Elektronik Sigara

Elektronik Sigara

Elektronik Sigara

Sigaranın zararlarını bilseniz emin olun sigaraya eliniz gitmezdi diyoruz ama aslında herkes biliyor. Sigara içip bırakmak isteyenler, bırakamayanlar elektronik sigaralara yönleniyorlar. Sigarayı bırakanların hayat kaliteleri yükselirken, bırakmaya çalışanlar, bırakma aşamasında olanlar öyle zorluklar çekiyorlar ki eh hiç olmasa elektroniğini deneyelim diyebiliyorlar. Günde bir paket sigara içmenin akciğerinize olan etkisi öyle derindir ki, izlerini uzun yıllar silemiyorsunuz. Internette bu konularda videolar da bulabilirsiniz. Google'dan aratıp ulaşabileceğiniz, sigaranın akciğerlerimize zararları gibi videolar emin olun çok kişiye sigarayı bıraktırıyor ya da en azından elektronik sigaraya geçiriyor.

Sigara bıraktığınızda vücudunuz çok hızlı iyileşmeye başlıyor. İnanamayacağınız derecede hızlı iyileşme her insan için geçerli. Ciğerlerin ve hava yolunun şişmesi azalıyor, hücrelerdeki balgam üretimi düşüyor. Tüysü hücre denilen, yeni hücreler büyüyor ve balgam daha kolay şekilde temizleniyor.
Sigarayı bırakmanızın ardından iki haftayı takip eden günlerde, egzersiz yapıyorsanız nefes darlığı hissedebilirsiniz. Bunun sebebi kandan atılan karbonmonoksittir. Bu da iyleştiğinizin gösteresidir. Bu gaz kırmızı kan hücrelerinin alacağı oksijenin yerini aldığı için bu olay normal olabiliyor. Tabii ki en doğrusunu hekim bilecektir.

Peki elektronik sigara nedir dersek? Elektronik sigara, sigara içme hissinin yeniden üretilmesi, simülasyonudur aslında. Atomizer ve bataryadan oluşan bir cihazdır. Atomizer içerisindeki elektronik sigara likiti ile, sıvı buhar haline dönüştürülür ve nefes çekme sırasında çekilen buhar elektronik likit denilen, sigaraya benzeyen bir duman oluşturur. İşte bu işlem, cihaz içerisindeki atomizerin elektronik likidi bataryasından aldığı enerji ile üretmektedir.
Peki ne faydası var derseniz... Zift, katran gibi maddeler yoktur. Seçiminize uygun dozajla istediğiniz miktarda nikotini aromalı e-likit ile kullanabilirsiniz. Ayrıca fiyatı da çok uygundur. En az 5-6 kat tasarruf edebiliriniz ve kül tablası, çakmak, koku, kül gibi sıkıntılardan kurtulursunuz. Neredeyse ve hatta hatta aynı sigara içme hissini bu cihazdan alabiliyorsunuz.

Eğer bırakma amacınız varsa, kesinlikle sigaraya benzeyen modelleri almayın. Psikolojik olarak etkileyebilecektir sizi. Şarj edilen modelleri, elikit ile doldurup kullanmanız en mantıklı ve uygun ve de son teknoloji ürünler olacaktır. Hatta son çıkanlar, hava girişi bile ayarlanabilen modelellerdir. Bu cihaz için tavsiyelerimiz de olacaktır:
  • Elektronik sigaraya başlayınca, kesinlikle sigara içmemeye çalışmanız mantıklı olacaktır.
  • Cihazınızın ayarlanabilir özellikleri vardır, satıcınıza başvuruabilirsiniz.
  • Sigara tüketiminizi azaltarak kullanmaya çalışın.
  • Tasarrufunuzu hesaplayın.
  • Sigara içenlere tavsiye edin.
  • Ayarlar size zor geliyorsa basit bir cihaz alın.
  • Nikotin alımını yavaş yavaş azaltın


Sigarayı kesinlikle bırakın. Elektronik sigara size bırakma aşamasında yol gösterici bir arkadaş olsun. Kalıcı olarak bu cihazı hayatınızda tutmayın. Mümkün olan en kısa zamanda sigaradan kurtulun.