Bilgisayar - Wardom.Org

Bilgisayar - Wardom.Org

Bilgisayar Güvenliği

Bilgisayar güvenliğinde en önemli nokta sisteme kurulan yazılımlar ve yamaların güncel tutulmasıdır. Sisteminizde yamasız bir işletim sistemi bulunuyorsa zaten daha program kurulumuna geçmeden bir numaralı hedef olabilirsiniz. Genel taramalarla bile internetteki aktif iplere yapılan güvenlik açığı saldırıları sizi sadece internete bağlı olduğunuz ve yamasız sisteme sahip olduğunuz için hedef haline getirip hacklenmiş bir sistem sahibi yapar.

Bilgisayar güvenliğinde trojan ve keylogger yazılımları en büyük güvenlik risklerini oluşturur. Bilgisayar güvenliğini sağlamanın öncelikli koşulu güncel sistem ve dışarıdan gelen tehditleri engellemekten geçiyor. Sisteminizde antivirus ve firewall yazılımları bulundurarak bilgisayar güvenliği risklerini düşürebilir ve iletişimde olduğunuz email,insan,sosyal medya,web sitesi,vb öğeleri iyice filtreden geçirip gerek olmadıkça kullanmamalı, kullanacaksanız izole edilmiş sistemler üzerinden bunları yapmalısınız.

Sistem güvenliği için daha fazla bilgi, antivirus yazılımları, yeni programlar ve yeni yamalar için forum bölümümüzde ek paylaşımlarla kullanıcılara destek vermekteyiz.