Hack Forum

Hack Forum

Günümüzde hackerlara bakış açısı farklılık gösterse de, en bilinen ve yaygın tanımlama ya da bakış açısının açıklaması olarak, medyanın da desteği ile hackerlara verilen alkış, ilgi, vb görüşler neticesinde, hackerın tanımı, bilgisayar sisteminin limitlerini aşabilen işlemler yapabilen kişiler olarak açıklanmış ve bakış açısının temeli bu şekilde nitelenirilmiştir. Hack forum ya da hacker forumları olarak bilinen siteler, bildiğiniz gibi hackerların bulunduğu, bilgi, güvenlik, program, döküman, vb materyaller paylaştığı sitelerdir.
Peki bu kavramlara yabancıysanız... Öncelikle hacker nedir, onu anlatalım: Hacker, bilgisayar sisteminin sunduğu limitlerin üzerinde işlem yapabilen kişiye denmektedir. 1960lı yılların başında MIT de ilk olarak hacker terimi ortaya çıkmış ve bu terim nerd ya da geek ile beraber anılmaya başlanmış ancak birbirinden bağımsız ve entellektüel olarak dahi apayrı karakterler, kişiler oldukları daha sonra anlaşılmıştır. Hackerlar, 60lı yıllardan günümüzde bilgisayar ve teknolojisi dünyası için çok önemli adımlar atmışlardır. Özellikle, UNIXın kurucusu Ken Thompson, Bell Labs şirketinde yaptıkları ile bilgisayar endüstrisinin geleceğini şekillendirmiştir. Aynı şekilde Dennis Ritche de C programlama dilini geliştirerek UNIXin daha da geliştirilmesine olanak sağlamıştır.

1960larda hackerlar bilgisayar başından ayrılmadan gece gündüz programlama yapan tipler olarak görülürken, 2000ler yaramaz çocuklar, 2010lar ise bilgisayar sistemlerindeki sorunların çözümünü için en önemli ve güvenilir olarak görülecek kişiler olmasına kadar işi ilerletmiştir. Yine de 60ların hackerları akademik kariyer üzerinden gelirken, günümüzün hackerları daha liseye yeni başlamış bir çocuk bile olabiliyor...

Bu tür hacker organizsyonları, siteleri ve forumları, bu konuda bilgilenmek ya da kendini geliştirmek isteyenler için çok önemli siteler olmuşlardır. Bu sitelerde warez bazen öne çıkıp yasal olmayan içerikler sunuyor olsalar da, bu konularda, özellikle hack forum arayanların bulduklarında memnun kaldıkları bir site olan turkhacks.com sitesi, size hack forumlarında aradığınız içerik, bilgi, program ya da benzeri materyalleri sunacak Türkiyedeki iyi kalitedeki sitelerden biridir.

Günümüzde artık nitelik, nicelikten önde gelmesi gerekirken, hem nitel hem de nicel sonuç alabileceğiniz hack forum sitelerinden biri olan bu sitenin ziyaret edilip, sık kullanılanlar arasına alınması, aradığınız içerik konularında size destek olabilecek bir forum sitesi olarak hafızanıza kazınabilir.