İçerik Ajansı

İçerik Ajansı


İçerik ajansı, işletmelerin online platformlardaki bilinirliğini artırmak için çalışmalar yapar. Bu süreç kendi içerisinde birden fazla dala ayrılır. Blog yazılarını, sosyal medya gönderilerini, haber bültenlerini ve internet sitesini yönetmek; bu mecralar için yaratıcı ve güncel içerikler üretmek için içerik ajansından destek alabilirsiniz.

Pek çok markanın, ürettiği içeriklerle öne çıkma yarışında olduğu dijital alanda rekabet günden güne artarak ilerliyor. Blogunuzda veya internet sitenizde insanlara sunduğunuz içeriklerin hem yaratıcı hem de bazı kurallara uygun olması gerekiyor. Pek çok kuralı, detayı ve inceliği gerektirdiği için içerik üretme konusunda bir ajans ile anlaşarak uzmandan destek almak işinizi kolaylaştıracaktır. Ajansın görevi size destek ve tavsiye vermek ile birlikte içerik üretmek veya halihazırda var olanları geliştirerek uygulamaya koymaktır.

İçerikler Neye Göre Üretilir?

Ajansınız okuyucularınıza yönelik en uygun içerikleri, kurumsal imajınızı doğru yansıtacak şekilde üretir. Burada hedef kitleniz önemlidir. Ancak okuyucularınızı oluşturacak hedef kitleniz kadar önemli olan ve uyulması gereken bir diğer kriter SEO teknikleridir. Yazınız ne kadar iyi olursa olsun bu tekniklere uyulmadığı müddetçe dijital dehlizde kaybolup gidebilir. Bu sebeple bir dijital içerik ajansı bu tekniklere iyi hakim olmalıdır.

Oluşturulabilecek içerik türlerinden bazıları şunlardır:

  • Hedef kitleye ulaşmanıza destek olacak blog yazıları yazmak
  • Site ziyaretçilerinin ilk izlenimini oluşturacak olan estetik ve güncel açılış sayfaları oluşturmak
  • Ürün açıklamaları yazmak
  • İşletme alanınızla ilgili çalışmaları ve teknik incelemeleri bulmak
  • İnfografikler yardımıyla içerik oluşturmak
  • Video ve fotoğraflar çekip yayınlamak
  • Web sitesi içeriği üretmek

Dijital içerik ajansı olarak Fevrekada, SEO kurallarına uygun olacak yaratıcı içerikler üretiyoruz. Siz de markanız için destek almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz!