JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım)

-

Programlar - Resimli Program Anlatımları - İlk önce şunu söylemeliyimki oldukça kolay kullanımı olan bir programdır. birçok kişi alışkanlıklarını değişmek istememekte yada bu işi beceremem gibi bir önyargıyla baştan vazgeçmektedir. Halbuki film indirmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır ve ilk kullanımdan sonra asla vazgeçilmezlerden olur. deneyip görün, denemeden havlu atmayın. Bilinen tüm pöpüler download linklerini desteklemektedir. Açık şekilde verilen tüm linkleri yada konteyner şeklinde verilen (DLC CCF ve benzeriGeri Dön   Wardom.Org > Bilgisayar > Programlar > Resimli Program Anlatımları

 
Eski11-05-2009, 18:59   #1
Rasmus23
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - Rasmus23
Arrow JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım)

İlk önce şunu söylemeliyimki oldukça kolay kullanımı olan bir programdır. birçok kişi alışkanlıklarını değişmek istememekte yada bu işi beceremem gibi bir önyargıyla baştan vazgeçmektedir. Halbuki film indirmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır ve ilk kullanımdan sonra asla vazgeçilmezlerden olur. deneyip görün, denemeden havlu atmayın. Bilinen tüm pöpüler download linklerini desteklemektedir.

Açık şekilde verilen tüm linkleri yada konteyner şeklinde verilen (DLC CCF ve benzeri )tüm dosyaları indirebilirsiniz.

PC nizde java yüklü olması gerekir. alttaki linkten java yükleyin.
jdownloader alttaki linkte, indirip kurun.kullandığınız antivirüs engelleme yapabilir, engellemeyi kaldırıp güncelleme yapmasına izin verin.

Program açıkken kopyaladığınız linkleri indirme penceresine ekler.yapacağınız indirmeyi onaylarsanız linkler paket halinde arayüze eklenir. En iyi özelliklerinden biri free kullanıcılar için zaman sayacını takip edip kodları kendi girmesi.giremediği kodlar için ufak bir pencere açıp sizden girmesini ister. free kullanıcılar için en iyi yönlerinden biriside bir sürü pop-up penceresiyle uğraşmak zorunda kalmamanız. modem resetleme ayarları yapıldığında 24 saat indirme yapabilirsiniz. tabiiki premium üyeler için böyle bir ihtiyaç yoktur. şifrelerini programa tanıtırlarsa kotaları doluncaya kadar indirme yapılabilir.1-İndirme işlemi başlat veya durdur
2-İnmekte olan linkten sonra durdur
3-Link ekleme sepeti
aşağı ve yukarıyı gösteren ok işaretleri linklerin sırasını değiştirmeye yarar
alttaki seçnekten aynı anda link indirme sayısını belirleyebilirsiniz. program premium hesapları destekler bunun için premium seçeneğini işaretleyip premium hoster penceresinde hesabınıza ait işlemleri yapmanız gerekir.Program açıkken kopyaladığınız her linkin sağlamlığını kontrol eder. stealth.to gibi toplu link verilen sayfalarıda kotrol edebilir.bu şekilde zaman kazanırsınız. .

DLC Konteyner yapmak için bu seçeneği kullanabilirsiniz. önce linkleri paket halinde programa aktarın sonra bu seçenekten yada alttaki resimde gösterilen şekilde işleminizi yapabilirsiniz. dosya çok kısa sürede hazır olur, kaydedilecek yeri gösterip ismlendirin. Bu işlemi yapmak için internet bağlantınızın aktif olması gerekmektedir.
DLC dosyalarını programa eklemek:

En çok sorulan soru bu ve nedense konuyu tam okuma alışkanlığımız olmadığından bunu atlıyorsunuz. İndirdiğiniz DLC Konteyner dosyasını programa eklemek için dosya>ekle>Konteyner yükle yolunu kullanın.Megaupload linklerini indirebilmek için DNS ayarlarınızı değişmelisiniz ve mega toolbar'ı yüklemelisiniz.
Program modem resetleme desteğine sahiptir. bu konuda bilgi almak için alttaki linke tıklayın.

Kaynak : Divxlerim
 
anahtar kelimeler     0
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım)
anahtar kelimeler:

jdownloader resimli kullanım, jdownloader kullanma kılavuzu, java downloader kullanımı resimli anlatım, JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım).


Eski11-05-2009, 19:10   #2
cerkiner
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - cerkiner

konu açılmışken bi sorum olacak benimde

bayadır kullanıyorum bunu ama ilk kullandığım zamanlarda link eklerken paket adı otomatik olarak dosya adı oluodu artık various die bişey oluo her indirdiiğim pakette tek tek dosya adı değiştirmem gerekio.

varmı bunun bi çözümü? en baştaki gibi (verdiinz resimlerdeki gibi) paket adı otomatik olarak dosya adı olsun.

bu özellik programın yeni sürümüyle berarber gitti sanırım.....

Düzenleyen cerkiner : 11-05-2009 19:51.
 

Eski11-05-2009, 19:13   #3
polexy
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - polexy

teşekkürler peki rapidshare 15 dk beklememek icin her hangi bir ayar gerekiyor mu
 

Eski11-05-2009, 19:20   #4
Rasmus23
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - Rasmus23

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi polexy Mesajı Göster
teşekkürler peki rapidshare 15 dk beklememek icin her hangi bir ayar gerekiyor mu
Modeminizi kapatıp açtığınız zaman, yeni download yapabilirsiniz
 

Eski11-05-2009, 19:26   #5
Rasmus23
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - Rasmus23


Program Hakkında Bilgiler


jDownloader tüm işletim sistemi platformlarında çalışabilen, açık kaynak olarak geliştirilen ücretsiz bir dosya indirme yöneticisi. Tamamen Java ile yaratılmış olan bu işlevsel yazılım Rapidshare.comMegaupload.com vb. dosya barındırma sitelerinden yapıcağınız dosya indirme işlemlerini basitleştirmek için üretilmiş bir araç.

Program sadece bu sitelere paralı üyelikleri olan kişilere değil aynı zamanda ücretsiz olarak bu sitelerden gerçekleştirilmek istenen dosya indirme işlemlerinde de kullanıcılara yardımcı oluyor. Çoklu paralel dosya indirme, captcha resim doğrulama tanıması, otomatik sıkıştırılmış dosya açma ve daha birçok özelliği bulunan jDownloader paylaşım linklerinin korunması için son günlerde popülerleşen "link şifreleme" sitelerinden birçoğuna da destek sağlıyor. Türkçe dil desteği de bulunan jDownloader programında sık sık karşınıza çıkan arşiv (rar) şifrelerini kayıt altında tutabiliyorsunuz.

İndireceğiniz dosyaların boyutu ne olursa olsun, kaç bölümden oluşursa oluşsun jDownloader şifrelenmiş veya normal linkleri ona eklediğiniz andan itibaren geri kalan işlemleri kendisi sizin yerinize gerçekleştiriyor. Link koruması için yaygınlaşan CCF, RSDF ve yeni DLC uzantılı dosyaları da program içerisine aktarabiliyorsunuz.

Hesap kısıtlamlarını aşmak isteyen kullanıcılar sahip oldukları birden fazla paralı hesabı program içerisineentegre edereken bir hesaptaki limiti doldurduklarında program otomatik olarak dosya indirme işlemlerine diğer hesaptan devam edebiliyor. Kısacası jDownloader paylaşım dünyasının sınırlarını tamamen kaldırmanıza yardımcı olan sürekli olarak güncellenmeye ve geliştirilmeye devam eden güçlü bir program.
ÖNEMLİ BİLGİLER MUTLAKA OKUYUNNot: Programın bilgisayarınızda çalışabilmesi için Java kurulumunu gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Eğer Java bilgisayarınızda yüklü değilse mutlaka yükleyiniz. jDownloader programı Java desteği bulunan tüm işletim sistemlerinde çalışabilmektedir.Bu bilgilerden sonra artık resimli anlatıma geçelim.Resimlerdeki Rakamlara bakarak,sırası ile işlemleri yaparsak kesinlikle sorun yaşamayız ve otomatik reset atma işlemini sorunsuzca yapabiliriz.Programı açıp aşağıdaki gibi işlemlere başlıyalım.Üç aşamalı bir anlatım olacak1 . Otomatik Reset Atma
2 . Gizli CCF ve DLC linklerini ekleme
3 . Konulardaki Açık Linkleri ekleme
 

Eski11-05-2009, 19:41   #6
Rasmus23
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - Rasmus23

Anlatım konusunda yardımcı olan cerkiner'e teşekkürler..


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi cerkiner
1 . OTOMATİK RESET ATMA


Evet arkadaşlar otomatik reset atma işini başarıyla bitirdik.Şimdi Bilmeyenler için Programa linkler nasıl eklenir.Onuda resimler yardımı ile öğrenelim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi cerkiner
2. Gizli CCF ve DLC linklerini Ekleme

3. KONULARDAKİ AÇIK LİNKLERİ EKLEMEEvet arkadaşlar olay bu şekilde yapılmaktadır.Sizlere tavsiyem programla beraber Mozilla Firefox programınıda kurmanızdır.Programlara ait linkleri aşağıda veriyorum.Kolay gelsinJdownloader

RapidShare: Easy FilehostingMozilla Firefox

RapidShare: Easy Filehosting
 

Eski11-05-2009, 19:45   #7
uygarozdemir
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - uygarozdemir

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi polexy Mesajı Göster
teşekkürler peki rapidshare 15 dk beklememek icin her hangi bir ayar gerekiyor mu
İçinde modem resetleme kısmı var, ordan ayarını yaparsan otomatik resetler..
Eline sağlık, taşındı...
 

Eski30-08-2010, 22:01   #8
takoz1
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - takoz1

türkçe diye indirdiğim jd ler ingilizceçıkıyor
nasıl tr ye çevirebilirim
 

Eski30-08-2010, 22:07   #9
AssassiN*
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - AssassiN*

hortlatmışsın konuyu !

buradan indir türkçedir sorun çıkmaz
 

Eski31-08-2010, 23:50   #10
takoz1
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - takoz1

sağol dostum
 

Eski01-09-2010, 01:56   #11
585
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - 585

İdm daha iyi
 

Eski14-10-2010, 03:43   #12
newgeneration
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - newgeneration

peki ya benim gibi yurdun internetini kullaniyorsaniz, kullanici adi ve parola kismina nasil erisebilirim? koridorda bulunan switche gittim bi baktim soyle bir sey cikar mi diye ama o kadar yardimlarinizi bekliyorum
 

Eski21-10-2010, 20:39   #13
_tiesto
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - _tiesto

valla bi şey anlamadım programı indirdim reset attım neyi nereye yazıcaz bulamadım mesela ben bi film indirmek istiyorum rapidden..nereye yazıcam bunu bi de filmin adını mı yazıcam yoksa rapidshare sitesini mi? madde madde açıklayacı olarak yazın pls..
 

Eski21-10-2010, 22:47   #14
hyshot
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - hyshot

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi şizofren_ Mesajı Göster
valla bi şey anlamadım programı indirdim reset attım neyi nereye yazıcaz bulamadım mesela ben bi film indirmek istiyorum rapidden..nereye yazıcam bunu bi de filmin adını mı yazıcam yoksa rapidshare sitesini mi? madde madde açıklayacı olarak yazın pls..
Filmin linkini kopyaladığın anda program linkleri tanır. Senin yapman gereken tek şey tanınan linkleri indir demen ve indireceğin yeri belirtmen.
 

Eski25-01-2011, 18:52   #15
teo333
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - teo333

teşekkürler
 

Eski04-03-2011, 17:10   #16
xctxp
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - xctxp

.?...........................JDownloader Otomatik Captcha Algılama.%100 çalışıyor ...........................
Jdownloader kullanarak indirme yapanlar için en büyük sıkıntı şu gıcık captcha sistemini kullanan sitelerdir.
Sadece hotfile'ın kullanması bile yetiyor çünkü onun karakterini bilgisayar çözemiyor. Mecburen bilgisayar başında oturmak zorunda kalıyorsunuz.
Ancak bu sorunu çözmüşler.Sistem şu:
- Dosyayı indirmek istediğinizde karşınıza çıkan resim internet üzerinden server'a yollanıyor.
- Sitede aktif olan bir kullanıcı bu şifreyi sizin yerinize yazıp gönderiyor.
- Sonuçta downloadlarınız size gerek kalmadan devam ediyor.
Sistem krediye bağlı olarak işliyor.
- Siteye girerek çözdüğünüz her captcha için 7 kredi kazanıyorsunuz.
- Yaptırdığınız her captcha çözümü için ise 10 kredi düşüyor.
- Üyelik başlangıcında 100 kredi kazanıyorsunuz.
- Eğer para ile almak isterseniz 1 dolara 1000 kredi alıyorsunuz.
- Hatta biriken kredilerinizi nakit olarak da alma imkanınız var.

Bana sorarsanız para ile kredi almak veya kazandığınız kredileri paraya dönüştürmek şu an için pek mantıklı değil. Çünkü sistem yeni olduğundan dolayı para kazanmanız zor. Ancak boş zamanlarınızda oturup kredi biriktirerek bilgisayarın başında olmadığınız durumlarda indirmeleriniz devam etmesini sağlayabiliyorsunuz.
Sitede referans sistemi olduğu için eğer verdiğim linkten üye olursanız bana kredi kazandıracaksınız. Sizinse hiçbir kaybınız olmayacak.
* Öncelikle su linkte tıklayın: http://www.captchatrader.com/users/refer/xctxp/
* Açılan sayfada Register'a tıklayın ve formu doldurun. Referred By kısmında xctxp yazmanız gerekiyor. (Yazanlara teşekkürler. )
* Gerçek mail adresinizi kullanmanızı öneririm çünkü aksi halde kredi kazanmakta sorun yaşanabiliyor.
* Mail adresinize gelen aktivasyon mailini kullanarak hesabınızı aktifleştirin.

Gelelim nasıl kurulduğuna:
* Şu dosyayı indirin : captchatrader.com/content/plugins/jdownloader/captchatrader4jdownloader_win.zip
* Zip içindeki "captchatrader" klasörünü "C:\Program Files\JDownloader\jd\captcha\methods" içine klasör halinde atın.
* Daha sonra "captchatrader" klasörüne girip "captchatrader.properties" dosyasını not defteri ile açarak üye olurken kullandığınız kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek kaydedin ve kapatın.
* Program içerisinde herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.
* Captcha girmeniz gereken bir durum olursa program otomatik olarak halledecektir.
işLemLeri bitirdikten sonra jdownloader'ı yeniden başlatın,denemeye başlayın

Şu şekilde kredi kazanacaksınız:
* Siteye captchatrader.com 'a girin ve Login olun.
* Sonra Üst Menüdeki Earn Credits e tıklayın.
* Sağ tarafta "Status: Waiting for CAPTCHA..." yazısı olması lazım. Bu sizin aktif olduğunu gösteriyor.
* Sol tarafta belirecek olan captchayı doğru bir şekilde yazarak Send tuşuyle gönderiyoruz.
* Yazdığımız captcha sağdaki tabloya yerleşiyor ve doğruysa yanında 7 yazıyor. Pending beklemede demektir. Kısa süre sonra krediniz yüklenecektir.
* Bazen sitenin ölü zamanları olabiliyor. Yine de hiç boş kaldığını görmedim. Kullanıcılar arttıkça kredi kazanmak daha kolay olacaktır.
* Eğer "Audible Notifications"'ı seçerseniz pencere açık beklemek zorunda kalmazsınız. Başka işinizle uğraşırken sayfa arkada açık kalsın. Captcha geldiği zaman sesli uyarı verecektir.
 

Eski10-04-2011, 23:54   #17
descartes84
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - descartes84

zamanla yeni özelliklerde eklendi. teşekkürler.
 

Eski14-04-2011, 15:55   #18
.Şaban.
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - .Şaban.

Dostum emeğine sağlık belli baya uğraşmışsın bu otomatik reset olayını tam anlayamdım Ben Pc yeni format attım atmadan önce İDM kullanıyordum ama belli süreden sonra videolar açılmamaya başladı bunda böyle bir sorun yaşanmaz demi ? Ayrıca bu indirme sitelerinden (Hotfile vb.) bunlarda beklememek için her indirmeden sonra reset mi atılacak ??
 

Eski26-05-2011, 10:03   #19
erkan7g
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - erkan7g

güzel paylaşım teşekkür ederim...
 

Eski05-08-2011, 23:03   #20
Kayıtlı Değil
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - Kayıtlı Değil

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi xctxp Mesajı Göster
.?...........................JDownloader Otomatik Captcha Algılama.%100 çalışıyor ...........................
Jdownloader kullanarak indirme yapanlar için en büyük sıkıntı şu gıcık captcha sistemini kullanan sitelerdir.
Sadece hotfile'ın kullanması bile yetiyor çünkü onun karakterini bilgisayar çözemiyor. Mecburen bilgisayar başında oturmak zorunda kalıyorsunuz.
Ancak bu sorunu çözmüşler.Sistem şu:
- Dosyayı indirmek istediğinizde karşınıza çıkan resim internet üzerinden server'a yollanıyor.
- Sitede aktif olan bir kullanıcı bu şifreyi sizin yerinize yazıp gönderiyor.
- Sonuçta downloadlarınız size gerek kalmadan devam ediyor.
Sistem krediye bağlı olarak işliyor.
- Siteye girerek çözdüğünüz her captcha için 7 kredi kazanıyorsunuz.
- Yaptırdığınız her captcha çözümü için ise 10 kredi düşüyor.
- Üyelik başlangıcında 100 kredi kazanıyorsunuz.
- Eğer para ile almak isterseniz 1 dolara 1000 kredi alıyorsunuz.
- Hatta biriken kredilerinizi nakit olarak da alma imkanınız var.

Bana sorarsanız para ile kredi almak veya kazandığınız kredileri paraya dönüştürmek şu an için pek mantıklı değil. Çünkü sistem yeni olduğundan dolayı para kazanmanız zor. Ancak boş zamanlarınızda oturup kredi biriktirerek bilgisayarın başında olmadığınız durumlarda indirmeleriniz devam etmesini sağlayabiliyorsunuz.
Sitede referans sistemi olduğu için eğer verdiğim linkten üye olursanız bana kredi kazandıracaksınız. Sizinse hiçbir kaybınız olmayacak.
* Öncelikle su linkte tıklayın: http://www.captchatrader.com/users/refer/xctxp/
* Açılan sayfada Register'a tıklayın ve formu doldurun. Referred By kısmında xctxp yazmanız gerekiyor. (Yazanlara teşekkürler. )
* Gerçek mail adresinizi kullanmanızı öneririm çünkü aksi halde kredi kazanmakta sorun yaşanabiliyor.
* Mail adresinize gelen aktivasyon mailini kullanarak hesabınızı aktifleştirin.

Gelelim nasıl kurulduğuna:
* Şu dosyayı indirin : captchatrader.com/content/plugins/jdownloader/captchatrader4jdownloader_win.zip
* Zip içindeki "captchatrader" klasörünü "C:\Program Files\JDownloader\jd\captcha\methods" içine klasör halinde atın.
* Daha sonra "captchatrader" klasörüne girip "captchatrader.properties" dosyasını not defteri ile açarak üye olurken kullandığınız kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek kaydedin ve kapatın.
* Program içerisinde herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.
* Captcha girmeniz gereken bir durum olursa program otomatik olarak halledecektir.
işLemLeri bitirdikten sonra jdownloader'ı yeniden başlatın,denemeye başlayın

Şu şekilde kredi kazanacaksınız:
* Siteye captchatrader.com 'a girin ve Login olun.
* Sonra Üst Menüdeki Earn Credits e tıklayın.
* Sağ tarafta "Status: Waiting for CAPTCHA..." yazısı olması lazım. Bu sizin aktif olduğunu gösteriyor.
* Sol tarafta belirecek olan captchayı doğru bir şekilde yazarak Send tuşuyle gönderiyoruz.
* Yazdığımız captcha sağdaki tabloya yerleşiyor ve doğruysa yanında 7 yazıyor. Pending beklemede demektir. Kısa süre sonra krediniz yüklenecektir.
* Bazen sitenin ölü zamanları olabiliyor. Yine de hiç boş kaldığını görmedim. Kullanıcılar arttıkça kredi kazanmak daha kolay olacaktır.
* Eğer "Audible Notifications"'ı seçerseniz pencere açık beklemek zorunda kalmazsınız. Başka işinizle uğraşırken sayfa arkada açık kalsın. Captcha geldiği zaman sesli uyarı verecektir.
söylediklerini mocosx de denedim ve anlattığından farklı bir yerde de olsa yerine koydum ve user ile passwordu de texeditte açıp kaydettim fakat captcha geliyor 17 sn sayıyor kimse captca falan çözmüyor, ne yanlış yardımcı olursan sevinirim
 

Eski08-08-2011, 19:03   #21
Kayıtlı Değil
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - Kayıtlı Değil

bağlantı klonlama başarısız oldu diyip indirimiyor premium olmama rağmen ne yapmalıyım
 

Eski09-08-2011, 01:39   #22
Kayıtlı Değil
 
JDownloader Kullanım Kılavuzu (Resimli Anlatım) - Kayıtlı Değil
Jdownloader hata

Baglanti klonlanamiyor! Diyip indirmiyor geri atip dekrar baglanip tekrar geri atiyor.. Premium olmamamiza ragmen... Evet bu enteresan sorun hakkinda bilgisi olan varmi?
 

Cevapla

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 01:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)pvp serverler, ukash, Maç Özetleri, diğer yarım son bölüm, kırmızı shop, dövme, kız oyunları


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Wardom Internet Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Wardom hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler için webmaster \@wardom.org adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) gün içerisinde Wardom yönetimi olarak tarafımızca gereken işlemler yapılacak ve avukatlarımız size dönüş yapacaktır.