Geri Dön   Wardom.Org > Off-Topic > Siyaset

 
Eski22-07-2010, 10:40   #1
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker
Türkiye'de kürt olmak... [Joker]

önemli not: bıçak kemiğe dayandığı ok yaydan fırladığı için değil.
bu bezirgan saltanatı... bu zulum bitsin diye!

kürt kökenliyim çünkü etnik kimliğim, lisanım ve yaşadığım coğrafyadan üstüme sıçramış bu kültür benim çocuklarıma bırakacağım bir mirastır. onlar türkiyede türkiye'ye hizmet eden güzel, akıllı ve çalışkan insanlar olarak yaşayacaklardır. hatta kürt olmayan biri ile evlenip tatlı, yaramaz belki de şirret çocukları olacaktır. temennim budur. ve belki de şu anda burada en baba atatürkçüden daha atatürkçü olacaklardır. en baba vatanseverden daha da fazla savunacaklardır bu toprakları.

diyorum ki; kimse bana ben doğarken alman mı dogmak istersin, amerikali mi olmak istersin diye bir soru sormadı. laz mi olmak istiyorsun, çerkez mi olmak istiyorsun diye de sormadılar. ve ben dogdugumda bu kaos coktan başlamıştı. lakin; kürt kökenine mensup olup da bu ülkeyi seven ve bize en azından terörü anlatan birileri vardı. veya yaşadığımız toplum buna biraz müsaitti. kitap okuyabiliyorduk, alkol alıp kız peşinde çapkınlık yapabiliyorduk. dünyanın bilmem hangi ülkesi hangi saatte bombalanmış, formula1 yarışlarında baricello ile hamilton neler yapmış, son çıkan modifiye teknikleri, belediye secimleri gibi her olayı anında televizyondan izleyebiliyorduk. gazeteleri okuyabiliyor, dergilere abone olabiliyorduk. şansımız ve imkanımız ölçütünde bir çok konuda özgürdük... ve bu özgürlük güzeldir. toplumun sadece etnik olarak bir kısmına degil bütün her kesimine verilmesi gereken bir şeydi.

lakin, bizi bu derece şanslı kılan sadece şehir merkezinde büyümüş, merkezde yaşamış olmamızdı. ( bu muydu? )

oysa bizden 113 kilometre ötede hala cumhurbaskaninin adını bilmeyen, türkiyede kaç şehrin oldugunu ogrenememis, baskentini bilmeyen, tek genel kültürü doğudan doğduğunu gördüğü için güneşin dogdugu yönü bilen insanlar vardı. o insanlar silverter stalone'u izleyemiyordu, video playerlarda şeytanlı ürkütücü şeytanlı filmleri izleyemiyordu. kız olsun veya erkek olsun farketmez. kandırılmaya, aldatılmaya, kollarından tutulup her yone cekilmeye müsait insanlar... elektriksiz, televizyonsuz, gazetesiz, susuz insanlar. babaları ne dese yapmak zorunda olan yapmadıkları zaman da öldürülüp gömülmeye müsait insanlar...

köyden bahsettim. merkezde gorduklerinizden veya tahmin etmek istediklerinizden degil. kaçınız bingöl-muş karayolundaki uçurumların kenarından seyahat etti, kaçınız kanallarda yüzdü, kaçınız oralardaki insanları anlamak için tek bir adım dahi attı? kaçınız orada o insanların yaşadıklarını anlayabilmek için biraz olsun düşündü? kaçınız oradaki düğünlerde 300 kişinin aynı anda kol kola girip halay çekişini izledi... zılgıtlarını dinledi?

ha; üniversite okuyup da daga cıkan vardır ki, bu da işin siyasi boyutudur.
Kaynak: Wardom Türkiye'de kürt olmak... [Joker]

bu yukarıda yazılanlar neden anlaşılmaz geliyor anlayamıyorum. anlatmaya çalışanlar da ellerine, yüzlerine bulaştırıp kendi bataklıklarında kayboluyorlar. fakat, faşizm sadece sokaklarda, partilerde olmuyor.
Kaynak: Wardom Türkiye'de kürt olmak... [Joker]

diyorlar ki; ''biz bunlarla yaşamak zorunda mıyız?''.

diyorumki; terör sadece dağlarda devletin askerine-polisine silah sıkan, karakolları bombalayan şehirleri yakan/yıkan şahıslar değildir. bazen din, bazen ideoloji, bazen kücük bir partinin amaçları hepsi ama hepsi bir terör unsuru olabiliyor.

pkk terör örgütüdür çünkü öldürür, israil terördür çünkü silah satar, devlet içinde pkk'yı destekleyen guruh terördür/ teröre hizmet eder, bdp pkk'nın siyasi kanadı olarak bir terördür, teröre hizmet eder. gel gelelim; sokakta, barda, pavyonda, bahçede, kültür salonunda, düğün salonunda, doğuda, batıda, kuzeyde, güneyde, stadyumda, gazetede, dergide, televizyonda, internetin herhangi bir sitesinde, herhangi bir formunda yurdun ve hatta dünyanın bütün her yerinde sırf ırkından dolayı, kültürel kimliğinden dolayı, bir ırkı istemeyen, kabullenmeyen şahıslar, örgütler, toplumlar terör yaratır ve terördür/terörlerdir. çünkü terörün büyümesini sağlayan en katı en reel düşünce budur.

bunları anlamak için terörizm konusunda uzman olmanız gerekmiyor. terör'ün büyümesi için en büyük katkının ''toplumsal kaos'' oldugunu anlayabilmeniz yeterlidir.

mustafa kemal atatürk, deniz gezmiş, yusuf aslan, hüseyin inan, nazım hikmet, yılmaz güney, pablo neruda, ernesto, wili hepsi de halkların kardeşliğinden yanaydı. asıl ''sol'' da bunu gerektirirdi. bknz: ''yasasın türk ve kürt halklarının kardeşliği'' siz izinden gittiklerinize ihanet ediyorsunuz. kemiklerini ciğniyorsunuz...

güneydoğu anadolu projesi;
20 milyar dolarlık bir gap projesinin faydalarını anlatamıyorlar ama türkiyede terör ve toplum analizi yapıyorlar. 20 milyar dolarla 10 tane diyarbakır yaratılırdı... bırakalım yolu, okulu, üniversiteyi, köyü falan... gap doguda tarım ve hayvanciligi yücelttiyse neden şu anda et ithal ediyoruz? bunları bırakalım... gap projesi doguya medeniyet getirdi mi? tarım ve hayvancılık nasıl bir cagdaslıgın habercisi olabilir. o degil gap israil icin mi faydali bizim icin mi? harranda mı terörist cok van'da mı? bunları da sorgulayıverin lutfen...

türkiyede batı çalışıyor, doğu yiyiyor;
neymiş kaçak elektirik? kaçak elektirigin türkiyeye 1 yılda toplam maliyeti 30 milyon tl olsun... o insanın yaptigi tek kacak is bu. ve bunu devlet goruyor. cunku devlet o insanın elinden alacagını almis. ve vermesi gerekeni de zaten vermiyor. peki ya batıda bir kalemde 1-2 milyar dolar devleti dolandıran şahıslar? vergi kaciranlar, kacak mal satanlar, her türlü ahlaksız ticari oyunlar oynayanlar. ve bunlara ragmen hic elestirilmeyenler hatta hep yüceltilenler? hangisi vurgunculuk?...

batıdaki suç oranını yükseltenler hep kürt;
kapkaç, yol kesicilik, yağmacılık, hırsızlık bunların hepsi bir terördür. yapan şahıslar da birer terördür. doguda kaldıkları zamanda daga gidip dagda teröristlik yapacak kadar terördür. yani kati suretle terördür. fakat 17 kisür milyon kürtün tamamı terör degildir.
Kaynak: Wardom Türkiye'de kürt olmak... [Joker]

peki siz terör degil misiniz?
ayrım yapanlar, nifak sokanlar?...
iğrençsiniz.

Düzenleyen Joker : 23-10-2011 13:11.
 
anahtar kelimeler     0
Türkiye'de kürt olmak... [Joker]
anahtar kelimeler:

Türkiye'de kürt olmak... [Joker].


Eski22-07-2010, 10:44   #2
Makaveli
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Makaveli

Güzel bir yazı olmuş şahin söylenecek çok şey var aslında ama yeri gelince.
 

Eski22-07-2010, 10:44   #3
Numune19
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Numune19

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Joker Mesajı Gösterdiyorum ki; kimse bana ben doğarken alman mı dogmak istersin, amerikali mi olmak istersin diye bir soru sormadı. laz mi olmak istiyorsun, çerkez mi olmak istiyorsun diye de sormadılar. ve ben dogdugumda bu kaos coktan başlamıştı. lakin; kürt kökenine mensup olup da bu ülkeyi seven ve bize en azından terörü anlatan birileri vardı. veya yaşadığımız toplum buna biraz müsaitti. kitap okuyabiliyorduk, alkol alıp kız peşinde çapkınlık yapabiliyorduk. dünyanın bilmem hangi ülkesi hangi saatte bombalanmış, formula1 yarışlarında baricello ile hamilton neler yapmış, son çıkan modifiye teknikleri, belediye secimleri gibi her olayı anında televizyondan izleyebiliyorduk. gazeteleri okuyabiliyor, dergilere abone olabiliyorduk. şansımız ve imkanımız ölçütünde bir çok konuda özgürdük... ve bu özgürlük güzeldir. toplumun sadece etnik olarak bir kısmına degil bütün her kesimine verilmesi gereken bir şeydi.
Haklısın .

Birden bire dünyaya geliyorsun ve aklın başına geldigi an kürt damgası yiyorsun .

Ama tabiki şunuda unutmamak gerek insanlar kökeniyle degil , yaptıgı işlerle anılır .
 

Eski22-07-2010, 10:47   #4
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

asagidaki sözleri söyleyen m@rduk:

ırkçılık:
Alıntı:
KİM DAHA ÖZGÜR KÜRTLERMİ TÜRKLERMİ?
ötekileştirme;
Alıntı:
YA ONLAR YA ÖTEKİLER?
yalancılık:
Alıntı:
bedava devlet kömürü hiç yakamıyoruz keza kapımıza çekyat buzdolabı çamaşır makinesi kamyonu hiç yanaşmıyor.
iftira:
Alıntı:
biz eşşek gibi çalışıp efendim kıbrıslıyı doğuluyu finanse etmek zorundayız mı?
cehalet:
Alıntı:
YEMİŞİM KIBRISIN JEOPOLİTİK ÖNEMİNİ YEMİŞİM DOĞUNUN FOSİL YAKITINI!!!!YEMİŞİM FİLİSTİNİ BİLMEM NEREYİ BİZ ÖLÜYORUZ YAV BİZ BUNALDIK ÇEKMEK ZORUNDAMIYIZ?
körlük:
Alıntı:
HAKKATEN DOSTLAR KİM DAHA ÖZGÜR KİM DAHA İYİ HAK KAZANMIŞ BU GÜZELİM ÜLKEDE SADECE SORUYORUM VARMI CEVABINI BİLEN VARSA BİR ADIM İLERİ?
 

Eski22-07-2010, 10:52   #5
gorkem
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - gorkem

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Joker Mesajı Göster
asagidaki sözleri söyleyen m@rduk:

ırkçılık:

ötekileştirme;

yalancılık:

iftira:

cehalet:

körlük:
++++++++++++
 

Eski22-07-2010, 10:56   #6
killed
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - killed

Daha geçen eski bi öğretmenimle bu konu ile tartışmaya girdim ama bi türlü anlamıyor, sadece dilinde tek şey bu topraklar eskiden bizimdi bizi asimile ediyorsunuz burası bizim kurdistanı mızı kuracağız diyor resmen bunu tc. devleti öğretmeni diyor..
Kaynak: Wardom Türkiye'de kürt olmak... [Joker]

Dilimizi konuşamıyoruz derdi şimdi diyemiyor çünkü artık size özel kanal bile var istediği gibi konuşup istediği gibi kaset vs. çıkarabiliyor.Yani demem o ki bu tip düşünen insanlara ne versek kabul etmeyecekler bizlerle eşitsiniz hiç bi farkınız yokki ,Zira devletin en yüksek mertebesine gelmiş kürtler var (bkz.Turgut Özal) bu bencillik niye?


Bu sözlerim sana değil joker bu tür düşünenlere ben herzaman kardeşlikten yana bi insanım
 

Eski22-07-2010, 10:58   #7
NoPainNoGain
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - NoPainNoGain

Kardeşi kardeşe kırdıranlar hala halkçıyız diyor herkezde ağzını açıp izliyor
 

Eski22-07-2010, 10:59   #8
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

aşağıdaki sözlerin sahibi metatron ''denen'' süpermod:

faşizm+ ırkçılık ve terörizm...:
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
ne yazık ki öyle zamanlar gelir ki, kurunun yanında yaşın da yanabileceği zamanlar olur.
iftira + aşağılama:
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
bu ülkede batı calısır, doğu yer..
adamlar da bu beleşi bırakmazlar
yalancılık, ajitasyon
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
öyle bi duruma geldik ki, türküm dediğin an, ırkcı damgası yiyorsun.. ağız tadıyla türküm ben bile dedirtmiyorlar..
cehalet + halisünasyon
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
batının çalısıp doğunun yediğini mi?? yoksa bu beleşi asla bırakmayacaklarını mı??
tahrik
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
yaw biliyor bilmez olur mu?? bilmezlikten geliyor sadece.
cehalet+ neyin ne oldugunu bilememe:
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
sadece bakın sadece diyorum GAP projesi için 18.9 milyar dolar harcanmıştır. tekirdağa mı yapıldı bu yatırımlar
hala cehalet+ doguda kac köy oldugunu bilmiyor:
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
söyle ya, öğretmen, doktor, hemşire, sırf bu bölgelerde halkın gereksinimi var diye zorunlu olarak güneydoğuya gönderilmektedirler...
 

Eski22-07-2010, 11:01   #9
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

Wardom.Org forum kuralları 3'üncü maddesi:

3- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

alın size yönetim!
 

Eski22-07-2010, 11:03   #10
dockhanger
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - dockhanger

o yukardaki marduk bi kac lafi ciddi ve gercektir ama burdaki kürt kardeslerim bi kendileri olamadilar hep baskalastilar yoksa kardeslerimizle ne problem olabilirki gidip bdp ile ayni safa gecip pkk nin avukatlihini yaptilar sirf bunlar dengesizlikler ve gelinen durum su benim calistihim yerlere +urt kardeslerimizi almadilar almicaklarda
 

Eski22-07-2010, 11:05   #11
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

ne kardesi bee kürtlerin hepsinin canın cehenneme, topunun köküne kibrit suyu.
en iyi kürt ölü kürttür.

 

Eski22-07-2010, 11:05   #12
Exnuc
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Exnuc

Baya dolmuşsun anlaşılan Şahin kardeşim. Ama nitekim bunlar acı gerçekler.

Gap projesinin altında yatan şeyler sadece tarım ve hayvancılık değil elbet. Gerçi proje sonlandırıldı mı ? ne oldu ? bir fikrimde yok...
Kaynak: Wardom Türkiye'de kürt olmak... [Joker]


Avrupadan et ithal edilmesinin sebebi hayvanın az olması değil o işi yapanların oyunları yüzündendir. Fiyatları sebepsiz yere arttıranların yüzündendir. Hadi diyelim ihtiyaçtan arz talepten arttırdı eyvallah. Dışarıdan hayvan gelince hemende fiyatı pat diye aşağı çekebildiler ama. Sebebi bahsettiğim gibi olsaydı fiyatı aşağı çekemezlerdi. Herhangi bir belgeye dayanarak değil belki ama tahminim bu ülkeye yıllarca yetecek kadar büyük ve küçük baş hayvanın var olduğudur.

Bunlara açıklık getirmek istedim. Onun dışında değindiğin kısımlar gerçekten acı gerçekler. Boşuna denmiyor eğitim şart diye. Oralara eğitimi götüremedikçe yada götürmek istemedikçe bu aynen devam edecektir.

Tekrar ağzına sağlık diyorum kardeşim...
 

Eski22-07-2010, 11:06   #13
killed
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - killed

Burdaki sorun o kürt kardeşlerimizin pkk yı lanetlememesi ve tam aksine destek vermesi..Geçen bi yazı gördüm yine aynı öğretmen tarafından paylaşılan(face..) filistinde taş atan çocuklarla polise taş atan kürt çocuklarını aynı görüyor bu tam bi körlük ve cehalettir koyu cehalet
 

Eski22-07-2010, 11:14   #14
venessa
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - venessa

Çok güzel anlamlı bir konu teşekkürler Joker.
 

Eski22-07-2010, 11:17   #15
vodoks®™©
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - vodoks®™©

joker,
sapla samanı ayıralım..
yazdıklarında hak verdiğim çok şey var...


pek tabii ki sorularım da var :

1- Pkaka yöneticileri niye hiç bir Sosyalist ülkede değildir de...ingiltere gibi emperyalist bir ülkenin
en pahalı şehrinde LONDRA'da yaşar ?

kaç pkakacı adı sayarsın küba'da ? venezuella'da ? çinde ? v.s

2- Londra dünyanın en pahalı şehridir belki de..bu parayı nereden bulurlar ?

3- Marksist bir örgüt kokain ticareti yapar mı ?

4-eğer yaparsa.... fidel bu işe ne der ?

5-Che yaşasaydı.. apo faşistine "Götümü ye" sıçayım senin gibi Marksist'in kalıbına der miydi ?
(Daha bile beterini yapar..gelir uygulamalı olarak sıçardı)

forumcular kusura bakmayın.. Bunlar kesin olacak şeylerdi..ve durum Analizidir.Maksat küfür değildir..


6-Kürtler, Pkaka gibi FAŞİST , kokain tüccarı, öğretmen katili,çocuk ,çoban ve bebek katili bir örgütü "açıktan açığa" niçin kınamazlar ? faşist cinayetlerini neden lanetlemezler ?
( Radyo ve televizyonda lanetlediler de bizler mi duymadık ? )

7-Neden faşist Avrupa topluluğu ve AmeriKANya ile oynaş olan Pkaka'ya hain , KAATİL diyemezler ?
Kaynak: Wardom Türkiye'de kürt olmak... [Joker]

8- Faşist pkaka katillerine Gerilla diyen yaratıklar değil MARKSİST ,adam bile olamaz..Bu yüzden CHE yaşasaydı topunun ağızına zıçardı...

Sosyalistlik bebek kurşunlamak değildir çünkü... !!!

üstelik kurşunladıkları bebek de KÜRT !!!!...

....rım "bebek kurşunlayan" çeyrek porsiyon GERİLLA'ya....

ku klux klan'dan beter pkakacılar.... ırkçı+faşist+cins ayrımcısı...
Kaynak: Wardom Türkiye'de kürt olmak... [Joker]

bu boktan örgüte GERİLLA diyenin de....insan diyenin de..............

neyse... insanlıktan nasibini alamamışlara KÜFÜR iltifattır..._______________________________________________

haaa.. bir çok konuda haklısın özelikle ırkçılıktan ben de nefret ederim..orası ayrı konu...

not: sorular tabii ki kazık..öyle bedavadan sınıf geçmek yok

Düzenleyen vodoks®™© : 22-07-2010 11:39.
 

Cevapla

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 18:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)pvp serverler, Erken Rezervasyon,sohbet, İzmir Web Tasarım, iç mimar, Pilates


Paylaşım sitesi Wardom.Org adresinde 5651/8 ve 125. madellere göre, tüm üyeler ve ziyaretçiler sitenin kullanımı ve yapılan paylaşımlarından kendileri sorumludur. Şikayetler için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

samsun escort, escort bayan, penis büyütücü, escort, ataşehir escort, istanbul escort, Ankara escort Eskort bayan, escort, izmir eskort, escort bayan, izmir escort<\center>