Dünyanın en küçük çift lensli 4K aksiyon kamerası

1. alpay29

alpay29 Genel Moderator

Dünyanın en küçük çift lensli 4K aksiyon kamerası

Flick Labs’in Kickstarter’da boy gösteren aksiyon kamerası Cameo360, teknik özellikleriyle ve kompakt yapısıyla adından söz ettirmeyi başarıyor. Kameranın birçok özelliğe sahip olmasına rağmen uygun bir fiyatla gelmesi en büyük artılarından.

Küçük yapısına rağmen üzerinde çift lens barındıran kamera, 4K çözünürlüğünde ve 24 FPS video çekimi gerçekleştirebiliyor. Bunun yanında 24 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. Adından da anlaşıldığı üzere 360 derece video kayı yapabilen kamerada Wi-Fi 5G ve Bluetooth 4.0 gibi bağlantı özellikleri yer alıyor. Görüntü sabitleme teknolojisine sahip olan kameranın harici pil desteği sayesinde uzun saatler boyunca video kaydı gerçekleştirebilir hale geliyor.

Suya dayanıklı yapısı sayesinde yağmurlu havalarda da çekim yapabilen Cameo3D ayrıca time-lapse özelliği ile çektiği fotoğrafları birleştirerek hızlandırılmış görüntüler elde edebiliyor. Kameranın VR uygulamaları geliştirmek için de ideal olduğu söyleniyor.

Akıllı telefonda bulunan Flicksee isimli uygulaması sayesinde kamera daha etkili şekilde kullanılabiliyor. Kaydedilen videolar ve fotoğraflar uygulama üzerinden kolaylıkla düzenlenebiliyor. Ayrıca uygulama üzerinden GIF oluşturulabildiği gibi kamerayı kullanarak görüntülü görüşme yapmak da mümkün oluyor. Kickstarter’da destek bekleyen proje kapsamında Cameo360’a sahip olabilmek için en az 175 dolar destek vermek gerekiyor. Bu fiyata selfie çubuğunun dahil olduğunu söyleyelim. 30 bin dolar destek bekleyen proje eğer bu sayıya ulaşabilirse ağustos ayında kullanıcılarla buluşturulacağı belirtiliyor.

kaynak

• Beğen Beğen x 3
  2. DMDA

DMDA Cool Üye

Fiyati Cok degil Aslinda (bana gore)
    Ilgi gorur Bence...

3. Makaveli

Makaveli Forum Ustası

Uzun yıllardır aksiyon kamerası kullanıyorum yıllar önce çin den aldığım sjcam300 ile başladım sırası ile sj4000, sjcam m20, xiaomi yi, go pro cube, go pro silver, go pro hero + ve sonycam kullandım.

Yukarıda en sık kullandığım 2 tane aksiyon kameramın fotosunu ekledim canlarım benim onlar :)

Go Pro seyahat ve snowboard için, sony olanı motosiklette kullanıyorum. Kickstarter da bu küçük kameranın özelliklerin okudum proje hakkında bilgi sahibi oldum az çok.

Ben markacı bir adamım aletin gücüne değil markanın ismine önem veririm o yüzden 2 tane aksiyon kameram var.

Go Pro'mun pili can sıkıyor o yüzden sony aldım mesela daha uzun çekiyor ve daha kaliteli.

Bu küp kameranın özellikleri çok iyi ama bana kalırsa eksi özellikleri de olacak gibi ;

- 4k çekmesi büyük avantaj ama ben tam tamına 4K çektiğine inanmıyorum. Çin in apple olan xioami nin aksiyon kameraları ucuz ve 4k destekli mesela.Ama yalancı 4k buda öyle olacaktır çünkü 4k teknoloji zor bir olay. 4k çözünürlüğü ne bilgisayar kaldırır nede televizyon kaldırır. Türkiyede şuan 4k yayın yapan tek kanal var oda trt nin 4k kanalı, oda 4k değil fullhd :)

- Pil ömrü hakkında detaylı bilgi yok amatör kullanıcı olacak bu ürünü daha çok çünkü küp bir model. En kaliiteli aksyon kamerasında bile pil sıkıntı. Bu küp olduğu için pil de çıkmayacak büyük olasılıkla powerbank şart.

- Ses olayıda sıkıntı olacak gibi mikrofonla ilgili pek detay yok.

- LCD ekran olmaması hem avantaj hem dezavantaj. Telefonla eşleşir ve görüntü ayarı halledilir ama her telefonda malesef fullhd değil.

- Aksesuar en önemlisi.Aksesuarsız aksiyon kamerası işe yaramaz sadece selfie çubuğu kurtarmaz.

• Bilgilendirici Bilgilendirici x 2
  4. DMDA

DMDA Cool Üye

Sony den vazgecme...

• Beğen Beğen x 1
  5. CekoReis

CekoReis Daimi Üye

taşımaı zordu bunları.

6. Sebnemy35

Sebnemy35 Daimi Üye

bunları takan motorcular falan oluyor çok seviyorum

7. Hogan

Hogan Çırak

Faydalı bilgi için teşekkürler bende sony markasının cep telefonunu kullanıyorum su geçirmiyor ve 4k görüntü kalitesi sunuyor verdiğim fiyatı hak ediyor

8. numan1234

numan1234 Daimi Üye

Ben de istiyorum bunlardan çok iyi.

Yükleniyor...