'İmam hatip' reklamından: Öğrenciler asker ve polis okullarına girişte ayrıcalıklara sahip olacaklar

1. mydos

mydos Forum Ustası

Tanıtım broşürü Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlandı

Yeni öğretim yılında imam hatip liselerinin kontenjanlarını artırmak için hazırlanan broşürde "Askeri yüksek okullar ve polis okullarına girişte tercihen ayrıcalıklara sahip olacaklardır" ifadesi yer aldı. İlahiyat ve İslam ilimleri fakültelerinin geleceğin mesleği olacağı da belirtildi.

Okullar yaz tatiline girerken, imam hatip liseleri gelecek öğretim yılında öğrenci sayısını artırmak için bin bir vaatlerde bulunmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bazı dini vakıf ve derneklerin teşvikiyle, imam hatip liselerine daha çok öğrenci alabilmek için birçok plan devreye soktuğu iddia ediliyor.

Birbirlerinin benzeri şekilde hazırlanan bazı tanıtım broşürlerinde, öğrencilerin ne gibi ayrıcalıklar elde edecekleri sıralandı. Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi hazırladığı broşürde, mezunlarının askeri yüksek okullar ile polis okullarına "ayrıcalıklı" olarak alınacağını duyurdu.

İmam hatip liselerinde öğrenim görenlerin, inançlı gençler olacağı belirtilen broşürde, vizyonları ve ayrıcalıklar şöyle sıralandı:

- Merhamet ve adalet duygusu gelişmiş sevgi ve saygıyı içselleştirmiş gençler yetiştirmek hedefimizdir.

- Askeri yüksek okullar ve polis okullarına girişte tercihen ayrıcalıklara sahip olacaklardır.

- Tüm liselerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri haftada 2 saate çıkacağı için ülkemizde İlahiyat ve İslami Bilimler fakülteleri geleceğin mesleği olacaktır.

- 15 Temmuz gösterdi ki dinine, milletine, vatanına bağlı bireyleri hiçbir güç yıkamaz. Bu bağlamda milli ve manevi bilinçlendirmemiz olacaktır.

Tanıtım broşüründe maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs temin edileceği, öğlen yemekleri ve servis ücretlerinin de karşılanacağı belirtildi.

Kaynak

• Beğen Beğen x 1
  2. Gila

Gila Moruk Moderator

Tarih boyunca aşırı uçları besleyenlerin, besledikleri aşırı uçları kontrol edemedikleri ve hüsrana uğradıkları gözlemlenmiştir.

Tarih, sadece ders almasını bilmeyenler için tekerrür eder.

Dün fetonun yaptığı her ne ise, bugün akp nin yaptığı aynı şey diyeceğim ama

Zaten dün fetonun yaptığı da aynı zamanda akp nin yaptığı değil miydi?

3. Gila

Gila Moruk Moderator

Bkz. Kendisi gibi düşünmeyen herkesi darbeci, terörist, hain ilan eden RTE

Bkz. Fethullah terör örgütünün paralel mantıktaki icraatları

Ülke imamlarla dolu olunca imam fazlaları TÜBİTAK gibi yerlere tayin edilecek.

Sonra haram papaz eriği yerine helal imam erikleri üretilecek.

15 Temmuz girişimini yapanlar, beş vakit namazını kılan şakirtlerdi

15 Temmuz girişimine çanak tutanların hepsi İMAM HATİP MEZUNU akp li vekil ve bakanlardı

4. nesta_34

nesta_34 Super Moderator

@Gila

Niye battı İmam Hatip ve Namaz kılanlar

5. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

nesta hocam gocunmuş gilanın söylediklerinden. Adamın söylediklerinin her harfi doğru. Yanlış bir yer varsa söyle.

6. Gila

Gila Moruk Moderator

Biz Hıristiyan aleminin temsilcisiyiz ya, ondan.

Ne kadar çok insan iman eder, namaz kılarsa, batıyor.

Gün gelip, okul ayaklarıyla beyinleri yıkanan imam hatiplilerin

fetonun şakirtleri gibi silahlanıp karşınıza dikildiği zaman anlarsın niye battığını...

7. N3F3R

N3F3R Forum Ustası

Alnı secdeye değsin yeter, kıblemiz aynı olandan zarar gelmez mantığı, dindar olsun bizden olsun mantığı, yakın zamanda fetoculuk çok popülerdi bu ülkede. Öyle görünüyor ki gelecek zamanda da imam hatip okulları popüler olacak.

Amerikada 1977'de uzaya fırlatılan insansız uzay aracı voyager'dan hala sinyal alınıyor ve bu uzay aracı fotoğraf, veri göndermeye devam ediyor, işin daha önemli kısmı ise 1977'den beri yoluna devam ediyor olması, yakın zamanda güneş sisteminin dışına çıkacak, bu uzay aracı sadece 32kb'lik bir ram ile çalışıyor,

Şimdi bunu neden yazdığımı anlayabilecek insanlarız, o sebeple bize lazım olan imam hatiplisi, falan değil, bu ülkede yeterince din adamı var, bize lazım olan ilim, bilim insanı. Millet uzayı arşınlarken, biz hala yerimizde sayıyoruz.

8. Gila

Gila Moruk Moderator

Namaz kılanlar sana da batmış anlaşılan :D

9. sagacious

sagacious Super Moderator

Dini konular çok hassas konular, eleştiri yaparken gerçekten dinini yaşayan, yaşamak isteyen vatandaşlarımızı da aynı kefeye koymadan eleştirilen şeyi açık bir şekilde ortaya koymak gerekir. Ki bazı kesimler bu ince çizgiyi aşanların söylem ve eylemlerinden özellikle nemalanıyorlar.

Okulun sitesine baktım ancak ilgili tanıtım broşürünü bulamadım, paylaşılmamış veya elden veriliyor olabilir veya hiç böyle bir şey de olmayabilir ancak nette dolanan şu broşür var.

Bu broşürün varlığını gözümle görmediğim için kesin bir şey söylemek yanlış olur nitekim bunun doğru olduğu varsayarak bu broşürü sorgulamak gerekirse:

"ayrıcalık" kelimesi TDK'da şu şekilde ifade ediliyor:
    isim: Başkalarından ayrı ve üstün tutulma durumu, imtiyaz

Dese ki İmam Hatip Mezunları polis olabilir, askeri yüksek okullara gidebilir anlarım. Başkalarından ayrı ve üstün tutulma durumu neden? Nasıl bir ayrıcalık, üstünlük bu? Sorgulamak gerekmez mi?
    Askeri lise sınavlarında, Polis Akademisi sınavlarında, Kpss'de vs. vs. skandallar yaşamadık mı?

10. Gila

Gila Moruk Moderator

Siz takılmayın @nesta_34 nın ne yazdığına. Saat öğleden sonra 4 civarı, iftar vaktine daha nereden baksan beş saat var

Bir kuzu budu ısıramamış olmanın verdiği stresle yazmıştır onları :)

Biz kırk kişiyiz, birbirimizi biliriz :cool:

11. mydos

mydos Forum Ustası

Bu okula girip okuyan
    500 tam puan alır demek oluyor

Geçmişte olmadı mı :p

12. nesta_34

nesta_34 Super Moderator

15 Temmuz girişimini yapanlar, beş vakit namazını kılan şakirtlerdi

Ben Gila'ya takılıyorum..

Onun yazdıklarına takılıyorum...

Aklınca kelimeleri süsleyecek ,takla attıracak çok güzel ve çok anlamlı şeyler yazdım diyecek

Ama farkında olmadan günaha çanak tutuyor..

Gila beni iyi tanır ki bende onu iyi tanıdığımı sanıyorum..Yüzüne söyleyemeceğim şeyi burada yazmam..

Şimdi gelelim kırmızı ile işaretlenen yere...

Namaz kılıpta vatana ihanet eden çok
    Hırsızlık yapan çok

anasını bacısı satan Oruspu çocuğu dersen ,tonla

Şimdi namaz kılan herkesi bunlara dahil mi edelim ?

Bakın dikkat edin Gila namazı kötülüyor demiyorum..

O sadece çomağı sokuyor ,sonra geri çekilip izliyor diğer çomakçıları

Anlayan anladı

13. nesta_34

nesta_34 Super Moderator

Ben senin yüzünede söyledim..

Şimdide söylüyorum..

Yanlış yapıyorsun Hacım....

14. Gila

Gila Moruk Moderator

Yanlışı, imam hatipler arka bahçemizdir diyerek orta seviyeli okullara siyaseti sokanlar yaptı, yapmaya devam ediyor.

Ben sadece onların yaptıklarını hicvederek ortaya koyuyorum.

Aslında, daha da vahim olan bir noktaya temas etmeye çalışıyorum, farkında değilsiniz.

Bizler, çok şükür, müslüman ailelerden doğmuş insanlarız.

Velev ki; Ateist olsaydık ve bir dine ait olmak gibi bir ihtiyaç hissetseydik.

Şu İslam ülkelerindeki rol modellerin hangisine bakarak İslamiyet'i seçerdik?

Mesele budur..

• Beğen Beğen x 2
  15. Gila

Gila Moruk Moderator

Eveeet. Karnımızı doyurduk, çayımızı ve cıgaramızı aldık önümüze, şimdi cevap yazmanın zamanıdır..

Cevabım her ne kadar alıntı yaptıysam da, Kerim kardeşime değil, herkesedir..

Düşman pusuya yatmış..

Öyle haince, öyle kalleşçe, öyle acımasızca vuruyor ki, kardeşi kardeşe düşman ediyor.

Ortaya çıkıp mertçe savaşmaktan tırsıyor ÖDLEK VAHDETTİN'İN TORUNU!

Erkekçe çıkıp,
    Ben bu cumhuriyeti değiştireceğim diyemiyor.

Bir sessiz devrim gerçekleştiriliyor.

En hassas yerden, ALLAH'A İMAN duygusundan vuruyor alçak!

Karşı çıksan,
    vay sen namaza niyaza karşı mı çıkıyorsun, imamların nesi sana batıyor

Sussan, sustukça tepene çıkıyorlar.

O kadar tepene çıkıyorlar ki;
    HAYIR DİYENLERİN KARILARI KIZLARI HELALDİR diyecek noktalara kadar gidebiliyorlar şerefsizler..

En üstte yazdıklarımın hepsinin arkasındayım.

Ne kadar namaz kılan varsa terörist mi demişim?

Yooo

Sadece halkın üstüne mermi sıkanların beş vakit namaz kıldıklarını söylemişim.

Referans olarak İSLAM DİNİ'Nİ kullandıklarını söylemişim.

Sonuna kadar arkasındayım.

Feto gibi namussuzlar Yüce İslam Dini'ni kullanacaklar, ben sessiz kalacağım.

Yok öyle bir dünya..

Bu işte bir vebal varsa, öncelikle mezarında ters dönesice Necmettin Erbakan'ın vebali vardır.

Daha önce de defalarca forum yobazına yazdığım mesajın aynısını burada tekrarlamak durumundayım..

İMAM HATİPLER BİZİM ARKA BAHÇEMİZDİR diyerek bacak kadar çocukların kafalarına siyaseti bir nakkaş gibi işlemeye başladığı gün

Herhangi bir imam hatipli öğrenci, öğretmen, müdür yardımcısı, müdür veya veli çıkıp ta: SEN KİM OLUYORSUN LAN demiş midir?

Dememiştir.

Yıllardır, hiç bir imam hatipli öğretmen, müdür, çıkıp ta siyasetçilere BİZ SENİN OYUNCAĞIN DEĞİLİZ dememiştir.

Ha babam de babam memlekete hayırlı yobazlar yetiştirme çabasına girişmişlerdir.

Şu halde: Ha fetonun ışık evlerinde yetişen hainler, ha imam hatipte yetiştirilen yobazlar.

İmam hatiplileri öylesine oy potansiyeli olarak gördüler ki; İmam hatiplerde çocuklara din, iman yerine fitne ve fesat öğretildiğini fark eden aileler, çocuklarını düz, teknik liselere vermeye başladılar.

Olmadı..

Bütün liseleri imam hatip yapmaya kalktılar.

Yine de gereken ilgiyi göremediler.

Yine olmadı..

Bu sefer, imam hatiplere katılan talebelere UTANMADAN, SIKILMADAN, ALLAH'TAN KORKMADAN! ayrıcalıklar tanıyarak neredeyse devletten iş garantisi promosyonları vermeye başladılar.

Sevgili kardeşim @nesta_34

Kendi insanına pozitif ayırımcılık yaparak adaletsizliğe çanak tutan bu uygulamaları ortaya dökenlere biri çıkıp ta:

Namaz kılan nerene battı diyorsa...

O kişi, tam da erbakanın istediği tuzağa düşmüş demektir.

Wardom'da bir iki tane erbakanın tanrılığına iman etmiş şahsiyet var.

Allah aşkına daha fazlasına ihtiyaç yok :cool:

16. nesta_34

nesta_34 Super Moderator

Ben kısa ve öz yazayım..

Her kim Allah'ın,Peygamber'in,Namazın,Kuran'ın,İmam Hatip vs..vs ..vs.. arkasına saklanıp,bunları kullanırsa ve hatta destek verirse Allah belasını versin

• Beğen Beğen x 2
  17. Gila

Gila Moruk Moderator

Amin..

Öpüyorum seni..

Ama bil yani.. Dokuz yıldır ben aynı şeyleri söyledim, çok küfür yedim.

Sen akıllısın. Bir söyledin, işi kestirip attın :D

• Beğen Beğen x 1
  18. alpay29

alpay29 Super Moderator

nokta...

• Beğen Beğen x 2
  19. fearof

fearof Forum Ustası

Amin diyip bir noktada Ben koyayım.

• Beğen Beğen x 1
  20. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

Haklısın şöyle düzeltmesi lazım, dönemimizdeki vatan hainleri, hırsızlar, 3 kağıtçılar dini maske olarak kullanıyor.
    Artık alışveriş yapacağım adam cuma ya gidiyorum felan dediğinde işkillenir oldum.
    Eskiden adam cumaya gidiyor ya bir sıkıntı olmaz dolandırıcı değil derdim.

Yükleniyor...