Yine Ensar, yine İstismarı !!!

1. mydos

mydos Forum Ustası

İstanbul’da Ensar Vakfı’na ait bir anaokulunda 4-6 yaş arasındaki çocuklara ihram giydirildi, çocuklar maket kabe tavaf ettirildi.

İstanbul’da Dudullu Ensar Anaokulunda, 4-6 yaş arasındaki çocuklara ihram giydirildi, maket kâbe tavaf ettirildi. Uzmanlar "Bu yaştaki çocuklara soyut kavramlar öğretmek, kişiliklerini etkiler" dedi.

Evrensel'den Eylem Nazlıer'in haberine göre, Karaman’da onlarca çocuğa cinsel istismar skandalıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’nın İstanbul Dudullu’da bulunan anaokulunda, “Değerler eğitimi” adı altında 4-6 yaş arasında çocuklara hac ibadetinin nasıl yerine getirildiğine dair simülasyonlu "eğitim" verildi.

Maket kâbe etrafında dönen erkek çocuklara, ihram giydirildi, çocuklar Arapça ilahiler eşliğinde maket kâbede tavaf ettirildi. Başka bir sunumdaysa, Kuran okumayı öğrenen 2 öğrenciye taç, kız çocuğuna ise türban takıldı.

Kaynak

• Dil bilgisi hataları Dil bilgisi hataları x 2
    • Beğen Beğen x 1
    Son düzenleme: 11 Ocak 2017
  2. fearof

fearof Forum Ustası

Başlıkta yazım hatası

Yine Ensar Yine İstismarı olmaz

Yine Ensar Yine İstismar olur. ı harfi fazlalıktır. En azından alıntıladığın resme baksaydın.

çocuklar değil

çocuklara olmalı,

kabe değil

Kâbe olmalıdır

Kâbe

Özel isimdir baş harfi K büyük yazılır .

Ensar Anaokulunda özel isimdir

Ensar Anaokulu'nda olmalıdır.

kâbede değil

Kâbe'de olmalıdır.

Kâbe özel isimdir K harfi büyük yazılmalıdır, sonuna gelen de eki ' ayracı ile ayrılmalıdır.

Bana dilbilgisi öğretmene eyvallahta ,Keşke önce Sen kendin ÖĞRENSEN.

• Bilgilendirici Bilgilendirici x 1
  3. YazılımMimarı

YazılımMimarı Forum Ustası

Bu tür konular tuhafıma gider..

Birey yetişkin olana kadar ailenin sorumluluğundadır.. ister gider ensara verir, ihram giydirir, ister şort giydirir, ister bıdı bıdı yapar..

Bu noktada ailelerin çocuklarını nasıl yetiştireceği konusunda kimseye bir halt yemek düşmez. Adam oğlunu böyle yetiştirmek istiyor ise bunu ensar değil, simsarlada, timsarlada yapar..

Ha amaç ün salmış ensar'a b*k atmaksa.. buna pek gerek yok hatta bu haberin bir değeride yok, gerekli desteği zaten devletin tepesindne görüyorlar..

• Beğen Beğen x 4
    • Beğenmedim Beğenmedim x 1
  4. akay

akay Super Moderator

Kendileri gibi örümcek kafalılar yetiştiriyorlar :cool:

• Beğenmedim Beğenmedim x 1
  5. kamuran.

kamuran. Forum Kalfası

Çocuklara dini aileleri öğretmesi lazım okullarda bilim fen öğrenmesi lazım din eğitimi değil

6. DuKe

DuKe Forum Ustası

Aynen insanlar kendi çocuklarını istediği şekilde büyütme hakkına sahiptir. Bunlara sesini çıkartanlar;

Bunları görmez...

7. myarar1983

myarar1983 Daimi Üye

Ben bunda hiç bir istismar göremedim tuhaf olan nedir şuan 33 yaşındayım ve kuranı arapça okuyamıyorum çok istiyorum ama çok zorlanıyorum öğrenmekte bazı bilgiler küçükken daha rahat öğreniliyor.

• Beğen Beğen x 1
  8. YazılımMimarı

YazılımMimarı Forum Ustası

Sen örümcek kafalı dersin, adam din, allah yolunda ilerliyor der, kimin neyi, nerde öğrendiği, kendine nasıl değer kattığını ölçmek için yetersiz bir argüman..

Herkesin hayata bakış açısı bir olamaz/olmamalıda.

"Örümcek kafa" olayınada katılamayacağım, adam biride çıkar, farklı bir şey söyler, ona da bir şey dememe hakkı doğar. bkz. -> bir tane luzumsuz okul müdürü vardı, laikler bilmem nedir diye saçmalayan.

9. mydos

mydos Forum Ustası

konuyu ben düzenlemedim
    kaynak verdim ...Onlara ders ver...
    Başlığı sen düzenledin ...Düzeltip inkar ettin
    bir özelliğini de öğrenmiş olduk :p

10. fearof

fearof Forum Ustası

Sen;
    açtığı konuyu okumaktan bile aciz olan sen önce kendin git dilbilgisi öğren.:D:D:D:D

WARDOM'a konuyu açan gazete veya dergi değil Sensin sorumluluğunu bil.;););););)

Senin ne gibi özelliklere sahip olduğun zaten belli ki ''KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ''

Kendi sahip olduğun özelliklere göre kıyas yaptığın zaten belli.

Başlığı düzelttin diye iddia eden Sen iddianı ispatla, ispat edemezsen iftiracı kişiliğini yine kendin onayla.:p:p:p:p:p

11. venoferci

venoferci Daimi Üye

istismar denemez buna. böyle haberler çıktığı için zaten gerçekler bastırılıyor. belki de kasıtlı çıkıyordur kim bilir

12. AdrenaLiN_

AdrenaLiN_ Forum Ustası

Sapla samanı karıştırmasak ne kadar güzel olacak

Yükleniyor...