Merkel'den şok açıklama: İncirlik'e alternatifleri değerlendiriyoruz

 1. alpay29

  alpay29 Super Moderator

  Katılım:
  26 Ekim 2010
  Mesaj:
  24,512
  Beğeni:
  3,403
  Merkel'den şok açıklama: İncirlik'e alternatifleri değerlendiriyoruz

  [​IMG]
  Türkiye'nin İncirlik Üssü'nü ziyaret etmek isteyen Alman vekillere izin vermedi. Almanya Başbakanı Angela Merkel bunun üzerine, "İncirlik Üssü'ne alternatifleri değerlendirmeliyiz. Ürdün bir olasılık" açıklamasında bulundu.
  Türkiye, Almanya Federal Meclisi’ne bağlı Savunma Komisyonu üyesi vekillerin İncirlik Üssü'ndeki Alman askerlerini ziyaret etme talebini geri çevirdi.

  Federal Meclis Savunma Komsiyonu Başkanı Wolfgang Hellmich ve komisyon üyelerinden oluşan bir heyet, IŞİD'e karşı mücadeledeki mevcut duruma ilişkin bilgi almak ve Alman askerlerinin çalışma koşullarıyla ilgili gözlemlerde bulunmak üzere İncirlik Üssü'nü ziyaret etmek için bir süre önce Türk hükümetinden izin talebinde bulunmuştu.

  Ziyaretin 16 Mayıs Salı günü gerçekleşmesi planlanıyordu. Ancak Ankara bu talebi geri çevirdi. Türk hükümetinin bu kararı çarşamba günü Alman mercilere tebliğ ettiği bildirildi.

  Alman yetkililerden konuyla ilgili yapılan açıklamada “kararın kabul edilemez olduğu” ifade edildi. İncirlik'teki askerlerin alternatif bir lokasyona kaydırılma seçeneğinin değerlendirileceği belirtilirken, Ürdün alternatifinin masada olduğu konuşuluyordu.

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ürdün’ün alternatif olduğunu az önce yaptığı açıklamayla bizzat duyurdu.

  İncirlik Üssü'nde ABD öncülüğündeki uluslararası IŞİD'le mücadele koalisyonuna Tornado tipi keşif uçaklarıyla destek sağlamak amacıyla yaklaşık 260 Alman askeri görev yapıyor.

  Kaynak: Merkel'den şok açıklama: İncirlik'e alternatifleri değerlendiriyoruz
   
  #1
 2. gorkem

  gorkem Forum Ustası

  Katılım:
  17 Şubat 2005
  Mesaj:
  3,531
  Beğeni:
  291
  senin ülkende bulunan bir üsse yabancı diplomatı gezdirmemek doğru karar...almanı amerikalısı kim varsa kovulmalı ordan..

  ha ama senin ülkende bu yapacak ekonomik ve politik güç var mı?..YOK
  ver mehteri alttan sonra bekleki dış politikada bize saygı duysunlar..
   
  #2
 3. Sebnemy35

  Sebnemy35 Daimi Üye

  Katılım:
  21 Ağustos 2015
  Mesaj:
  644
  Beğeni:
  140
  Uzak olsunlar yeter arkadaş
   
  #3
Yükleniyor...