Doğal Taş

Doğal Taş


Doğal taşlar özellikle son yıllarda önemi oldukça ön plana çıkan bir gruptur. Mücevher yapımından takı yapımına birçok yerde kullanılan bu organik maddeler ya da taşlar hayatımıza oldukça etkili bir şekilde giriş yapmıştır. Öyle ki alternatif tıpta dahi kullanıldığını söylemekte fayda olacaktır.
Doğal taşların kullanımı da farklılık gösterebiliyor. Her taşın kendisine özgün farklı özellikleri bulunuyor. Bu sebeple kimi taşların sinire, strese iyi geldiği kimilerinin huzur verdiği gibi birçok farklı durum söz konusu. Bunun yanı sıra burçlara göre bile taşların kullanımı farklılık gösterebiliyor. Yani örneğin koç burcu şu doğal taşı kullanırsa daha iyi olur onun için bu daha uygun gibi durumlar da mevcut. Tabii ki doğal taşların da orijinali olduğu gibi sahteleri de mevcut. Bu sebeple doğal taş arayan kişilerin de dikkatli olması gerekir ve güvenilir yerlerden alışveriş yapmaları da önemlidir. Doğal taşların kullanım alanları da bir hayli geniştir diyebiliriz. En çok kolye ve bileklik olarak karşımıza çıkıyor olsa da pandül, masaj taşları, su şişesi şeklinde de karşımıza çıkabiliyor. Tabii ki günlük olarak aksesuar şeklinde kullanmak isteyen kişilerin tercihleri de kolye ve bileklik yönünde oluyor. Bu aksesuarlar hem iyi bir takı görevi görürken aynı zamanda şifa olarak da kullanılıyor diyebiliriz. Bu sebeple de son yıllarda oldukça yaygın olmasına da şaşırmamak gerekir.

Doğal Taş Satın Alımı

Doğal taş alacak olan kişiler yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere dikkatli olmalıdır. Çünkü her doğal taş denilen taşlar doğal olmayabilir. Bu sebeple internet yorumlarını da dikkate alarak ya da çevrenizde bu tür konulara ilgisi olan kişiler varsa bu kişilere sorularak doğal taşları satın alabilirsiniz. Öncelikle doğal taşlardan yapılmış bileklik, kolye gibi aksesuarların o kadar da absürt fiyatlara satılmadığını söylemekte fayda var. Genellikle 100-500 lira arası bir fiyattan söz etmek mümkündür. Bu sebeple 4-5 haneli absürt fiyatların gerçekçi olmadığını söyleyebiliriz. Doğal taşların yapısına göre de kullanım alanları farklılık gösterebilir. Yani yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi burçların özelliklerine göre de farklı doğal taş satın alımı yapmak mümkün olacaktır. Fakat tabii ki sadece bununla da sınırlı olmadığını söyleyebiliriz. Hamileler için, hastalar için, sevgili için ve daha birçok farklı grup için doğal taşlar bulunmaktadır. Bu sebeple de satın alırken bu tür hususlara da dikkat etmek gerekir. Yani sadece görünüme bakarak doğal taş almaktan ziyade daha seçici olmakta fayda olacaktır. Çünkü bu taşlar alternatif tıpta dahi kullanılmakta ve birçok kişinin de söylemi üzerine etkisi olan taşlardır. Daha öncesinde denge bilekliği olarak satılan bileklikleri hatırlayacak kişiler vardır. İşte bu bilekliklerin daha gelişmiş bir versiyonu olarak bu doğal taşları düşünebilirsiniz. Yani o bileklikler sadece denge için kullanılırken bu doğal taşlar çok daha geniş kapsamlı amaçlar için kullanılmaktadır.

Doğal taşları satın aldıktan sonra da birçok kişi nötrleme işlemi yapar. Çünkü bu doğal taşlar kimin elindeyse onun enerjisine sahip olmaktadır ve bu sebeple satın alan kişilerin kullanmadan önce nötrleme yani sıfırlama işlemini yapması gerekebilir. Bunların da nasıl yapılacağını kısaca incelemek gerekirse; Akan bir suda yıkama işlemi yapılabilir. Fakat bunun için aldığınız doğal taşın tuzlu sudan etkilenmeyeceğini bilmeniz gerekir.
  • 24 saat toprağa gömme işlemi yapılabilir.
  • Eğer daha büyük bir doğal taş varsa onun yanında belli bir süre bekletilebilir.
  • Ay ışığında bir gece boyunca bekletilerek de nötrleme işlemi yapılır.