Geri Dön   Wardom.Org > Off-Topic > Genel

 
Eski19-11-2009, 11:02   #1
nesta_34
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - nesta_34
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!!

Şans oyunlarından kazananların coşkuları ne kadar sürer dersiniz? Bir dönem kendilerini en şanslı hissedenler farkında olmadan kendi sonlarını hazırlıyor.
“ABD’li Jock Whittaker’in biletine 2002 yılında 410 trilyon lira para çıktı. ABD tarihinin en büyük ikramiyesini kazandıktan sonra 7 defa evi, 3 kez de arabası soyulan, içki ve kumar düşkünü “kovboy Jock” çevresindekilere “Herkesin bir fiyatı vardır” düşüncesiyle davrandı. Aylardır ödemediği federal vergi, 20 milyon dolara ulaşmıştı ama o devletin uyarısını dikkate almadı. Dostlarından biri, içkisine uyku ilacı koyup 2 milyon dolarını çaldı. Torunu olan Brandi Bragg, fidyecilerce hunharca öldürüldü. Jack, bir süre sonra Virginia eyalet mahkemesine başvurarak, “Mutluyum, çünkü o uğursuz paradan kuruş kalmadı” diyerek iflasını verdi.Bu hayat hikâyesi “Aman Allah’ım bana çıktı!” diye sevinç çığlıklarıyla başlayan ve sonra da “Aman Allah’ım ben bittim!” diye hüsranla sonuçlanan hayat hikâyelerinden sadece bir tanesi. Bu örnekler çoğaltılabilir ama sonuç aynı. Ver Allah’ım ver, kulun haram helal demez yer! İslam kazanç elde etme konusunda hırsızlık, gasp, faiz, kumar, rüşvet ve şans oyunlarını kesinlikle yasaklamıştır.

“Yapılan gözlemlere göre şans oyunlarından para kazananların birçoğu hatta kimilerine göre hemen hemen hepsi hayatlarının hazin sonunu hazırladı” diyen Zeynep Çingay, Moral Dünyası Dergisi’ndeki araştırma yazısında çarpıcı piyango talihlilerin inanılması zor yaşamlarını anlatıyor:

İŞTE KAZANDIĞINI DÜŞÜNÜP DE KAYBEDENLER

“Milli piyango bileti aldığım için pişmanım”

Edirne’de 11 yıl önce Milli Piyango’dan büyük ikramiyeyi kazanan Ayhan Yalçınkaya, zengin olduktan sonra bıraktığı memurluğuna dönmeye çalışıyor. Parayı bulunca hayatının değiştiğini belirten Ayhan Yalçınkaya, huzurunun bozulduğunu, kötü günler geçirdiğini ve Milli Piyango bileti aldığı için pişman olduğunu söylüyor.
Bir anda zengin olmasına rağmen paranın çabuk tükendiğini belirten Ayhan Yalçınkaya, “Eskiden daha güzel bir hayatım vardı. Dostlarımı kaybettim. Devlet memurluğuna devam etseydim param olmayacaktı ama huzurum olacaktı. O zaman çok mutluydum. Devlet memurluğuna geri dönmek istiyorum. Ticaret hayatından bıktım. Buradan herkese sesleniyorum, para her şey değildir. İnsanın hayatında ne dost ne de tutunacak dal kalıyor” şeklinde konuştu.Milli Piyango talihlisi donarak öldü

Denizli’nin Sarayköy ilçesine bağlı Tırkaz köyünde 40 yıl önce Milli Piyango biletine büyük ikramiye çıkan Mehmet Sarıoğlu, yaşadığı baraka tipi evde donarak öldü. Hiç evlenmeyen Sarıoğlu’nun hayatı 40 yıl önce aldığı piyango biletine büyük ikramiye çıkmasıyla değişti. Bir anda zengin olan Sarıoğlu, köyünde bir ev yaptı ancak, zamanla parası kalmayınca ona komşuları bakmaya başladı. Yeşil kart sahibi Sarıoğlu, devletten aldığı yaşlılık maaşıyla geçimini sürdürürken kısa bir süre önce evi yandı. Köylüler aralarında topladıkları paralarla evi tamir ettirdi. Kimsesi olmayan Sarıoğlu’nun Sarayköy Devlet Hastanesi’nde yapılan otopside donarak öldüğü belirlendi.

Marangozluktan para babalığına

Denizli’nin Çivril ilçesinde marangoz olarak geçimini sağlayan Osman Kaplan, çeklerini ödeyemediği için hapse girmiş ve 1999 yılında hapisten çıktıktan 2 gün sonra sayısal lotodan 340 milyar lira kazanmış. İki çocuk babası Kaplan’ın ilk işi eşinden boşanmak olmuş. Ardından İzmir’de Pınar Şirin adlı şarkıcıyla 20 milyar lira harcayıp Hilton’da nişan yapmış ve 6 ay sonra ayrılmış. Hızlı yaşayan Kaplan’ın parası kısa sürede tükenmiş. Paraların nasıl bittiğini anlayamayan Kaplan, “İkramiyeyi kazanınca akrabalarım çoğaldı. Daha önce borç para isterim diye herkes kaçarken, ikramiyeden sonra neredeyse bütün Çivril akrabam oldu. Nereden akraba olduğumuzu anlayamadım ama onlar Orta Asya’ya kadar uzanıp bir yerlerden tutturdu. O kadar yol kat edip geldiler diye her birine para veriyordum. Hızlı bir hayat yaşadım, para bitti.” diyerek yaşadıklarını anlatıyor.“Talih bize huzur değil, felaket getirdi”

Milli Piyango’nun 1990 yılbaşı çekilişinde 1 milyar 250 milyon lira kazanan Adanalı Cem Postacı, paranın kendisine aradığı huzuru vermediğini söyledi. 1996’da oğlunu trafik kazasında kaybeden Postacı, “Talih kuşu bize huzur değil, felaket getirdi” diyor. Oğlunu kaybettikten sonra bir daha bilet almamaya karar veren talihli, kendisine çıkan paranın hayırlı olmadığını dile getiriyor. Kazandığı ikramiyeyle emlak işine giren Postacı, bir süre sonra iflas etmiş. İşlerinin bir dönem çok iyi gittiğini, hiç tanımadığı kişilerin akraba olarak karşısına çıktığını anlatan Postacı, şimdi kimsenin kendisine yardıma yanaşmadığını vurguluyor. Postacı, “Para mutluluk getirmiyor, yuvam dağıldı, toparlamak için varımı yoğumu harcadım. Eşim beni terk etti. Şimdi bir otomobilim, evim ve emekli maaşım var. Keşke o bileti almasaydım da o para çıkmasaydı.” diyor.“Eşime kalmasın diye hepsini harcadım”

53 yaşındaki Mustafa Savgan’ın macerası ise çiçekçi bir kadının kendisine 2 lira harçlık vermesiyle başlıyor. Bu parayla piyango bileti alan Savgan, 1978 yılında 10 bin lira ikramiye kazandı. Savgan, eşinden ayrılmak istedi ama ayrılamadı. “Paralar eşime kalmasın diye harcamaya başladım.150 memurun maaşını 2 ayda yiyordum. Lokantalarda ödediğim hesabın 5-6 katını bahşiş olarak bırakıyordum. Sonunda paraları tükettim. Evlenirken karıma aldığım 1 kilo altını da sattım, harcadım. Eşimi de annesinin yanına gönderdim, evdeki bütün eşyaları satıp tekrar İstanbul’a döndüm. Yıl 1985′ti. Cağaloğlu’nda bir handa hem gece bekçiliği, hem de ayakkabı boyacılığı yapmaya başladım. Eşimin açtığı dava sonucu boşandım. Sevgi olmadan para bir işe yaramıyor. Hayatımda biri yok, sevgisizim ama huzurluyum” diyerek ibretlik hikâyesini paylaşıyor.
Kaynak: Wardom !!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!!Kızı evi terk etmiş


1984 yılında aldığı bilete 7 milyon lira isabet eden Orhan Ulusoy’un huzur içindeki hayatı ancak 3 sene sürebilmiş. İşleri ters gittiği için kızı evi terk etmiş. Oto yedek parça dükkânı bulunan ve minibüsçülükle uğraşan Ulusoy, paranın eline geçmesiyle kendisinden para isteyenlerin sayısının da arttığını belirtti. Çıkan parayı soğan ve fasulye işine harcayan Ulusoy, üst üste 3 yıl istediği kazancı elde edemeyince iflas etti. 4′ü erkek 8 çocuğu olan Ulusoy, “Hiç rahat bir yaşantım olmadı; bir arkadaşım ‘bu para sana felaket getirir’ demişti, dediği çıktı. Bir kızım evi terk etmişti. Uzun aramalardan sonra buldum. Bana para çıktığını duyanlar hep bir beklenti içinde oldular. En yakınımdan en uzağıma kadar hep bir şeyler bekliyorlardı. Başlangıcında psikolojim alt üst olmuştu.” diyor.


Kaynak: Wardom !!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!!

“70 milyonun âhı var”

Evli ve 3 çocuk babası olan Nusrettin Çınar’a da Turhal’da Milli Piyango’dan 6 milyar lira çıktı. Önce yurt dışına giden Çınar, otobüs alarak Turhal’a şehirlerarası otobüs şirketi kurdu. İşleri iyi gitmeyen Çınar, 1995 yılında iflas etti. Çınar yaşadığı olayları şöyle anlatıyor: “Sefa kısa sürdü. 70 milyon kişinin verdiği biletlerden bir iki kişi yararlanırsa böyle olur. Hepsinin âhı var üstünde, hayrı olmaz. Sonradan araştırdım, kimseye hayır getirmemiş.” Şimdi işsiz olan ve emekliliğinin planlarını yapan Çınar, artık Milli Piyango bileti satın almıyor.
Kaynak: Wardom !!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!!“Para beni perişan etti”

Ali Atıcı, çay ocağı işletirken 2004’te sayısal lotodan 543 bin YTL kazanır. Parayı aldıktan sonra memleketi Erzincan’a yerleşen Atıcı, boşandığı eşi ve çocuklarını İsviçre’ye gönderir ve ikinci evliliğini yapar, ancak ondan da ayrılmaya karar verir. Atıcı, Doğu Beyazıd’a gidip, 14 yaşındaki ****.’yi başlık parasını verip evine götürür. Gelişen olaylar zincirinde ****. babası Arif K.’ya teslim edilir. Ali Atıcı’nın pişmanlık dolu sözleri ise şöyle: “Hayal edemeyeceğim kadar zengin oldum, ama hayatım da alt üst oldu. Huzurum kaçtı. Geceleri gözüme uyku girmez oldu. Lotodan çıkan para beni perişan etti.”

İşte aynı şekilde başlayan ve yine aynı şekilde son bulan hayat hikâyeleri. Belki birbirlerinin değil yüzünü, adını bile duymamış birçok insanın aynı dertlere gebe olduğu sabahlar. Uykusuz geçen geceler, gözlerini kırpmadan sabah eden birçok insanın paylaştığı aynı kader. Her şeyin aynı olduğu bu süreçte ağızlarından çıkan cümle de aynı oluyor: “Çok pişmanım!

Düzenleyen nesta_34 : 19-11-2009 11:02. Sebep: imza eklemek
 
anahtar kelimeler     0
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!!
anahtar kelimeler:

!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!!.


Eski19-11-2009, 11:08   #2
Senkron.
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - Senkron.

Hep buna inanmışımdır alnından ter akmadan cebine giren bir lira dahi zarar vermeden cepten çıkmıyor..

Örümde eline şans oyunu kuponu almış insan değilim..
 

Eski19-11-2009, 11:12   #3
Exnuc
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - Exnuc

Şimdi buradan bir sivri zeka çıkar derki;

O para bana çıksın servetime servet katarım...

Bu paranın huzur getirmediği daha kaç kere ispatlanmalı acaba.Bugüne kadar hiç bu tür para getiren oyunlar içerisine girmedim. Çok paramda yok ama huzurum var.
 

Eski19-11-2009, 11:24   #4
necdet35
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - necdet35

Haydan gelen huya gider diye Atalarımız boşuna söylememişler..
 

Eski19-11-2009, 11:33   #5
(-S-A-S-24-)
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - (-S-A-S-24-)

para kullanmak içindir paranın seni kullanmasına izin verirsen böyle olur yukardaki şahısların zaten yokmuş yok oğlu yoka cıkınca böyle olması normal olan için cıkan o para bir anlam ifade etmez batıl nail oldu çagımıza ayak uydurun geçmişte yaşamayın..
 

Eski19-11-2009, 11:50   #6
Exnuc
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - Exnuc

Ya aslında benim bu şans oyunlarıyla ilgili bir teorim var ama ne mantıklı ne mantıksız gibi birşey.

Yüzdeye vurursak şans oyunlarını oynayan kesimin çoğunluğu parasız, pulsuz, çulsuz insanlar çıkar evet ama kaç milyon insan bunu oynuyor ve içlerinde elbette parası pulu olanda var. Çünkü bu oyunlar para kazanmaktan çok bağımlılık yapabilen alışkanlıklardır.
Kaynak: Wardom !!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!!

Dolayısıyle;

Kazanan talihlilere baktığımızda hep kafası çalışmayan adamlar, vasıfsız, iş kursada yürütemeyecek, batıracak bla bla bla şahıslar. İkramiyeyi kazanan bu şahısların eline geçen para tekrar piyasaya olduğu gibi geri dönüş yapıyor. Sanki bu adamlar bir nevi emanetçi ve bilerek, planlanmış bir şekilde devir daim eden bir sistem var ortada. Ne bilim.
 

Eski19-11-2009, 11:54   #7
Zafer
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - Zafer

Alınterimle kazandığım helal paranın huzuru bana yeter..
 

Eski19-11-2009, 12:02   #8
Senkron.
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - Senkron.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Exnuc Mesajı Göster
Ya aslında benim bu şans oyunlarıyla ilgili bir teorim var ama ne mantıklı ne mantıksız gibi birşey.

Yüzdeye vurursak şans oyunlarını oynayan kesimin çoğunluğu parasız, pulsuz, çulsuz insanlar çıkar evet ama kaç milyon insan bunu oynuyor ve içlerinde elbette parası pulu olanda var. Çünkü bu oyunlar para kazanmaktan çok bağımlılık yapabilen alışkanlıklardır.

Dolayısıyle;

Kazanan talihlilere baktığımızda hep kafası çalışmayan adamlar, vasıfsız, iş kursada yürütemeyecek, batıracak bla bla bla şahıslar. İkramiyeyi kazanan bu şahısların eline geçen para tekrar piyasaya olduğu gibi geri dönüş yapıyor. Sanki bu adamlar bir nevi emanetçi ve bilerek, planlanmış bir şekilde devir daim eden bir sistem var ortada. Ne bilim.
Katılıyorum. Dediğin gibi bunu oynayanların büyük bi kısmı işsız vasıfsız insanlar..

Eline para geçince ticarete atılmaya kalkar.. Yılların esnaflarının bile ayakta zor durduğu şu dönemde bu insanların ticari hayatta bekasını koruması mümkün değil..

Madem harama bulaştın git bankaya yatır risksiz akarsız kokarsız faizini ye haram kere haram olsun ama nefis doymuyor işte ticarete atılayım daha fazlası daha fazlası olsun istiyor..
 

Eski19-11-2009, 12:14   #9
Ünal ÖZTÜRK
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - Ünal ÖZTÜRK

Parayı kullanmayı bileceksin .
 

Eski19-11-2009, 12:18   #10
Unzile
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - Unzile

O değilde para ne çok değer kaybediyor yahu. 1 milyon büyük ikramiyeymiş bi zamanlar..
 

Eski19-11-2009, 12:23   #11
Jeal0usy
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - Jeal0usy

Hocam zaten bu devirde 1 trilyonun bile değeri yok tutturupta ne yapıcaksın...Ev almaya kalksan en iyisi olsun diye 500 milyarını evin arsasına,içine dışına,kılına tüyüne vericeksin...200 milyara araba aldın sana kaldı 300...Borcunu harcını kapatsan vergini ödesen 1 aylık para 1 trilyon
1 gündede harcanabilirliği var :P
 

Eski19-11-2009, 14:02   #12
Seraglio
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - Seraglio

Tek başına para hiçbişeye yaramaz, yani her kapıyı açmaz,
Ticaret denen şey kolay değildir, zeka,ileriyi görme-tahmin edebilme, yani düşünme gerektirir.
Herkesin harcı değildir ama hayalidir, ticaretten anlamadan atılırsan elindeki parayla, hepsini gömersin...
Riske etmeye değmez, madem bikere haram değdi, bari kaybetme, parayı kaybedince haramın günahı gitmiyoki üstünden
Yatır bankaya faiziyle yaşa
 

Eski19-11-2009, 18:58   #13
HoligAnn
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - HoligAnn

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Exnuc Mesajı Göster
Ya aslında benim bu şans oyunlarıyla ilgili bir teorim var ama ne mantıklı ne mantıksız gibi birşey.

Yüzdeye vurursak şans oyunlarını oynayan kesimin çoğunluğu parasız, pulsuz, çulsuz insanlar çıkar evet ama kaç milyon insan bunu oynuyor ve içlerinde elbette parası pulu olanda var. Çünkü bu oyunlar para kazanmaktan çok bağımlılık yapabilen alışkanlıklardır.

Dolayısıyle;

Kazanan talihlilere baktığımızda hep kafası çalışmayan adamlar, vasıfsız, iş kursada yürütemeyecek, batıracak bla bla bla şahıslar. İkramiyeyi kazanan bu şahısların eline geçen para tekrar piyasaya olduğu gibi geri dönüş yapıyor. Sanki bu adamlar bir nevi emanetçi ve bilerek, planlanmış bir şekilde devir daim eden bir sistem var ortada. Ne bilim.
bilet alırken kişinin adını soy adını tc kimlik nosunu fln alsa bir şekilde araştırıp en safına çıkartıyo olabilirler derdim bununda olasılığı belkide %1 den de az olurdu ama öyle bişi olmadığı için sanmıyorum
 

Eski19-11-2009, 19:06   #14
iynx.Forever
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - iynx.Forever

para bana huzur getirir arkadaşım dilediği oranda gelebilir.. sanki parasız hayatımız b.ktan değilmiş gibi paralı olunca mı felakete dönecek? herkes fazla parasını bana gönderebilir.. ben gayet mutlu ve huzurlu olurum merak etmeyin.
 

Eski30-12-2010, 17:44   #15
mehmet5353
 
!!! İşte Piyango Kazananların Sonu.!!!! - mehmet5353
Evet

Mantıklı aslında ama zengin olup da vuranlar duyurulmaz kimseye duyurmaz ama bunu ayarlamak zor salaklara çıkınca eminim devlet büyüklerinin içi rahatlıodur ne olsa bu para piyasaya gidecek diye
 

Cevapla

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 19:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)pvp serverler, Erken Rezervasyon,sohbet, İzmir Web Tasarım, iç mimar, Pilates


Paylaşım sitesi Wardom.Org adresinde 5651/8 ve 125. madellere göre, tüm üyeler ve ziyaretçiler sitenin kullanımı ve yapılan paylaşımlarından kendileri sorumludur. Şikayetler için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

samsun escort, escort bayan, penis büyütücü, escort, ataşehir escort, Ankara escort Eskort bayan, escort, izmir eskort, escort bayan, izmir escort, viagra<\center>