Geri Dön   Wardom.Org > Off-Topic > Genel

 
Eski17-07-2008, 21:16   #1
ms-dos
 
Keskin nişancı tüfekleri - ms-dos
Keskin nişancı tüfekleri

Onlar dünyanın en iyi keskin nişancı tüfekleri.Kimi basit tasarımı,kimisi hafifliği,kimisi ise etkili menzilleri ile öne çıkıyor.İçlerinde öğleleri varkı kalıcı hasarlar bırakıyorlar.Her biri tasarım harikası olan bu tüfekleri haberlerde,filimler veya oyunlarda görmeyenimiz yoktur.Max payne,hitman ve black hawk oyunlarının unutulmaz keskin nişancı tüfekleri burda.

İlk olarak basit kullanımı ve bakım gerektirmeyen tasarımı ile bir rus klasiği olan dragunov namı diyar kanasla başlıyoruz.Dragunov Türkiye'de bilinen adı ile Kanas, Rus yapımı, yarı otomatik, uzun menzilli Keskin nişancı tüfeği.
Evgeniy Fedorovich Dragunov tarafından 1985 - 1963 yılları arasında Sovyetler Birliği'nde yapılan Kanas, AK-47'nin 300 metre üzerindeki mesafelerde etkisiz olmasına alternatif olarak tasarlanmış ve üretilmiş bir tüfektir.
Kanas'ın diğer keskin nişancı tüfeklerine nazaran dir diğer artı özelliği ise keskin nişancı tüfeklerinin küçük olan şarjör kapasitesinden fazlasına sahip olmasıdır.7.62X54 mm R'lik mermi kullanır.Genel Özellikler :
Çeşidi : Keskin Nişancı Tüfeği
Ülke : Rusya
Tasarımcı : Evgeniy Fedorovich Dragunov
Tarih : 1963

Fiziksel Özellikler :

Namlu Uznuluğu : 610 mm
Uzunluk : 1225 mm
Dürbün : PSO1 NCO1
Ağırlık : 4,55 kg


Atış Özellikleri :
Namlu Çapı : 7,62
Kaynak: Wardom Keskin nişancı tüfekleri
Mermi Türü : 7,60x54mm R
Merminin Çıkış Hızı : 830 m/san
Azami Menzil : 1300 m
Etkili Menzil Dürbünlü : 1000 m
Atış Değeri : 3-6 mermi/dk

Basit tasarımı bakım istemiyen yapısı ve kalaşnikofa benziyen görünümü sakın sizleri aldatmasın silah zamanının en etkili menzili olan 800 metrenin 2 katı etkili menzile sahip bir silahtır ve şarjör büyüklüğü sayesinde hedefine defalarca atış yapabilmektedir.Silah max payne 2 oyununda mona sax ın kullandığı keskin nişancı tüfeğidir.

İkinci olarak amerikan yapımı m107 keskin nişancı tüfeği var.Aslında ona tüfek demek hakaret olur.Kedisi 50 kalibrelik ölçüsü ile bir toptur.İnsan hedeflerine karşı pek kullanılmayan bu silah genelde elektirik trafoları,radar istasyonları,şehirde ise kaçan suçluların motorlarını susturmada kullanılır.İnsana isabeti halinde uzuvları parçalamaktadır.Silah tekrar doldurmaya gerek kalmadan ard arda ateş etmektedir.
Namlu ucundaki nozül diğer silahlardakinin aksine alev dağıtıcı değil, tepme engelleyici olarak kullanılıyor, bu yüzden delikleri geriye eyimli yapılmış ve atış sırasında tepmenin %30 unu engelleyebiliyor.

Yapılan bir denemede atılan bir mermi 7 adet evi (duvarı değil tüm duvarları ile 7 evi) delip ancak durabilmiş. Tabi evlerin ahşap ağırlıklı amerikan evleri olduğu ve merminin de tungstenkarbit bir çekirdeği olan zırh delici olduğunu da unutmamak lazım.Silah black howk down oyunununda vazgeçilmez silahıdır.

Üçüncü sırada bizden biri var.Kendisi daha prototip olsada listeye aldık.maksat bizdende birşeyler bulunsun.Kendisi daha bir oyuna,filme veya belgesele konu olmasada iddalı yapısı kendisini eminim kısa sürede ispat edecektir.Kale kalıp firması tarafınan tasarlanıp üretilen yüzde yüz yerlisermaye kullanılan bu silah ilk olarak İDEX fuarında görücüye çıktı.Gece görüşlü dürbünede sahip silah etkili bir menzile sahip.Silah 5 mermi alıyor ve 1800 metre mesafeye etkili atış yapıyor.silahın fiyatı 2000-2500 dolar civarında ve en basit amerikan tüfeğinin yarı fiyatında.Ama iş silahın parçalarında,silah özel dürbünü ile ve birkaç ek parçası ile fiyatı 20000 dolar.Buda bir keskin nişancı tüfeğinin dürbününün ne derece önemli olduğunu anlatmaya yetiyor.Silan havacılıkta kullanılan aleminyum ve titanyumdan imal edilmiştir.Silahın kalibresi ise 50 dir.buda yeterince ürkütücü bir rakamdır.
Kaynak: Wardom Keskin nişancı tüfekleri


Kaynak: Wardom Keskin nişancı tüfekleri

Silahın teknik özellikleri:

Namlu çapı:12.7mm
Kütle: 14kg
Boy: 147cm
Namlu boyu: 73cm
Etkili menzil: 1800m
Şarjor kapasitesi: 5 adet
Sökülebilir dipçikli
Sökülebilir çatal ayak ve arka ayak
Ayarlanabilir yanak dayama
Ayarlanabilir omuz dayama
Picatinny rail bağlı

Umarım silahımızı yakında film ve oyunlarda görmek nasip olur.

Şimdi bir tüfek varki sırada gerçekten bunu askeri yetkililer,üreticiler bile bir sınıfa koyamıyor.Top desek değil,nişancı tüfeği desek değil.Tam bir ucube.Bildiğimiz tek şey bu şeyle ölüm kesin.RT-20 keskin nişancı tüfeği aslında bir antimateryal tüfek.Şu an yeryüzünde bulunan en güçlü tüfek budur. RT-20 dünyada "el topu" (hand canon) diye biliniyor.

.50 kalibrelik mermisi ile M107 bunun yanında su tabancası gibi kalmaktadır.
20mm çapındaki (.78 kalibre) mermisi sadece normal ve zırhdelici değil, yüksek güçlü patlayıcılı, sabotlu veya yangın mermisi gibi enteresan özelliklerde olabilmekte.
Dünyada sabotlu mermi atabilen tek nişancı silahı olduğu için, uygun atışla tanklara karşı bile kullanılabilmektedir.

Peki bu garip şekilli şey nasıl kullanılıyor?
Öncelikle silahın müthiş atış gücünün karşılığında müthiş bir geri tepme kuvveti de ürettiğini unutmayan tasarımcılar, namlu nozüllerini geriye doğru yaptığı için yanma gazları bir miktar tepmeyi engelliyor ancak bu boyutta bir merminin tepmesini karşılayacak omuz kemiği henüz insan evladında olmadığı için, geri kalan gücü de dengelemek için silahın üstünde bulunan ve geriye doğru ağzı bulunan roket benzeri bir bölüm eklenmiş, bu bölümden silah arkaya doğru da tepiyor, böylece omzunuuz kaybetmeden atış yapabiliyorsunuz, ancak arkanızda kimse olmaması şartı ile. Geri tepme engelleme sistemi, geri tepmesiz toplar dışında 80mm altı hiçbir topda bile gerek görülmeyen bir sistem. Bunun sebebi ise çok basit, bu tüfek bu özelliği sebebi ile kapalı mekanlarda, arkada mühimmat varken, arkada personel varken kullanılamıyor.Mermisi böyle birşey. Üstteki .50 kalibrelik dev bir mermi olsa da, alttaki mermi bu silahın kullandığı 20mm lik standart mermisi yanında M16 mermisi gibi kalıyor, merminin sadece çekirdeğinin 11 santimetre boyunda olduğunu söylersek kovanı ile birlikte tam boyutunu sanırım aklınızda canlandırabilirsiniz. Çekirdek ağırlığı da 130 gram.

Silah bir tür bazuka gibi tutulup ateşleniyor, gerçekten uzun olan namlusu sebebi ile, silah mekanizması ve merminin ateşlendiği bölüm, silahın en arkasında kalıyor ve diğer silahların aksine dipcik silahın en arkadaki değil ortalardaki bir parçası.

İnanılmaz büyük atış enerjisi sebebi ile silahın şarjor ve yükleyici mekanizmaları bulunmuyor, her seferinde sahra topu misali hazneyi açıyor, kovanı çıkarıyor, yenisini koyup kapatıyorsunuz.Çekirdek Boyutu : 20x110mm
Çalışma Sistemi: Elle kurma, elle yükleme
Namlu: 920 mm
Ağırlık: 19.2 kg
Boyu: 1330 mm
Menzil: 800 metre
Namlu Çıkış Hızı: 850 m/s

Geldik en sonuncuya.ne demişler assolistler en son çıkar.Her ne kadar herkesin iyi gördüğü sevdiği bir silah olsada,keskin nişancıların dünya üzerinde sevdikleri hatta aşık oldukları tek bir tüfek vardır.Oda Alman harikası Walther 2000'dir.Bu silahın en önemli yanı boyu 1 metre dahi değildir.Harika bir dizayna sahiptir ve boyu sayesinde inanılmaz bir seriliğe sahiptir.Tek kusuru silah tam 7 kilodur buda diğer tüfeklere oranla onun obez bir yapıya sahip olmasına neden olur.Hem boyu kısa hem şişman onu tek yapanda budur zaten.Silah ateşlendiğinde tok bir ses çıkarır ve hedefi etkisiz hale getirir.Mükemmel ötesi bir eloktronik dürbünle kullanılır.Silan hitman oyununun vazgeçilmez suikast silahıdır.Hitmanı oynayıpta bu silahı kullanmayan kullanıpta vazgeçebilen yoktur.Teknik özellikler:
Kalibre:..............................300 Win mag, .308 (7.62x51mm NATO), 7.5x51mm Swiss
Boş ağırlık:..........................6.95 kg
Uzunluk:.............................905mm
Namlu uzunluğu:...................650mm
Kapasite:............................6 fişek
Çalışma şekli:......................Yarı otomatik
Standard dürbün..................Schmidt & Bender 2.5-10x56mmObir efsane

 
anahtar kelimeler     0
Keskin nişancı tüfekleri
anahtar kelimeler:

20 mm keskin nişancı tüfeği, kanas keskin nişancı dürbünü nasıl ayarlanır, dünyanın en iyi keskin nişancı tüfekleri ve fiyatları, 2 el keskin nişancı tüfekleri, dünyanın en etkili sniper tüfeği, max payne 2 kanaslı bölüm nasıl geçilir, en etkili tüfekler, ŞarjÖrlÜ uzun namlulu gece gÖrÜŞlÜ dÜrbÜnlÜ tÜfekler, suikast tüfekleri satılık, rt-20 antimateryal sniper tüfeği özellikleri.

otomatik suikast tüfekler ve fiyatları, en iyi 10 keskin nişancı tüfekleri, rus yapımı dürbünlü tüfekler, sniper tüfekleri ve özellikleri, en iyi sniper tüfekleri fiyatları, alman keskin nişancı tüfekleri, keskin nişan silah fiyatları, rus keskin nisanci, keskin nişancı silahı türleri.

abd yapımı keskin nişanci sılahları resimli, kanas max menzil, suikast tufekleri fiyatlari, dünyanın en iyi sniper tufegi top 10, kanas fiyatlar silah, tam otomatik uzun menzil sessiz tüfekler, dürbünlü suikast tüfekleri ve özelikleri, dunyanin en iyi keskin nisanci silahlari, sniper tüfek fiyatları.

dürbünlü tüfeklerin fiyatları, dunyanin en iyi keskin nisanci tufegi, keskin nişanci silah ceşitlrri, dünyanın en iyi uzun namlulu silahı, dragunov kanas ozelikleri, dünyanın en iyi silahları ve özellikleri, 2.el satılık keskin nişancı tüfekleri, satılık sniper tüfekler, dürbünlü silah özellikleri.

en iyi keskin nisanci tufekleri markalar, dünyanın en iyi keskin nişancı tüfeği hangisidir, satılık uzun namlulu silahlar keskin nişançı silahı, keskin nişancı dürbünü fiyatları, satılık suikast tüfekleri fiyatları, en iyi dülbünlü silah ve fiyatları, dürbünlü silahlar m107 fiyatı, uzun namlu kanas fİyatiuzun namlu kanas fİyatiuzun namlu kanas fİyatiuzun namlu kanas fİyatiuzun namlu kanas fİyatiuzun namlu kanas fİyatiuzun namlu kanas fİyati, keskin nişancı tüfegi isimleri.

en iyi keskin nişancı silahı hangisidir, keskin nisaci ozellikleri ve silahlari, satlik ikinci el keskin nisanci tufegi, rt 20 keskin nisanci tufegi, uzun menzilli rus tüfekleri, en ıyı durbunlu tufek ve ozellıklerı, sniper tüfek markaları, dunyanin en uzun menzilli silahi, durbunlu tufekler ozellikleri ve fiyatlari.

keskin nişancı silah fiyatları, uzun menzilli dürbünlü silah fiyatları, kanas tüfekleri fiyatları, kanas silahı fiyatları, dürbünlü kanas silah 2 nci el, keskin nişancıların özellikleri, uzun namlu sınıper, en uzun menzilli suikast silahi hangisidir, sniper ve keskin nişancıların özellikleri.

dürbünlü kanas 2nci el tüfek satlık, rus yapımı keskin nişancı tüfekleri, uzun namlu kanas, uzun menzilli suikast silahi fiyatlari, 50 kalibrelik sniper satılık, İkinci el keskin nişancı tüfekleri, satilik m107, keskin nisanci silahlarinin ismi, en etkili sniper.

uzun namlu silah otomatik fiyatları, dünyanın de iyi sniper çıkarı, 2500 metre ve üzeri keskin nişancı silahı, keskin nisanci silah satimi, kanas tüfek kaçpara, dragunov keskin nişancı silahınin fiyatı ne kadar, keskin nişancı tüfekleri fiyat, dürbünlü silahlar satılık, uzun namlulu dürbünlü silah resim.

dünyanın en iyi silahı hangisi ve mesafesi, dürbünlü silah satilik, satilik kanas tufegi fiyati, satılık otomatik sniper, keskin nişancı tüfekleri fiyatları, satilik dürbünlü tufek, Keskin nişancı tüfekleri.


Eski17-07-2008, 21:48   #2
kimsebenisevmiyor
 
Keskin nişancı tüfekleri - kimsebenisevmiyor

vay beee bakalım kullanmak nasip olacakmı bize bu dünyada..
 

Eski17-07-2008, 22:48   #3
iynx.Forever
 
Keskin nişancı tüfekleri - iynx.Forever

w 2000 i sevmeyen ölsün.. hitman 2 de 17 den almak için ölümü göze almıştım..
 

Eski17-07-2008, 22:51   #4
Simon Adebisi
 
Keskin nişancı tüfekleri - Simon Adebisi

her zaman ilgimi çekmiştir bu keskin nişancı tüfekleri
 

Eski17-07-2008, 22:52   #5
Flagellum Dei
 
Keskin nişancı tüfekleri - Flagellum Dei

aslında lazım bitane
 

Eski17-07-2008, 23:30   #6
RUDEBOY
 
Keskin nişancı tüfekleri - RUDEBOY

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi afme_4 Mesajı Göster
aslında lazım bitane
gelen geçeni vurmaya mı ?

güzel silahlar teşekkürler

ben bi oyuna gireyim
 

Eski17-07-2008, 23:36   #7
__DeFeNDeR__
 
Keskin nişancı tüfekleri - __DeFeNDeR__

şu m107 yada onun bi benzei cod4 te wardı
zakahevi öldürüken kullanıyodun silahı
10.denemede anca vurabildim adamı
kolu kopmuştu
gerçekten tam top mermisi gibi
 

Cevapla

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 00:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

ss


pvp serverler, Erken Rezervasyon, http://www.antalyamanken.com/, Chip Satış, sohbet, İzmir Web Tasarım


Paylaşım sitesi Wardom.Org adresinde 5651/8 ve 125. madellere göre, tüm üyeler ve ziyaretçiler sitenin kullanımı ve yapılan paylaşımlarından kendileri sorumludur. Şikayetler için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

samsun escort, escort bayan, penis büyütücü, escort, ataşehir escort, istanbul escort, Ankara escort Eskort bayan, escort, izmir eskort, escort bayan<\center>