Geri Dön   Wardom.Org > Off-Topic > Komplo Teorileri

 
Eski17-07-2006, 01:26   #1
__DeFeNDeR__
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - __DeFeNDeR__
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka

Gecen subatta discovery kanalında zombiler ile ilgili bir belgesel izledim.Adamlar zombi efsanesini bilimsel olarak açıklamaya çalışıyordu.Haitiye gittiler ilk bir kaç gün aptal bir kaç hikayeden başka bir şey bulmadılar ama daha sonra bir kadın,voodo büyücüsü onlarla bağlantı kurdu ve yüklüce miktar bir para karşılığında bir insanı zombiye çevirien ayine tanık olabileceklerini söyledi.Tabiki kabul etmediler (uyuşutrucu verilmiş birini ayıltacaklarını ya da masun birini sonunda öldürebileceklerini düğşündüler).Bu olaydan sonra başka bir büyücü bu bizimkilerle temasa geçti ve zombi olayının gerçek yüzünü anlattı;

Vodoo büyücüsü para karşılığı birinin düşmamnına yada kendi zevkince (sekx kölesi ya da sadece köle olması için) bir başkasını ilk önce özel bir zehirle zehirliyor.Bu zehirin özelliği insanı çok ama çok derin bir kış uykusuna sokması.Belgeselde söylenen göre (doktor olan arkdaşlarımız bunu açıklarsa sevinirim) insanın metabolizması o kadar yavaşlıyor muş ki nabz kalp ataısı kayboluyor vucut soguyormuş.Daha sonra öldü sanılaninsan mezra gömmülüyor.Zaten derin bir uykuda metabolizması son derece yavaşlamış olan insan mezarda çok az oksijen kullanıyor ve bizim 3-4 saatte kullanıp bitiecegimiz oksijeni 1 hafta kullkanıyor.Büyücü 1 haftadan daha da uzun bekliyor ve kubanın beyni oksijensizlikten zarar görüp delirmesi aptallaşmasını saglıyor.dahasonra büyücü kurbanın mezarını acıyor ona pan zehir veriyor ve uykusundan uyandırıyor ya kendine köle yapıyor yada kurbanı sokaga salıp ailesinin kormasını üzülmesini sağlıyor.

izlediğim buydu bana cok ilginç geldi umareım begenirsinizi
 

Eski17-07-2006, 01:38   #2
__BOZO__
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - __BOZO__

bune yahu böyle gercekten ilginç aslında matlıklı geldi dikkat etsinler
japonlar bunada el atarsa ortalık zombiden geçilmez
tesekkurler dostum
 

Eski17-07-2006, 01:43   #3
malemsteen
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - malemsteen

wallla garip bişeymiş ama bunun büyüyle ilgisi yok sende diyon zehir felan belkide diycem ama bi arastırıyım sonra editlerim
 

Eski17-07-2006, 10:12   #4
kundurella
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - kundurella

yav insan metebolizması okadar yavaşlarsa adam bir daha uyanabilir mi acaba??
gerçekten ilginç
paylaşımın için teşekkürler...
 

Eski17-07-2006, 10:35   #5
avium
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - avium

evet olabilir bak gayet mantıklı bir açıklama
doğrusuda bundan başkası olamaz zaten...
 

Eski17-07-2006, 16:12   #6
iynx.Forever
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - iynx.Forever

Böyle eski bi film vardı oda haitide geçiyodu.. acaba aynı gün CNBC-e yi izlemiş olabilirmiyiz
 

Eski17-07-2006, 16:13   #7
__DeFeNDeR__
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - __DeFeNDeR__

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi iynx
Böyle eski bi film vardı oda haitide geçiyodu.. acaba aynı gün CNBC-e yi izlemiş olabilirmiyiz

sen ne izlemişsin bilnmiyoruma ama bunu discoveryde gördüm ben ok?
 

Eski17-07-2006, 16:19   #8
iynx.Forever
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - iynx.Forever

şakasına söylüyom zati.. tüm yazını oudum ama bu özel zehir filmde bi madde olarak geçiyodu... bilim adamları hala çözemediler nasıl işlediiini felan die..
 

Eski17-07-2006, 16:34   #9
cysculptor
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - cysculptor

yok be okadarda değildir bence öyleyse yasa dışı bir durum var adamı öttürürler.
bu arada 1 hafta mezarda havasızlıktan ölmüyorumu nekadar az hava teneffüs etsede mezar kapalı olduğundan havasız olmaz mı.
 

Eski17-07-2006, 16:38   #10
__DeFeNDeR__
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - __DeFeNDeR__

walla benim amacımda onu öğrenmek aramızda tıpla falan uğraşan bilimsel bi açıklama yapabilcek biri olsa aydınlatırdı bizi bende öle biri bekliom çıkar bi ara inşşlh walla çok merak ediom
 

Eski27-07-2006, 08:08   #11
Simon Adebisi
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - Simon Adebisi

bu vooduculardan korkacakcıksın
 

Eski27-07-2006, 11:57   #12
Altunizade
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - Altunizade

baba sen uçmuşsun.!!
 

Eski27-07-2006, 13:07   #13
apache ah-64
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - apache ah-64

Ya çok güzel uydurmuşlar ya da çok güzel bi bulgu. İlginç...
 

Eski14-10-2010, 09:10   #14
umut59
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - umut59

madem zombiler var neden saldırmıyorlar
 

Eski14-10-2010, 09:35   #15
gorkem
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - gorkem

anlattığın belgesel, Yılan ve Gökkuşağı isimli filmle birebir

meraklısı bir baksın derim..


Serpent and Rainbow
 

Eski28-10-2010, 09:12   #16
emre_2772
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - emre_2772
Exclamation

Çok iLgiNç...


 

Eski27-02-2011, 23:56   #17
Zan24
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - Zan24

1. Saçlar kazınır.
2. Kafa derisine bir hayvan postu yerleştirilir.
3. Güneşte bekletilir.

Bu sayede saçlar beyine yönelerek beyine zarar verip insanı köleleştirir. Uzak doğuda bir ülkede böyle bir yöntem uygulanıyormuş zamanında. Ama hangi ülke hangi ülkeye yapıyor hatırlamıyorum.
 

Eski28-02-2011, 00:03   #18
FOXHOUND
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - FOXHOUND

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi iynx.Forever Mesajı Göster
Böyle eski bi film vardı oda haitide geçiyodu.. acaba aynı gün CNBC-e yi izlemiş olabilirmiyiz
resident evil mı ?
 

Eski28-02-2011, 00:24   #19
OSMANLI TIM
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - OSMANLI TIM

Öyle birşey olsa ABD o adamı orada bırakırmı hiç
Ülkesine hizmet için kaçırır yaaa
Al sana inithar komandosu
 

Eski02-04-2011, 16:25   #20
modhacker
 
Zombiler Gerçek mi okuyun mutlaka - modhacker

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi teranter Mesajı Göster
1. Saçlar kazınır.
2. Kafa derisine bir hayvan postu yerleştirilir.
3. Güneşte bekletilir.
Bu sayede saçlar beyine yönelerek beyine zarar verip insanı köleleştirir. Uzak doğuda bir ülkede böyle bir yöntem uygulanıyormuş zamanında. Ama hangi ülke hangi ülkeye yapıyor hatırlamıyorum.

MANKURTBizde “Avarlar“, Avrupa’da ise “Juan-Juan” olarak bilinen ve Kırgızistan Türkleri’nin baş düşmanı olan acımasız bir topluluk vardır. 1 Bu topluluktaki insanlar, çevrelerindeki büyük küçük topluluklara, fırsat buldukları zaman saldırırlar, onların yerleşim yerlerini yakıp yıkarlar, insanları öldürdükten sonra çevrede ne varsa yağmalarlar ve bazı kişileri de tutsak ederlermiş. Tutsak ettikleri kişileri kendi bölgelerine götürüp incelerlermiş. Güçlü ve dayanıklı olanları 2, “mankurtlaştırmak” için ayırırlarmış. Geri kalan güçsüzleri ise başka yerlere satmaya çalışırlarmış. Satılanlar bir bakıma şanslı sayılırlarmış; çünkü onlar belki bir gün götürüldükleri yerlerden kaçıp yurtlarına dönebileceklerdir. Fakat geride kalanlar, mankurtlaştırılarak sonsuza dek köle olarak yaşayacaklardır.

Mankurtlaştırılacak kişiler belirlendikten sonra bu kişinin önce diri diri kafa derisini yüzer, daha sonra da tek kıl kalmayacak biçimde bütün saçlarını yolarlarmış. Kişinin kafasını tamamen temizledikten sonra bir deve kesilir ve bu devenin boyun tarafından 3 alınacak bir deriyi, sıcak sıcak genç tutsağın kafasına geçirirlermiş. Zaten kafa derisi yüzülürken kafası kan içinde kalan tutsağın başına geçirilen deve derisi, hemen tutarmış kafatasını. Tıpkı bugün yüzücülerin saçları ıslanmasın diye taktıkları kauçuk başlıklara benzermiş bu. Kafatası deve derisiyle tamamen kaplandıktan sonra, hem daha çabuk kurusun hem de tutsağın çığlıkları duyulmasın diye tutsak bir çöle götürülürmüş. Kafasını yere sürüp deriyi çıkartmaması için de, tutsağın boyun kısmına kütüğe benzer bir şey geçirir, ellerini ayaklarını bağlar ve onu yere eğilemeyecek biçimde bir ağaçla sabitlerlermiş.

Normalde tutsağın yakınları onu kurtarmak için bazen yola koyulurmuş; fakat kaçırılan yakının “mankurt” olacağını / olduğunu duyunca artık onu aramazlarmış. Çünkü mankurtlaştırılan birinin artık anne babasına bile bir hayrının olmayacağını biliyorlarmış. Fakat yine de tutsakların kaçırılma olasılığına karşı, onların yanına bir iki tane gözcü dikilirmiş. Neyse, tutsak günlerce kızgın güneşin altında beklediği için, deri kafasında kurumaya başlar, kurudukça büzülür, büzüldükçe de kafatasını aynen mengene ile sıkar gibi gerermiş. Bunun yanı sıra kökünden kazınan saçlar yeniden çıkmaya başlayınca, kafada kuruyan deriye çarpıp geri döner ve böylece kıllar üste doğru çıkamayınca alta doğru iner, beyne saplanmaya başlarmış. Hem kafatasının gerilmesi hem de kılların beyne batması tutsağa anlatılması çok güç bir acı yaşatırmış. Eğer tutsak çok güçlü ve dayanıklı değilse acıya dayanamayarak ölürmüş. Hatta mankurtlaştırılmak için çöle bırakılan beş tutsaktan en az biri ölmezse, bunları kaçıranlar kendilerini şanslı görüyorlarmış.

Tutsak, eğer yaşamayı başarabilirse hem çektiği acılar hem de kılların beyne batması nedeniyle bilincini (hafızasını / şuurunu) kaybedermiş. Juan-juan‘lar onu çölden alıp getirir, boynundaki kalıbı çıkarır ve ona yemek verirlermiş. Annesini, babasını, boyunu, doğduğu yeri, adını… unutan tutsak, artık kendisini karnını doyurmaya çalışan bir varlık olarak görmeye başlarmış. Tutsağın sahibi olarak gördüğü kişi, ona sıkça yemek verip onu kendine bağlarmış. Artık bir “mankurt” olan bu kişi, sahibinin sözünden çıkamayacak sadık bir “köpek“ten veya emirleri eksiksiz yerine getirecek bir “robot“tan farksızdır. Sahibi ne kadar zorlu, sıkıntı verici işler yapması için ona emir verse de, o onları yapmaktan çekinmezmiş.

O dönemde mankurtlar, normal kölelerden daha değerliymiş. Bir mankurt, güçlü ve dayanıklı on tutsakla eş değermiş. Hatta bir olay sonucunda bir mankurt öldürülürse bunun için ödenecek bedel, hür bir kişinin ölümü için ödenecek bedelden üç kat fazla olurmuş. Çünkü “Sarı-Özek“in kavurucu çöllerindeki sıcaklara, o çölde deve gütmek için günlerce sıcağa dayanabilmeye ancak bir mankurt dayanabilirmiş. Açlıktan ölmemesi için yiyeceğini ve suyunu; donmaması için de üzerine yırtık pırtık birkaç parça giysi verince, başta kavurucu çöllerde deve gütmek olmak üzere bütün işleri çekinmeden yaparlarmış. İşte bunun için o dönemde bu vahşice eziyetler, sıkça görülürmüş.Alıntıdır
 

Cevapla

Şu Anda Konuyu Görüntüleyenler: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şuan saat: 11:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)pvp serverler, su kaçağı, ukash, kırmızı shop, kız oyunları, su kaçağı, http://www.antalya-club.com


İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Wardom Internet Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Wardom hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler için webmaster \@wardom.org adresi ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) gün içerisinde Wardom yönetimi olarak tarafımızca gereken işlemler yapılacak ve avukatlarımız size dönüş yapacaktır.
You Rated this Thread: