Melbourne'de yaşayan Türk'ün asgari ücret hesabı pes dedirtti

1. alpay29

alpay29 Genel Moderator

Melbourne'de yaşayan Türk'ün asgari ücret hesabı pes dedirtti
    Avusturalya'nın Melbourne şehrinde yaşayan bir Türk şuan Türkiye'de de tartışmalara neden olan asgari ücretin karşılığını Avusturalya'ya göre yazdı.

Türkiye'de yaşanan asgari ücret tartışmalarına "Asgari ücret tartışmalarına bir örnekle dahil olmak istiyorum." diyerek Facebook hesabından katılan Dogus Ay Türk asıllı Avusturalya vatandaşının paylaşımı kısa sürede Türkiye'de binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Ay'ın yaptığı hesaplamalara ise birçok yorum geldi.

İŞTE O PAYLAŞIM

Asgari ücret tartışmalarına bir örnekle dahil olmak istiyorum. Bu resimdeki arabayı 2500$ a aldım, 2. resimde de deposunu 50$ a doldurduğumu görebilirsiniz. Şimdi Avustralya'da asgari ücretin 3500$ olduğunu hesaba katarsak aynı arabayı türkiyede 650 liraya alıp deposunu 15 liraya doldurduğumuz zaman buranın insanıyla aynı alım gücüne sahip olacağız demektir.

Bir örnekte marketten vereyim. 100gr konserve ton balığı 75c. Vallahi 75c. Yine tl'ye çevirirsek 1 liraya yarım kilo ton balığı alabildiğinizi düşünün.

Daha hala dünya lideri olduğumuzu, ekonomimizin çok geliştiğini düşünen arkadaşlarımın aklında en ufak bir soru işareti yaratabildiysem ne mutlu bana:)

• Beğen Beğen x 1
  2. fourgreatangels

fourgreatangels Forum Ustası

Çok acı yaaa :) vallahi bizi iyi s.... yolar.

• Beğen Beğen x 2
  3. Gila

Gila Forum Moruğu

Paraleldir o paralel.

Namussuz, şerefsiz, vatan haini bir paraleldir.

• Beğen Beğen x 2
  4. akay

akay Super Moderator

• Beğen Beğen x 3
  5. alpay29

alpay29 Genel Moderator

• Beğen Beğen x 3
  6. dr-sim

dr-sim Cool Üye

merhaba sevgili wardom ailesi,

konuya ben de buradan bir örnekle dahil olayim...
    burada eve telefon,internet ve tv ,yani ucu bir arada paket olarak verilen hizmetler var .ben evime 500 kanallı tv, sınırsız internet ve içinde turkiye dahil 100 ülkeyle bedava sinirsiz kullanımli sabit telefon olan servis saglayicisi FREE aldim, ki saatlerce annemle butun gun,sattlerce,ne yedin ne pişirdin muhabbeti ediyoruz..ayda sadece 29 euros oduyorum,linkini inceleyip görebilirsiniz. bu hizmeti burada 9 Euro ya verenler de var ama benimki böyle.
    ben tr de hic oturmadığım evime sadece 79artı 24 oduyorum ttnet ve telecom, kapatın dondurun dşyorum sadece 3 ay donduruyorlar,kullanmadigim halde ödetiyorlar haaa yazin geldiğimde az kullansam fiyat katlaniyır tabii siz daha iyi bilirsiniz.

ehh bunlari da dusunup dünya liderinize şükredin allah basinizdan eksik etmesin;)

hepinizin bu vesilesyle de yeni yilini kutlar hepinize bol para ve ask dolu saglikli bir yil dilerim...para ask saglik olsun gerisi gelir zaten:)

http://www.free.fr/adsl/freebox-revolution.html

• Bilgilendirici Bilgilendirici x 1
  7. morko58

morko58 Forum Ustası

Çok iyi yaaa valla çok güldüm.

8. tutas_tee

tutas_tee Daimi Üye

helal olsun guzel anlatmis...

9. Pe55iMySTiC

Pe55iMySTiC Forum Kalfası

Bize melbourne'den hayata dair örnekler vermeyin Melbourne'e nasıl yerleşilir onu öğretin :D

• Beğen Beğen x 1
  10. dr-sim

dr-sim Cool Üye

merhaba,

ben Avrupa da olduğum halde Melbourne arastirdim, bana hemen hemen imkansiz geldi oraya yerleşebilmek.

ama siz erkeksiniz ,size cook kolay hem Avrupa ,hem Amerika hem avusturalya....international evlilik sitelerine girin ve bir kiz bulun evlenin ,kesin kapagi atarsiniz.ve elinizi cabuk tutun, cok iyi kaynaklardan duyuyorum ve hatta goruyorum ,bu saydigim ülkeler evlilik konusunda da acti gözlerini ona da bir kisitlama getirecekler cok yakinda.

11. Gila

Gila Forum Moruğu

Bizim düzenimiz var

Biz düzenden memnunuz

Düzen değişmeyecek :cool:

12. ramo_21

ramo_21 Forum Ustası

Savaşsız, dünyanın teyy neresinde olan bir ülkeden konuşmak kolay.

13. Gila

Gila Forum Moruğu

Onlar bir garip Melbourne. Oysa biz neyiz? Dünya lideriyiz :D

14. Pe55iMySTiC

Pe55iMySTiC Forum Kalfası

Bitanesiyle evlendim uçaklarını düşürdük Melbournlüyle evlenirim onunda kangrusu falan güme gider benim ülkem tehlikeli :D ya evlenmeden gitmeli :D

Yükleniyor...