Çanakkale Haber

Çanakkale Haber

Çanakkale Haber

Güzide ilimiz Çanakkale, Türkiye'nin kuzey doğusunda yer alır ve bir çok geçmiş medeniyetin ev sahibidir. Eski isimleri Dardanel ve Hellespontos'tur. Millattan önce, 3000 yıllarına kadar geçmişi olan, bronz çağının en önemli merkezlerinden olup kültürel geçmişi yüksek bir yerdir.

Bölgenin eski halklarından en bilinenleri Troya'lılardır. Bildiğiniz gibi filmlere, efsanelere konu olmuş bu halktan sonra en son Katalonyalıların eline geçen topraklar, ardından Türk'lerin olmuştur. Karadeniz'in Ege'ye, oradan da Akdeniz'e bağlantı noktası olan Çanakkale boğazı önemli bir geçiş noktasıdır. İşte bu büyük geçmişe, medeniyetlere sahip olan bölgenin, tabii ki de haberlerinin yayınlandığı bir portala, haber sitesine de ihtiyacı olacaktır. İşte bu noktada, burada konumuzu oluşturan Çanakkale Haber sitesi, sizlere Çanakkale'de yaşanan tüm olayları ve haberleri, muhteşem bir arayüz ile en gerçekçi ve yalın haliyle, yorum katmadan sunuyor. Telefondan, mobilden, cepten, tabletten, bilgisayardan, aklınıza gelen her yerden ulaşabileceğiniz Çanakkale haberleri sitesi canakkale.com

Ayrıca sitede Çanakkale'nin turistik noktaları, gezilecek yerleri tanıtıldığı gibi, bunların yanı sıra köşe yazıları ve yazarların köşelerinin bulunduğu sayfalar da yer alıyor.
Çanakkale'de kalabileceğiniz yerler, oteller, pansiyonlar, çanakkale ile ilgili bilgiler, geziye çıkmadan rotanızı planlamanızı sağlayacak bilgiler gibi materyaller de sitenin haber içeriğinin yanı sıra sizlere sunulan önemli içeriklerindendir.