Geri Dön   Wardom.Org > Forum - Yönetim > Geri Dönüşüm

 
Eski04-03-2006, 12:43   #1
CyberMOLE
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - CyberMOLE
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek)

Geçmisten bir olay: Bir cinayet vakası

:
Ünlü zatın oğlu kırmızı ışıkta durmadan geçiyor, pesine takılan ekipten
kurtulmak için hızlanırken ilerde ünlü bir sanatçıya
çarpıyor...
ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan sanatçı 6 gün sonra ölüyor.

Kaynak: Wardom Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek)
Karakola götürülen delikanlıya polislerin ehliyet
sormaması sanatçının

esinin dikkatini çekiyor. Polislere
hatırlattığında: Siz ukalalık etmeyin biz ne
yapacağımızı biliriz, gibi bir cevap alıyor.


Kazadan sonra belediye arazözleri kazanın olduğu mahalle
gelip caddeyi bastan aşağı yıkıyor ve 35 metrelik fren izini
tamamen siliyorlar.

Delikanlıya kazadan sonra, üç ay
önce verilmiş gibi ehliyet düzenleniyor.

Sanatçının kocası hakim çocuğun ehliyeti olmadığını, düzmece

Ehliyet verildiğini söylediğinde
adam:
- Ne siz koskoca belediye başkanını sahtecilikle
mi
suçluyorsunuz, diye

azar işitiyor... Olayı gören tanıkların hepsi tehdit
edilip

korkutuluyor.

Sanatçının kocası aile meclisini
topluyor.

Bakıyorlar ki polis, adalet, belediye hep
birlikte
olmuş
üzerlerine

geliyor. Mecburen olayın pesini
bırakıyorlar.
Sonuçta mahkeme

trafik
canavarı genci 3 ay hapse mahkum
ediyor... O da 1998' in
fiyatıyla 540
bin

lira cezaya çevriliyor. Sen sağ, ben
selamet;
güzide sanatçı
Sevim
Tanürek

gitti gider. Bu olayi Sevim Tanürek'in esi, Emin
Çölaşan'a

yukarıdaki
satırlarla
anlatmış

Sözü geçen katil
delikanlı İstanbul'un o zamanki belediye

baskanı Recep
Tayyip Erdoğan'ın
oğlu...

Kaynak: Wardom Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek)Ehliyeti sahte
Sevim Tanürek'in yakınları, sanatçının öldüğü trafik kazasını yapan Tayyip Erdoğan'ın oğlunu ehliyet sahtekârlığı ile suçladılar. SANATÇI Sevim Tanürek'e çarparak ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 5 yıla kadar hapsi istenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Ahmet Burak Erdoğan'ın yargılanmasına başlandı.
Erdoğan'ın oğlunun çarptığı Tanürek öldü

İSTANBUL - MİLLİYETİSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Ahmet Burak Erdoğan'ın kullandığı otomobille çarpması sonucu ağır yaralanan ses sanatçısı Sevim Tanürek (64) tedavi gördüğü hastanede öldü.
Geçen pazartesi günü meydana gelen kazadan sonra kaldırıldığı Alman Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan, beyninde ödem oluşması ve beyin kanaması riskiyle ameliyat edilen Tanürek, suni solunum cihazına bağlanmıştı. Hastanede kaldığı sürede hayati tehlikeyi atlatamayan ve durumu giderek ağırlaşan Tanürek, dün sabaha karşı hayata veda etti.
Kaynak: Wardom Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek)
Tanürek, bugün saat 11.00'de TRT İstanbul Radyosu önündeki tören ve Şişli Camii'nde kılınacak öğlen namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.
Şişli Abide - i Hürriyet Caddesi'nde meydana gelen kazada, Erdoğan'ın kullandığı 34 ABR 93 plakalı Opel marka otomobilin çarptığı, TRT İstanbul Radyosu sanatçılarından Tanürek'e önce Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırıldı, buradan da Alman Hastanesi'ne sevk edilerek yoğun bakıma alındı.
Şişli Adliyesi'ne çıkarılan ve Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı Turgay Babacan tarafından sorgulanan Erdoğan hakkında Şişli Cumhuriyet Savcısı Nihat Ergün tarafından "tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu hayati tehlike arzedecek şekilde yaralanmaya neden olmaktan" üç aydan 20 aya kadar hapis cezası istemiyle Şişli Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Erdoğan'ın, Tanürek'in ölümü üzerine suçun mahiyeti değiştiğinden tekrar sorgulanabileceği ve ek iddianame düzelenerek tutuklanmasının istenebileceği belirtildi.
UNUTTURULAN GERÇEKLER…

Bu olaya şüpheyle yaklaşan arkadaşların şüpheciliği güzel de öte yandan hafızamız ne kadar zayıf. Bu gerçek ve yaşanmış bir olaydır. Şimdi arşivdeki haberlerden yararlanıp size biraz hatırlatmalarda bulunayım.
Meraklısına not: Gazeteciyim

Bu olay 1998’in 11 Mayıs’ında oldu. O dönemde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan RTE’nin oğlu Ahmet Burak, yaya geçidinden karşıya geçen ses sanatçısı Sevim Tanürek’e çarparak ölümüne neden olmuştu.

Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırılan Tanürek, Alman Hastanesi'nde ameliyat edildi fakat bir süre sonra yaşamını yitirdi. Sevim Tanürek, hastanede yaşam mücadelesi verirken olay sırasında annesi Emine Erdoğan'a ait 34 ABR 93 plakalı Opel otomobili kullandığı ortaya çıkan Erdoğan saat 18.00'de Şişli Adliyesi'ne gizlice getirilip, Nöbetçi Savcı Turgay Babacan tarafından sorgulandı. Savcı, Erdoğan'n polis ifadesini yeterli görüp, tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Erdoğan hakkında "Dikkatsizlik ve Tedbirsizlik ile Hayati Tehlike Teşkil Edecek Derecede Yaralamaya Sebebiyet Vermek" suçundan Asliye Ceza Mahkemesi'nde TCK 459/2 maddesi uyarınca 3 aydan 20 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. Erdoğan'ın, trafik raporunda "dalgın olarak araç kullandığı için tali kusurlu" olduğu, Tanürek'in, duran taşıtların önünden yola çıktığı için hatalı olduğu ifade edildi. Erdoğan'ın kusur oranı, 3/8 olarak belirlendi.
Ahmet Burak Erdoğan o dönemde 19 yaşındaydı ve Bilgi Üniversitesi’nde okuyordu. Tanürek’in hastanede yaşamını yitirmesi üzerine ek iddianame düzenlendi ve 2 yıl ceza istemi 5 yıla çıkarıldı. Tanürek’in ailesi de mahkemede Ahmet Burak Erdoğan’ın ehliyetsiz olduğu ve ehliyetinin geriye dönük olarak düzenlendiğini ileri sürdü. Duruşmalara gitmeyen Erdoğan'ın avukatı Kadir Kartal, müvekkilinin İngiltere'de dil öğrenimi gördüğünü söyledi.Tanürek'in ailesi, yargılama sürecinde hastane masrafı ve mezar ihtiyacının, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Erdoğan tarafından karşılandığı gerekçesiyle şikayetlerini geri aldılar.
Mahkeme, Adli Tıp Trafik İhtisas Dairesi'nden kazayla ilgili rapor istedi. Başında Makina Mühendisi Eyüp Çakmak'ın bulunduğu daire 4 Ocak 2000 tarihinde sanık Ahmet Burak Erdoğan için "tamamen kusursuz" raporu düzenledi ve 8/8 kusurun, ölen yaya Sevim Tanürek'te olduğunu bildirdi. Mahkeme, bu rapor doğrultusunda 2 Haziran 2000 tarihli duruşmada oğul Erdoğan'ın beraatine karar verdi. Gerekçede, suçun manevi unsurunun oluşmadığı öne sürüldü.
Oğul Ahmet Burak Erdoğan için "tamamen kusursuz" raporu düzenleyen Adli Tıp uzmanı Eyüp Çakmak, kısa süre önce bu görevinden istifa etti ve kadrosu Adalet Bakanlığı'ndan alınarak, Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı TDİ'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Adli Tıp'çı Çakmak, TDİ Genel Müdürü Burhan Külünk'ün yardımcısı oldu.
Recep Tayyip Erdoğan'ın, ses sanatçısı Sevim Tanürek'e otomobiliyle çarparak ölümüne neden olan oğlu Ahmet Burak Erdoğan için "tamamen kusursuz" raporu vererek beraatini sağlayan Adli Tıp Trafik İhtisas Dairesi Başkanı Eyüp Çakmak, Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne (TDİ) Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.
Ahmet Burak Erdoğan, Tanürek'e çarparak ölümüne sebep olduğu zaman İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencisiydi. Olayın hemen ardından İngiltere'ye dil okuluna giden Erdoğan, Londra'da ekonomi okudu. Erdoğan, Ülker ürünlerinin Anadolu yakasındaki dağıtımcılığını yapıyor.TAYYİP'İN AÇIKLAMASI
Tayyip Erdoğan'ın avukatından gelen açıklama şöyle:
‘‘17.6.2001 tarihli yazınızda sözü geçen olayda kusurun tamamının merhum Sevim Tanürek'e ait olduğu saptanmış ve bu olguya göre Ahmet Burak Erdoğan'ın beraatine 2.6.2000 tarihinde karar verilmiştir. (Sevim Tanürek'in kocası) Ahmet Ürek ile oğlu Cavit Ürek, mahkemeye sundukları 8.1.1999 tarihli dilekçeleri ile şikáyet ve müdahaleden vazgeçmişlerdir. Yazınızda gerek ehliyet, gerek kaza anı ve sonrası ve gerekse yargılama aşamalarında iddia ettiğiniz şekilde bir durum hiçbir zaman olmamıştır.’’
 
anahtar kelimeler     0
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek)
anahtar kelimeler:

Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek).


Eski04-03-2006, 13:14   #2
barbaric
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - barbaric

yiyecek ekmeği olmadığı için hırsızlık yapanlar yıllarca cezaevinde, yazarlar-gazeteciler içerde, karikatüristler davalık...
 

Eski04-03-2006, 13:30   #3
CandC
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - CandC

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi barbaric
yiyecek ekmeği olmadığı için hırsızlık yapanlar yıllarca cezaevinde, yazarlar-gazeteciler içerde, karikatüristler davalık...
bu ülkenin adalet sistemi hiç bi zaman sorgulancak kadar şeffaf olmadı ki

adam cinayet işliyo , kapkaç yapıyo , her türlü boku yiyo ama hemen dışarı çıkıyo
düşünenler , aciz olanlar masumlar da senelerce yatıyo
 

Eski04-03-2006, 13:35   #4
CyberMOLE
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - CyberMOLE

Benim amacım burda sistemi yargılamak değil; sistemi kendi aleyine kullanılanları göstermek herneyse bilmeyen arkadaşlar için geçmişten bir hatıra kalır umarım.

Hiçbir siyasi parti görüşüm yoktur. Bu olayda sadece arşivleri gezerken gözüme çarptı paylasmak istedim.
 

Eski04-03-2006, 14:13   #5
hepeistian
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - hepeistian

bilmiyordum öğrendim sağol böyle bir konu açtın için ama araştıracam milliyet bana salam kaynak değil çöl aşan soy ismi varsa neyse bi araştıralım bakalım
 

Eski15-05-2010, 00:14   #6
m3hm3t
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - m3hm3t

Konu başlığı güncellenmiştir.
 

Eski15-05-2010, 00:18   #7
EnVeR
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - EnVeR

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi m3hm3t Mesajı Göster
Konu başlığı güncellenmiştir.
konuları hortlatmayalım lütfen

(riski severim )
 

Eski15-05-2010, 00:37   #8
n3d3n
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - n3d3n

insan hayatı önemli mi? herkes bir gün toprak olacaktır sonuçta. sahte ehliyet almasının yada babasının gücünü kullanıp yolu yıkatmasının ne önemi varki şimdinin iş adamı gemicik sahipleri, ekmeğe vergisi olan yasalarımın mücevhere vergiyi sıfırladığı bir sektörde olmalarının ahlaki ne boyutu var?
 

Eski15-05-2010, 00:42   #9
AstaLaVistaBaby
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - AstaLaVistaBaby

Şeffaf Bir Adalet Bu Ülkede İmkansız Ne Yazıkki
 

Eski15-05-2010, 03:09   #10
All4One
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - All4One

Tayyip severler derneği ne diyorlar acaba bu konu için yazık ülkeme yazık...
 

Eski15-05-2010, 05:06   #11
aykan67
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - aykan67

müslümanız ya .... kime neye göre paraya göremi dine göremi...
 

Eski15-05-2010, 05:23   #12
halo66
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - halo66

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi EnVeR Mesajı Göster
konuları hortlatmayalım lütfen

(riski severim )Ecel gelmiş divane trafik kazası bahane

bir kişinin ölümü mühim değil toplu katliamlara yol acanlar eleştirilsede sonuç çıkmıyor memleketimde bundan heç bişi olmaz!!!!!!

ormanyamız da adalet var (orman kanunu)
 

Eski15-05-2010, 05:35   #13
aykan67
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - aykan67

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi halo66 Mesajı GösterEcel gelmiş divane trafik kazası bahane

bir kişinin ölümü mühim değil toplu katliamlara yol acanlar eleştirilsede sonuç çıkmıyor memleketimde bundan heç bişi olmaz!!!!!!

ormanyamız da adalet var (orman kanunu)
he bahane yani senin çocugunu araba ezmiş olsa ecel geldi salla diyeceksin aciyorum size....
 

Eski15-05-2010, 09:57   #14
vantura
 
Geçmişten bir olay: Bir Cinayet Vakası - Recep Tayyip Erdoğanın Oğlu (Sevim Tanürek) - vantura

http://www.wardom.org/guncel/announcements.html


1-kaynak yok
2-üstteki linkteki açıklamayı iyice okuyunuz.konu kilit-------------ÇÖP
 

Kapalı Konu

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 06:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)pvp serverler, Erken Rezervasyon,sohbet, İzmir Web Tasarım, iç mimar, Pilates


Paylaşım sitesi Wardom.Org adresinde 5651/8 ve 125. madellere göre, tüm üyeler ve ziyaretçiler sitenin kullanımı ve yapılan paylaşımlarından kendileri sorumludur. Şikayetler için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

samsun escort, escort bayan, penis büyütücü, escort, ataşehir escort, Ankara escort Eskort bayan, escort, izmir eskort, escort bayan, izmir escort, viagra<\center>