Neostrata Ürünleri

Neostrata Ürünleri

Neostrata Ürünleri

Güzellik konusu insanoğlu var olduğundan beri süre gelen bir kavram. Nasıl insanlar ölümsüz olmak istiyor ise aynı şekilde kusursuz güzel de olmak istiyor ama bu kimi zaman mümkün olmuyor. Bunun da elbette bazı nedenleri var. Genetik faktörler, çevresel ve sağlık faktörüne bağlı oluşan nedenler, zamanın getirdiği dayatmalar ilk anda söylenebilecek olanlar.

Bunun yanında insan çok güzel bile olsa sağlıklı bir cilt yapısı ve hijyen açısından tüm yaşamı boyunca yaşına ve cilt tipine uygun dermokozmetik ürünler kullanması gerekiyor. Ama kozmetik dünyası da dünyanın en gelişmiş endüstrileri arasında olduğundan ulusal ve global ölçekte pek çok firma bulunuyor ama insan kimi zaman hangi markayı seçeceği konusunda ciddi soru işaretleri yaşayabiliyor.

Bizim size burada önereceğimiz marka Amerika Birleşik Devletlerinden dünyaya açılan bir marka. Adı Neostrata. NeoStrata Company, Inc.'in yaratıcıları Dr. Dr. Eugene Van Scott ve Ruey Yudur. Firmanın kuruluş yılı 1968 yani yaklaşık olarak 50 yıllık (ki bu yarım bir yüzyıl ediyor ki oldukça önemli bir süreç) bir marka ve bu markanın yaratıcılarının temel amacı cilt sorunlarını gidererek kusursuz cilt güzelliğine katkıda bulunmak. Markanın ürün gamının da çözüm odaklı olduğunu anlamak çok zor değil.

Marka hiçbir ürününü hayvanlar üzerinde denememesi ve çevre dostu olması ile biliniyor. Bunun yanında paraben içermeyen doğal bileşenlerden oluşması ürünün bir diğer artı değeri.

Firmanın kurucuları 1968'de Philadelphia'daki Temple Üniversitesinde cilt sorunları üzerinde çalışmaya başlar ve AHA yani Alpha Hidroksi Asitlerin cilt yaraları üzerinde olumlu etkilerini keşfederler ve geçen zaman ,içinde bu asidi de kullanarak piyasaya pek çok alanda ürün sunarlar. Ürün gamlarında yaşlılık karşıtı anti aging ürünler, göz çevresi ürünleri, leke karşıtı ürünler bulunuyor. Bunları biraz daha detaylandırmak gerekirse şu bilgiler verilebilir:

Neostrata Anti Aging:

Bu seride yer alan ürünler için şunları söylemek mümkün: İlerleyen yaşa bağlı oluşan derin kırışıklıklar ve sıkılık kayıpları, elastikiyet problemleri ile etkin biçimde savaşıyor. Markanın bu alanda patente sahip olduğu ürünler var. Cildi gençleştiren bu ürünler krem, serum , losyon, ped gibi değişik formlarda ve değişik ebatlarda karşımıza çıkıyor. Farklı cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir ürünler. Özellikle 40 yaş ve üzeri için ideal. Elbette düzenli ve doğru bir biçimde uygulanması şart. Serinin en dikkat edici ürünü ise neostrata lotion plus. Bu ürün özellikle kuruma olan bölgelerde çok etkili.

Neostrata Göz Kremi

Adından da anlaşılacağı üzere tamamen göz çevresi için üretilen ve 15 ml ebadında olan 3 çok özel krem bu seride yer alıyor. Göz çevresine yoğun bakım uygulayan bu ürünler yaşlanma belirtileri ile savaşıyor ve göz çevresini üstün düzeyde korumaya alıyor. Neostrata bionic eye cream göz çevresini parlatır, ışıldamasını sağlar, kusursuz görünmesine katkı sunar.

Neostrata Krem

Bu grupta yer alan başlıca ürünler şunlardır: Cilt görünümünü düzeltici krem, hassas ciltler için yüz kremi, yağsız losyon, biyonik losyon, gece onarıcı, yağsız nemlendirici krem. Buradaki ürünler çok farklı ebatlarda olup, ürünler ilgili tüm yaşlarda kadın erkek ayırt etmeksizin kullanılabilir ürünlerdir. Cildin kusursuz görünümüne katkı sunmaya, cildin daha genç görünmesine olanak sağlayan üstün özellikli klinik olarak etkinliği kanıtlanmış olan kremlerdir.

Neostrata Leke Kremi

Cilt tipi ne olursa olsun güvenle kullanılabilecek, etkinliği kanıtlanmış leke oluşumunu önleyen veya oluşan lekelerin giderilmesini sağlayan ürünlerdir. Ürünler yine farklı ebatlarda karşımıza çıkmakta ve tüm ciltlerde kullanılabilmektedir.

Neostrata Serum

Markanın serum biçiminde piyasaya sunduğu ürünler olup, seride leke gideri serumlar, cilt onarıcılar, cildin kolajen yapısını güçlendiren ürünler bulunur ki düzenli kullanım ile etkin cilt bakım ürünleridir.