RACON

RACON Nedir?

Wardom'un karma'dan sonra yeni alametifarikası... RACON artık karma yerine kullanmayı hedeflediğimiz, karmanın her paylaşıma verilebilmesine çözüm olarak getirdiğimiz ve her bir konudan ayrı ayrı kazanabileceğiniz bir içerik ödül sistemidir.

Üyeler, açılan her bir konuda, konu içeriğine göre yazmış olduğu mesajlarla "RACON kesmiş" olur. Racon kesmek için o konuya katılan, yanıt yazan-yazmayan, okuyan bütün üyelerin verdiği "RACON +" puanı ile kazanılır.

Her bölümde RACON kesmek için farklı yeter sayılar vardır. Örnek olarak "bilgisayar güvenliği" forumunda RACON kesmek için, açılmış bir konuya, sorulan soruya yanıt vermek ve bu yanıt karşılığında konuya katılan diğer üyelerin mesajınıza RACON + düğmesine basarak RACON olabilecek yeterliliğe sahip puanı vermiş olması gerekmektedir.

Racon puanı tek tıklama ile verilir ve bir konudan bir kaç farklı RACON çıkabilir. Bu tamamen forum üyelerinin verdiği RACON puanları ile hesaplanır ve anlık olarak size bildirimi gelir.

RACON Nasıl Kazanılır? (Racon Kesme)

Racon kesmek için sitede açılmış olan herhangi bir konuya o konuyla ilgili en iyi cevabı verin ve konuyu açanlar ve de üyelerden RACON + düğmesine basmalarını rica edin. Raconlarınız biriktikçe sitedeki yetkileriniz de artacaktır.
Racon, henüz yeni bir özellik olduğu için kullanıcılardan racon puanı isteyebilir, mesajlarınızda bunu yazabilirsiniz. Bu konudaki mesajlarla ilgili kullanıcılara müdahale edilmeyecektir. Racon istenmez, racon kesilir biliyoruz ama üyeleri varlığından haberdar etmek için, isteyiniz, racon kesiniz, bilginizi paylaşınız...
Üst