Damla Çikolata

Damla Çikolata

Çikolata çılgınlığı her geçen gün daha da artmaya başladı.Hatta geçen gün okuduğum bir habere göre dünya 5 sene daha bu şekilde çikolata tüketmeye devam ederse 5 sene sonun da çikolata yetmeyecekmiş. Ne kadar doğru bilmiyorum ama görünen köyde klavuz istemez.


Size çikolata sektörünün değişik bir dalı olan draje çikolata sektöründen bahsetmek istiyorum.Draje çikolata üreten fabrika sayısı çok az ve bunların içinde de işini hakkı ile yapan damla çikolata fabrikası yetkilisi ile tanıştık. Fabrikayı gezme şansımız oldu.Öncelikle hijyen konusunda çok iyiler.Bu kadarı yetmez biraz çikolatalara göz atayım dedim ve ilk gözüme çakıl taşı çikolata çarptı.Tadı bir harika kesinlikle tavsiye ediyorum.Mutlaka deneyin.

Daha sonra fabrikayı gezdikçe daha önce bilmediğim çikolata ürünlerine denk geldim.Bisküvi draje,portakal draje, şekersiz çikolata , proteinli çikolata vb. bir çok ürün var.Hepsinden biraz biraz aldım ve her birinin ayrı ayrı lezzeti var.

Özellikle bu tür çikolatalar kahve yanında ikram ediliyor.Badem şekeri gibi ürünler daha çok nikah şekeri olarak kullanılıyor.Bunun yanında kız isteme gondolları meşhur oldu.Bunların içine de badem şekeri,bonibon şekeri ve çikolata konuluyor. Ayrıca damla çikolata fabrikasında pasta ürünleri de üretiliyor.Kırıntı çikolata dediğimiz pasta süsü olan çikolatalar ve parça çikolatalar da raflarda yerini alıyor.

Size yeni yeni büyüyen draje çikolata sektöründen bahsetmek istedim.Daha önce denemediyseniz mutlaka deneyim.Ağırlıklı olarak internette ve aktarlarda satılıyor.Damla çikolata resmi fabrika satış websiteside var.Buradan da sipariş verebilirsiniz. Hangi ürün daha iyi derseniz çakıltaşı çikolata ve fındık draje kesinlikle denemelisiniz.