CHP milletvekili tutuklandı..!

1. alpay29

alpay29 Super Moderator

CHP MİLLETVEKİLİ TUTUKLANDI!.. SON DURUM...

"MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması" davasında CHP milletvekili Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme ayrıca Berberoğlu'nun tutuklanmasına karar verdi.

Mahkumiyet kararı Enis Beberoğlu'nun "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadiyla açıklamak" suçunu işlediği gerekçesiyle verildi.
    ÖNCE MÜEBBET SONRA 25 YIL
    Bugünkü duruşmada kararını açıklayan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi önce "Müebbet hapis" cezasına hükmetti. Mahkeme "cezanın failin geleceği üzerindeki olası etkileri " gözönüne alarak cezada indirim takdirini kullandı. Cezayı 25 yıla indirdi. Öte yandan Berberoğlu'yla aynı davada yargılanan Can Dündar ve Erdem Gül'ün dosyaları ayrıldı.

BERBEROĞLU ADLİYEDEKİ POLİS MERKEZİNE GÖTÜRÜLDÜ

Hüküm açıklanırken çevik kuvvet polisleri de duruşmada hazır bulundu. Tutuklanmasına karar verilirken Berberoğlu ile birlikte duruşmayı izleyen çok sayıdaki CHP'li vekilin yaşadığı şaşkınlık yüz ifadelerine yansıdı. Daha sonra mahkeme başkanı duruşma salonunun boşaltıLmasına karar verdi. Ardından Enis Berberoğlu, polis tarafından tutuklama işlemlerinin yapılması için adliye binasında bulunan polis merkezine götürüldü. CHP'li milletvekilleri de polis merkezine gitti.

Enis Berberoğlu'nun eşinden açıklama

ENİS Berberoğlu'nun eşi adliye önünde açıklama yaptı. Adliyedeki polis merkezinde eşinin yanından çıkan Oya Berberoğlu yaptığı açıklama, "Morali gayet iyi. Zaten Türkiye'de hukukun h'si yok. Protesto ediyorum çok büyük haksızlık. Enis içeriye giriyor ancak burada

kaynak

2. alpay29

alpay29 Super Moderator

"Vallahi billahi o silahlar Türkmenlere gitmiyordu.Bilerek söylüyorum" diyen Tuğrul Türkeş Başbakan Yardımcısı oldu, Enis Berberoğlu ise TUTUKLU.

3. mydos

mydos Forum Ustası

4. femaletitan

femaletitan Daimi Üye

5. DJ_HarrY

DJ_HarrY Genel Moderator

Nihahahahh :D

6. BedliS

BedliS Forum Ustası

hükümet teröristler ile iş birliği içine girebilir. Gaflette düşebilir pkk ile bile görüşebilir gün gelir gömersin sandığa tarihe geçer. Ama devlet bakidir. Bu şerefsiz devlet sırrını açık etmiştir. bu şerefsiz vatan hainidir. Bu sırrı ifşa etmesinin amacı hükmet değil devlettir. Devletin sırrını ifşa eden haindir. Hainlerin yeri cehenemdir.

• Beğenmedim Beğenmedim x 2
  7. Tekkelii

Tekkelii Forum Kalfası

Yine başladın demek akp ye karşı olanlara ayarsızca hakaret etmeye. Bakalım birdahaki u dönüşünü, birdahaki dansözlüğünü nezaman yapacaksın bekleyip görelim....

• Beğen Beğen x 1
  8. N3F3R

N3F3R Forum Ustası

Devleti oluşturan hükumettir. Bizim devletimiz hukuk devletidir. Hukuk devletinde gayri resmi yollardan teröristlere silah yardımı yapılamaz. Sen o yardımı devlet adına yapmış olursun. Ayrıca şu gelişi güzel söylediğin sözler aynı şekilde Tuğrul Türkeş için de geçerli mi merak ediyorum.

9. betamert

betamert Çırak

Devlet işlerine akıl ermez uzaktan ne olduğunu bilemezsin Bu Mit tırı tabii patates taşıyacak değil

Yükleniyor...