Che denen eşkıya benim gencimin yakasında olamaz

1. redyellow

redyellow Dede

TBMM Başkanı İsmail Kahraman: Che denen eşkıya benim gencimin yakasında olamaz

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Rize'nin fethinin 555'inci yıl dönümü nedeniyle Yenişehir Kapalı Spor Salonu'na düzenlenen etkinliğe katıldı.

TBMM Başkanı Kahraman, Che Guevara ile ilgili, "Che Guevara 39 yaşında öldürülen, kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik, bir gerilla. Bolivya, Küba, Arjantin ve Güney Amerika'da faaliyette bulunan bir eşkıya" ifadesini kullandı.

Kahraman, "Che Guevara 39 yaşında öldürülen, kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik, bir gerilla. Bolivya, Küba, Arjantin ve Güney Amerika'da faaliyette bulunan bir eşkıya, benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz, olmamalı. Benimle bağı yok. Köküm, tarihim bir değil. Benim kendi insanlarım var. Onlarla övüneceğiz. Garip. Fatih'i dünya tanıyor da Türkiye tanımayacak. Fatih Sultan Mehmet Han, Osmanlı Padişahları içerisinde en büyük askerdir. Askerlikte Yavuz, Kanuni ve Yıldırım ona erişmek için ona yaklaşmışlardır. Ama en büyük askerdir. En büyük devlet ve siyaset adamıdır. Kanuni ve Yavuz yine ona yaklaşan isimlerdir. Eşsiz bir kişiliği vardı. Fatihler, Yavuz'lar, Kanuniler, Abdülhamitler dururken benim genç liselim göğsüne Che Guevara yazacak. Bu olmaz. Emsal vermezseniz, anlatmazsanız tarihi sevdirmezseniz. Manevi önderleri ve milli kahramanları anlatmazsanız o genç yavrum ne yapsın?" şeklinde konuştu.

kaynak

2. CekoReis

CekoReis Daimi Üye

eşkıya demeyelim ama gerek yok gerçekten ATATÜRK varken.

3. Gila

Gila Forum Moruğu

Atatürk de allerji yapar vatandaşa. Vahidüttin olaydı iyiydi :cool:

4. redyellow

redyellow Dede

Sırf che özelinde yazmıyorum, genel yazıyorum: İsmail kahraman haklı.

Bir çok gencin üzerinde abuk subuk resimler, abuk subuk yazılar, bizimle, kültürümüzle, atalarımızla, geleneklerimizle vs. hiç bir alakası olmayan şeyler kullanıyor gençlerimiz.

ne gerek var bunlara?

5. N3F3R

N3F3R Forum Ustası

Aynen abi, mesela Arap kültürü, dinsel içerik olarak bir çok benimsediğimiz konular var. :)

• Beğen Beğen x 1
  6. redyellow

redyellow Dede

Tüh nasıl da yakaladın ya la:)

Şimdi ben arapları savunacağım sen de keyif alacaksın değil mi?

Dur böyle yapayım da biraz sevinin:

AYNEN katılıyorum yukardaki yazına.

Arap kültürü beni hiç ilgilendirmiyor ve gençlerimizin tşörtlerinde arap kültürüyle ilgili şeylerin olmasına da KARŞIYIM.

Nasıl????

oldu mu?

:)

• Beğen Beğen x 1
  7. Gila

Gila Forum Moruğu

Dünya küçüldü. Artık herkes herkesi biliyor, tanıyor ve hatta gidiyor.

Sizin kafalar tozlu raflarda kalmış :)

İsteyen CHE koyar gömleğine, isteyen MARİO GOMEZ.

İsteyen de KİM KARDASHIAN koyar.

Size ne elalemin zevkinden?

8. masumiyet_müzesi

masumiyet_müzesi Forum Kalfası

basmakalıp klişe tarih kitaplarında, konular masal gibi anlatılıp ezberletilirse olacağı bu olur saygılar....

9. sagacious

sagacious Genel Moderator

Gencin yakasında olan şeyi sorgulamadan önce, o gençleri yakasında göğsünde taşımasına neden olan (neyse) onu sorgulamak gerektiği gerçeğini de öncesinde düşünmek lazım.

• Beğen Beğen x 1
  10. venoferci

venoferci Daimi Üye

11. Gila

Gila Forum Moruğu

Eski milliyetçi, eski refah partili, eski şeriatçı, eski molla, eski Amerika düşmanı aynı zamanda eski Amerikan dostu

Eski ......

İyisi mi yarın İSMAİL'İN KAHRAMANLIKLARI başlıklı bir konu açayım :cool:

Gerçi zeka isteyen, bilgi birikime dayanan bu tür konular pek rağbet görmez. İki meme bir popo versek daha çok rağbet görür ama, biz yine de wardom sayfalarına bir not düşelim :cool:

12. Pe55iMySTiC

Pe55iMySTiC Forum Kalfası

sanane milletin yakasından amk...

13. Gila

Gila Forum Moruğu

Kesin karar verdim.

Yarın geri vites ismail ile ilgili sıkı bir konu yapacağım.

Biraz eğlenek daa :)

• Beğen Beğen x 1
  14. The Leader

The Leader Forum Kalfası

Başkomutanlığın hakkını vermesi lazım birilerinin ismail'e ne kızıyorsunuz söyleyene değil söyletene bakınız..

2. Kıyafet İnkilâbını yapacaklar belki niye engel olmaya çalışıyorsunuz..
    ikinci bir emre kadar tüm vatandaşlarımız şöyle giyinecek dese onada karşı geleceksiniz yani ha.

15. Gila

Gila Forum Moruğu

Söyleten, Türk seçmeni. Onlara bir şey anlatmanın mümkünatı yok.

Hiç olmazsa biz eğlenelim biraz ;)

Mesela şöyle bir şey var.

Bu adam Atatürk düşmanı.

Yeni Zealanda'ya gidiyor ziyaret için, tutuyorlar, doooğru Atatürk anıtına götürüyorlar vatandaşı :)

Ne soğuk duş olmuştur ama :D

16. The Leader

The Leader Forum Kalfası

Bu ülkede gidecekleri yoktu Atanın huzuruna ne yapsın garibim Zelandalılar bi iyilik yapalım demişlerdir.
    Ahh abimmm ahhhh. Neyse 3. köprümüz hayırlı olsun takmayalım öööle bağzı şeyleri :)

Aklıma şu geldi;

Her Büyük Terör Eyleminin Ardından Daha Büyük Köprü Açılışı Yapan Türkiye, İşlerin İzmir-Atina Köprüsüne Kadar Gelmesinden Endişeli

:p

17. Pe55iMySTiC

Pe55iMySTiC Forum Kalfası

Bişe kurguladın yine dede hadi bakalım hayırlısı...

""Che Guevara 39 yaşında öldürülen, kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik, bir gerilla. Bolivya, Küba, Arjantin ve Güney Amerika'da faaliyette bulunan bir eşkıya" şu dayıdan kaynak istemeyi unutma ama :)

18. Gila

Gila Forum Moruğu

Benim derdim Che değil.

Benim ülkemin bir çok kahramanı varken Che'nin maceraperestliği beni ilgilendirmez.

Ancak İsmail'in kahramanlık öykülerini buraya yazdığım zaman ilginç sonuçlar çıkacak ortaya.

Che hakkındaki fikrim sabittir. Latin halkına göre bir kahraman, bana göre şansı bir süre yaver gitmiş bir maceraperest.

19. fearof

fearof Forum Ustası

Milli Türk Talebe Birliği içerisindeki Devrimci öğrencileri nasıl ayıklayıp birliğin 1965 ten itibaren nasıl dinci- gerici bir faliyetin içerisine girdiğinin kanlı canlı örneği yine kendisidir.

16 Şubat 1969 tarihinde Amerikan 6. Filosu’nun gelişini protesto etmek isteyen devrimci öğrenciler, “Emperyalizme ve Sömürüye Karşı İşçi Yürüyüşü” düzenledi. Yürüyüş Taksim’de, MTTB’lilerin saldırısına uğradı. İki devrimci üniversite öğrencisi; Duran Erdoğan ve Ali Turgut Aytaç bıçaklanarak öldürüldü.
    Saldırıyı organize ettiği iddia edilen İsmail Kahraman’a yine kimse dokunmadı.Çünkü “birilerinin” bunlara ihtiyacı vardı.

Dahasımı zaten aşağıdaki linkte var.

http://wardom.org/threads/meselenin-asli-budur.566023/

Kimbilir belki de bu kadar karşı oluşunun sebebi aşağıdaki photoshoplu şu resimdir.;)

Son düzenleme: 30 Ağustos 2016
  20. fearof

fearof Forum Ustası

Tarih unutmaz.. Arşivler ortada. Che’ye “eşkıya” diyen İsmail Kahraman kendi geçmişini hatırlıyor mu?

Peki, Türkiye’nin demokrasi tarihi İsmail Kahraman’ı hangi olaylardan hatırlıyor? Arşiv unutmaz; anlatalım…
    TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Che Guevara tişörtü giyen Devrimci Liseliler’i hedef alarak “Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz. Olmamalı” diye konuşması Türkiye gündemine oturdu.

Peki, Türkiye’nin demokrasi tarihi İsmail Kahraman’ı hangi olaylardan hatırlıyor?

Arşiv unutmaz; anlatalım…

Tarih: 7 Eylül 1967…

Yeni Adli Yıl’ın açılışı töreninde dönemin Yargıtay Başkanı İmran Öktem konuşuyor.

Ve sonrasında gericileri ayağa kaldıran şu konuşmayı yapıyor:

“Türkiye’de bir İslâm Devleti ve hilâfet rejimi kurmak, Türk Milleti’ni dini esaslara dayanan bir hukuk düzenine sokmak isteyen ve bunun için gizli ve açık çalışan mistik hezeyan halindeki bir avuç meczûb, ruh hastası veya dini, kazanç metası haline getirmiş kimseler, saf ve cahil yurttaşın en temiz varlığını, itikadını, imanını geçim vasıtası yapmış olan bezirganlar -o bezirganlar ki, dinin emrettiğini yerine getirmezler, yasak ettiklerini gizli gizli yaparlar ve fakat dindar görünürler- evet bunlar ve bir takım hurafeleri dini esaslar gibi göstermeye kalkan ve bu suretle halkı uyuşturan kökü dışardaki yurt düşmanları daima hüsrana uğrayacaklardır.”

Tarih 1 Mayıs 1969…

Dinciler Öktem’in bu sözlerini ve daha sonraları yaptığı benzer çıkışları unutmadı. Öktem, Yargıtay Birinci Başkanı olarak görevini sürdürürken vefat etti.

Dönemin Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) “Dinsiz Öktem’in cenaze namazı kılınmasın” kampanyası düzenledi.

Ve 3 Mayıs’ta…

Ankara Maltepe Camisi’nde yapılan cenaze töreni basıldı.

Çoğunluğunu çember sakallı kişilerin oluşturduğu bir kalabalık namazın kılınmasını engellemeye çalıştı ve imamlar cenazesini kaldırmak istemedi. Cenazeye katılanlardan Avukat, ilahiyatçı Ahmet Hıfzı Gözübüyük (Bazı kaynaklara göre İzzet Gözübüyük) kıldırdı.

O kalabalıkta MTTB üyeleri de vardı.

Olaylar o kadar büyüdü ki, cenazede bulunan İsmet İnönü’yü korumak amacıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı Topçu Dairesi Başkan Vekili Tuğgeneral Nabi Alpartun silahını çekti. İnönü olaylar için “Bu yaşanan ikinci 31 Mart vakasıdır” sözlerini sarf etti.

İşte…

Bundan 47 yıl önce…

İmran Öktem’i hedef alan ve cenaze namazının kılınmasını istemeyen Milli Türk Talebe Birliği’nin o dönemki genel başkanı ise, bugün Meclis Başkanı olan İsmail Kahraman’ın ta kendisiydi…

KANLI PAZAR VE KAHRAMAN’I

Bitmedi!

Tarih: 16 Şubat 1969…

76 gençlik örgütü boğaza demirleyen ABD’nin 6. Filo’sunu protesto etmek için Taksim’de toplandı. Üstelik bu gösteriye Valilik de izin vermişti.

Ancak ülke en gergin dönemine giriyordu. Çünkü dinciler daha iki gün önce “Bayrağa saygı” mitingi düzenlenmiş, bu mitingde “komünistlere” karşı savaş açıldığı ilan edilerek, 6. Filo’yu Protesto Yürüyüşü’nde gereken dersi vermek üzere halka toplanma çağrısı yapılmıştı.

16 Şubat günü, devrimci gençler Taksim’e doğru yürüyüşe geçmek üzere Beyazıt’ta toplanırken, dinciler de Taksim Meydanı’na geldi.

Burada toplu kılınan namazın ardından taşlı ve sopalı bir biçimde beklediler ve polisin herhangi bir engellemesine maruz kalmadılar.

İktidarda Adalet Partisi vardı.

Beyazıt Meydanı’nda toplanan gençlik örgütleri yürüyüşe geçti. Sultanahmet, Sirkeci, Eminönü, Karaköy ve Dolmabahçe üzerinden Taksim Meydanı’na ulaşan göstericilerin önünü kesen polis, kasıtlı olarak alana küçük gruplar halinde girmelerini sağladı. Alana girenler de burada bekleyen ve sadece iki sıra olan polis barikatını kolaylıkla aşan sağcıların sopalı, taşlı ve bıçaklı saldırısına uğradı.

Tekbir getiren dinci saldırganlar, göstericileri dövdü. Olaylar sırasında Ali Turgut Aytaç ve Duran Erdoğan adlı gençler bıçaklanarak öldürüldü. Bu sırada polisin saldırganları engellememesi, ülkede infial yaratsa da istifa çağrılarına kimse yanıt vermedi.

Demokrasi tarihine “Kanlı Pazar” olarak geçecek bu olayı düzenleyenler de, İsmail Kahraman’ın o dönem genel başkanlığını yaptığı Milli Türk Talebe Birliği idi.

KAYNAK:

Yükleniyor...