Geri Dön   Wardom.Org > Spor > Spor Genel

 
Eski22-02-2012, 10:32   #1
T@M@Y
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - T@M@Y
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :)

Futbolda şike soruşturmasının 6. duruşması tamamlandı. Çağlayan Adliyesi'nde özel yetkili mahkemede görülen davada güne Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın savunması damga vurdu.
Güncelleme:22 Şubat 2012 04:10
Futbolda şike soruşturmasının 6. duruşması tamamlandı. Çağlayan Adliyesi'nde özel yetkili mahkemede görülen davada güne Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın savunması damga vurdu. Dün Sabah 09:30'da organize suç örgütünün 1 numarası olarak gösterilen Olgun Peker'in iddianamesinde adı geçen kişilerin savunmalarıyla başlayan duruşmada, öğleden sonra Yıldırım'ın savunması alındı. F.Bahçe Başkanı, yaklaşık 7 saat süren savunmasında çarpıcı açıklamalarda bulunurken, "Nasıl şike yapılır hep beraber görelim. Şike futbolcularla olur" diyerek 2000 senesinde Galatasaray-Sturm Graz maçının izlettirdi. Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Yıldırım'ın savunmasının uzun sürmesi nedeniyle duruşmaya perşembe günü devam edileceğini açıkladı. Çağlayan'da bugün duruşma olmayacak. Perşembe günü Yıldırım savunmasına Sivas maçıyla başlayarak devam edecek.

Taraftarlar Yıldırım'ı yalnız bırakmadı - Foto Galeri

İŞTE YILDIRIM'IN DAKİKA DAKİKA SAVUNMASI

- Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci bugünkü duruşmayı bitirdi. Duruşma Perşembe günü devam edecek.
-Fenerbahçe-Bursaspor ve Trabzonspor-Bursaspor maçlarının ardından Aziz Yıldırım, Sivasspor-Fenerbahçe maçına geçmişti daha sonra ise hakim duruşmayı bitirdi.
-Aziz Yıldırım: Gerçek şike, Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'ye karşı yapılan şikedir.
- Aziz Yıldırım: Ali Yıldırım Wederson ve Sercan ile şike yapmış ve pazar günü İstanbul'da görüşelim demiş. Ama Pazar Trabzonspor - Bursa maçı vardı.
-Aziz Yıldırım: Bütün para verdiğimiz oyuncular ya hiç oynamamış ya da 80. dakikadan sonra oyuna girmiş. Bu nasıl iş?
-Aziz Yıldırım: Fezlekede Kasımpaşa kalecisi Tolga'ya para verdik diye suçlandık iddianamede Murat Şahin oldu. Murat Şahin maçta oynamadı.
-Aziz Yıldırım: Alaaddin Yıldırım, İstanbul Emniyeti tarafından usülsüzce dinlenmiştir. Bu tarihlerden açıkça bellidir.Sadece bu bile operasyonun usülsüzlüğünü ortaya koymuştur.
- Aziz Yıldırım: Madem ben bunu yapabiliyorum, niye kendi maçımda yapmadım? Neden puan kaybettim? Öyle bir şey mantıklı mı?
-Aziz Yıldırım: Bursaspor'a teşvik vermişiz. Ama 2 hafta önce Bursa ile oynayıp 2 puan kaybettik.
- Aziz Yıldırım: Koskoca Fenerbahçe Başkanı 100 bin teklif edip maçtan sonra 75 bin TL'ye düşürdüm der mi? Yapacak olsam hepsini veririm.
-Aziz Yıldırım: Emniyette bana Kasımpaşa kalecisi Fırat Kocaoğlu ile şike yaptığım soruldu. İddianamede ise Fırat yerine Murat Şahin konulmuş.

"MEHMET BERK BU DAVAYI SÜRDÜRMEYECEKTİ"

- Aziz Yıldırım: Fenerbahçe’ye hizmet edenler her zaman tarihteki yerlerini alırlar.
- Aziz Yıldırım: Sivasspor maçını anlatacağım, kamuoyu onu bekliyor.
- Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci'nin "Eksik kalan kısımları daha sonra avukatlarınız tamamlayabilir" sözlerine Aziz Yıldırım, "Hayır efendim ben hepsini anlatırım" yanıtını verdi.
- Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Habertürk muhabiri mahkeme salonunda fotoğraf çektiği ve yayınladığı için yasal işlem başlatacağını söyledi.
- Duruşmaya saat 18:40'ta son bir ara verildi.
- Aziz Yıldırım: "Mehmet Ali Aydınlar bana hastane ziyaretinde, (Eğer Sivasspor'u yenilseydik ya da berabere kalsaydık, Mehmet Berk bu davayı sürdürmeyecekti) dedi."
- Aziz Yıldırım: "Bucaspor maçına 'şike' denildi, ama iddianameye girmedi. İddianamede yer almayan Bucaspor maçı için titizlikle inceleme yapan Emniyet'e teşekkür ederim."
- Aziz Yıldırım: "Gizlilik kararı olmasına rağmen bazı gazeteciler, polis ve savcılığın silahşörlüğünü yaptı."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe'nin büyük taraftarlarına teşekkür ederim. Bu sevdanın hiçbir sekilde bitmeyeceğinin mücadelesini veriyorlar."

"GALATASARAY KONGRESi..."

- Aziz Yıldırım: "6222 sayılı yasa benim için değiştirilmedi. Ama doğrusu buydu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Kemal Kılıçtaroğlu'na, Devlet Bahçeli'ye ve milletvekillerine teşekkür ediyorum."
- Aziz Yıldırım: "Mali kongremiz olaysız geçti. Ama Galatasaray kongresi? Hasip Kaplan, TBMM'de bardak kırdı."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe'nin hiçbir kongresinde olay olmamıştır. Işık Eyigüngör, Hulusi Belgü gibi tüm muhalif arkadaşlar konuştular."
- Aziz Yıldırım 10'ar sayfa atlayarak savunmasını yapıyor.
- Aziz Yıldırım: "Ben yetkimi kimseye kullandırmam. Ben öyle bir başkanım. Hakan Bilal Kutlualp'e falan da yetki vermem. Yönetimden ben gönderdim. Bu yüzden aleyhimde konuşmuş olabilir."
- Aykut Kocaman ve girişte olduğu gibi çıkışta da açıklama yapmazken, sadece "Söylenecekleri başkan söylüyor zaten” dedi. Duruşmayı izleyen yönetici Abdullah Kiğılı ise çıkışta, “Adalet yerini bulacak. Hukuka ve adalete inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
- Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, kaleci Volkan Demirel, antrenör İsmail Kartal ve idari menajer Hasan Çetinkaya'nın yanı sıra bazı yöneticiler, mahkemeden ayrıldılar. Adalet sarayının karşısında bulunan az sayıda taraftar ise teknik ekibe ve yöneticilere sevgi gösterilerinde bulundular.
- Aziz Yıldırım: "Bülent Ataman'ın neden ifadesi alınmamıştır? Trabzonspor Başkanı'na, Mustafa Çelik'in ifadeleriyle ilgili soru soruldu mu?"
"MEHMET BERK'TEN ŞiKAYETÇiYiM"

- Aziz Yıldırım: "Mehmet Berk, vicdanlı birisiyse, attığı iftiralar nedeniyle istifa etmelidir."
- Mehmet Ekinci: "Perşembe-Cuma savunmalara devam edeceğiz. Savunmanızı özetleyin, Cuma günü tahliye taleplerini alalım."
- Aziz Yıldırım: "Mehmet Berk'ten şikayetçiyim.Olmayan kız kardeşle nüfusu bir artırıp, gayrisafi milli geliri düşürmektedir."
- Erman Toroğlu ile ilgili Tahir Kum'un yazısı okunuyor.
- Aziz Yıldırım: "Erman Toroğlu ile ilgili 10 sayfalık bir yanıt hazırladım. Burada özet yapacağım, gerisini yüzüne okuyacağım."
- Aziz Yıldırım: "Adaletin renk skalasında sarı ve lacivert yokmuş. Suçluların beraat ettiği yerde yargıçlar hüküm giyer."
- Aziz Yıldırım: "İlhan Ekşioğlu inşaatçıdır, kulübün inşaat işlerini yapar. İşçi, inşaat gibi kelimelerin kullanıması kadar doğal bir şey yoktur."
- Aziz Yıldırım: "Amaç 6222'yi uygulamak değil, Fenerbahçe'yi ele geçirmek."

"TAHiR KIRAN KiMDİR? ARAŞTIRIN"

- Aziz Yıldırım: "Tahir Kıran, İbrahim Hacıosmanoğlu ve Talip Doğan Karlıbel, Ulus'taki bir restorantta hangi amaçla buluştu?"
- Aziz Yıldırım: "Mehmet Berk de benim örgütümün üyesi!"
- Aziz Yıldırım: "Hacivat - Karagöz orta oyunu oynanmaktadır."
- Aziz Yıldırım: "Suçluların beraat ettiği yerde yargıçlar hüküm giyer."
- Aziz Yıldırım: "Bir daha telefon kullanırsam markasını emniyete soracağım, 'Teknik takibe takılmayan hangisidir' diye."
- Aziz Yıldırım: "Kime yakındı acaba Tahir Kıran? Talebimdir, lütfen araştırın."
- Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, "Tahir Kıran'ı tanık olarak alalım" dedi.
- Aziz Yıldırım: "Hastane çıkışı telefonda yönetici soruyor, "İyiyim sen nasılsın" diyorum, "Çok iyiyim" diyor. Savcı buna şike delili diyor."

"AYDINLAR BANA 'FENERBAHÇE DÜŞMEYECEK' DEDi"

- Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bugünkü savunmasında, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın kendisine Fenerbahçe'nin düşürülmeyeceği yönünde mesaj gönderdiğini söyledi. Bu mesajın Aydınlar'ın çelişkili davranışlarının göstergesi olduğunu belirten Aziz Yıldırım, "Mehmet Ali Aydınlar, bana avukatını göndererek Fenerbahçe'nin düşürülmeyeceğini söyledi" diye konuştu.
- Aziz Yıldırım: "7 Haziran'da fiziki takip yapılıyor, organize şube kulüpten para çıktığını söylüyor ama dernekler böyle bir para çıkmamış diyor."
- Aziz Yıldırım: "Trabzonspor adına Sivas'a Zeki Mazlum 1 milyon TL teşvik parası götürüyor. Mecnun Odyakmaz 'Olmaz' diyor."
- Aziz Yıldırım: "İyiyim demek, şike yapılıyor mu demek oluyor sayın hakim?"

"GALATASARAY'A KiMSENİN SESİ ÇIKMIYOR"

- Aziz Yıldırım: "Galatasaray sözleşmesi devam eden oyuncuları ayartıyor, kimsenin sesi çıkmıyor."
- Aziz Yıldırım: "Suç isnad edilecek tek bir konuşmam yok. Çünkü hiçbir suça bulaşmadım."

"FIBA FEDERASYON DEĞiL BANKA"

- Aziz Yıldırım: "Bu FIBA, Basketbol Federasyonu değil, FIBA dediğimiz banka. Her şeyi karma karışık ettiler."
- Savunmasını yapan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, iddianamede kendisine yöneltilen suçlamalarından "örgüt kurma" suçlamasını çürütmeye çalıştı. Aziz Yıldırım, bunun için İstanbul'da katıldığı bir açılışı örnek gösterdi. Yıldırım, bu açılışa aralarında Arda Turan'ın da bulunduğu bir grup futbolcu ve dönemin özel yetkili savcısı Zekeriye Öz ile birlikte katılmıştı. Yıldırım işte bu açılışı savunmasında örnek gösterdi. Aziz Yıldırım, "Bizimle ilişkili olmak suç örgütü olmak için yeterliyse savcı Zekeriye Öz de, savcı Mehmet Berk'in de bunun içinde olması lazım" diye konuştu.
- Aziz Yıldırım: "Galatasaray için bir gelenek olmuş.. Ama biz burada transfer şikesiyle suçlanıyoruz."
- Aziz Yıldırım: "Bu paraya şike parası deniyor, şike parası tekrar kulübe iade edilir mi?"
- Aziz Yıldırım: "İlhan Ekşioğlu tesise çatı yapmak için muhasebeden para alıyor, sonradan inşaatçılarla anlaşamıyor, parayı iade ediyor. "

"KAPATTIĞIMIZ SÖYLENEN BİLYONER GECE KULÜBÜNÜN ADI"

- Aziz Yıldırım: "Oysa Bilyoner, şampiyon olursak futbolcuları götüreceğimiz gece kulübüydü."
- Aziz Yıldırım: "Bilyoner'i kapattığımız ve iddaa olayına girdiğimiz söylendi."
- Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu'nun kulüp için yaptığı tüm harcamaların belgelerini mahkeme başkanlığına sundu.
- Kulübün tüm hesap akışını belgeleyip gösteren Aziz Yıldırım, "İddia edilen 13 maçta, parasız mı şike yaptık?"
- Aziz Yıldırım: "O kadar çok paramız var ki; Bilyoneri de kapatmışız."
- Aziz Yıldırım: "Torbalarda para varmış. Durdur, paraları yakala, zabıt tut, kanıtla.. Bunlar nedense olmamış."

"DENİZLİ MAÇINI GALATASARAYLILAR ANLATSIN"

- Aziz Yıldırım: "Denizli maçından önce neler olduğunu Ali İpek, Yusuf Şimşek ve Galatasaraylılar anlatsın."
- Aziz Yıldırım: "Malatya'ya Doğan gönderen, Ankaragücü'nü 8-0 yenen, Denizli'ye teşvik gönderenler adaletin bekçileri oldular."
- Aziz Yıldırım: "Benden önce amatör şubeleri kim takip ederdi? Şimdi amatör şubelerde Dünya Türkiye'yi takip ediyor."
- Aziz Yıldırım: "Devlet Türk Telekom Arena'ya 600 Milyon TL harcadı, ülkeye faydalı diye sustuk."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe kimseden 5 kuruş almadan stadını yaptı."
- Aziz Yıldırım: "Kendi kaynaklarından 30 milyon doları harcayan insanı şike davasında yargılamak haksızlıktır."
- Aziz Yıldırım: "Ne Metris, ne darağacı bizi bu sevdadan vazgeçiremez. Biz dünya kulübü olma yolunda emin adımlarla yürümekteyiz."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe'nin bir kuruşunu zimmetime geçirdiğim kanıtlanırsa kendimi ölümle cezalandırırım. İspatlayamayanlardan da istifa beklerim.."
- Aziz Yıldırım: "TFF kurallar gereği Diyarbakırspor'u küme düşürseydi biz 2 puan daha alacaktık. Böylece şampiyon olacaktik. ancak biz ülke menfaati için sustuk."

MEHMET EKİNCİ: "FENERBAHÇELİYİM"

- Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, Aziz Yıldırım'ın "Hangi takımlısınız?" sorusuna "Fenerbahçeliyim" diyerek cevap verdi.
- Aziz Yıldırım: "TFF eliyle yapılan şikeleri gündeme getirdiğim için 1 yıl hak mahrumiyeti cezası aldim."
- Aziz Yıldırım: "Savcı, Fenerbahçe'yi bırakmak istemediğimi söylüyor.. Ama daha önce iki kez istifa ettim.. Taraftarlar bırakmama izin vermedi.."
- Aziz Yıldırım: "Bu soruşturmada tüm kulüplerle ilgili dinleme kararı aynı anda çıksaydı bunun bir şike operasyonu olduğuna inanırdım."
- Aziz Yıldırım: "Bugün adaletin bekçiliğini yapanlar, şikeyi Türkiye'ye getirenlerdir. Ama konu şike değil, futbolu ele geçirmektir."

YILDIRIM, GALATASARAY - STURM GRAZ MAÇINI İZLETTİ

- Aziz Yıldırım'ın 3 aydır bilgisayar istediğini fakat verilmediğini söylemesi üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, “İlk duruşmada bilgisayarda Galatasaray maçını izliyordunuz" demesi üzerine “Şike oradadır; ondan izledim" dedi. Mahkeme Başkanı, savunmanın dışına çıkmaması uyarısında bulundu.
Kaynak: Wardom Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :)
- Aziz Yıldırım, Galatasaray - Sturm Graz maçını 'Oynatalım mı Başkan' diyerek gösterdi. Salonda herkes güldü.
- Aziz Yıldırım, 7 Kasım 2000 yılındaki Galatasaray - Strum Graz Şampiyonlar Ligi D Grubu maçından görüntüler izletiyor salonda.

"UCUZ ŞAMPİYONLUK PEŞİNDE KOŞMADIK"

- Aziz Yıldırım: "Biz ucuz şampiyonluk peşinde koşmadık."
- Aziz Yıldırım: "Şenol Güneş 3-1'lik kupa maçının devre arasında bana gelip "Başkanım 45 dakika var şampiyon sizsiniz" dedi. Bunu telefonda söylese şu an burada olacaktı."
- Aziz Yıldırım: "Temenni ediyorum ki bu soruşturmayı başka amaçlarla yapan Mehmet Berk'in vicdanı rahattır."
- Aziz Yıldırım: "Yusuf Turanlı'yı hiç tanımam. Kendisiyle hiç bir tapem de yoktur."
- Aziz Yıldırım: "Eskişehir'de Bülent Uygun'un babasını gördüm sadece. Tapelerde Ali Kıratlı'nın soylediği gibi Bülent Uygun'la görüşmedim. Kıratlı, bunu açıklar heralde."
- Aziz Yıldırım: "Eskişehir'e gittigimizde tesisler dışında Bülent Uygun'la görüşmedim. Ali Kıratlı benden önce kulüp üyesidir. Benim adamım değil iş adamımdır."
- Aziz Yıldırım, Sadri Şener'in maçlara 12 hafta kala Fenerbahçe maçlarına hakem atama yapılmasının isimlerini gösteren belgeyi hakime sundu.
- Aziz Yıldırım: "Sadri Şener ve Gökmen Özdemir (Vatan Gazetesi Muhabiri) arasındaki konuşmaya benzer bir konuşmam varsa şike yaptığımı bile kabul edeceğim."
- Hakim: "Samimi olduğun kişi operasyon yapamaz mi yani."

"BENİMLE GEZECEKSİN, YİYİP İÇECEKSİN, SONRA DA İÇERİ ALACAKSIN"

- Aziz Yıldırım: "Zekeriya Öz beni uyarmalıydı eğer suç işliyorsam. Öz ile samimiyetim bunu gerektiriyordu."
- Aziz Yıldırım: "Ben hakemleri atasam bunlar yasanır mı? Bununla suçlanıyorum ama iddianamenin içinde bununla ilgili bir şey yok."
- Hakim: "Bunların savunmayla ilgisi yok" dedi. Aziz Yıldırım, soruşturma savcıları Zekeriya Öz ve Mehmet Berk ile ilgili olarak "Benimle gezeceksin, yemek yiyeceksin, gelip sarılacaksın.. Sonra beni içeri alacaksın!" dedi.
- Aziz Yıldırım: "Eğer bir organizasyonda olsak sahamızdaki Bursa ve G.Antep maclarında hakemlerin kötü yönetimine maruz kalır mıydık?"
- Aziz Yıldırım: "Bizlerle ilişki kurmak suş olsa Zekeriya Öz, Mehmet Berk gibi savcılar örgüt Üyesi olması gerekirdi."

"HEDEF AZİZ YILDIRIM VE FENERBAHÇE'DİR"

- Aziz Yıldırım: "Şu çok açık ki, hedef Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe'dir.. Türk sporunu ele geçirmeye çalışan bir grup bu operasyonun arkasındadır.."
- Aziz Yıldırım: "Benim tapelerimde bir hakem adı veya hakem lafı geçiyorsa tüm suçlamaları kabul ediyorum."
- Aziz Yıldırım: "Bu durum Fenerbahçe'ye bize karşı bir organizasyon oldugunu göstermiştir. Neden Trabzonspor son bir ay dinlenmiştir, neden?
- Aziz Yıldırım: "Benim için örgüt faaliyeti diye 3 aylık dinleme izni çıkarmıştır. Dinleme yetkisi 4 tapeden verilmiş ama bu tapelerde suç unsuru var mı?"

"MANİSASPOR BAŞKANI'NA BORÇ VERDİM"

- Aziz Yıldırım: "Ben de Fenerbahçe'ye 1.5 milyon dolar para vermiştim. Tamer'den 500 binini istedim Kenan Yaralı'ya borç verdim.
- Aziz Yıldırım: "Her iş adamının sıkıntıları olur. Manisa Başkanı da benden istedi. Kredilerinin uzamasi için bankalardan destek istedik, olmadi"
- Aziz Yıldırım: "17.11.2010'da beni dinlemeye alıyolar. 1028 tape var yüzde onu şahsıma ait ve hiç bir şike teşvik konuşması yok 19 maç deniliyor."
- Aziz Yıldırım: "Artık eminim.. Bir grup, Türk futbolunu ele geçirmeye çalışıyor."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe'ye cebinden 30 milyon dolar veren adama 'çıkar amaçlı suç örgütü lideri' denemez. Deniyorsa amaçları başkadır.
- Aziz Yıldırım: "58. madde değişemez, değişmemelidir.."

"HER MAÇIMIZ ÖNCESİ KAOS YARATILDI"

- Aziz Yıldırım: "Kıbrıs'a kaçacağım yazıldı. Benim yaşadığım yer de öleceğim yer de burasıdır."
- Aziz Yıldırım: "6222 sayılı yasa değişikliği sırasında 'kişiye özel' deyip veto eden sayın Cumhurbaşkanı, MİT yasasını hemen onadı."
- Aziz Yıldırım: "Bizim her maçımız öncesi bir kaos ortamı yaratıldı. Oyuncularımızın kafası karıştırıldı."

"ÇANTADA BİLET OLDUĞUNU VALİ DE SÖYLEDİ"

- Aziz Yıldırım: "Emniyetin söylediği Sivas maçındaki çantada para değil bilet olduğunu Vali bile söyledi."
- Aziz Yıldırım: "Bu arada sayın hakim. O resmimi basan gazetenin sahibinin de benden temiz olmadığını düşünüyorum."
- Aziz Yıldırım: "Bizi karalamak adına, gizliliği devam eden soruşturmaya ait her şey art niyetli mudahalelerle basına yansıtıldı."
- Aziz Yıldırım: "Polis tribünlere gelmek isteyen bazı taraftar gruplarını içeriye almıyor. Bu haklar engellenemez."

"VERİLEN YEMEKLER ŞİKE KANITI SAYILDI"

- Aziz Yıldırım: "Kulüplerine sahip çıkan Fenerbahçelilere polis biber gazı sıkmıştır."
- Aziz Yıldırım: "Her maç öncesi verilen yemek davetleri bile, şike kanıtı sayılmıştır."

"GÖRÜNTÜLERİ YAYINLAMAYANLAR AHLAKSIZDIR"

- Aziz Yıldırım: "Karabük Başkanı transferin izinli olduğunu açıklamıştı.. Şimdi Emenike'nin para sayarken görüntülerini yayınlamayanlar ahlaksızdır.."
- Aziz Yıldırım: "Emenike'nin para sayarken çekilen fotoğrafları nerede? Bunu söyleyenler ahlaksız bir davranış göstermişlerdir."
- Aziz Yıldırım, Emniyet'te çekilen resminin basıldığı "resimli tişörtü" gösterdi ve "Yargısız infaz yaptılar" dedi.
Kaynak: Wardom Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :)
Kaynak: Wardom Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :)
- Aziz Yıldırım: "Medya kendisine verilen görevi bu süreçte yerine getirdi."
- Aziz Yıldırım: "Ben hastanedeyken, adres kısmına Metris yazdılar."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe'nin yükselişini önleyemedikleri için bu kurguyu yaptılar."

"6 MAÇ BUHAR OLDU"

- Aziz Yıldırım: "Emniyet 19 maç olarak açıklama yaptı, iddianamede 13 maça yer verildi, 6 maç buhar oldu uçtu."
- Aziz Yıldırım: "Emniyet 6 Temmuz'da ortada iddianame dahi yokken resmen karar açıklamıştır."
- Aziz Yıldırım: "Bu soruşturmada sadece Türk sporu değil, ülkemiz hukuk tarihi için de çok tuhaf şeyler oldu."
- Aziz Yıldırım: "Emniyette fotoğrafımı çekip gazeteye bastılar. Gereğini yapın."
- Aziz Yıldırım: "Yıllarca her türlü spor suçuna göz yumanlar, Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler üzerinden kendini aklamaya çalışmaktadır.."
- Aziz Yıldırım: "Çıkar amaçlı suç örgütü demek, mafya demektir.. Kimse Fenerbahçe başkanına, yöneticisine 'mafya' diyemez.."
- Aziz Yıldırım: "Birbirini tutmayan telefon konuşmaları hiçbir şeye kanıt olamaz, masumiyetimizin ortaya çıkacağına inancım tam."
- Aziz Yıldırım: "Şayet bunca hizmetim örgüt faaliyetiyse, evet bu örgütü ben kurdum."
- Aziz Yıldırım, mahkeme heyetine "Fenerbahçe; Değişim, Dönüşüm" adlı kitabı dağıttı ve tesislerimizi anlatmaya başladı.
- Aziz Yıldırım: "22 yıldır bu kulübe hizmet veriyorum. Asla şike gibi bir suça bulaşmadım. Poliste mağruz kaldığım muameleyi hak etmedim."
- Aziz Yıldırım: "Benim hakkımda ne karar verirseniz verin. Kabul ederim. Bu Fenerbahçeyi toptan ortadan kaldırmaya yetmeyecektir."

"SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE"

- Aziz Yıldırım: "Dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe olacak."
- Aziz Yıldırım: "14 yıllık Fenerbahçe başkanlığım süresince aşağılayıcı hiçbir eylemde bulunmadım."
- Aziz Yıldırım: "Tıp ki, gece karanlığının aydınlığa kavuşması gibi, tarihimizde işgalcilere verdiğimiz mücadele gibi burdan da yüzümüzün akıyla çıkacağız."
- Aziz Yıldırım: "Aleyhimizde yapılan propaganda kulübümüzün kuruluş gayesini baltalamak, bu temiz vatansever Atatürkçü yoldan çevirmek içindir."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe Cumhuriyeti şike ile karalamamaz."
- Aziz Yıldırım: "Bize saldırının temel nedeni kuruluş yıllarındaki felsefemizdir."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahce Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti'ne paralel gelişmiştir."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe sevgisi bu sayede dalga dalga büyüdü."

"FENERBAHÇE HALKIN SEVGİLİSİDİR"

- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe, Türk olmayı her şeyin üstünde tutan gençler tarafından kurulmuştur."
- Aziz Yıldırım: "Aziz Yıldırım'ın şahsi akibetinin bir önemi yoktur."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe camiası, koca çınardan tek bir yaprak koparılmasına izin vermeyecektir."
- Aziz Yıldırım: "İnsanlara Türklük gücü ve yaşama umudu veren Fenerbahçe, halkın sevgilisi olmuştur."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe, Kuvay-i Milliye ruhunun temsilcisi oldu."
- Bazı gazeteciler duruşmayı takip edebilmek için mahkeme salonuna alındılar.
- Aziz Yıldırım: "Basın, gazete satmak için ailemiz olduğunu düşünmeden yıpratıcı haberler yapıyor. Hasta olmadığım halde hastalandığım yazıldı."
- Aziz Yıldırım, Mahkeme Başkanı'na Fenerbahçe ambleminin anlamını anlattı.
- Aziz Yıldırım, Nazım Hikmet'ten bir şiir okudu: "Düşmana inat, bir gün fazla yaşamak."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçeli olmayı her zaman, herşeyin üzerinde tuttum."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe artık sadece Spor Kulübü olarak kalmayacaktır."
- Aziz Yıldırım: "Polis fezlekesiyle Fenerbahçe Kulübünden TFF savunma istiyorsa, o zaman bu dava sahış değil Fenerbahçe davasıdır."
- Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe'nin puan kaybettiği maçlara ilişkin iddianameye hiçbir şey konmamıştır."

"G.SARAY'IN ŞİKE YAPTIĞINI, F.BAHÇE'NİN YAPMADIĞINI GÖSTERECEĞİM"

- Aziz Yıldırım: "25 milyon susuyorsa biz cezaevinden bir mesaj vermediğimiz içindir."
- Aziz Yıldırım: "Savcı, Fenerbahçenin örgüt, amacının da Şampiyon olmak olduğunu iddia etmiştir."
- Aziz Yıldırım: Bu operasyon Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'a karşı yapılmıştır.
- Mahkeme Başkanı'ndan Aziz Yıldırım'a: Burada ben konuşurken herkes susar.
- Aziz Yıldırım: "Galatasaray'ın şike yaptığını gösterip, Fenerbahçe'nin şike yapmadığını göstereceğim".
- Aziz Yıldırım "Bügün tarihi bir gün yaşıyoruz, kendimi ve kulübü savunacağım" diyerek savunmasına başladı.
- Duruşma salonu küçük olduğu gerekçesiyle gazetecileri üçeriye almayan mahkeme başkanı, dışarıya barkovizyon kurulmasını da iptal etti.
- Aziz Yıldırım'ın savunması alınmaya başlandı.


Tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkanlar Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu, Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan ve Amatör Şubeler Genel Koordinatörü Cemil Turan'a destek vermek için takımı temsilen Volkan Demirel, Teknik Direktör Aykut Kocaman ile adliyeye geldiler. Kocaman ve Demirel duruşmayı izlemek üzere mahkeme salonuna girdiler.

İstanbul Adalet Sarayı'na gelen diğer isimler ise Başkanvekili Nihat Özdemir ile Fenerbahçeli eski yönetici Mahmut Uslu oldu.

22 TUTUKLU KATILDI

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 22 tutuklu sanık katıldı. Tutuklu sanıklardan Bülent İbrahim İşçen'in raporlu olması nedeniyle katılmadığı duruşmada, bazı tutuksuz sanıklar da hazır bulundu.

Davanın bir numaralı sanığı Olgun Peker'e bağlantılı olduğu iddia edilen kişilerin savunmaları sona erdi. Öğle arasından sonra Aziz Yıldırım'ın savunması alınmaya başlandı. Öte yandan Aziz Yıldırım'ın avukatı Abdullah Kaya, Fenerbahçe Başkanı'nın yapacağı savunmanın tamamının, sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yayınlanacağını bildirdi.

YILDIRIM'DAN MAHKEME BAŞKANINA: "BURADA YARGILANAN FENERBAHÇE"

Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, salondaki yoğunluktan dolayı "İçeride sadece bir Fenerbahçeli istiyorum" dedi. Aziz Yıldırım ise Ekinci'ye "Bunu yapamazsınız. Burada yargılanan Fenerbahçe" yanıtını verdi.

GAZETECİLER SALONA ALINMAYACAK

Mehmet Ekinci, yer darlığı nedeniyle 23 Şubat Perşembe ve ondan sonraki günlerdeki duruşmalara hiç bir basın mensubunun alınmayacağını belirtti. Ekinci, duruşmayı gazetecilerin müzakere odasına kurulacak olan ekrandan izleyebileceğini söyledi.

GÜMÜŞDAĞ DA SALONDA

Duruşmaya ilk kez gelen tutuksuz sanık Göksel Gümüşdağ'ın kimlik tespiti yapıldı. Gümüşdağ, aylık gelirinin 10 bin TL olduğunu ifade etti.

EZELİ RAKİPLERE GÖNDERME

Çağlayan'daki adliye önünde öğlen saatlerine kadar, dünkü kalabalığa göre az sayıda Fenerbahçeli taraftar geldi.

Yaptıkları tezahüratlarda ezeli rakiplerine göndermelerde bulunan taraftarlar, tutuklu yargılanan kulüp başkanı Aziz Yıldırım, yöneticiler İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve mali işler müdürü Tamer Yelkovan ile amatör şubeler koordinatörü Cemil Turan'a destek veriyor. Taraftarların tezahüratları arasında, “Başkan çıkmazsa katliam çıkar” şeklinde ifadeler de yer aldı.

KAYNAK
 
anahtar kelimeler     0
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :)
anahtar kelimeler:

Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :).


Eski22-02-2012, 10:46   #2
T@M@Y
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - T@M@Y

Savunmanın büyük bölümü Galatasaray'ı suçlamakla geçmiş
Ankaragücü maçını gündeme getirmiş galatasaray 1-0 da yense bile şampiyon olacak
1993 puan tablosu link
1992-1993 sezonu ankaragücü nün maçları link
Kaynak: Wardom Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :)
beşiktaş 2 maçta toplam 10 gol
galatasaray ise 11 gol atmıştır.
fenerbahçe o sene karşıyakaya 2 maçta toplam 10 gol atmıştır.

- Aziz Yıldırım: "Malatya'ya Doğan gönderen, Ankaragücü'nü 8-0 yenen, Denizli'ye teşvik gönderenler adaletin bekçileri oldular."

Denizli maçında gerdeğe başkasının şeyiyle girmeye çalışırsan öyle olur. Kendi işini kendin göreceksin şampiyon olacaksan son maçını alman gerekiyorsa alacaksın. teşvik var teşvik var diye mahkeme salonlarında ağlamayacaksın.

Fenerbahçe'nin başkanı mahkeme salonunda böyle savunma yapıyorsa vay haline.
 

Eski22-02-2012, 11:16   #3
pesimist
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - pesimist

Kahe'nin inşaattan haberi yok mu?
 

Eski22-02-2012, 12:26   #4
redyellow
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - redyellow

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi T@M@Y Mesajı Göster
Savunmanın büyük bölümü Galatasaray'ı suçlamakla geçmiş
Ankaragücü maçını gündeme getirmiş galatasaray 1-0 da yense bile şampiyon olacak
1993 puan tablosu link
1992-1993 sezonu ankaragücü nün maçları link
beşiktaş 2 maçta toplam 10 gol
galatasaray ise 11 gol atmıştır.
fenerbahçe o sene karşıyakaya 2 maçta toplam 10 gol atmıştır.

- Aziz Yıldırım: "Malatya'ya Doğan gönderen, Ankaragücü'nü 8-0 yenen, Denizli'ye teşvik gönderenler adaletin bekçileri oldular."

Denizli maçında gerdeğe başkasının şeyiyle girmeye çalışırsan öyle olur. Kendi işini kendin göreceksin şampiyon olacaksan son maçını alman gerekiyorsa alacaksın. teşvik var teşvik var diye mahkeme salonlarında ağlamayacaksın.

Fenerbahçe'nin başkanı mahkeme salonunda böyle savunma yapıyorsa vay haline.

Güzel yazmışsın teşekkürler.

Diğer başlıkta buna benzer şeyleri ben yazdım ama fenerli dostlarımız kızdılar. Halbuki gerçek acıdır.

Fenerbahçe "Galatasaray şike yaptııı" diyerek kendini aklayamaz.

Hele hele stramgraz maçı gibi son iki dakikasına kadar kıran kıran geçen bir maçı örnek vererek hiç aklanamazlar.

Böyle savunma olmaz.


Sırf trübünlere oynamak beşiktaşı da kendi tarafına çekmek için gs-ankaragücü maçını örnek veriyor.
halbuki o maçı gs 1-0 kazansa 2-0 kazansa yine şampiyon olacak şike yapıyorlarsa niye 8 tane atıp da dikkatleri çeksinler?

Ve dediğiniz gibi o sene beşiktaş ankaragücünü 6-0 ve 4-0 yenmiş, beşiktaş 6 atınca normal, gs iki tane fazla atınca şike!Ve ne gariptir ki senelerdir averajla gsnin şampiyon olduğu o seneyi sakız gibi çiğneyenler gsnin o sezondan daha önce averajla şampiyonluğu kaçırdığından hiç bahsetmiyorlar. Hem de beşiktaşdır bu sezon averajla şampiyon olan!!


Bu savunma değil zeytinyağ gibi su üstüne çıkmaya çalışmaktır ve yanlıştır.

Hakime gs avrupada şike yaptı deyince hakim aziz yıldırıma aferim aziz bak gs avrupada şike yapmış hadi beraat mı diyecek????

Düzenleyen redyellow : 22-02-2012 12:35.
 

Eski22-02-2012, 12:33   #5
kalk gidelim küheylan
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - kalk gidelim küheylan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi redyellow Mesajı Göster
Hele hele stramgraz maçı gibi son iki dakikasına kadar kıran kıran geçen bir maçı örnek vererek hiç aklanamazlar.


Yapma hacı abi.

O maçı hepimiz seyrettik.

Ortada şike yoktu ama alan razı veren razı bir durum söz konusu oldu.

Ne Avusturyalılar orta sahayı geçtiler, ne seninkiler..

Hele son dakikalarına kadar kıran kırana bir maç hiç söz konusu değildi.

Sen o sıralarda Mike Tyson - Evander Holifield boks maçını seyretmiş olmayasın?
 

Eski22-02-2012, 12:43   #6
redyellow
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - redyellow

GS-Strumgraz maçı diğer maçın sonucuna bağlı bir maçtı, diğer maçın sonucuna göre gs veya strumgrazdan birisi eleniyordu.

Ama diğer maçın (“G.Rangers-Monaco) sonucu burdaki iki takımın da işine gelecek şekilde sonuclanınca (SON İKİ ÜÇ DAKİKA) ki o maç burdaki maçtan iki üc dakika daha önce bitmiş, burdaki maç evet ortasahada kilitlenmiştir, iki takım da birbirinin üzerine gitmemiştir. GS teknik direktörü Lucescudur ve o son İKİ ÜÇ DAKİKA dır sözkonusu olan. Dİğer maçın sonucu gelmeden önce maç normal seyrindedir.

Benim bu yazdıklarıma itiraz edenler o maçın görüntüsünü eklesinler ve 88-90.dakikalardan önce top cevirme göstersin, yoktur!

bu maçta şike var demek insanın aklını peynir ekmekle yemesi lazım.

Ayrıca gs avrupa maçında şike yaptı diyerek aklanacağını sanmak akıllı bir insanın yapacağı bir savunma değildir çok yanlıştır.
Kaynak: Wardom Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :)

Hadi diyelimki o maçta şike var, bu feneri aklar mı?

Düzenleyen redyellow : 22-02-2012 12:53.
 

Eski22-02-2012, 14:11   #7
T@M@Y
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - T@M@Y

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi redyellow Mesajı Göster
GS-Strumgraz maçı diğer maçın sonucuna bağlı bir maçtı, diğer maçın sonucuna göre gs veya strumgrazdan birisi eleniyordu.

Ama diğer maçın (“G.Rangers-Monaco) sonucu burdaki iki takımın da işine gelecek şekilde sonuclanınca (SON İKİ ÜÇ DAKİKA) ki o maç burdaki maçtan iki üc dakika daha önce bitmiş, burdaki maç evet ortasahada kilitlenmiştir, iki takım da birbirinin üzerine gitmemiştir. GS teknik direktörü Lucescudur ve o son İKİ ÜÇ DAKİKA dır sözkonusu olan. Dİğer maçın sonucu gelmeden önce maç normal seyrindedir.

Benim bu yazdıklarıma itiraz edenler o maçın görüntüsünü eklesinler ve 88-90.dakikalardan önce top cevirme göstersin, yoktur!

bu maçta şike var demek insanın aklını peynir ekmekle yemesi lazım.

Ayrıca gs avrupa maçında şike yaptı diyerek aklanacağını sanmak akıllı bir insanın yapacağı bir savunma değildir çok yanlıştır.

Hadi diyelimki o maçta şike var, bu feneri aklar mı?
aynen dediğin gibi olmuştu son dakikalarda diğer maçın sonucu iki takımada yarıyordu top çevirdiler. ama bu şike sayılmaz

buyrun maç burda
YouTube Video
HATA: Videoları görebilmek için tarayıcınızda flash yüklü olması gerekmektedir.
Hakan ünsan birde kendi kalesine atmıştı. Kesin sturm graz dan para yemiştir.

Aziz Yıldırım savunmasında ttnet arena yı devlet yaptırdı diyor. sormak istiyorum bunun senin şike savunmanla ne alakası var ? Savunmadan başka herşey hakkında konuşmuş başkan.
Ayrıca fenerbahçenin şükrü saraçoğlu arazisini ne kadar ücrete kiralamış

Düzenleyen T@M@Y : 22-02-2012 14:26.
 

Eski22-02-2012, 14:26   #8
AdrenaLiN_
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - AdrenaLiN_

neden bu kadar agrasif oldunuz ki

o maçta şike vardır diyemem ama etik olmayan bir şey vardı o kesin belkide bir anlaşma vardı şu an biz bilemeyiz.

aziz yıdırım çok güzel yapıyor.ahlak timsali gibi çıkıp demeç verenlere geçmişte yapılanları yüzlerine vuruyo.

hala aynı şeyi söylüyorsnuz bunlar fenerbahçeyi aklayacakmı diye ama mahkemenin gidiş hattına göre zaten her iddaya fenerbahçe adına mantıklı cevaplar verilerek ilerleniyor.
 

Eski22-02-2012, 14:31   #9
uLeaD
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - uLeaD

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MaRJiNal. Mesajı Göster
neden bu kadar agrasif oldunuz ki

o maçta şike vardır diyemem ama etik olmayan bir şey vardı o kesin belkide bir anlaşma vardı şu an biz bilemeyiz.

aziz yıdırım çok güzel yapıyor.ahlak timsali gibi çıkıp demeç verenlere geçmişte yapılanları yüzlerine vuruyo.

hala aynı şeyi söylüyorsnuz bunlar fenerbahçeyi aklayacakmı diye ama mahkemenin gidiş hattına göre zaten her iddaya fenerbahçe adına mantıklı cevaplar verilerek ilerleniyor.
imza iyimiş hacı beşiktaşlı olanı yokmu
 

Eski22-02-2012, 14:43   #10
AdrenaLiN_
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - AdrenaLiN_

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi uLeaD Mesajı Göster
imza iyimiş hacı beşiktaşlı olanı yokmu
bilmiyorum ki bulduğum sitede sadece fenerbahçe ile alakalı vardı beşiktaş imza olarak arat belki vardır.
 

Eski22-02-2012, 15:05   #11
T@M@Y
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - T@M@Y

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MaRJiNal. Mesajı Göster
neden bu kadar agrasif oldunuz ki

o maçta şike vardır diyemem ama etik olmayan bir şey vardı o kesin belkide bir anlaşma vardı şu an biz bilemeyiz.

aziz yıdırım çok güzel yapıyor.ahlak timsali gibi çıkıp demeç verenlere geçmişte yapılanları yüzlerine vuruyo.

hala aynı şeyi söylüyorsnuz bunlar fenerbahçeyi aklayacakmı diye ama mahkemenin gidiş hattına göre zaten her iddaya fenerbahçe adına mantıklı cevaplar verilerek ilerleniyor.
Yine Galatasaray en iyisini yapıyor birileri kurtulacak diye çıkıp 58. madde 1 seneliğine rafa kalksın demiyor. Geçmişte yapılanlar bu söyledikleriyse Aziz Yıldırım'ın işi zor. Gerçekten elle tutulur bir kanıtı varsa açıklamasını ve belgelendirmesini dört gözle bekliyoruz.
bir atasözü vardır : "havlayan köpek ısırmaz" derler. Davayı takip ediyoruz. (Atasözünü kişi ve kurumlara hakaret olarak değil yazımı desteklemesi için kullandım)
 

Eski22-02-2012, 15:11   #12
AdrenaLiN_
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - AdrenaLiN_

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi T@M@Y Mesajı Göster
Yine Galatasaray en iyisini yapıyor birileri kurtulacak diye çıkıp 58. madde 1 seneliğine rafa kalksın demiyor. Geçmişte yapılanlar bu söyledikleriyse Aziz Yıldırım'ın işi zor. Gerçekten elle tutulur bir kanıtı varsa açıklamasını ve belgelendirmesini dört gözle bekliyoruz.
bir atasözü vardır : "havlayan köpek ısırmaz" derler. Davayı takip ediyoruz. (Atasözünü kişi ve kurumlara hakaret olarak değil yazımı desteklemesi için kullandım)
58. madde zaten fenerbahçeye yarayan bir şey değildi.

ayrıca fenerbahçede karşı çıktı hatırlıyorum.

Aziz yıldırımı çok büyük bir süpriz çıkmadıkça aklanır bence en azından gidiş böyle ama sonuç ne olur bilemeyiz. zaten açıklamalarını yapıyor. savunma tam okununca bir takımı hedef gösterilmediği görülür.
 

Eski22-02-2012, 15:12   #13
redyellow
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - redyellow

Aziz bey haklı, Aziz bey haksız!


“Bu operasyon Fenerbahçe’nin Atatürkçü duruşuna yönelik bir operasyondur” demek “Diğer kulüpler daha az Atatürkçü ya da bir tek biz Atatürkçüyüz” demek midir?

*
Gerçekten cemaat Fenerbahçe’yi ele geçirmek istiyorsa cemaatin iddianamedeki diğer takımlardan istediği nedir? Akla ilk gelen teori olan “Diğer takımlar meze, asıl hedef Fenerbahçe...“ söylemi en az Fenerbahçe kadar büyük ve iddianamede adı geçen Beşiktaş ve Trabzonspor'a karşı saygısızlık değil midir?

*
Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe'nin bu davanın hedefine konma sebebi olarak gösterdiği ve anladığımız kadarıyla başka hiçbir kulüpte bulunmayan ‘kuruluş yıllarında sahip olduğu felsefe’ nedir?

*
Bir insan suç işlemeden önce uyarsınlar diye mi savcı-hakim arkadaş edinir? Savcı-hakimin arkadaşlarını ‘uyandırmak’ gibi bir sorumluluğu var mıdır? 0 halde herkesin bir savcı bir de hakim arkadaşı mı olmalıdır?

*
“Fenerbahçe artık sadece spor kulübü olarak kalmayacaktır” diyerek Fenerbahçe gibi 100 yıllık mazisiyle Türkiye’nin en köklü ve saygıdeğer spor kulüplerinden birini bu hüviyetinden çıkarmaya çalışmak hem camiaya hem de Türk sporuna yapılabilecek en büyük kötülük değil midir?

*
Aylardır yaşadığı tutukluluk mağduriyetinin üzerinde yarattığı duygusal baskı nedeniyle Aziz Yıldırım'ın son derece tehlikeli “25 milyonu sokağa dökerim” imasına değinmeyeceğim.

*

Bunlar eleştirilerim...

Dünkü savunmasında hiç düşünmeden “Aziz Bey haklı” dediğim bölümlere gelince...

Aziz Bey haklı ...
Cumhurbaşkanı MİT yasası ve Şike yasası konusunda çifte standart uygulamıştır.

Aziz Bey haklı ...
Dava sürecinde özel hayatın gizliliği, kişilik hakları gibi temel insani değerler ayaklar altına alınmıştır ve büyük bir mağduriyet yaratılmıştır.

Aziz Bey haklı ...
Hiçbir dava ya da soruşturma Fenerbahçe'yi ortadan kaldıramaz.

Aziz Bey haklı ...
Türkiye’de bu kadar tesis açıp kendisinin ya da akrabalarının adını vermeyen tek başkan Aziz Yıldırım’dır.

Aziz Bey haklı ...
“19 maç” dendi ama iddianameden 13 maç çıktı. 6 maç sanki buhar oldu!

http://www.htspor.com/futbol/haber/7...ziz-bey-haksiz


***Stum Graz – Galatasaray maçının uzatmalarındaki görüntülerle Galatasaray’ı vurmak istiyor Aziz Bey.

O maçta 90 dakika bitmiş ve 3 dakika uzatma oynanırken her iki takıma da 1 puan yettiği için Stum Graz’lı oyuncular kendi aralarında top çeviriyor ve üzerlerine gelmeyen rakiplerine karşı Galatasaraylı oyuncular da kendi yarı sahasında beklemedeler. O dakikadan sonra yenilecek tek golün telafisi neredeyse imkansız. Bu nedenle iki takım oyuncuları da birbirlerine güvenmedikleri için atak yapmaktan kaçınıyor. Bu güvensizlik bile bir anlaşma olmadığının açık kanıtıdır. Burada esas sorgulanması gereken iki takımın rakiplerinin işlerini son dakikaya bırakmamalarıdır.

İki takımda salak değil ve son saniyede kazaya uğramak istemiyor. Bundan doğal ne olabilir? Rakiplerin maçı bittiği haberi zaten son dakikalarda gelmiş. 90 dakika boyunca birbirlerini yiyen iki takım oyuncuları da tabiri caizse enayilik yapmamışlardır.

Şayet anlaşmalı bir maç olsaydı üst üste ataklar olur ve kale ağzında kaçan goller de izleyebilirdik. Hatta 90+1’de bir gol ve 90+3’de de beraberlik golü izleme imkanı bile oluşabilirdi. Burada futbolcuların o anki ruh haliyle hata yapma ve rakibin bu hatadan yararlanma korkusu ile hareket ettiği gayet açık.

Doğru veya yanlış ama buna şike demek aymazlıktan öte bir şeydir. Şike yapacak takımlar herhalde bu kadar açık davranmazlar. Sahadaki futbolculara da o anda yöneticiler de müdahele edemezler doğal olarak. Bu görüntüler futbolla direk ilgisi olmayan mahkeme heyetini şaşırtma taktiği olarak değerlendirilebilir.

http://www.internetspor.com/yazi/nec...nin-atasi.html

****

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MaRJiNal. Mesajı Göster
58. madde zaten fenerbahçeye yarayan bir şey değildi.

ayrıca fenerbahçede karşı çıktı hatırlıyorum.

Aziz yıldırımı çok büyük bir süpriz çıkmadıkça aklanır bence en azından gidiş böyle ama sonuç ne olur bilemeyiz. zaten açıklamalarını yapıyor. savunma tam okununca bir takımı hedef gösterilmediği görülür.


Alıntı:MADDE DEĞİŞMEDEN NİHAT ÖZDEMİR DEĞİŞTİ!..

Geçtiğimiz ay kulüp başkanlarını tek tek arayarak 58'inci maddenin hemen değişmesi gerektiğini anlatan Fenerbahçe Başkan Vekili Özdemir, şimdi bu maddenin değişmemesi için çabalıyor.
http://www.habervitrini.com/haber/ma...egisti-582825/

58.madde değişsin deyip ülke gündemine ilk sokan nihat özdemirdir.

"58.madde değişsin yoksa türk futbolu batar" diyen kişidir fenerbahçe asbaşkanı.!

Ama sonradan tam tersi davrandı 180 derece döndü. Bu konuda alay konusu bile oldu.

Bir takımı hedef göstermediği görülür diyorsun, Allah aşkına bu nasıl oluyor? Gs-Strumgraz maçının videosunu gsyi hedef göstermek için değil de orta geyik olsun diye mi gösteriyor????

Yapma be arkadaş.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MaRJiNal. Mesajı Göster
neden bu kadar agrasif oldunuz ki

o maçta şike vardır diyemem ama etik olmayan bir şey vardı o kesin belkide bir anlaşma vardı şu an biz bilemeyiz.

aziz yıdırım çok güzel yapıyor.ahlak timsali gibi çıkıp demeç verenlere geçmişte yapılanları yüzlerine vuruyo.

hala aynı şeyi söylüyorsnuz bunlar fenerbahçeyi aklayacakmı diye ama mahkemenin gidiş hattına göre zaten her iddaya fenerbahçe adına mantıklı cevaplar verilerek ilerleniyor.
Yok be usta agrasiflik vs. yok, sadece çarpıtmalara cevap yazdık, agresif arıyorsanız mahkemeye bakın

Hiç alakası olmadığı halde mahkemede gs-strumgraz maçını izledip başka kulübe çamur atmak mı mantıklı cevap vererek ilerlemek?

Tam komedi iş

Bi de bana şunu izah eder misin: ATATÜRKÇÜ OLDUĞUMUZ İÇİN SUÇLANIYORUZ bunun neresi mantıklı?

Doğrusunu isterseniz ben aziz yıldırımdan çok daha ciddi bir savunma bekliyordum ama o tam anlamıyla trübünlere oynuyor, dağ fare doğurdu, işi çok zor aziz yıldırımın.

Düzenleyen redyellow : 22-02-2012 15:55.
 

Eski22-02-2012, 18:34   #14
mydos
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - mydos

Ya bu sitede hukuk dahi okumamış
Ne savcılar var be
 

Eski22-02-2012, 21:02   #15
All4One
 
Yıldırım: Şike öyle değil, böyle yapılır :) - All4One

Aziz kendini aklayacağına Galatasaray bunları yaptı diye ağlıyor yazık Fenerlilerde bundan utancaklarına övünüyorlar

Düzenleyen All4One : 23-02-2012 00:31.
 

Cevapla

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 04:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)pvp serverler, Erken Rezervasyon,sohbet, İzmir Web Tasarım, iç mimar, Pilates


Paylaşım sitesi Wardom.Org adresinde 5651/8 ve 125. madellere göre, tüm üyeler ve ziyaretçiler sitenin kullanımı ve yapılan paylaşımlarından kendileri sorumludur. Şikayetler için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

samsun escort, escort bayan, penis büyütücü, escort, ataşehir escort, Ankara escort Eskort bayan, escort, izmir eskort, escort bayan, izmir escort, viagra<\center>