taşıyor.Eğer ilginizi çekiyorsa bu üçlemenin diğer iki halkası Aynadaki Gibi ve Sessizlik'i de izlemenizi öneririz.


Daima Lilya (Lilja 4-Ever)

Lukas Moodysson'un filmi; çöken Sovyetler birliği'nde hayatta kalmaya çalışan insan öyküleri anlatıyor. 16 yaşındaki Lilya, eski Sovyetler Birliği'ndeki isimsiz bir kasabada, kasvetli bir varoşta oturur. Annesi tarafından terk edilmiştir, gaddar bir teyzenin zorbalığına maruz kalarak yaşarken tek teselliyi yaşça kendinden küçük, iyi kalpli Volodya'yla arkadaşlığında bulur. Beraber takılır, tutkal koklar ve daha güzel bir yaşamın düşünü kurarlar. Lilya, Andrei'yle tanışıp ona âşık olunca bir umut belirir: Andrei ona birlikte İsveç'e gidip yeni bir hayata başlamayı teklif eder. Lilya güven içinde ve beklentilerle dolu olarak uçağa biner. Oysa o melekleri düşlerken, kaderinde şeytanlarla birlikte olmak vardır.Milyon Dollarlık Bebek (Million Dollar Baby)

Clint Eastwood'un yönettiği ve oynadığı Oscar ödüllü bu filmde Hilary Swank ve Morgan Freeman başrolleri paylaşıyor. Frankie Dunn, ringlerde yaşadığı yıllar boyunca müthiş dövüşçüler yetiştirmiştir. Öğrencisi olan boksörlere öğrettiği en önemli ders ise kendi hayatı için de düstur edindiği¸ herşeyin üzerinde kendini korumaktır.

Tek arkadaşı Scrap, onun spor salonuna göz kulak olmaktadır. Bir gün Maggie Fitzgerald spor salonuna gelir. Yaşı spora başlamak için çok büyüktür ve Frankie kızları asla çalıştırmamıştır. Hayatının tek amacından asla vazgeçmeye niyetli olmayan Maggie her gün spor salonuna gelip çalışmaya devam eder. Sonunda genç kızın sarsılmayan azmine yenik düşen Frankie istemeden de olsa onu çalıştırmayı kabul eder.kaynak
 
anahtar kelimeler     0
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için
anahtar kelimeler:

En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için.


Eski16-08-2012, 22:05   #2
BuLa ÇoBan
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - BuLa ÇoBan

Sadece 4 ünü izlemişim acaba bu yüzden yüreğim katılaşmışmıdır?
 

Eski17-08-2012, 02:02   #3
seksenadam
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - seksenadam

sağolasın sırayla izlemeye baslarım artık
 

Eski17-08-2012, 02:12   #4
Dangerious
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - Dangerious

Requiem for a Dream!
 

Eski17-08-2012, 02:39   #5
HukukSever
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - HukukSever

My name is Kahn'ı tavsiye ederim. Hint filmidir. İslamiyetin terör olarak görülmesinin verdiği sıkıntıları anlatıyor. Şahane bir film. Ağlamak isterseniz buyrun izleyin

Dünyada sadece iyi ile kötünün var olduğunu güzel bir şekilde anlatan film.
 

Eski17-08-2012, 02:44   #6
nesta_34
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - nesta_34

http://www.wardom.org/real-steel-cel...ght=Real+Steel

Real Steel - Çelik Yumruklar
 

Eski17-08-2012, 02:45   #7
Elvis
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - Elvis

filimlerin afişlerinide koysaydın keşke
 

Eski17-08-2012, 02:52   #8
HukukSever
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - HukukSever
Wink

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi HukukSever Mesajı Göster
My name is Kahn'ı tavsiye ederim. Hint filmidir. İslamiyetin terör olarak görülmesinin verdiği sıkıntıları anlatıyor. Şahane bir film. Ağlamak isterseniz buyrun izleyin

Dünyada sadece iyi ile kötünün var olduğunu güzel bir şekilde anlatan film.
2010 yapımı İMDB puanı 7.4

http://www.imdb.com/title/tt1188996/

 

Eski17-08-2012, 03:07   #9
plamen
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - plamen

Cok yogun donemdeyım musaıt oldugumde hepsını ızlıyecegım tesekkurler konu ıcın
 

Eski23-08-2012, 15:01   #10
nhsia
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - nhsia

It's a Wonderful Life (1946)

La vita è bella (1997)

Finding Neverland (2004)


Not: Erkek izleyiciler için, bayanlar pek duygulanmayabilir
 

Eski23-08-2012, 15:07   #11
Fох
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - Fох

Requiem For A Dream için ağlamak mı
 

Eski23-08-2012, 15:39   #12
Zulm3T_!B3Yza
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - Zulm3T_!B3Yza

filmlerin afişlerinide koysaydın keşke
 

Eski23-08-2012, 15:42   #13
redyellow
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - redyellow

Konuyu okuyanlardan kendilerine göre izledikleri, beğendikleri EN HÜZÜNLÜ FİLM isimlerini de alabiliriz, iyi olur.

Konu için de teşekkürler.
 

Eski23-08-2012, 16:04   #14
Zulm3T_!B3Yza
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - Zulm3T_!B3YzaTarafsız Bölge No Man's Land

1993. Bosna'daki savaş tüm şiddetiyle sürmekte. Ciki isimli Bosnalı ve Nino isimli bir Sırp asker düşman hatları arasındaki tarafsız bölgede sıkışmışlardır. Kaçacak bir yerleri ve güvenecek kimseleri yoktur. Birbirine düşman bu iki asker bir yandan birbirlerini yok etmek için fırsat kollarlarken bir yandan da içinde bulundukları trajikomik durumdan kurtulmak için mücadele etmektedirler. Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nde görevli bir asker, kendisine verilen emirleri hiçe sayarak yardımlarına koşar...

Ağlayan Çayır Trilogia I: To Livadi pou dakryzei / Trilogy: The Weeping Meadow


Kaynak: Wardom En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için

Yunan sinemacı Theo Angelopoulos'un bu dramatik yapıtı sürgün, ayrılık, dünya savaşlarını işliyor ve üçlemenin ilk filmi. Triloji, 'Üçüncü Kanat' ve 'Dönüş' ile tamamlanacak.Ağlayan Çayır, Eleni'nin çocukluğunda evlat edinilmesi, ilk gençlik dönemi ve aşık oluşu, anne oluşu ve sonunda herşeyini yitirip yalnız kalışının hikayesi.Kasımda Aşk Başkadır Sweet NovemberNelson Moss (KEANU REEVES) ve Sara Deever (CHARLIZE THERON) Motorlu Araçlar Bölümü'nde geçirdikleri sıkıntılı bir saatten başka ortak hiçbir yönleri yoktur. Sara, erkeklerin iyi yönlerini ortaya çıkaran çekici bir karakterdir. Nelson, sadece kar-zarar hesaplarıyla ilgilenen, işten başka birşey düşünmeyen biridir.. Sara ile tanışıncaya kadar. Birbirlerinden etkilenirler, fakat tam olarak bağlanmaya hazır olmadıklarından, pek de alışagelmiş ilişkilere benzemeyen bir birlikteliğe başlarlar. Sonunda kendi yollarına gidecekleri bir aylık bir deneme. Beklenti yok. Baskı yok. Bağ yok. İkisinin de hesaba katmadıkları nokta ise, aşık olmaktır.
Kaynak: Wardom En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler içinsonra devam ederim işim var
 

Eski23-08-2012, 16:05   #15
Dangerious
 
En hüzünlü 10 film: Ağlamak isteyenler için - Dangerious

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Fох Mesajı Göster
Requiem For A Dream için ağlamak mı
Kimisine göre yutkunamamaktır aynı zamanda
 

Cevapla

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 3 (0 üye ve 3 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 20:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)pvp serverler, Erken Rezervasyon,sohbet, İzmir Web Tasarım, iç mimar, Pilates


Paylaşım sitesi Wardom.Org adresinde 5651/8 ve 125. madellere göre, tüm üyeler ve ziyaretçiler sitenin kullanımı ve yapılan paylaşımlarından kendileri sorumludur. Şikayetler için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

samsun escort, escort bayan, penis büyütücü, escort, ataşehir escort, Ankara escort Eskort bayan, escort, izmir eskort, escort bayan, izmir escort, viagra<\center>