Geri Dön   Wardom.Org > Off-Topic > Siyaset

 
Eski22-07-2010, 09:40   #1
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker
Türkiye'de kürt olmak... [Joker]

önemli not: bıçak kemiğe dayandığı ok yaydan fırladığı için değil.
bu bezirgan saltanatı... bu zulum bitsin diye!

kürt kökenliyim çünkü etnik kimliğim, lisanım ve yaşadığım coğrafyadan üstüme sıçramış bu kültür benim çocuklarıma bırakacağım bir mirastır. onlar türkiyede türkiye'ye hizmet eden güzel, akıllı ve çalışkan insanlar olarak yaşayacaklardır. hatta kürt olmayan biri ile evlenip tatlı, yaramaz belki de şirret çocukları olacaktır. temennim budur. ve belki de şu anda burada en baba atatürkçüden daha atatürkçü olacaklardır. en baba vatanseverden daha da fazla savunacaklardır bu toprakları.

diyorum ki; kimse bana ben doğarken alman mı dogmak istersin, amerikali mi olmak istersin diye bir soru sormadı. laz mi olmak istiyorsun, çerkez mi olmak istiyorsun diye de sormadılar. ve ben dogdugumda bu kaos coktan başlamıştı. lakin; kürt kökenine mensup olup da bu ülkeyi seven ve bize en azından terörü anlatan birileri vardı. veya yaşadığımız toplum buna biraz müsaitti. kitap okuyabiliyorduk, alkol alıp kız peşinde çapkınlık yapabiliyorduk. dünyanın bilmem hangi ülkesi hangi saatte bombalanmış, formula1 yarışlarında baricello ile hamilton neler yapmış, son çıkan modifiye teknikleri, belediye secimleri gibi her olayı anında televizyondan izleyebiliyorduk. gazeteleri okuyabiliyor, dergilere abone olabiliyorduk. şansımız ve imkanımız ölçütünde bir çok konuda özgürdük... ve bu özgürlük güzeldir. toplumun sadece etnik olarak bir kısmına degil bütün her kesimine verilmesi gereken bir şeydi.

lakin, bizi bu derece şanslı kılan sadece şehir merkezinde büyümüş, merkezde yaşamış olmamızdı. ( bu muydu? )

oysa bizden 113 kilometre ötede hala cumhurbaskaninin adını bilmeyen, türkiyede kaç şehrin oldugunu ogrenememis, baskentini bilmeyen, tek genel kültürü doğudan doğduğunu gördüğü için güneşin dogdugu yönü bilen insanlar vardı. o insanlar silverter stalone'u izleyemiyordu, video playerlarda şeytanlı ürkütücü şeytanlı filmleri izleyemiyordu. kız olsun veya erkek olsun farketmez. kandırılmaya, aldatılmaya, kollarından tutulup her yone cekilmeye müsait insanlar... elektriksiz, televizyonsuz, gazetesiz, susuz insanlar. babaları ne dese yapmak zorunda olan yapmadıkları zaman da öldürülüp gömülmeye müsait insanlar...

köyden bahsettim. merkezde gorduklerinizden veya tahmin etmek istediklerinizden degil. kaçınız bingöl-muş karayolundaki uçurumların kenarından seyahat etti, kaçınız kanallarda yüzdü, kaçınız oralardaki insanları anlamak için tek bir adım dahi attı? kaçınız orada o insanların yaşadıklarını anlayabilmek için biraz olsun düşündü? kaçınız oradaki düğünlerde 300 kişinin aynı anda kol kola girip halay çekişini izledi... zılgıtlarını dinledi?

ha; üniversite okuyup da daga cıkan vardır ki, bu da işin siyasi boyutudur.

bu yukarıda yazılanlar neden anlaşılmaz geliyor anlayamıyorum. anlatmaya çalışanlar da ellerine, yüzlerine bulaştırıp kendi bataklıklarında kayboluyorlar. fakat, faşizm sadece sokaklarda, partilerde olmuyor.

diyorlar ki; ''biz bunlarla yaşamak zorunda mıyız?''.

diyorumki; terör sadece dağlarda devletin askerine-polisine silah sıkan, karakolları bombalayan şehirleri yakan/yıkan şahıslar değildir. bazen din, bazen ideoloji, bazen kücük bir partinin amaçları hepsi ama hepsi bir terör unsuru olabiliyor.

pkk terör örgütüdür çünkü öldürür, israil terördür çünkü silah satar, devlet içinde pkk'yı destekleyen guruh terördür/ teröre hizmet eder, bdp pkk'nın siyasi kanadı olarak bir terördür, teröre hizmet eder. gel gelelim; sokakta, barda, pavyonda, bahçede, kültür salonunda, düğün salonunda, doğuda, batıda, kuzeyde, güneyde, stadyumda, gazetede, dergide, televizyonda, internetin herhangi bir sitesinde, herhangi bir formunda yurdun ve hatta dünyanın bütün her yerinde sırf ırkından dolayı, kültürel kimliğinden dolayı, bir ırkı istemeyen, kabullenmeyen şahıslar, örgütler, toplumlar terör yaratır ve terördür/terörlerdir. çünkü terörün büyümesini sağlayan en katı en reel düşünce budur.

bunları anlamak için terörizm konusunda uzman olmanız gerekmiyor. terör'ün büyümesi için en büyük katkının ''toplumsal kaos'' oldugunu anlayabilmeniz yeterlidir.

mustafa kemal atatürk, deniz gezmiş, yusuf aslan, hüseyin inan, nazım hikmet, yılmaz güney, pablo neruda, ernesto, wili hepsi de halkların kardeşliğinden yanaydı. asıl ''sol'' da bunu gerektirirdi. bknz: ''yasasın türk ve kürt halklarının kardeşliği'' siz izinden gittiklerinize ihanet ediyorsunuz. kemiklerini ciğniyorsunuz...

güneydoğu anadolu projesi;
20 milyar dolarlık bir gap projesinin faydalarını anlatamıyorlar ama türkiyede terör ve toplum analizi yapıyorlar. 20 milyar dolarla 10 tane diyarbakır yaratılırdı... bırakalım yolu, okulu, üniversiteyi, köyü falan... gap doguda tarım ve hayvanciligi yücelttiyse neden şu anda et ithal ediyoruz? bunları bırakalım... gap projesi doguya medeniyet getirdi mi? tarım ve hayvancılık nasıl bir cagdaslıgın habercisi olabilir. o degil gap israil icin mi faydali bizim icin mi? harranda mı terörist cok van'da mı? bunları da sorgulayıverin lutfen...

türkiyede batı çalışıyor, doğu yiyiyor;
neymiş kaçak elektirik? kaçak elektirigin türkiyeye 1 yılda toplam maliyeti 30 milyon tl olsun... o insanın yaptigi tek kacak is bu. ve bunu devlet goruyor. cunku devlet o insanın elinden alacagını almis. ve vermesi gerekeni de zaten vermiyor. peki ya batıda bir kalemde 1-2 milyar dolar devleti dolandıran şahıslar? vergi kaciranlar, kacak mal satanlar, her türlü ahlaksız ticari oyunlar oynayanlar. ve bunlara ragmen hic elestirilmeyenler hatta hep yüceltilenler? hangisi vurgunculuk?...

batıdaki suç oranını yükseltenler hep kürt;
kapkaç, yol kesicilik, yağmacılık, hırsızlık bunların hepsi bir terördür. yapan şahıslar da birer terördür. doguda kaldıkları zamanda daga gidip dagda teröristlik yapacak kadar terördür. yani kati suretle terördür. fakat 17 kisür milyon kürtün tamamı terör degildir.

peki siz terör degil misiniz?
ayrım yapanlar, nifak sokanlar?...
iğrençsiniz.

Düzenleyen Joker : 23-10-2011 12:11.
 

Eski22-07-2010, 09:44   #2
Makaveli
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Makaveli

Güzel bir yazı olmuş şahin söylenecek çok şey var aslında ama yeri gelince.
 

Eski22-07-2010, 09:44   #3
Numune19
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Numune19

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Joker Mesajı Gösterdiyorum ki; kimse bana ben doğarken alman mı dogmak istersin, amerikali mi olmak istersin diye bir soru sormadı. laz mi olmak istiyorsun, çerkez mi olmak istiyorsun diye de sormadılar. ve ben dogdugumda bu kaos coktan başlamıştı. lakin; kürt kökenine mensup olup da bu ülkeyi seven ve bize en azından terörü anlatan birileri vardı. veya yaşadığımız toplum buna biraz müsaitti. kitap okuyabiliyorduk, alkol alıp kız peşinde çapkınlık yapabiliyorduk. dünyanın bilmem hangi ülkesi hangi saatte bombalanmış, formula1 yarışlarında baricello ile hamilton neler yapmış, son çıkan modifiye teknikleri, belediye secimleri gibi her olayı anında televizyondan izleyebiliyorduk. gazeteleri okuyabiliyor, dergilere abone olabiliyorduk. şansımız ve imkanımız ölçütünde bir çok konuda özgürdük... ve bu özgürlük güzeldir. toplumun sadece etnik olarak bir kısmına degil bütün her kesimine verilmesi gereken bir şeydi.
Haklısın .

Birden bire dünyaya geliyorsun ve aklın başına geldigi an kürt damgası yiyorsun .

Ama tabiki şunuda unutmamak gerek insanlar kökeniyle degil , yaptıgı işlerle anılır .
 

Eski22-07-2010, 09:47   #4
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

asagidaki sözleri söyleyen m@rduk:

ırkçılık:
Alıntı:
KİM DAHA ÖZGÜR KÜRTLERMİ TÜRKLERMİ?
ötekileştirme;
Alıntı:
YA ONLAR YA ÖTEKİLER?
yalancılık:
Alıntı:
bedava devlet kömürü hiç yakamıyoruz keza kapımıza çekyat buzdolabı çamaşır makinesi kamyonu hiç yanaşmıyor.
iftira:
Alıntı:
biz eşşek gibi çalışıp efendim kıbrıslıyı doğuluyu finanse etmek zorundayız mı?
cehalet:
Alıntı:
YEMİŞİM KIBRISIN JEOPOLİTİK ÖNEMİNİ YEMİŞİM DOĞUNUN FOSİL YAKITINI!!!!YEMİŞİM FİLİSTİNİ BİLMEM NEREYİ BİZ ÖLÜYORUZ YAV BİZ BUNALDIK ÇEKMEK ZORUNDAMIYIZ?
körlük:
Alıntı:
HAKKATEN DOSTLAR KİM DAHA ÖZGÜR KİM DAHA İYİ HAK KAZANMIŞ BU GÜZELİM ÜLKEDE SADECE SORUYORUM VARMI CEVABINI BİLEN VARSA BİR ADIM İLERİ?
 

Eski22-07-2010, 09:52   #5
gorkem
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - gorkem

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Joker Mesajı Göster
asagidaki sözleri söyleyen m@rduk:

ırkçılık:

ötekileştirme;

yalancılık:

iftira:

cehalet:

körlük:
++++++++++++
 

Eski22-07-2010, 09:56   #6
killed
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - killed

Daha geçen eski bi öğretmenimle bu konu ile tartışmaya girdim ama bi türlü anlamıyor, sadece dilinde tek şey bu topraklar eskiden bizimdi bizi asimile ediyorsunuz burası bizim kurdistanı mızı kuracağız diyor resmen bunu tc. devleti öğretmeni diyor..

Dilimizi konuşamıyoruz derdi şimdi diyemiyor çünkü artık size özel kanal bile var istediği gibi konuşup istediği gibi kaset vs. çıkarabiliyor.Yani demem o ki bu tip düşünen insanlara ne versek kabul etmeyecekler bizlerle eşitsiniz hiç bi farkınız yokki ,Zira devletin en yüksek mertebesine gelmiş kürtler var (bkz.Turgut Özal) bu bencillik niye?


Bu sözlerim sana değil joker bu tür düşünenlere ben herzaman kardeşlikten yana bi insanım
 

Eski22-07-2010, 09:58   #7
NoPainNoGain
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - NoPainNoGain

Kardeşi kardeşe kırdıranlar hala halkçıyız diyor herkezde ağzını açıp izliyor
 

Eski22-07-2010, 09:59   #8
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

aşağıdaki sözlerin sahibi metatron ''denen'' süpermod:

faşizm+ ırkçılık ve terörizm...:
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
ne yazık ki öyle zamanlar gelir ki, kurunun yanında yaşın da yanabileceği zamanlar olur.
iftira + aşağılama:
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
bu ülkede batı calısır, doğu yer..
adamlar da bu beleşi bırakmazlar
yalancılık, ajitasyon
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
öyle bi duruma geldik ki, türküm dediğin an, ırkcı damgası yiyorsun.. ağız tadıyla türküm ben bile dedirtmiyorlar..
cehalet + halisünasyon
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
batının çalısıp doğunun yediğini mi?? yoksa bu beleşi asla bırakmayacaklarını mı??
tahrik
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
yaw biliyor bilmez olur mu?? bilmezlikten geliyor sadece.
cehalet+ neyin ne oldugunu bilememe:
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
sadece bakın sadece diyorum GAP projesi için 18.9 milyar dolar harcanmıştır. tekirdağa mı yapıldı bu yatırımlar
hala cehalet+ doguda kac köy oldugunu bilmiyor:
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi metatron Mesajı Göster
söyle ya, öğretmen, doktor, hemşire, sırf bu bölgelerde halkın gereksinimi var diye zorunlu olarak güneydoğuya gönderilmektedirler...
 

Eski22-07-2010, 10:01   #9
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

Wardom.Org forum kuralları 3'üncü maddesi:

3- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

alın size yönetim!
 

Eski22-07-2010, 10:03   #10
dockhanger
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - dockhanger

o yukardaki marduk bi kac lafi ciddi ve gercektir ama burdaki kürt kardeslerim bi kendileri olamadilar hep baskalastilar yoksa kardeslerimizle ne problem olabilirki gidip bdp ile ayni safa gecip pkk nin avukatlihini yaptilar sirf bunlar dengesizlikler ve gelinen durum su benim calistihim yerlere +urt kardeslerimizi almadilar almicaklarda
 

Eski22-07-2010, 10:05   #11
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

ne kardesi bee kürtlerin hepsinin canın cehenneme, topunun köküne kibrit suyu.
en iyi kürt ölü kürttür.

 

Eski22-07-2010, 10:05   #12
Exnuc
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Exnuc

Baya dolmuşsun anlaşılan Şahin kardeşim. Ama nitekim bunlar acı gerçekler.

Gap projesinin altında yatan şeyler sadece tarım ve hayvancılık değil elbet. Gerçi proje sonlandırıldı mı ? ne oldu ? bir fikrimde yok...


Avrupadan et ithal edilmesinin sebebi hayvanın az olması değil o işi yapanların oyunları yüzündendir. Fiyatları sebepsiz yere arttıranların yüzündendir. Hadi diyelim ihtiyaçtan arz talepten arttırdı eyvallah. Dışarıdan hayvan gelince hemende fiyatı pat diye aşağı çekebildiler ama. Sebebi bahsettiğim gibi olsaydı fiyatı aşağı çekemezlerdi. Herhangi bir belgeye dayanarak değil belki ama tahminim bu ülkeye yıllarca yetecek kadar büyük ve küçük baş hayvanın var olduğudur.

Bunlara açıklık getirmek istedim. Onun dışında değindiğin kısımlar gerçekten acı gerçekler. Boşuna denmiyor eğitim şart diye. Oralara eğitimi götüremedikçe yada götürmek istemedikçe bu aynen devam edecektir.

Tekrar ağzına sağlık diyorum kardeşim...
 

Eski22-07-2010, 10:06   #13
killed
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - killed

Burdaki sorun o kürt kardeşlerimizin pkk yı lanetlememesi ve tam aksine destek vermesi..Geçen bi yazı gördüm yine aynı öğretmen tarafından paylaşılan(face..) filistinde taş atan çocuklarla polise taş atan kürt çocuklarını aynı görüyor bu tam bi körlük ve cehalettir koyu cehalet
 

Eski22-07-2010, 10:14   #14
venessa
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - venessa

Çok güzel anlamlı bir konu teşekkürler Joker.
 

Eski22-07-2010, 10:17   #15
vodoks®™©
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - vodoks®™©

joker,
sapla samanı ayıralım..
yazdıklarında hak verdiğim çok şey var...


pek tabii ki sorularım da var :

1- Pkaka yöneticileri niye hiç bir Sosyalist ülkede değildir de...ingiltere gibi emperyalist bir ülkenin
en pahalı şehrinde LONDRA'da yaşar ?

kaç pkakacı adı sayarsın küba'da ? venezuella'da ? çinde ? v.s

2- Londra dünyanın en pahalı şehridir belki de..bu parayı nereden bulurlar ?

3- Marksist bir örgüt kokain ticareti yapar mı ?

4-eğer yaparsa.... fidel bu işe ne der ?

5-Che yaşasaydı.. apo faşistine "Götümü ye" sıçayım senin gibi Marksist'in kalıbına der miydi ?
(Daha bile beterini yapar..gelir uygulamalı olarak sıçardı)

forumcular kusura bakmayın.. Bunlar kesin olacak şeylerdi..ve durum Analizidir.Maksat küfür değildir..


6-Kürtler, Pkaka gibi FAŞİST , kokain tüccarı, öğretmen katili,çocuk ,çoban ve bebek katili bir örgütü "açıktan açığa" niçin kınamazlar ? faşist cinayetlerini neden lanetlemezler ?
( Radyo ve televizyonda lanetlediler de bizler mi duymadık ? )

7-Neden faşist Avrupa topluluğu ve AmeriKANya ile oynaş olan Pkaka'ya hain , KAATİL diyemezler ?

8- Faşist pkaka katillerine Gerilla diyen yaratıklar değil MARKSİST ,adam bile olamaz..Bu yüzden CHE yaşasaydı topunun ağızına zıçardı...

Sosyalistlik bebek kurşunlamak değildir çünkü... !!!

üstelik kurşunladıkları bebek de KÜRT !!!!...

....rım "bebek kurşunlayan" çeyrek porsiyon GERİLLA'ya....

ku klux klan'dan beter pkakacılar.... ırkçı+faşist+cins ayrımcısı...

bu boktan örgüte GERİLLA diyenin de....insan diyenin de..............

neyse... insanlıktan nasibini alamamışlara KÜFÜR iltifattır..._______________________________________________

haaa.. bir çok konuda haklısın özelikle ırkçılıktan ben de nefret ederim..orası ayrı konu...

not: sorular tabii ki kazık..öyle bedavadan sınıf geçmek yok

Düzenleyen vodoks®™© : 22-07-2010 10:39.
 

Eski22-07-2010, 10:26   #16
0x0001
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - 0x0001

abi bazı yerleri abartmışsın. Türkiye'de köy yaşamı sadece doğuda mı zor. Daha geçen haberlerde çıktı manisanın bir köyüne elektrik yeni gelmiş.

Bunun yanında doğunun gelişmediğinden yatırım olmadığından dert yanıyorsun;

geçen hafta Erzincana gittim. Gerçi doğunun parisi falan diyorlar kıyas olur mu bilemiyecem ama neyse..

şimdi.. beynimize öyle işlettiniz ki doğuda bir şey yok falan diye dedim ulan o kadar kötü müdür diye.

neyse gittik gördük gezdik dolaştık ama inanır mısın benim yaşadığım ilden kat kat güzel ve gelişmişti. Ve ben batıdayım..

Karabük 1938'ten beri gelişmeye çalışan bir il olmasına rağmen zerre kadar ilerleyememişken doğudaki bir ilimiz olan Erzincan 1992 yılındaki depremden sonra yıkıma uğramasına rağmen çok kısa bir sürede yeniden kendini toparlamış ve batıdaki bir çok ilimizden kat kat gelişmiş bir şehir olmuş.

Demem o ki;
Doğuda olduğu kadar batıda da gelişmemiş şehirlerimiz var. Batıda olduğu kadar doğuda da gelişmiş şehirlerimiz var.

Kardeşlik falan tamam asla karşı çıkmıyorum zaten ama herkese empati yapın derken bu kadar kör olmayın lütfen.

 

Eski22-07-2010, 10:27   #17
yadigar01
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - yadigar01

morduka bişey demiyorum ama
bir yönetici sözlerinde daha dikkatli olmalıdır...
Sonuçta wardom u temsil ediyor
söylediklerinden dolayı özür dilemeli
yada kendisini banlaması gerekir bir günlüğüne...
 

Eski22-07-2010, 10:28   #18
n3d3n
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - n3d3n

gitmesekde gelmesekde o köy bizim köyümüzdürle büyütüldük büyütülüyoruz

orasıda bizim vatanımız dedik ama her bir karışı için canını kanını akıtanlara karşılık bizler

gelişmemişliğine, geri kalmışlığına destek verircesine orayı sürgün bölgesi saydık

zorunlu hizmet adı altında zorla göreve gönderilenler de en kısa zamanda nasıl dönerizle görev yaptık

orayı kaderiyle baş başa bıraktık

o kaderi kullanmak isteyenlerin ekmeğine kendi bilinçsizliğimizle aymazlığımızla yağ sürdük

kaderine karşı çıkanları da hala siz biz olarak ayırıp bizden değilsin diyerek yalnızlığa bunu fırsat sayanlara en büyük fırsatı veriyoruz.
 

Eski22-07-2010, 10:29   #19
NeCoLaS
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - NeCoLaS

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Joker Mesajı Göster
Wardom.Org forum kuralları 3'üncü maddesi:

3- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

alın size yönetim!

Bir şahsa bakarak bütün hepsini yakıyon Joker..

Sende yönetimin içindeydin...

Konuya yorum yok...
 

Eski22-07-2010, 10:32   #20
Tekkelii
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Tekkelii

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
joker,
sapla samanı ayıralım..
yazdıklarında hak verdiğim çok şey var...


pek tabii ki sorularım da var :

1- Pkaka yöneticileri niye hiç bir Sosyalist ülkede değildir de...ingiltere gibi emperyalist bir ülkenin
en pahalı şehrinde LONDRA'da yaşar ?

kaç pkakacı adı sayarsın küba'da ? venezuella'da ? çinde ? v.s

2- Londra dünyanın en pahalı şehridir belki de..bu parayı nereden bulurlar ?

3- Marksist bir örgüt kokain ticareti yapar mı ?

4-eğer yaparsa.... fidel bu işe ne der ?

5-Che yaşasaydı.. apo faşistine "Götümü ye" sıçayım senin gibi Marksist'in kalıbına der miydi ?
(Daha bile beterini yapar..gelir uygulamalı olarak sıçardı)

forumcular kusura bakmayın.. Bunlar kesin olacak şeylerdi..ve durum Analizidir.Maksat küfür değildir..


6-Kürtler, Pkaka gibi FAŞİST , kokain tüccarı, öğretmen katili,çocuk ,çoban ve bebek katili bir örgütü "açıktan açığa" niçin kınamazlar ? faşist cinayetlerini neden lanetlemezler ?
( Radyo ve televizyonda lanetlediler de bizler mi duymadık ? )

7-Neden faşist Avrupa topluluğu ve AmeriKANya ile oynaş olan Pkaka'ya hain , KAATİL diyemezler ?

8- Faşist pkaka katillerine Gerilla diyen yaratıklar değil MARKSİST ,adam bile olamaz..Bu yüzden CHE yaşasaydı topunun ağızına zıçardı...

Sosyalistlik bebek kurşunlamak değildir çünkü... !!!


_______________________________________________

haaa.. bir çok konuda haklısın özelikle ırkçılıktan ben de nefret ederim..orası ayrı konu...

not: sorular tabii ki kazık..öyle bedavadan sınıf geçmek yok

Söylenecek söz yok


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Spartacus___ Mesajı Göster
abi bazı yerleri abartmışsın. Türkiye'de köy yaşamı sadece doğuda mı zor. Daha geçen haberlerde çıktı manisanın bir köyüne elektrik yeni gelmiş.

Bunun yanında doğunun gelişmediğinden yatırım olmadığından dert yanıyorsun;

geçen hafta Erzincana gittim. Gerçi doğunun parisi falan diyorlar kıyas olur mu bilemiyecem ama neyse..

şimdi.. beynimize öyle işlettiniz ki doğuda bir şey yok falan diye dedim ulan o kadar kötü müdür diye.

neyse gittik gördük gezdik dolaştık ama inanır mısın benim yaşadığım ilden kat kat güzel ve gelişmişti. Ve ben batıdayım..

Karabük 1938'ten beri gelişmeye çalışan bir il olmasına rağmen zerre kadar ilerleyememişken doğudaki bir ilimiz olan Erzincan 1992 yılındaki depremden sonra yıkıma uğramasına rağmen çok kısa bir sürede yeniden kendini toparlamış ve batıdaki bir çok ilimizden kat kat gelişmiş bir şehir olmuş.

Demem o ki;
Doğuda olduğu kadar batıda da gelişmemiş şehirlerimiz var. Batıda olduğu kadar doğuda da gelişmiş şehirlerimiz var.

Kardeşlik falan tamam asla karşı çıkmıyorum zaten ama herkese empati yapın derken bu kadar kör olmayın lütfen.

Hiç gelişmez dediğin Hakkariyi görmeni tavsiye ederim birde Askeri birliğime giderken Hakkari merkezden, Yüksekova dan geçerken yolumuzu şaşırdığımı düşünmüştüm

Düzenleyen Tekkelii : 22-07-2010 10:40.
 

Eski22-07-2010, 10:34   #21
Numune19
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Numune19

Meta ' ya karşı ne zaman içimden gelenleri yazsam ban yiyorum .

Joker Sonuna kadar haklısın . Buraya 8 sayfa yazı yazardım meta hakkında düşüncelerimle ilgili ama malüm adam smod . 1ST de bir üye digerine adammısın dese tınlayan olmaz ama meta ' ya eDilirse bu laf sonu banned'den geçer .
 

Eski22-07-2010, 10:35   #22
killed
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - killed

Pkk - Marksist (komik)
Joker?? Konuyu açıp gitti mi?
 

Eski22-07-2010, 10:35   #23
n3d3n
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - n3d3n

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster


Sosyalistlik bebek kurşunlamak değildir çünkü... !!!


_______________________________________________

buna en iyi cevap her sakallıyı deden sanma olabilir mi?

yada gilanın sözüyle dindar la dinci ayrımı olabilirmi vodoks ?
 

Eski22-07-2010, 10:41   #24
Altunizade
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Altunizade

Joker,

Delidir, doludur, çılgındır, ama açık sözlü adam gibi adamdır...

Dürüstlüğü gram sorgulanmaz,

Birilerini örtpas ettiğini, görmezden geldiği herşeyi..

Açık yüreklilik ile bağıra bağıra söyler..

Joker, sen Kürtsün bende Türkmenim Türk'üm.. Aramızda bir kaç harften başka farklı bir şey yokk kardeşim buna emin ol...
 

Eski22-07-2010, 10:41   #25
vodoks®™©
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - vodoks®™©

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi n3d3n Mesajı Göster
buna en iyi cevap her sakallıyı deden sanma olabilir mi?

yada gilanın sözüyle dindar la dinci ayrımı olabilirmi vodoks ?

valla londra'da whisky ile beraber kokain götürenler ancak dötümün Gerillası olabilirler...

enayiler dağda savaşsın ..yöneticiler londra'da geviş getirsin..

yerim öyle Marksist örgütü...

ulan adam gibi dağda savaşırsın delikanlı gibi... anlarım...

derim ki... bir derdi var....

pokun soyu.. bebek kurşunlamakla gerilla olunmaz...

olsa olsa "adi suçlu" olunur...

Adi suçluların ideolojisi yoktur..Alayı boktur...

Not: ortamın boklanmasının suçu bana ait değil... boktan bahsederken..kibarlaştırıp, "kaka" diyemem...


Düzenleyen vodoks®™© : 22-07-2010 10:46.
 

Eski22-07-2010, 10:43   #26
gorkem
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - gorkem

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi killed Mesajı Göster
Burdaki sorun o kürt kardeşlerimizin pkk yı lanetlememesi ve tam aksine destek vermesi..
ben askerliğimi hakkaride yaptım..şehir merkezinde..

doğru düzgün yol yok
trafik ışığı yok
üniversite okul yok
hastanesi yarım
insanların konut sorunu var evlerde 15-16 kişi yaşayan aileler var..
yıllarca dilleri yasaklanmış.
Joker'in yukarda belirttiği ayrımcılığa hala mağruz kalıyorlar..
bir tarafta PKK arada kente gelip kontrol yapıyor belirli günlerde dükkanlar kapalımı, dernekleri vakıfları basıyorlar...
aşiretler desen acaip güçlüler.
toprağı olmayan adam çok
halen feodal rejim kendini hissettiriyor..
ve devletin oraya götürdüğü tek şey ordu ve asker..
eğitim, cehalet vs....

şimdi böle bir ortamda biri çıkıpta oradaki 15-16 yaşındaki gençlere eğer dağa benle gelirsen bunlar gidecek, kendi ülkemizde daha güçlü olucaz, ailenede biz bakarız derse bu gençlerin bu insanlara inanmaları şaşırtıcı olmaz...

her yoksul olan eline silahmı alsın?elbetteki hayır bu bir hak olamaz ve haklı gösterilemez, ama yaşadıkları ortam düşünüldüğünde insanların olumsuz diyebileceğimiz hareketlere yönelmeleri yada kandırılabilmeleri daha rahat ve kolay olabilir...
 

Eski22-07-2010, 10:43   #27
n3d3n
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - n3d3n

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
valla londra'da whisky ile beraber kokain götürenler ancak dötümün Gerillası olabilirler...

enayiler dağda savaşsın ..yöneticiler londra'da geviş getirsin..

yerim öyle Marksist örgütü...
cevap çok hoş olmasada sanırım ne demek istediğimi anladın.

şuyum buyum demeyle öyle olunmadığında hemfikiriz yani.
 

Eski22-07-2010, 10:48   #28
vodoks®™©
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - vodoks®™©

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi n3d3n Mesajı Göster
cevap çok hoş olmasada sanırım ne demek istediğimi anladın.

şuyum buyum demeyle öyle olunmadığında hemfikiriz yani.
kesinlikle...

not: cevap için üzgünüm... Taksim'in arka sokaklarına gidersen çok daha acı gerçekler var şehrin orta yerinde üstelik..
 

Eski22-07-2010, 10:48   #29
Jack Dani
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Jack Dani

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
joker,
sapla samanı ayıralım..
yazdıklarında hak verdiğim çok şey var...


pek tabii ki sorularım da var :

1- Pkaka yöneticileri niye hiç bir Sosyalist ülkede değildir de...ingiltere gibi emperyalist bir ülkenin
en pahalı şehrinde LONDRA'da yaşar ?

kaç pkakacı adı sayarsın küba'da ? venezuella'da ? çinde ? v.s

2- Londra dünyanın en pahalı şehridir belki de..bu parayı nereden bulurlar ?

3- Marksist bir örgüt kokain ticareti yapar mı ?

4-eğer yaparsa.... fidel bu işe ne der ?

5-Che yaşasaydı.. apo faşistine "Götümü ye" sıçayım senin gibi Marksist'in kalıbına der miydi ?
(Daha bile beterini yapar..gelir uygulamalı olarak sıçardı)

forumcular kusura bakmayın.. Bunlar kesin olacak şeylerdi..ve durum Analizidir.Maksat küfür değildir..


6-Kürtler, Pkaka gibi FAŞİST , kokain tüccarı, öğretmen katili,çocuk ,çoban ve bebek katili bir örgütü "açıktan açığa" niçin kınamazlar ? faşist cinayetlerini neden lanetlemezler ?
( Radyo ve televizyonda lanetlediler de bizler mi duymadık ? )

7-Neden faşist Avrupa topluluğu ve AmeriKANya ile oynaş olan Pkaka'ya hain , KAATİL diyemezler ?

8- Faşist pkaka katillerine Gerilla diyen yaratıklar değil MARKSİST ,adam bile olamaz..Bu yüzden CHE yaşasaydı topunun ağızına zıçardı...

Sosyalistlik bebek kurşunlamak değildir çünkü... !!!

üstelik kurşunladıkları bebek de KÜRT !!!!...

....rım "bebek kurşunlayan" çeyrek porsiyon GERİLLA'ya....

ku klux klan'dan beter pkakacılar.... ırkçı+faşist+cins ayrımcısı...

bu boktan örgüte GERİLLA diyenin de....insan diyenin de..............

neyse... insanlıktan nasibini alamamışlara KÜFÜR iltifattır..._______________________________________________

haaa.. bir çok konuda haklısın özelikle ırkçılıktan ben de nefret ederim..orası ayrı konu...

not: sorular tabii ki kazık..öyle bedavadan sınıf geçmek yok

Şu yazı çok hoşuma gitti .
 

Eski22-07-2010, 10:52   #30
toore
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - toore

Osmanlı döneminde,devşirme yöneticilerle sosyal ve toplumsal yapıda açılan yaranın, günümüzde yansıması PKK terörüdür. Kimliksizleştirilen insanların isyanı haline dönüştürülen PKK terörü, siyasi olarak Kürt "milletinin!" sorunu haline getirilmiştir. Osya Türkiye'de sosyoantropolojik ve dilbilim açısından "Kürt" diye bir millet yoktur, "Kırmançca" konuşan insanlar vardır. Bu insanların genele yakın çoğunluğu kendisini Türk olarak ifade eder. Bir dilin, bir milletin ana dili olması için bazı temel kurallar vardır. Bunlardan en önemli iki tanesi rakamlar ve cümlede kullanılan fiilerdir. Rakamlar; İlk ilkel söz varlıkları arasındadır. Hem sayılar,hem de sayı sistemi söz konusudur. Kürtçe'nin kendine özgü sayıları yoktur. Kürtçe olarak ifade edilen sayılar farsça'dır. Fiiller ise "Ana dillerin" en önemli ölçütlerinden biridir. Çünkü fiiller bir ana dilin olmazsa olmaz unsurlarıdır. Kürtçe'nin fiilleri yine Türkçe'den, Farsça'dan ve bazılarıda Arapça'dan alınmıştır. Bu konuda çok sayıda bilimsel araştırma vardır.Ancak yetkili makamların bu araştırmaları görmezeden gelmesi siyasi ve hayali bir millet yaratma çabaları emparyalist güçlere teslimiyetin açık göstergesidir.
 

Eski22-07-2010, 10:58   #31
-MaTRaX
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - -MaTRaX

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi gorkem Mesajı Göster

doğru düzgün yol yok
trafik ışığı yok
üniversite okul yok
hastanesi yarım
insanların konut sorunu var evlerde 15-16 kişi yaşayan aileler var..
yıllarca dilleri yasaklanmış.
Joker'in yukarda belirttiği ayrımcılığa hala mağruz kalıyorlar..
bir tarafta PKK arada kente gelip kontrol yapıyor belirli günlerde dükkanlar kapalımı, dernekleri vakıfları basıyorlar...
aşiretler desen acaip güçlüler.
toprağı olmayan adam çok
halen feodal rejim kendini hissettiriyor..
ve devletin oraya götürdüğü tek şey ordu ve asker..
eğitim, cehalet vs....

şimdi böle bir ortamda biri çıkıpta oradaki 15-16 yaşındaki gençlere eğer dağa benle gelirsen bunlar gidecek, kendi ülkemizde daha güçlü olucaz, ailenede biz bakarız derse bu gençlerin bu insanlara inanmaları şaşırtıcı olmaz...

her yoksul olan eline silahmı alsın?elbetteki hayır bu bir hak olamaz ve haklı gösterilemez, ama yaşadıkları ortam düşünüldüğünde insanların olumsuz diyebileceğimiz hareketlere yönelmeleri yada kandırılabilmeleri daha rahat ve kolay olabilir...

Böyle diyorsun ama oraya yol yapmak için hastane yapmak için gelen iş makineleri kamyonlar aynı gençler tarafından yakılıyor kullanılamaz hale geliyor belkide getirtiliyordur. Bu durumda bazı şeylerin gelişmesi yapılması imkansız hale geliyor.
 

Eski22-07-2010, 10:59   #32
denizkilic
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - denizkilic

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Joker Mesajı Göster
asagidaki sözleri söyleyen m@rduk:

ırkçılık:

ötekileştirme;

yalancılık:

iftira:

cehalet:

körlük:
Türk olduğumu herkez iyi bilir ,Sizinle aynı görüşlerdeyken bunu vurgulamak zorunda kalmam bile durumun vahimliğini göz önüne seriyor..

Yaptığın alıntılara %100 katılıyorum. ismi geçen şahsın söylediklerini onaylamak yada söylediklerine sessiz kalmak imkansız.
Yönetimin bu kişinin attığı postları gözden kaçırdığını düşünüyorum.
Yoksa bu kadar açık seçik bir ayrımcılığa Wardom yönetimi izin vermez diye düşünüyor ve umuyorum
 

Eski22-07-2010, 11:01   #33
toore
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - toore

şu başlığa bakmanızı tavsiye ederim

http://www.wardom.org/kurtler-ayri-b...r-t399021.html
 

Eski22-07-2010, 11:04   #34
vodoks®™©
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - vodoks®™©

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi toore Mesajı Göster
Osmanlı döneminde,devşirme yöneticilerle sosyal ve toplumsal yapıda açılan yaranın, günümüzde yansıması PKK terörüdür. Kimliksizleştirilen insanların isyanı haline dönüştürülen PKK terörü, siyasi olarak Kürt "milletinin!" sorunu haline getirilmiştir. Osya Türkiye'de sosyoantropolojik ve dilbilim açısından "Kürt" diye bir millet yoktur, "Kırmançca" konuşan insanlar vardır. Bu insanların genele yakın çoğunluğu kendisini Türk olarak ifade eder. Bir dilin, bir milletin ana dili olması için bazı temel kurallar vardır. Bunlardan en önemli iki tanesi rakamlar ve cümlede kullanılan fiilerdir. Rakamlar; İlk ilkel söz varlıkları arasındadır. Hem sayılar,hem de sayı sistemi söz konusudur. Kürtçe'nin kendine özgü sayıları yoktur. Kürtçe olarak ifade edilen sayılar farsça'dır. Fiiller ise "Ana dillerin" en önemli ölçütlerinden biridir. Çünkü fiiller bir ana dilin olmazsa olmaz unsurlarıdır. Kürtçe'nin fiilleri yine Türkçe'den, Farsça'dan ve bazılarıda Arapça'dan alınmıştır. Bu konuda çok sayıda bilimsel araştırma vardır.Ancak yetkili makamların bu araştırmaları görmezeden gelmesi siyasi ve hayali bir millet yaratma çabaları emparyalist güçlere teslimiyetin açık göstergesidir.
emperyalizmin balkanlaştırma politikası...

böl/parçala/yönet....

taşaron olarak da pkakayı kullan... olay budur...

Kurtuluş Savaşı'nda yenemedikleri Anadolu insanını bölme, parçalama çabasıdır...

Pis bir "Bizans oyunu"dur yani...

Türkiye'yi ıraklaştırmak derdinde olan, Amerikan güçlerinin tezgahı..

bu pkakka'ya silah dağıtan meşşşhuuur çekiç güç değil miydi ?
 

Eski22-07-2010, 11:08   #35
nesta_34
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - nesta_34

Türkiye'de sadece kürt sorunu yok..

Laz sorunu Çerkez sorunu Roman sorunu ve daha bir çok sorun var..

Bunların en başında da insan sorunu var...

Doğuda tüm resmi kurumlarda çalışan binlerce kürt kökenli vatandaş var..Oradaki halkın büyük yüzdesi teröre destek verir..

Sebebi:

Bu zaman kadar oralara iş,aş,fabrika,okul,üniversite yeterince yapılmadı..Halk aç ve bilinçsiz.Bu onlarda acaba biz ikinci sınıf vatandaşmıyız zihniyetini getirdi..

Çünkü pkk onlara maddi yardım yapıyor,çünkü onlar kaçağa alışmış.Bir çoğunun kapısında son model arabalar hatta kamyonlar var.Madem fakirler madem yoksullar nerden gelir bu değirmenin suyu?

Van'a gidin Doğubeyazıt'a gidin eğitilmiş eşeklerle kaçakçılık yapıyorlar..

Evet yanlış okumadınız eğitilmiş eşeklerle.Eşeklerin yüzü sınıra çevrilip sürülüyor eşekler tek sıra sınırı geçiyor.Oradan silah,kaçak eşya,kaçak mazot yada başka şeyler uyuşturucuda olabilir yüklendikten sonra,eşeklerin yüzü Türkiye'ye çevrilip sürülüyor ve sınırda bekleyen insanlar o yükleri boşaltıyor..

Siirt'e gidin kaldırımda yürüyemezsiniz..Akşama kadar ellerinde databanklarla borsayı doviz kurlarını takip edip hesap yapan tefeci kürt kökenli vatandaşlar var..Canlı şahit olduğum bir çok olay var.

Doğru dürüst Türkçe bilmeyen hatta cümle kuramayan birini çevirin ilk diyeceği ezberlenmiş gibi:

Anadilde eğitim
Özgürlük
Eşitlik
İş

Ve toprak...

Bu maddelerin içeriği sorsan bilmez anca kulaktan dolma duymuş ve ezberlemiş..En büyük istekleride topraktır yani kürdistandır..Madem şimdiye kadar bize sahip çıkılmadı,ezildik hep ikinci insan sınıfına konduk kendi topraklarımız olursa belki rahat bir nefes alırız umududur..Her zaman söyledim yineliyorum..

Bunlara toprak verilse çok uzun sürmez birbirlerine düşerler kendi aralarında anlaşamazlar..
 

Eski22-07-2010, 11:14   #36
killed
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - killed

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi nesta_34 Mesajı Göster
Türkiye'de sadece kürt sorunu yok..

Laz sorunu Çerkez sorunu Roman sorunu ve daha bir çok sorun var..

Bir tek kürt sorunu var başka sorun yok..


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi nesta_34 Mesajı Göster
Bunlara toprak verilse çok uzun sürmez birbirlerine düşerler kendi aralarında anlaşamazlar..
Öyle olmasa bile ırak gibi biri gelir demokrasi getirir onlara merak etme
 

Eski22-07-2010, 11:52   #37
neronaga
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - neronaga

bu kadar haktan yoksun bırakılmaya isyan eden toplumun temel bireysel haklarını elde etmek için ilk önce AĞAlarına karşı dağa çıkması lazımdır... Bırakalım bu eziğiz büzüğüz hakkımız yeniyor edebiyatını artık... Bir doğuda var sanki yolsuz,okulsuz yerler... "Her kürt"ü pkkdan ayırmak diğerlerine düşmez; bu kürtlerin elindedir. Meydana çıkıp delikanlıca "Kahrolsun pkk" diyen bir guruh örneği yoksa, kusura bakılmasın bu kendilerinin kabahatidir. Sürekli biryerlerden birşey bekleme alışkanlığından vazgeçip birazda kendilerini ortaya koyarlarsa herşey çok farklı olur...

ne türkle ne kürtle işim yok...pkk ve uzantısı dtp yi terörist gören herkes insandır gözümde ama abidik gubidik hak arama yollarını faşistçe seçenlerin başı her daim daha faşistlerce ezilmiştir. Bu riski alanların yaşadıklarına ve yaşayacaklarına ağlaşması budalalıktır.
 

Eski22-07-2010, 13:30   #38
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
ku klux klan'dan beter pkakacılar.... ırkçı+faşist+cins ayrımcısı...
bunlara insanlıktan nasibini almamis mi dedin? iyi demişsin :P acaba metatron bu ayarı yemişmi :P

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
1- Pkaka yöneticileri niye hiç bir Sosyalist ülkede değildir de...ingiltere gibi emperyalist bir ülkenin en pahalı şehrinde LONDRA'da yaşar ? kaç pkakacı adı sayarsın küba'da ? venezuella'da ? çinde ? v.s
terörist örgütler lanet örgütlerdir. şekilden şekile girerler. örnegin kürt gruplar ilk zamanlarında örgüte adam kazandırmak için dini kullanırlardı. şeyhleri hacıları öncü tutarlardı. halkı bu saçma sapan davalarına inandırdıktan sonra da onlerindeki problem; ''biz dünyayı buna nasil inandıracagız?'' oldu.. kolayı vardı ''marksist- leninist'' olalım. zaten dünyadaki örgütlerle belli bir oryantasyon oluşturmak için en büyük ihtiyaç buydu. bunu da başardılar.

oysa dünyada gerçek bir özgürlük mücadelesi için savaşan örgütler sadece çağın gerektirdiği konularda gelişmelidir. bu ideolojik tüzüklerini yenilemek olur, kendi iç sistemlerinde restorasyon olur vs.vb.

gelelim soruya:
neden mi londrada yaşıyorlar?

bunlar rus asıllı londra sermayeli olmasın? eheh...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
2- Londra dünyanın en pahalı şehridir belki de..bu parayı nereden bulurlar?
sermaye dedik ya hacu ingilizler 1inci dünya savaşında ne yapmak istedi? ya da fransızlar nereleri istiyordu? israilliler 2inci dünya savasından beridir nerelerin sahibi oldular?

ayrıca rusya soguk ülke :P.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
3- Marksist bir örgüt kokain ticareti yapar mı ?
bask bölgesinde eroin ve kokain ticareti had safhada. colombiada da marksist leninist olupta uyuşturucu ticareti yapan örgüt var. ve ''ben yapmasam baskası yapacak'' mantıgı yürüyor.

marksist örgüt her boku yapar da... dünyaya söyleyecek bir yalanı olmalı.
neden mi?
21'inci yüzyıldayız dayı.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
4-eğer yaparsa.... fidel bu işe ne der ?
''fethullah bunlardan daha devrimci'' diyerekten alayına bir ayar verir.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
5-Che yaşasaydı.. apo faşistine "Götümü ye" sıçayım senin gibi Marksist'in kalıbına der miydi ?
(Daha bile beterini yapar..gelir uygulamalı olarak sıçardı)
''che yaşasaydı'' keşke be hacu :P. apo'nun bok dolu ağzını gördüğümüz kadar che'nin götünü de görebilecek miydik? düşünsene t-shirtlerde che'nin esmer götü :P..

che'yi cok severim. sadece gırgır olsun diye yazdım.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
forumcular kusura bakmayın.. Bunlar kesin olacak şeylerdi..ve durum Analizidir.Maksat küfür değildir..
bu forumcular varya bu forumcular. alayı koyun gibi :P metatron sagolsun... faşizm almış basını gidiyor.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
6-Kürtler, Pkaka gibi FAŞİST , kokain tüccarı, öğretmen katili,çocuk ,çoban ve bebek katili bir örgütü "açıktan açığa" niçin kınamazlar ? faşist cinayetlerini neden lanetlemezler ?
( Radyo ve televizyonda lanetlediler de bizler mi duymadık ? )
''kürtler'' diyerek neyi kastediyorsun? benim annem şehit haberi görünce ağlıyor. pkk'ya lanet okuyor. kendisi de full kürt. senin hangi radyon ve televizyonun kalkıp bu tip bir toplumsal olayı gündeme cesurca getirmiş/ getirebilmiş bunu tartsana hacu ? ayıp ediyorsun kürtler diyerek...

sende mi brütüs?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
7-Neden faşist Avrupa topluluğu ve AmeriKANya ile oynaş olan Pkaka'ya hain , KAATİL diyemezler ?
kahrolsun amerikan emperyalizmi, kahrolsun faşizm, yaşasın halkların kardeşliği.
bak dedim. (bu sorunun cevabı bir üstte.) :P


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi vodoks®™© Mesajı Göster
8- Faşist pkaka katillerine Gerilla diyen yaratıklar değil MARKSİST ,adam bile olamaz..Bu yüzden CHE yaşasaydı topunun ağızına zıçardı...

[b][color="Red"]Sosyalistlik bebek kurşunlamak değildir çünkü... !!!

üstelik kurşunladıkları bebek de KÜRT !!!!...

....rım "bebek kurşunlayan" çeyrek porsiyon GERİLLA'ya....

benim aldıgım print screende ''gerilla'' yazısına takılıyorsan bunu oradaki insanların o donemde algılayıs sekline gore yazdım. yoksa kime ne yazacagimi iyi biliyorum.

kendini falza gaza getirmişsin hacu :P bir sürü pkk destekcisi site var. oralarda o yavşaklara sor bu soruları. sen yazdıgımı okumadın sanırım.

Düzenleyen Joker : 22-07-2010 13:50.
 

Eski22-07-2010, 13:42   #39
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi neronaga Mesajı Göster
bu kadar haktan yoksun bırakılmaya isyan eden toplumun temel bireysel haklarını elde etmek için ilk önce AĞAlarına karşı dağa çıkması lazımdır... Bırakalım bu eziğiz büzüğüz hakkımız yeniyor edebiyatını artık... Bir doğuda var sanki yolsuz,okulsuz yerler... "Her kürt"ü pkkdan ayırmak diğerlerine düşmez; bu kürtlerin elindedir. Meydana çıkıp delikanlıca "Kahrolsun pkk" diyen bir guruh örneği yoksa, kusura bakılmasın bu kendilerinin kabahatidir. Sürekli biryerlerden birşey bekleme alışkanlığından vazgeçip birazda kendilerini ortaya koyarlarsa herşey çok farklı olur...

ne türkle ne kürtle işim yok...pkk ve uzantısı dtp yi terörist gören herkes insandır gözümde ama abidik gubidik hak arama yollarını faşistçe seçenlerin başı her daim daha faşistlerce ezilmiştir. Bu riski alanların yaşadıklarına ve yaşayacaklarına ağlaşması budalalıktır.
tabi örgüt kurmak köye çeşme yapmak gibi bir şey degil mi neronaga :P
eziğiz, büzüğüz, hakkımız yeniyor diyenler kim biliyor musun? pkkcılar, apocular.

bir doğuda var yıllarca itilmişlik, köreltilmişlik, ordan oraya sürülmüşlük, asker mi terör - pkk mi terör sorunsalı. bir doguda var evlerin kursunlanması, köylerin yakılması, insanların kaçırılması. bir doğuda var bebeklerin kursunlanması, yollarda yalınayak hamile kadını saglık ocagına yetistirmek. bir doguda var töre cinayeti, beşik kertigi cart curt.. siz sadece okul sanıyorsunuz degil mi?

sürekli biryerlerden bir şey bekleme mi? adamın köyünün tarifi yok be neronaga :P kimi biliyor ki kimden ne beklesin...?

aslında senin kürtle işin var başka da bir şeyle işin yok. vur sırtına sonra ayak izin kalınca benim işim yok de :P ayıp ayıp koskoca adamsın...

yollarını faşistçe arayanlar kürt milliyetçiliği yapıp pkk'yı destekleyenlerdir. senin bahsettiğin faşizm pkk'ya ne tür bir darbede bulundu? mazlumun ağzına sıçmaktan başka ne yaptı? faşizmin hiç bir yerde hiç bir etkiye ne tepkisi olur ne de faydası. bunu idrak edememen kötü.Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Exnuc Mesajı Göster
Baya dolmuşsun anlaşılan Şahin kardeşim. Ama nitekim bunlar acı gerçekler.

Gap projesinin altında yatan şeyler sadece tarım ve hayvancılık değil elbet. Gerçi proje sonlandırıldı mı ? ne oldu ? bir fikrimde yok...
Avrupadan et ithal edilmesinin sebebi hayvanın az olması değil o işi yapanların oyunları yüzündendir. Fiyatları sebepsiz yere arttıranların yüzündendir. Hadi diyelim ihtiyaçtan arz talepten arttırdı eyvallah. Dışarıdan hayvan gelince hemende fiyatı pat diye aşağı çekebildiler ama. Sebebi bahsettiğim gibi olsaydı fiyatı aşağı çekemezlerdi. Herhangi bir belgeye dayanarak değil belki ama tahminim bu ülkeye yıllarca yetecek kadar büyük ve küçük baş hayvanın var olduğudur.

Bunlara açıklık getirmek istedim. Onun dışında değindiğin kısımlar gerçekten acı gerçekler. Boşuna denmiyor eğitim şart diye. Oralara eğitimi götüremedikçe yada götürmek istemedikçe bu aynen devam edecektir.

Tekrar ağzına sağlık diyorum kardeşim...
gap için bir konu açacagım dostum ilgin için teşekkürler. muck. seviyorum seni.Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi killed Mesajı Göster
Daha geçen eski bi öğretmenimle bu konu ile tartışmaya girdim ama bi türlü anlamıyor, sadece dilinde tek şey bu topraklar eskiden bizimdi bizi asimile ediyorsunuz burası bizim kurdistanı mızı kuracağız diyor resmen bunu tc. devleti öğretmeni diyor..

Dilimizi konuşamıyoruz derdi şimdi diyemiyor çünkü artık size özel kanal bile var istediği gibi konuşup istediği gibi kaset vs. çıkarabiliyor.Yani demem o ki bu tip düşünen insanlara ne versek kabul etmeyecekler bizlerle eşitsiniz hiç bi farkınız yokki ,Zira devletin en yüksek mertebesine gelmiş kürtler var (bkz.Turgut Özal) bu bencillik niye?


Bu sözlerim sana değil joker bu tür düşünenlere ben herzaman kardeşlikten yana bi insanım
hacu bunu öğretmenin soyledigine neden sasiriyorsun ki? bunu söyleyen/savunan profesörler var. tabi savunma mantigi ve yollari degisik sadece. ama bir öğretmenin de bu kadar cahilce savunacagına inanmıyorum.Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Spartacus___ Mesajı Göster
abi bazı yerleri abartmışsın. Türkiye'de köy yaşamı sadece doğuda mı zor. Daha geçen haberlerde çıktı manisanın bir köyüne elektrik yeni gelmiş.

Bunun yanında doğunun gelişmediğinden yatırım olmadığından dert yanıyorsun;

geçen hafta Erzincana gittim. Gerçi doğunun parisi falan diyorlar kıyas olur mu bilemiyecem ama neyse..

şimdi.. beynimize öyle işlettiniz ki doğuda bir şey yok falan diye dedim ulan o kadar kötü müdür diye.

neyse gittik gördük gezdik dolaştık ama inanır mısın benim yaşadığım ilden kat kat güzel ve gelişmişti. Ve ben batıdayım..

Karabük 1938'ten beri gelişmeye çalışan bir il olmasına rağmen zerre kadar ilerleyememişken doğudaki bir ilimiz olan Erzincan 1992 yılındaki depremden sonra yıkıma uğramasına rağmen çok kısa bir sürede yeniden kendini toparlamış ve batıdaki bir çok ilimizden kat kat gelişmiş bir şehir olmuş.

Demem o ki;
Doğuda olduğu kadar batıda da gelişmemiş şehirlerimiz var. Batıda olduğu kadar doğuda da gelişmiş şehirlerimiz var.

Kardeşlik falan tamam asla karşı çıkmıyorum zaten ama herkese empati yapın derken bu kadar kör olmayın lütfen.

aynısını neronaga'ya yazmıstım:
bir doğuda var yıllarca itilmişlik, köreltilmişlik, ordan oraya sürülmüşlük, asker mi terör - pkk mi terör sorunsalı. bir doguda var evlerin kursunlanması, köylerin yakılması, insanların kaçırılması. bir doğuda var bebeklerin kursunlanması, yollarda yalınayak hamile kadını saglık ocagına yetistirmek. bir doguda var töre cinayeti, beşik kertigi cart curt.. siz sadece okul sanıyorsunuz degil mi?

bu demek degildir doguya verilsin, batıda terör yok diye batı onemli degil falan... yazının ilk basında da yazdım. dedim ki ''etnik kimlik farketmeksizin yurdun bütün insanlarına bu imkan tanınmalı.

bir de kardeşim bir şey var hiç unutma lütfen. burada bunları isteme sebebimiz o insanlar iyi yaşasın, iyi şeyler giyinsin, iyi şeyler yesin falan filan degil. tek sorun terörü bitirmek. ''terörü bitirmek için'' buralara medeniyet götürülmeli.

hatta örnek vereyim:
bugün benim babam kalksın 70 yaşında adam bana desin ki ''git daga... pkk'ya katıl bize özgürlük getir'' ben ne derim biliyor musun? ''bi sittir git baba yavf'' derim

ama ordaki adam... kabullenir. kabullenmek zorunda. bunun önüne gecmek zorundayız...Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi -MaTRaX Mesajı Göster
Böyle diyorsun ama oraya yol yapmak için hastane yapmak için gelen iş makineleri kamyonlar aynı gençler tarafından yakılıyor kullanılamaz hale geliyor belkide getirtiliyordur. Bu durumda bazı şeylerin gelişmesi yapılması imkansız hale geliyor.
allah aşkına kim bu düzmecelerle uyutmuş sizi?

Düzenleyen Joker : 22-07-2010 14:03.
 

Eski22-07-2010, 16:11   #40
neronaga
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - neronaga

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Joker Mesajı Göster
tabi örgüt kurmak köye çeşme yapmak gibi bir şey degil mi neronaga :P
eziğiz, büzüğüz, hakkımız yeniyor diyenler kim biliyor musun? pkkcılar, apocular.

bir doğuda var yıllarca itilmişlik, köreltilmişlik, ordan oraya sürülmüşlük, asker mi terör - pkk mi terör sorunsalı. bir doguda var evlerin kursunlanması, köylerin yakılması, insanların kaçırılması. bir doğuda var bebeklerin kursunlanması, yollarda yalınayak hamile kadını saglık ocagına yetistirmek. bir doguda var töre cinayeti, beşik kertigi cart curt.. siz sadece okul sanıyorsunuz degil mi?

sürekli biryerlerden bir şey bekleme mi? adamın köyünün tarifi yok be neronaga :P kimi biliyor ki kimden ne beklesin...?

aslında senin kürtle işin var başka da bir şeyle işin yok. vur sırtına sonra ayak izin kalınca benim işim yok de :P ayıp ayıp koskoca adamsın...

yollarını faşistçe arayanlar kürt milliyetçiliği yapıp pkk'yı destekleyenlerdir. senin bahsettiğin faşizm pkk'ya ne tür bir darbede bulundu? mazlumun ağzına sıçmaktan başka ne yaptı? faşizmin hiç bir yerde hiç bir etkiye ne tepkisi olur ne de faydası. bunu idrak edememen kötü


JOKER açtığın konudaki içerik zaten seni ötekileştirmiyor, bu sebeple sarfettiğim hiçbir cümleden kişisel anlamda pay çıkartmamanı rica ederim . Söylediğim her şeyin nereye gittiğini sende gayet iyi biliyorsun. Sen ve sen gibi düşünebilenler; bu katil sürüsüne haklılıktan bir parça bulaştırıp masumlaştırmaya maskelemeye çalışmazsa çok yol alınacak. Bu katil maşa sürüsünü araya “ama”lar sokmadan izah edin ki insanlar “her” tanımlamasından uzaklaşsın. “Ama” ları araya sokmayın derken yanlışları elbette herkes çok iyi biliyor ama bu amaları pkk ile aynı paragrafta kullanmazsak inanın her şey daha iyiye gidecek
Mesajına gelince ; (işteyim arada kaçamak kuçamak yazıyorum, izahat iyi olmayabilir akşam hakkını veririm )

tabi örgüt kurmak köye çeşme yapmak gibi bir şey degil mi neronaga :P
bunu neden söylediğini anlayamadım ama ağaya karşı örgütlenmeyi kastederek söylediysen zaten zımba gibi örgüt kurabilmişken yenisine gerek yok değil mi

eziğiz, büzüğüz, hakkımız yeniyor diyenler kim biliyor musun? pkkcılar, apocular.
Pkkcılar apocular derken bu zıkkımın uzantısı olan dtp oy veren 2.000.000 civarındaki (oy verecek yaşta olmayan kısmı saymıyoruz) masum kürtüde kastediyorsun sanırım. Zaten insanların derdi bu güruhla.

bir doğuda var yıllarca itilmişlik, köreltilmişlik, ordan oraya sürülmüşlük,
bu konuda kendinize acımaktan dışarıyı göremez olmuşsunuz maalesef , itilmişlik,sürülmüşlük adam yerine konmamışlık bu topraklarda yaşayan her varlıksız bireyin kaderidir, coğrafyası önemli değildir.

asker mi terör - pkk mi terör sorunsalı. bir doguda var evlerin kursunlanması, köylerin yakılması, insanların kaçırılması. bir doğuda var bebeklerin kursunlanması,

yumurtamı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan meselesi, yanlışlarla dolu bir süreç ama ; köyden ormandan kahpece insan kurşunlayıp sonra şefkat beklemek ilginç bir beklenti. Böğüre böğüre savaştayız diyenler savaşın tek taraflı olmadığını düşünemiyorlar mı? Yakıyorsan yanarsın, öldürüyorsan ölürsün. Çocukların kurşunlanmasını araya sıkıştırma çok irin çıkar buradan…Metropolden bahsetmiyoruz dimi 10-15 haneli köylerden bahsediyoruz; yani sokağında it yürüse farkında olunacak bir yer ama öğretmenleri kurşuna dizilen, karakollara ateş edilen ama kimsenin haberdar olmadığı… asker gelip patates mi eksin?

yollarda yalınayak hamile kadını saglık ocagına yetistirmek

doğu karadenizde her 3-5 evlik yerleşkenin dibinde tam teşekküllü hastane vardır, kışın yollar kapanmaz en uzak sağlık kuruluşu araçsız 10 dakikadır . Bahsettiğin coğrafi duruma bağlı meseledir. Yok her mezra dibinde hastane istiyoruz deniyorsa 10.000 kişi daha çıksın dağa

. bir doguda var töre cinayeti, beşik kertigi cart curt.. siz sadece okul sanıyorsunuz degil mi?
Bu Kürtlerin kültürel problemidir,kim düzeltecek? ama yine de 30 asker daha şehit edilsin belki bu da geçer… insanlar birşeyler sanarak yaşamıyor silkinin bu tavırdan herşey ortada...

sürekli biryerlerden bir şey bekleme mi? adamın köyünün tarifi yok be neronaga :P kimi biliyor ki kimden ne beklesin...?

kastettiğim anlaşılmayı beklememektir; kendilerini anlatsınlar diyorum. Mezradaki dedelerden bekleyen yok bunu. eğitimlisi şehirlisi ses versin yahu biz ayrıyız desin kahrolsun bu çapulcular desin. Korkuyorlar mı diyeceksin? Tüm korkular bu insanlara mı ait? Eve işe okula giderken bombayla parçalanacak insanlarda korkuyorlar. Ölümden korkanın ölenden hak beklemesi ne kadar tuhaf olur değil mi?

aslında senin kürtle işin var başka da bir şeyle işin yok. vur sırtına sonra ayak izin kalınca benim işim yok de :P ayıp ayıp koskoca adamsın...

Evet benim ayrılıkçı ve katil olan kürtlerle çok işim var. Koskoca adamın o yüzden sırttan vurmaya alışıkların gereğinde sırtına basarım,koskoca adamım ki her kalleşliği yapıp demokrasiden bahsetmenin ayıp olduğunu bilirim, bu adamlar çocuğumu öldürecek, arabamı yakacak, her türlü yüz kızartıcı suçta ipi göğüsleyecek ve bana ayıbı mı öğretecek?

yollarını faşistçe arayanlar kürt milliyetçiliği yapıp pkk'yı destekleyenlerdir. senin bahsettiğin faşizm pkk'ya ne tür bir darbede bulundu? mazlumun ağzına sıçmaktan başka ne yaptı? faşizmin hiç bir yerde hiç bir etkiye ne tepkisi olur ne de faydası. bunu idrak edememen kötü.
Valla benim ne demek istediğimi sen idrak edememişsin Joker, pkk faşizmini hak arıyoruz diyerek şakşaklayanlar, araba yakıp insan öldürenler çekecekleri karşısında mızmızlanmasınlar diyorum. Tarihte faşizmin kazandığı bir örnek yoktur ki bunu benim değil dağlardaki çapulcuların kafasına sokması gerekmektedir.

Şimdi;
1- neden kürtlerin sesi çıkmıyor?
2-Madem hak hürriyet peşindeler; AĞAlık düzeninin bu insanlara zararı var mı? zararı varsa hak aramaya neden bu noktadan başlamıyorlar?

Düzenleyen neronaga : 22-07-2010 16:24.
 

Eski22-07-2010, 17:47   #41
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

neronaga:
yukarıda yazdıgım yazı ''pkk sempatizanı'' olarak mi gosteriyor beni ki, kalkıp pkk ile ilişkiliymişim gibi yazıyorsun. bi soluklan heyecan yapma :P. fikirlerimizin bir cogu örtüşüyor zaten. bende askerde oldugumdan dolayı bir cok konunun detayına inemiyorum bu da benim icin sıkıntı zaten.

Alıntı:
ağaya karşı örgütlenmeyi kastederek söylediysen zaten zımba gibi örgüt kurabilmişken yenisine gerek yok değil mi
yani diyorsun ki, pkk gibi bir örgüt kurulabiliyorsa aga'ya karsı bir örgüt neden kurmuyorlar. türkiyede örgüt kurmak için başta türkiye cumhuriyeti devleti ardından da israil, amerika veya iran veyahut rusya'nın destegine ihtiyac vardır. ve agaya karsı kurulacak bir örgüt ne kokuşmuş beyinli türk siyasetçilerinin nede akbaba gibi ülke üzerine oyun oynayan dış güçlerin işine gelir. onu gecelim demokrasi nerde kaldı? herkes bir hak aramak icin örgüt mü kurmalı.

Alıntı:
Pkkcılar apocular derken bu zıkkımın uzantısı olan dtp oy veren 2.000.000 civarındaki (oy verecek yaşta olmayan kısmı saymıyoruz) masum kürtüde kastediyorsun sanırım. Zaten insanların derdi bu güruhla.
pkk'ya destek veren 2 milyon degil 10 milyon olsa da hepsi cezasını fazlasi ile cekmeli. lakin türkiyede 20 milyona yakin kürt var. ve hepsi pkk'yı desteklemiyor. bu konunun da ana fikri bu.

Alıntı:
bu konuda kendinize acımaktan dışarıyı göremez olmuşsunuz maalesef , itilmişlik,sürülmüşlük adam yerine konmamışlık bu topraklarda yaşayan her varlıksız bireyin kaderidir, coğrafyası önemli değildir.
''olmussunuz'' derken bile ötekileştiriyorsun. bazı şeylere gözünüzü kapatıp 3 maymunu oynayınca muhakkak bir isim bulursunuz. sen O'cusun, sen BU'cusun o da zaten BU der kestirip atarsınız. bu topraklar üzerinde... coğrafya... jeopolitik etkiler vs.vb. ne süslü cümleler oysa dimi?


[/quote]yumurtamı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan meselesi, yanlışlarla dolu bir süreç ama ; köyden ormandan kahpece insan kurşunlayıp sonra şefkat beklemek ilginç bir beklenti. Böğüre böğüre savaştayız diyenler savaşın tek taraflı olmadığını düşünemiyorlar mı? Yakıyorsan yanarsın, öldürüyorsan ölürsün. Çocukların kurşunlanmasını araya sıkıştırma çok irin çıkar buradan…Metropolden bahsetmiyoruz dimi 10-15 haneli köylerden bahsediyoruz; yani sokağında it yürüse farkında olunacak bir yer ama öğretmenleri kurşuna dizilen, karakollara ateş edilen ama kimsenin haberdar olmadığı… asker gelip patates mi eksin? [/quote]

yani orada şevkat bekleyen herkes insan mı kurşunladı? farkında degilsin yazdıklarinin. öldürüyorsan ölürsün. iyi o halde çekelim askeri buradan. hatta bütün türkleri buradan cekelim gaz bombasını sallayalım tek adam kalmasın. temizlensin. yanu ben burada ''halk''dan bahsediyorum. pkk'dan uzak... pkk ile ilişiği olmayan insanlardan. neden anlamamakda israr ediyorsun? yazdıklarımı okumuyor musun?
mikerim simdi pkkli kürtlerin alayını... konu onlar mı? içinde bir kin biriktirmissen alakası olan sahıslara yuklen lütfen.

Alıntı:
doğu karadenizde her 3-5 evlik yerleşkenin dibinde tam teşekküllü hastane vardır, kışın yollar kapanmaz en uzak sağlık kuruluşu araçsız 10 dakikadır . Bahsettiğin coğrafi duruma bağlı meseledir. Yok her mezra dibinde hastane istiyoruz deniyorsa 10.000 kişi daha çıksın dağa
yukarıda bunun cevabını verdim. ezberinde olanları yazma... yarat bişeyler. metatronvari takilma. sen buraları ne kadar biliyorsun bilemem ama orda yasanan sorunları ben iyi biliyorum. kıyaslamasını yapmısım ki ''türkiyenin her yerinde olsun'' diyorum. ki orda yazdıgım bir örnekti. konusu cıkarılacak bir sey degildi.. olmayabilirdi de.

Alıntı:
Bu Kürtlerin kültürel problemidir,kim düzeltecek? ama yine de 30 asker daha şehit edilsin belki bu da geçer… insanlar birşeyler sanarak yaşamıyor silkinin bu tavırdan herşey ortada...
ben düzelsin diye ortak cozum bulunsun derken. sen kalkıp hala sanki ben silah sıkanları savunuyormusum gibi yazılar yazıyorsun. ezberinde olanları buraya dokuyorsun. olmayan seyleri varmıs gibi gosteriyorsun. en azından benim kastetmedigim seyleri carpıtıyorsun.

Alıntı:
kastettiğim anlaşılmayı beklememektir; kendilerini anlatsınlar diyorum. Mezradaki dedelerden bekleyen yok bunu. eğitimlisi şehirlisi ses versin yahu biz ayrıyız desin kahrolsun bu çapulcular desin. Korkuyorlar mı diyeceksin? Tüm korkular bu insanlara mı ait? Eve işe okula giderken bombayla parçalanacak insanlarda korkuyorlar. Ölümden korkanın ölenden hak beklemesi ne kadar tuhaf olur değil mi?
yukarıda söylenmemis, ima edilmemis seyleri ima etmişim gibi tavır takındığından dolayı değil midir sence? bak ben ses cıkardım... ne dedin yukarıda? karsında bir pkk li varmıs gibi yazılar yazdın. siz anlamadıktan sonra kim ne diyebilecek? size ne anlatılabilir? anlamazlara.

Alıntı:
[b]Evet benim ayrılıkçı ve katil olan kürtlerle çok işim var. Koskoca adamın o yüzden sırttan vurmaya alışıkların gereğinde sırtına basarım,koskoca adamım ki her kalleşliği yapıp demokrasiden bahsetmenin ayıp olduğunu bilirim, bu adamlar çocuğumu öldürecek, arabamı yakacak, her türlü yüz kızartıcı suçta ipi göğüsleyecek ve bana ayıbı mı öğretecek? [b]
maalesef kendi kendini kandırıyorsun. senin bütün kürt toplumuyla ciddi problemin var. o adamlardam biri olarak mı goruyorsun beni? sözlerine dikkat et... askerdeyim diyorum sana.

Alıntı:
[b]1- neden kürtlerin sesi çıkmıyor?[b]
bunun icin ilk basta haklısın demistim ama. yukarıda yazdıklarından sonra...: faşizm müsade etmiyor diyebiliriz. faşizm de her zaman devlet destekli oldugu icin. sen de burda forum desteklisin :P


Alıntı:
2-Madem hak hürriyet peşindeler; AĞAlık düzeninin bu insanlara zararı var mı? zararı varsa hak aramaya neden bu noktadan başlamıyorlar?
aşiret aşiret agası. doguda ne demektir google'a bak :P veya metatron gibi sourtimes.org falan takıl.
 

Eski22-07-2010, 18:11   #42
neronaga
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - neronaga

Alıntı:
JOKER açtığın konudaki içerik zaten seni ötekileştirmiyor, bu sebeple sarfettiğim hiçbir cümleden kişisel anlamda pay çıkartmamanı rica ederim . Söylediğim her şeyin nereye gittiğini sende gayet iyi biliyorsun. Sen ve sen gibi düşünebilenler; bu katil sürüsüne haklılıktan bir parça bulaştırıp masumlaştırmaya maskelemeye çalışmazsa çok yol alınacak. Bu katil maşa sürüsünü araya “ama”lar sokmadan izah edin ki insanlar “her” tanımlamasından uzaklaşsın. “Ama” ları araya sokmayın derken yanlışları elbette herkes çok iyi biliyor ama bu amaları pkk ile aynı paragrafta kullanmazsak inanın her şey daha iyiye gidecek
Alıntı:
neronaga:
yukarıda yazdıgım yazı ''pkk sempatizanı'' olarak mi gosteriyor beni ki, kalkıp pkk ile ilişkiliymişim gibi yazıyorsun. bi soluklan heyecan yapma :P
Joker yazıda özellikle laflarımın sen ve düşüncende olanlara olmadığını ve üstüne alınmamanı rica etmiştim. Laflarımın nereye gittiğini de anlamanı dilemiştim ama sen ısrarla kişisel algılıyorsun.

Bir çok konuda paralel düşündüğümüze bende katılıyorum ve bu sebeple özellikle ilk paragrafı eklemiştim. Konunun özünden yola çıkarak kürtçülere söylendim (kürtçü derken sadece kürtleri değil bu konudan nemalanan veya ortak paydada buluşan türkleride kastediyorum).

ayrıca cümlelerindeki anlamaz, faşist gibi iğnelemeler seninde biraz gevşemen gerektiğini işaret ediyor.Bana dediğin gibi sende savunma mekanizmandan kurtulup biraz gözünü kulağını açık tutarsan ve karşındakini anlamaya çalışırsan ortak paydayı daha rahat bulacağız

sadece bunları tekrar vurgulamak istedim ,Bu konuya sonra devam edeceğim izninle

Düzenleyen neronaga : 22-07-2010 18:20.
 

Eski22-07-2010, 18:17   #43
NeCoLaS
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - NeCoLaS

Joker onu bunu geçte harbi adamsın bee...

Wardoma ve konularına verdiğin değer tartışılmaz...

Ben bişi sormak istiyorum... Bu kadar uzun mesajları cep telefonundan mı yazıyorsun..

Eğer ''yazıyorum'' cevabını verirsen seni bilgisayarın başında ayakta alkışlayacağım..

Bu kadar wd'ye bağlı birinin muhakkak Wd'ye katkı sağlaması gerekir...
 

Eski22-07-2010, 18:18   #44
aykan67
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - aykan67

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi neronaga Mesajı Göster
bu kadar haktan yoksun bırakılmaya isyan eden toplumun temel bireysel haklarını elde etmek için ilk önce AĞAlarına karşı dağa çıkması lazımdır... Bırakalım bu eziğiz büzüğüz hakkımız yeniyor edebiyatını artık... Bir doğuda var sanki yolsuz,okulsuz yerler... "Her kürt"ü pkkdan ayırmak diğerlerine düşmez; bu kürtlerin elindedir. Meydana çıkıp delikanlıca "Kahrolsun pkk" diyen bir guruh örneği yoksa, kusura bakılmasın bu kendilerinin kabahatidir. Sürekli biryerlerden birşey bekleme alışkanlığından vazgeçip birazda kendilerini ortaya koyarlarsa herşey çok farklı olur...

ne türkle ne kürtle işim yok...pkk ve uzantısı dtp yi terörist gören herkes insandır gözümde ama abidik gubidik hak arama yollarını faşistçe seçenlerin başı her daim daha faşistlerce ezilmiştir. Bu riski alanların yaşadıklarına ve yaşayacaklarına ağlaşması budalalıktır.
aynen katılıyorum doğuda ağalık aşiret oldukça çok az kişi lüks içinde gerisi yoksulluk içinde her zaman yaşamaya mecbur kalacaktır.
Birde joker sana sorum.
Pkk lı terörist öldürüldüğü zaman oraya toplanan o kadar insan anne baba kardeş o zaman hepside terör örgütü üyesimidir.intikam yazıyordu sonuçta arabanın önünde Şer.fsiz aponun resimleri vardi?
Ya sence Ordakilerin Hepsi yok edilmelimi ?
 

Eski22-07-2010, 18:18   #45
vodoks®™©
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - vodoks®™©
Wink

joker,
sorularıma senin kişisel cevaplar vermen önemli değil, senin fikriyatını biliyorum zaten...
ben Kürtler derken, senden ve senin ailenden bahsetmedim..

tv'ye çıkıp" barış"diye bağırıp, "ben kürdüm" diye bağırıp,

sonra pkakka bebeleri kurşunlayınca ortadan toz olanlardan bahsettim..

heee bunların sitelerine gidip laf falan anlatma gayretimiz de olmaz..

fanatizme izah/açıklama mümkün değildir ki ...

şimdiiii... Özal Ben "kürdüm" dedi..

Cumhurbaşkanı.. oldu mu ? oldu..boşbakan zaten oldu..

bir yığın kürt bakan var mı ? var..

ve hepp var oldu...

milletvekili..ayneeen... var..

nasıl ayrımcılık bu yahu ?

ibo ballıses pokk gibi arabeskine rağmen paranın içinde yüzüyor mu ? yüzüyor..
kimse niye uçak şirketin var ulan ibo diyor mu ? demiyor..

ulan bu ülkede mahzun kırmızıgül kadar kazanan konservatuar mezunu kemancı var mı ? yok..
adamlar 6 sene konservatuarda okumuş..

peki işsiz mi ? işsiz..

aç mı ? aç..


mahzun..hiç de mahzun olmayarak pkaka bayrağı önünde poz vermiş mi ? alooou..

bokk gibi paranın içinde yüzmüş mü ?

mükremin çıtır ve kardeşi pokk gibin para kazanıyor mu ?

pekiii... onlara kaç kişi sormuş "pkakanın basın sözcülüğü" nasıl bir duygu ?

en son sınırda affedilen pkaka teröristlerine kim iş verdi ?

yahu bu pkakacıların, para içinde yüzmesine "ayrımcılık" diyorsan...

20 milyon işsiz Türk Gençliği de O ayrımcılıktan ister.. haberin ola...


biz de Ayrımcılık istiyoruz ulannnn... parasızlık yetti..piyasa bombokkk

"Dünya işsizlik birincisi " vatandaşlarım iş istiyor..iş....


bak sorular giderek trigonometrik ve matematiksel olacak...ona göre...

( matematiğin zayıf..biliyorum.. Marksist ekonomide rasyoların matematiksel açılımını soracam... sen de bilemeyecen.. Meta da yardım etmez.. ne halt edecen ? )

( not rusyaya pkakacıların dötlerinin donduğu için gitmedikleri konusunda tabii ki haklısın.. "komformist" gerilla olur mu be ? )not2: neron ağanın belirttiği gibi kürtlerin oylarını, rüşvetle (seçim rüşveti) soyan toprak ağası politikacılara daha gelmedim..iyi çalış oradan kurtarma yazılısı yapabilirim..

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NeCoLaS Mesajı Göster
Joker onu bunu geçte harbi adamsın bee...

Wardoma ve konularına verdiğin değer tartışılmaz...

Ben bişi sormak istiyorum... Bu kadar uzun mesajları cep telefonundan mı yazıyorsun..

Eğer ''yazıyorum'' cevabını verirsen seni bilgisayarın başında ayakta alkışlayacağım..

Bu kadar wd'ye bağlı birinin muhakkak Wd'ye katkı sağlaması gerekir...
joker sabit telefonla bile yazar,

akıllı delilerdendir kendisi...

severiz biz onu Neco...

Düzenleyen vodoks®™© : 22-07-2010 18:40.
 

Eski22-07-2010, 18:22   #46
blackpixie
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - blackpixie

Konuya çok emek vermişsin joker daha öncede paylaşımlarını görüyordum ama bu yönüne dikkat etmemişim. Teşekkürler.
 

Eski22-07-2010, 18:49   #47
m@rduk
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - m@rduk

joker konunu yeni gördüm.tam okuyamadım ama geçen haftaya göre daha iyi olduğuna eminim..tartışmanın fikir çarpıştırmanın konuşmanın daha doğrusu susmanın kimseye faydası yok.

şunu lütfen özeleştiri olarak kabul et.açtığım konularda bölünelimmi sorusunu sorgulamak istememiştim.ama kişiselleştirildi.kim ne derse desin türkiyede bi sorun yaşıyoruz ve bunu susarak kin güderek çözemeyiz.tartışmak kavga etmek değildir.güzele doğru adım atma çabasıdır.yukarda neronaga ile olan postlarınızı okudum.birşeyler konuşulmaya başlandıysa bu bile ilerlemedir.bundan mutluluk duydum çünkü kavga bitmiş sorunlar irdelenmeye başlanmış.

sana ve türkiyede yaşayan ulusun(ulus birliğine inanan bölücü olmayan) hiçbir ferdine ne kastım ne kindarlığım olamaz.olmadıda.ama sende herşeyi üstüne alınmaktan vazgeç.o yüzden seni kırdıysam affola.

müsait olduğumda konuna bende birşeyler karalamak isterim şimdilik gidiyorum...

bir kişiye daha buradan yazayım o kendini biliyor.daha hayatında hiç faşist görmemiş.darbe görmemiş beni buldu beni öpmeye kalktı.fevri kindar yazılar ilk önce kişinin kendine zarar verir.ben rahatım ve kendimi biliyorum haberi ola....
 

Eski22-07-2010, 19:14   #48
Joker
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - Joker

vodoks;
merhaba

illa kendi fikrimi aciklamami istiyorsan ki okunmayacagını dusundugumden dolayı hep kısa kesiyorum...

buyuruyorum:
toros akdeniz bölgesi, serhad bölgesi, mardin bölgesi, koçgiri bölgesi, güneybatı bölgesi, ruha bölgesi, erzurum bölgesi, dersim bölgesi, botan bölgesi ve amed bölgesi pkk'nın faaliyet alanlarıdır. bu alanlar türkiye yüzölçümünün tamı tamına %35'idir.

93 yilinda bu %35 lik bölümün devlet nedzinde dahi %20'si pkk tarafından kurtarilmis bölge idi. cunku buradaki bir cok karakol bosaltildi. dolayisi ile koyler kendi haline terkedildi. veya koyler de bosaltildi. bu koca bir turkiye cumhuriyeti icin ne kadar aci bir durumdur? o donemde pkk ne kadar buyudu bunu olcmek lazım. sebebi her ne olursa olsun bunun olusumuna destek verenler ve goz yumanlar neden terorist ilan edilmiyor.

birakalim.

bak;
bir terorist saldiri dusun. ilk basta rpg7 roketatar ardindan elbombalari patliyor. sonra ak47, bixi falan... bunun sebebi ne? kaos ortamini olusturmak. anarsizmde bir kural vardir bu da ''kaos'un duzenin bir parcasi oldugu'' yonundedir. yani kaos duzenin bir parcasidir. ve mutlak kazanca goturur.

toplumsal olaylarda da bu sekildedir. kaos her zaman onlarin en buyuk duzenidir. sehirler bombalansin, insanlar olsun, cocuklar sörlandlara tas atsin, tanklara molotof kokteyli atsin, sol+sag, asiri dinci+ laik, turk+kurt vs.vb bolunsun ayrinsin. ki... saatleri isleyebilsin.

turkiyeyi gecelim

buyrun sudan'a :P insanlar acliktan oluyor, bir tek leblebi tanecigine muhtaclar ama leblebi gibi mermi ekmek gibi silah bollugu var? neden... buyuk devletler hukmetmek istedikleri topraklarda surekli bir kaos ister. irakta yillarca insanlar birbirini nasil oldurdu? yillarca kac ayri orgut eylemler yapti insanlari katletti.

irak cok taze dersen saddam falan mideni bulandiracaksa.

buyuralim filistin'e :P... yaser arafat bir topluluktan bir ulus yaratti. 2inci dunya savasindan once dunya uzerinde 1 metrekare dahi topraga hakki olmayan israilliler filistin'i nasil ikiye boldu? filistinin kendi icindeki sozde ozgurlukcu zihniyet tasiyan orgutler kendi sonlarini hazirlamadi mi? filistin kurtulus orgutunden sonra kimler geldii kimler gecti.

colombia hala insanlar ac degilmi. oranin da toplumsal kaosu kokain, eroin kullanımı ve ticareti... kendi kendilerini parcaliyorlar zaten.

iran'a gelelim mi?
amerikaya kafa tuttuktan sonraki ilk secimde ulke kaos'a yurudu... cumhuriyetciler + muhafazakarlar + seriatcilar + muhalefet sokaklar savas alanina dondu? insanlar oldu... allahtan bu ahmedi nejad kurnaz cikti bir sekilde zorbalikla, diktayla karsi durdu ama durdu.

---

bu neyi gosteriyor;
''herhangi'' bir yerin medeniyetten, cagdasliktan, uygarliktan uzak olmasi tehlikedir. ve turkiye cumhuriyetinde misak-i milli denen bir sey vardir. en azindan o'na saygi diye kaos katledilmelidir.

kaos'u katletmek yerine koca bir toplulugu yok etmeye calismak tembel işi :P zaten bizim devlet tembel...

kaldi ki; yukarida yazdiklarim vallaha vakitten yoksun olmasam... neyse. yazamadigim icin uzuluyorum ama. izahat eksik kaliyor hep.

edit:

gecen bi hesap yaptim kimse dikkat etmedi... buraya boyle hafif hafif genisleteyim.

diyarbakirda 37, tuncelide 10, mardinde 31, hakkaride 8, siirtte 28, bingolde 13, şırnakta 20, batmanda 12, vanda 20, agrida 10 belediye var ilceler dahil.

simdi sirf mus'un varto ilcesinin tam 98 tane koyu vardir. diyarbakir silvan'in 40'i geciyor. ama biz ortalama 20 diyelim ( cok asagi cektim farkindaysaniz ).

37+10+31+8+28+13+20+12+20+10= 189 köy her köyden 10 kisinin daga cikacak kadar cahil oldugunu dusun. 1890 kisi. o yüzden köyler onemlidir diyorum.

en en en minimumunu hesap ettim.

Düzenleyen Joker : 22-07-2010 19:33.
 

Eski22-07-2010, 19:34   #49
NeCoLaS
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - NeCoLaS

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Joker Mesajı Göster
vodoks;
merhaba

illa kendi fikrimi aciklamami istiyorsan ki okunmayacagını dusundugumden dolayı hep kısa kesiyorum...

buyuruyorum:
toros akdeniz bölgesi, serhad bölgesi, mardin bölgesi, koçgiri bölgesi, güneybatı bölgesi, ruha bölgesi, erzurum bölgesi, dersim bölgesi, botan bölgesi ve amed bölgesi pkk'nın faaliyet alanlarıdır. bu alanlar türkiye yüzölçümünün tamı tamına %35'idir.

93 yilinda bu %35 lik bölümün devlet nedzinde dahi %20'si pkk tarafından kurtarilmis bölge idi. cunku buradaki bir cok karakol bosaltildi. dolayisi ile koyler kendi haline terkedildi. veya koyler de bosaltildi. bu koca bir turkiye cumhuriyeti icin ne kadar aci bir durumdur? o donemde pkk ne kadar buyudu bunu olcmek lazım. sebebi her ne olursa olsun bunun olusumuna destek verenler ve goz yumanlar neden terorist ilan edilmiyor.

birakalim.

bak;
bir terorist saldiri dusun. ilk basta rpg7 roketatar ardindan elbombalari patliyor. sonra ak47, bixi falan... bunun sebebi ne? kaos ortamini olusturmak. anarsizmde bir kural vardir bu da ''kaos'un duzenin bir parcasi oldugu'' yonundedir. yani kaos duzenin bir parcasidir. ve mutlak kazanca goturur.

toplumsal olaylarda da bu sekildedir. kaos her zaman onlarin en buyuk duzenidir. sehirler bombalansin, insanlar olsun, cocuklar sörlandlara tas atsin, tanklara molotof kokteyli atsin, sol+sag, asiri dinci+ laik, turk+kurt vs.vb bolunsun ayrinsin. ki... saatleri isleyebilsin.

turkiyeyi gecelim

buyrun sudan'a :P insanlar acliktan oluyor, bir tek leblebi tanecigine muhtaclar ama leblebi gibi mermi ekmek gibi silah bollugu var? neden... buyuk devletler hukmetmek istedikleri topraklarda surekli bir kaos ister. irakta yillarca insanlar birbirini nasil oldurdu? yillarca kac ayri orgut eylemler yapti insanlari katletti.

irak cok taze dersen saddam falan mideni bulandiracaksa.

buyuralim filistin'e :P... yaser arafat bir topluluktan bir ulus yaratti. 2inci dunya savasindan once dunya uzerinde 1 metrekare dahi topraga hakki olmayan israilliler filistin'i nasil ikiye boldu? filistinin kendi icindeki sozde ozgurlukcu zihniyet tasiyan orgutler kendi sonlarini hazirlamadi mi? filistin kurtulus orgutunden sonra kimler geldii kimler gecti.

colombia hala insanlar ac degilmi. oranin da toplumsal kaosu kokain, eroin kullanımı ve ticareti... kendi kendilerini parcaliyorlar zaten.

iran'a gelelim mi?
amerikaya kafa tuttuktan sonraki ilk secimde ulke kaos'a yurudu... cumhuriyetciler + muhafazakarlar + seriatcilar + muhalefet sokaklar savas alanina dondu? insanlar oldu... allahtan bu ahmedi nejad kurnaz cikti bir sekilde zorbalikla, diktayla karsi durdu ama durdu.

---

bu neyi gosteriyor;
''herhangi'' bir yerin medeniyetten, cagdasliktan, uygarliktan uzak olmasi tehlikedir. ve turkiye cumhuriyetinde misak-i milli denen bir sey vardir. en azindan o'na saygi diye kaos katledilmelidir.

kaos'u katletmek yerine koca bir toplulugu yok etmeye calismak tembel işi :P zaten bizim devlet tembel...

kaldi ki; yukarida yazdiklarim vallaha vakitten yoksun olmasam... neyse. yazamadigim icin uzuluyorum ama. izahat eksik kaliyor hep.

Ne yalan söyliyeyim, ilk konu açıldıgında konunun tartısmaya acık oldugunu ve foruma zarar vereceğini düşündüm..

Ama yukarıda ki koyu yazılı cümle her şeyi özetliyor...


Kimse merak etmesin, kaos-darbe-terör bunların hepsi Allah'ın izni ile bitecek..


Hatta sadece Türkiye'de değil tüm dünyada bitecek..


Bu Dünya bir kez daha sulh görecek...


Konu ile alakasız görmeyin.. Ama bir-kaç cümle eklemek istiyorum;


Peygamber Efendimiz(s.a.v)'in geleceğe dair telafuz ettiği hadis-i şerifler bir bir gerçekleşmiştir... Ve gerçekleşecektir Allah'ın izni ile..


Ve buyuruyor ki;


Benim ismim güneşin doğup battığı heryere ulaşacak..


Siz bu hadisden ne anlarsınız bilmem ama ben Bu dünyada Sulhun İslamiyet ile geleceğini düşünüyorum..


Ayrımcılık yapılan tüm halkımız çok şükür ki tek bayrak ve tek din altında.. ve buda bu fitneyi yenmeye yetecektir inşallah..
 

Eski22-07-2010, 19:42   #50
JubiLant
 
Türkiye'de kürt olmak... [Joker] - JubiLant

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Spartacus___ Mesajı Göster
abi bazı yerleri abartmışsın. Türkiye'de köy yaşamı sadece doğuda mı zor. Daha geçen haberlerde çıktı manisanın bir köyüne elektrik yeni gelmiş.

Bunun yanında doğunun gelişmediğinden yatırım olmadığından dert yanıyorsun;

geçen hafta Erzincana gittim. Gerçi doğunun parisi falan diyorlar kıyas olur mu bilemiyecem ama neyse..

şimdi.. beynimize öyle işlettiniz ki doğuda bir şey yok falan diye dedim ulan o kadar kötü müdür diye.

neyse gittik gördük gezdik dolaştık ama inanır mısın benim yaşadığım ilden kat kat güzel ve gelişmişti. Ve ben batıdayım..

Karabük 1938'ten beri gelişmeye çalışan bir il olmasına rağmen zerre kadar ilerleyememişken doğudaki bir ilimiz olan Erzincan 1992 yılındaki depremden sonra yıkıma uğramasına rağmen çok kısa bir sürede yeniden kendini toparlamış ve batıdaki bir çok ilimizden kat kat gelişmiş bir şehir olmuş.

Demem o ki;
Doğuda olduğu kadar batıda da gelişmemiş şehirlerimiz var. Batıda olduğu kadar doğuda da gelişmiş şehirlerimiz var.

Kardeşlik falan tamam asla karşı çıkmıyorum zaten ama herkese empati yapın derken bu kadar kör olmayın lütfen.


dogunun parisi malatyadir :P
sahin abiye tamamen katiliyorum.
 

Cevapla

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 02:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)pvp serverler, su kaçağı, ukash, kırmızı shop, kız oyunları, su kaçağı, http://www.antalya-club.com


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Wardom Internet Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Wardom hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler için webmaster \@wardom.org adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) gün içerisinde Wardom yönetimi olarak tarafımızca gereken işlemler yapılacak ve avukatlarımız size dönüş yapacaktır.