Geri Dön   Wardom.Org > Off-Topic > Cep Telefonları > Mobil Operatörler

 
Eski20-06-2012, 14:11   #1
.Şaban.
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - .Şaban.
Cool Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet)

Slm WARDOM'cular Mobil internet konusunda size faydalı olabilecek bilgiler paylaşmak üzereyim...Mobil internet sayesinde artık internete ulaşmak daha da kolaylaştı ülkemizde bulunan 3 operatör de bu hizmeti vermektedir...

1- Türkcell - Vınn

2- Vodafone - Modem

3- Avea - Jet


Hangisi iyi diye bir soru gelirse cevabım şu olur !
Kaynak: Wardom Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet)

Eğer mobil internet kullanmaya karar verdiyseniz öncelikle kullanacağınız bölgede hangi şebekenin daha iyi olduğunu tespit etmelisiniz çünkü çekim gücü coğrafik koşullardan dolayı etkilenebilir...

Gelelim konumuza...Elinizde Türkcell Vınn var ama siz bunu başka bir operatörün hattı ile çalıştırmak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz çok basit aslında ! Sadece ufak bir iki ayrıntıyı bilmeniz yeterli....


Vodafone'den başlayalım öncelikle aşağıda verdiğim linkten vodafonenin mobil internet yazılımını indirmeniz gerekiyor...

BURADAN

Sayfa açıldığında yan tarafında "Yeni Yazılım indirin (Windows)" gibi bir seçenek var oraya tıklayarak yazılımı indirin ve bilgisayarınıza kurun kurulumdan sonra bilgisayarınızı kapatıp açın....Sonra elinizde bulunan vınn'a hattınızı takıp bilgisayarınıza bağlayın 3-4 dakikalık bir bekletme olabilir bilgisayarınız cihazı kaydeder sağ alt köşede takip edebilirsiniz...Tanımlama işlemi bittikten sonra otomatik kullanma ile Vınn gelir onu kapatıp kurduğunuz vodafone yazılımını açın ve bağlandınız...

Yazılım ismi Vodafone Mobile Broandband olarak geçer bununla ilgili yaptığım yasaksız sitelere giriş yöntemine de buradan bakabilirsiniz...
Kaynak: Wardom Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet)

Şuan kendim Türkcell Vınn ile Vodafonenin İlk üç ay 7 daha sonra 14 TL sınırsız internetini kullanıyorum dowland veya video izleme dışında bütün işleri yapabiliyorum benim bulunduğum bölgede Vodafone 3G yok bundan da olabilir...Yani aylık maliyet 2 paket sigara parası

Buyrun kanıtı !!Kaynak: Wardom Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet)


Yukarıda yaptığımız işlemin aynı Avea için de gerçerli sadece önemli olan yazılımı bulmak ve kurmak Avea yızılımı Buradan İndirebilirsiniz...Açılan sayfada güncel yazılımı indirin...


NOT:Yaptığım işlemlerde kullandığım cihazın modeli Vınn MF-190'dır.
 
anahtar kelimeler     0
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet)
anahtar kelimeler:

turkcell vınn hangi operatörler kullanabilir, turkcell vınnda avea hattı 3g, vınn modemi aveada kullanmak, başka oparatörün vınnı diyer oparay, vodafone sınırsız vın 10 tl, turkcell vında avea interneti kullanma, turkcell vınn wifi avea ile kullanıyormu, vınnda avea kullanmak youtube, sadece vodafone hattına turkcell hat takılır, vınn her hatta olur mu.

modem fiyatları vınn vodafone 2.el, vın internette tavsiye, turkcell vınn ile avea hat kullanma, turkcell 3g vinn a normal vodafone kartı takılırmı, turkcell vınn avea hat kullanma, turkcell vını baska hatlarla kullanma, vodofon sınırsız takılabilir internette vidoe izleyebiliyormuyuz, wınların hangisi iyi, avea 4 gb vın.

vınnım var hattım yok, en uzun internet kullanını hangisinde var.avea turkcel vodafon, turkcell vında vodafone hat kullanmak, turkcell vınn modemi avea internet kullan, aylık internet paketi vodafone vınn, vodafone sınırsız internet 7 tl, turkcell vına başkası nasıl bağlanır, avea hat nasıl turkcell vınn da kullanma, not 2 için vınn yazılımı.

turkcell vınn cihazına normal hat takılır mı, vodem yazılımı baska hatla kullanma, avea jet vınn, telefon hatına vın takılıyor mu, wını aveada modem olarak, turkcell vınn da avea hat kullanma, 14 tl'ye sınırsız internet vınn fiyatları, modem vın var içine normal hat takılır mı, ikinci el vin fiatları.

turkcell vında avea hat kullanma, sınırsız jet turkcell, vinn avea mi vodafone mi, vodafone sinirsiz vinn, vınn wifi vodafone, türkcell winn avea hatti nasil takilir, sınırsız vınn avea, turksel vinda wodafon nasil kullanilir, vinda hat takilacak.

turkcell vınn a avea hat, vodafone vinn ne kadar, vınn ı avea ıle calıştırmak, vınn a avea hat takilırmı?, vodafıne wıfı sınırsız, avea sınırsız internet 14tl, vodafone internetim var modemim yok, internet paketi olan hattı vın a takmak, turkcel 3gvın.

avea vinn, avea wınn sınırsız fiyatları, vodafon vında turkcell hat nasil calistirilir, avea sınırsız vınn fiyatları 2012, vınn avea ile kullanma, yeni vodofon vınn fiyatları, turkcell 4gb vın hattı, sınırsız vodofon vın, vodafone vinn internet hızı.

vinn telefona takiliyo mu, vın fıyatları ve cekım gucu, avea cepten interneti vinn da kullanma, vodafone 4 gb vınn fiyatları, icine hat takilan modemler, ikinci el avea jet, sınırsız vınn fiyatları vodafone, vini aveada kullanma, telefona vin takılabilirmi.

vodafone wifi vinn fiyatlari, turkcell vında avea kullanma, vodafone viin, avea vınn sınırsız, vodofon internet paketleri, vın, vodafone kablosuz internete avea hat takma, turkcell vinnda vodafone çalışıyor mu, .

aveadan turkcell winn aramak icin, avea sinirsiz winn, 2 el wifi vin, vinn kullanmak icin hatti telefona takmak mi lazim, vodafone modeme turkcell takilir mi, vodafone sınırsız internet vinn, turkcell vinda başka operatör, turkcell vinn baska operator hattini takma, avea jet baska hatlarla kullanılır mı.

vodafone vınn 4gb fiyatı, sınırsız jet modem fiyatları, vınn modemi başka operatörde kullanma, vodofone en uygun aylık vınn, turkcel vinn başka operatörle kullanılırmı, wınn aveada çalışıyor mu, turkcell win da avea kullan ma, winn ne kadar, turkcell vınnda avea hat kullanılır mı.

vodafon vına turkcell hat takınca ne olur, wınn cihazına hat takıp, vodofone jet vın, vodafon vın fiyatları cep net, avea jet cihazına başka hat takılır mı, vodafone hat takilan vinn, wın fıyatları telefon hattı takılan, turcell vinn modem her hatta calistirma, vodafone wınn.

hatlı vın fiyatları, vınn wifi baska hat kullanma, avea 4gb 14 ytl, turkcell vin ile avea hat kullanma, turkcell wın vodafona olurmu, vodafone telefona turkcell hat, vodafone hattımı turkcell vınn takmak, avea jet vınn wifi cihaz fiyatı, vodafobe modem ile avea interneti kullanma.

wifili hat takarak internete girme vodafone, turksell vin hizi nasil, turkcell vinn cihazi ile vodofone hatti nasil calisir, turkcell vınn wifi ye başka hat takarak çalıştırma, turkcell 3g vinn baska hat ile kullanmak, sinirsiz vin vodafone, vın sınırsız internet fiyatları, vinda vodofon paketleri, vınna turkcell hattından baska hat takılıyormu.

vınn wifi ye avea hat takma, cepte wifi de avea hattı calıstırmak, turkcell vınn vodafone kullanma, avea sınırsız vınn fiyatları, avea 1ay kotasız internet, türkcell vınnına avea hattı takılabılırmı, turkcell vınn vodafone hat takmak, turkcell vınn a vodafone hat takmak, vodafone hattimi avea vinla calistirmak.

vodafone hattı turkcell vınna takmak, vodafone vın paketleri, hangi operatörün vını daha çok çeker, vinn'i başka bir operatörde kullanma, vinn hatti telefona takilir mi, turkceel sınırsız internet paketi, vınn a vodafone hat takmak, türkcelle aylık 7tl internet, vodofonda sınırsız intelnet paketi.

vınna başka hat takınca calışmıyor mu ?, turkcell vınn başka turkcell vınn hattını takınca calışmıyor mu, vına hat takma, vodafone vinda sınırsız internet, vodafone vınna aveayi takma, vodofone vin, vınn cihaza vodafone tanımlama, vınn en hızlı olanı, tükcell hattımıza 7 liralık internet almak için.

vin modemde baska bir hat kullanma, 7 tl ye sınırsız internet vodefone de, vinn sinirsiz fiyatlari, vodafone vinnn internet paketleri, vodafon vın fiyatları sınırsız, 3g modem yetmiyor, sınır sız internet vın fiat ları, turkcell vınn telefona takma, turkcell vınn internet paketi sınırsız ucuz.

turkcell 3g vınn a vodafone takılırmı, sınırsız vınn wifi sınırsız, turkcell vin'a başka hat olurmu, aylik hat olurmu, avea wın fiyatlari, turkcellden aveaya gecince hangi paketleri kullanabilirim, vodafone vınn çekim gücü, elimde hatsiz vin var, vınnn avea sınırsız.

vodafone vınn nasıl alınır, telefonu vin gibi kullanma, turkcell vınn modem ile avea, turkcel 4gb win fİyati, vınn dan vodafone internet girme, vodafone vınn internet fiyatları, vodafon winn sinirsiz aylik en ucuz, vin fiyatlari hat takilan, internette takılmamak için hangi hız hızları.

vodafone modem kilit kırma, vodem e avea hat takabilirmiyim, Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet).


Eski24-06-2012, 23:41   #2
≈ЌφЯHảΠ≈
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - ≈ЌφЯHảΠ≈

Ben şu an ne modem var nede internet paketi.
Vınn vs. almayı düşünüyordum onları almak yerine bu paketi almamı mı tavsiye edersin?
Ve internet hızı da Vınn'ın çekim gücü kadar vara mı yoksa onlardan daha mı düşük?
 

Eski30-06-2012, 12:17   #3
.Şaban.
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - .Şaban.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ≈ЌφЯHảΠ≈ Mesajı Göster
Ben şu an ne modem var nede internet paketi.
Vınn vs. almayı düşünüyordum onları almak yerine bu paketi almamı mı tavsiye edersin?
Ve internet hızı da Vınn'ın çekim gücü kadar vara mı yoksa onlardan daha mı düşük?
Konuda bahsettiğim paketi alarak mobil internet kullanmak istiyorsan öncelikle çekim gücünü test etmen veya araştırmanı tavsiye ederim ! Hız konusunda bir şey söylemek mümkün değil çekim gücüne bağlı olarak değişkenlik gösteriyor...Yani hangi operatörün daha hızlı olduğunu söylersem yanlış bilgi vermiş olurum...
 

Eski03-07-2012, 00:18   #4
Azab-ı mahşer
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - Azab-ı mahşer

her yerde turkcell daş gibi çekiyor videO izleme dowload sıkıntı yaşamazsın

ama biraz pahalı
 

Eski10-07-2012, 20:23   #5
ozan_ronal
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - ozan_ronal

vodafone gsm 900 kullandığı için türkcell ile aynı kalitede çeker ama avea gsm 1800 kullanır
menzil uzun ama parazitten çok etkilenir

Düzenleyen ozan_ronal : 10-07-2012 20:32.
 

Eski10-07-2012, 20:55   #6
siyah_01
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - siyah_01

Hocam bana lazım değilde benim bi abim kullanıyor.Kendisi vodafonlu ama turkcell vın kullanıyor ayda 40 tl yemi ne 4 gb internet paketi alıyor onada yetmiyor.şimdi gelelim soruya
şimdi hocam turkcell vın aynı bi telefon hattı gibi numarası var şimdi biz o numarayı çıkarıp vodafonumu ekliyecez nasıl olacak bu.

Kusura bakmayın pek anlamadımda ondan soruyorum.
 

Eski10-07-2012, 21:02   #7
AdrenaLiN_
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - AdrenaLiN_

dostum şöyle yapsak olur mu bende aveanın modemi var.bunun içine vodafone hat alıp 7 TL ye kullansam olur mu acaba daha önce hiç denemedim
 

Eski11-07-2012, 08:06   #8
.Şaban.
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - .Şaban.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi siyah_01 Mesajı Göster
Hocam bana lazım değilde benim bi abim kullanıyor.Kendisi vodafonlu ama turkcell vın kullanıyor ayda 40 tl yemi ne 4 gb internet paketi alıyor onada yetmiyor.şimdi gelelim soruya
şimdi hocam turkcell vın aynı bi telefon hattı gibi numarası var şimdi biz o numarayı çıkarıp vodafonumu ekliyecez nasıl olacak bu.

Kusura bakmayın pek anlamadımda ondan soruyorum.

Vodafonda kaç hattı var ? Eğer sadece kullandığı hat vodafone ise yeni bir hat alsın yada mevcut hatlardan birine vodafoneye taşısın sonrasında bu internet paketini satın alır vınn takar kullanır...


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi .MaRJiNaL. Mesajı Göster
dostum şöyle yapsak olur mu bende aveanın modemi var.bunun içine vodafone hat alıp 7 TL ye kullansam olur mu acaba daha önce hiç denemedim
Olur kardeşim Vodafone de hattın varsa hemen yap eğer yok ise fazladan hattın varsa onu taşı yeni hat almana gerek yok ama eğer tek hat kullanıyorsan bir tane alman gerekecek !Not : Bu işlemleri yapmadan önce şebeke gücünü test edin veya araştırın ! Sizin için daha iyi bir hizmet olmuş olur...
 

Eski12-07-2012, 00:32   #9
Kokoin
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - Kokoin

Dr.DeaTh* çoğu kişinin hala bilemediği güzel bir konuya değinmiş.
Şimdi avea veya turkcell wınn modem önermesinin sebebi
Bunlarda kilit yok, bu modemlerin içine istediğiniz hattı takıp modem olarak kullanabiliyorsunuz.
Yani turkcell wının içine aveada takabilirsiniz vodafonda.

Ama vodafonenin modemi olan Vodem in içine sadece vodafon hattı takılabilir. avea veya turkcell hat takınca ise çalışmıyor.Çünkü kilitli. o yüzdende vodem alın demiyor. yani imkanınız varsa Vodem almayın, onun yerine 2. el wınn alın vodafon hattınızı ona takın.

Düzenleyen Kokoin : 12-07-2012 00:34.
 

Eski12-07-2012, 09:02   #10
.Şaban.
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - .Şaban.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Kokoin Mesajı Göster
Dr.DeaTh* çoğu kişinin hala bilemediği güzel bir konuya değinmiş.
Şimdi avea veya turkcell wınn modem önermesinin sebebi
Bunlarda kilit yok, bu modemlerin içine istediğiniz hattı takıp modem olarak kullanabiliyorsunuz.
Yani turkcell wının içine aveada takabilirsiniz vodafonda.

Ama vodafonenin modemi olan Vodem in içine sadece vodafon hattı takılabilir. avea veya turkcell hat takınca ise çalışmıyor.Çünkü kilitli. o yüzdende vodem alın demiyor. yani imkanınız varsa Vodem almayın, onun yerine 2. el wınn alın vodafon hattınızı ona takın.

Bu konuyu sıf tıklanmak adına açan bir sürü site var boş beleş şeyler ile aslında basit olan şeyleri karmaşık hala getiriyorlar ! Bende bu paylaşımı yapma zorunluluğu hissettim ! Millete hizmet olsun...Günlük bakınıyorum konulara çözemediğiniz veya sormak istediğiniz bir soru var ise ben buradayım
 

Eski12-07-2012, 16:44   #11
AdrenaLiN_
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - AdrenaLiN_

dostum ben bunu araştırdım kafama da yattı ama şöyle bir şey var

bu sistem sanırım 250 MB 14 TL 250yi geçince hız çok düşüyor deniyor bu şekilde pc de bağlanmak biraz zor olmaz mı ?
 

Eski12-07-2012, 16:51   #12
.Şaban.
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - .Şaban.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi .MaRJiNaL. Mesajı Göster
dostum ben bunu araştırdım kafama da yattı ama şöyle bir şey var

bu sistem sanırım 250 MB 14 TL 250yi geçince hız çok düşüyor deniyor bu şekilde pc de bağlanmak biraz zor olmaz mı ?


Ben kendim bizzat kullandım hızda düşme olmuyor...
 

Eski12-07-2012, 16:56   #13
AdrenaLiN_
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - AdrenaLiN_

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dr.DeaTh* Mesajı Göster
Ben kendim bizzat kullandım hızda düşme olmuyor...
Allah Allah biraz önce müşteri hizmetlerini aradım

7 TL lik netiniz hakkında bilgi veriniz dedim

kotası 250 mb olup kota aşımında 95kps miydi neydi o hıza düşersiniz dedi. denemekte fayda aslında ben nişanlıma alcam evinde net kullanan yok o da akşamları bakacak gerçi elimde aveanın modemide var vodafone hatta var bir deneyeyim bakalım ne olacak
 

Eski12-07-2012, 17:06   #14
.Şaban.
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - .Şaban.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi .MaRJiNaL. Mesajı Göster
Allah Allah biraz önce müşteri hizmetlerini aradım

7 TL lik netiniz hakkında bilgi veriniz dedim

kotası 250 mb olup kota aşımında 95kps miydi neydi o hıza düşersiniz dedi. denemekte fayda aslında ben nişanlıma alcam evinde net kullanan yok o da akşamları bakacak gerçi elimde aveanın modemide var vodafone hatta var bir deneyeyim bakalım ne olacak
Ben sana şöyle bir örnek verim kardeşim ADSL sınırsız tarifeler vardır ! Ama aslında onlar sınırsız değil

Örnek : 25 Gb adil kullanım hakkı olan bir paketin adil kullanım hakkı bitti mi ondan sonra hız düşer ama bu senin internete bağlanmana engel değildir sebebi şudur adil kullanımda ki hızın hepsini kullanamayız...


Bende Vodafonede satış temsilcisiydim bu tip şeylerin seminerine gittim !

Sen nasıl kullanmayı düşünüyorsun interneti facebook felan ise sorun olmaz !
 

Eski12-07-2012, 20:26   #15
AdrenaLiN_
 
Türkcell Vınn ile Avea-Vodafone internet kullanmak (7 TL sınırsız internet) - AdrenaLiN_

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dr.DeaTh* Mesajı Göster
Ben sana şöyle bir örnek verim kardeşim ADSL sınırsız tarifeler vardır ! Ama aslında onlar sınırsız değil

Örnek : 25 Gb adil kullanım hakkı olan bir paketin adil kullanım hakkı bitti mi ondan sonra hız düşer ama bu senin internete bağlanmana engel değildir sebebi şudur adil kullanımda ki hızın hepsini kullanamayız...


Bende Vodafonede satış temsilcisiydim bu tip şeylerin seminerine gittim !

Sen nasıl kullanmayı düşünüyorsun interneti facebook felan ise sorun olmaz !
dostum kusura bakma geç cevap verdim

nişanlım alış veriş sitelerine takılır ,youtube ve face video izler müzik dinler bunları yapar sadece bakıyım şu modemi bulamadım buluyum ilk işim denemek olacak
 

Cevapla

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 21:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

ss


pvp serverler, Erken Rezervasyon, http://www.antalyamanken.com/, Chip Satış, sohbet, İzmir Web Tasarım


Paylaşım sitesi Wardom.Org adresinde 5651/8 ve 125. madellere göre, tüm üyeler ve ziyaretçiler sitenin kullanımı ve yapılan paylaşımlarından kendileri sorumludur. Şikayetler için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

samsun escort, escort bayan, penis büyütücü, escort, ataşehir escort, istanbul escort, Ankara escort Eskort bayan, escort, izmir eskort<\center>