2019 Son Çeyreğinde Pazarlamacıların Bilmesi Gereken En İyi Instagram Güncellemeleri

2019 Son Çeyreğinde Pazarlamacıların Bilmesi Gereken En İyi Instagram Güncellemeleri

Instagram bu ay sadece birkaç güncelleme yaptı ancak bunlar büyük güncellemeler.

Bu ay, ellerimize yeni bağımsız doğrudan mesajlaşma uygulaması Threads'i bulabiliriz ve bakacağımız diğer büyük özelliklerden bazıları yalnızca test aşamasındayken aktif bir şekilde test ediliyor.

Bu, instagram reklamlarını, e-ticaret ürünlerini satmak veya tanıtmak için kullanan pazarlamacılar ve markalar için gayet önemli.

Henüz heyecanlı değilseniz, şu iki kelimeyi okuduğunuzda olacaksınız: Artırılmış Gerçeklik.

618Media.com ile daha fazlasını öğrenmek için hazır mısın?

Instagram reklamlarının ve sosyal medya pazarlamanın bugünü, geleceği ve sizi nasıl etkileyeceği hakkında öğrendiklerimize bir göz atalım.

Instagram Artırılmış Gerçeklik Teknolojisini Test Ediyor.

Artırılmış gerçeklik, neredeyse bir tür sanal gerçeklik gibi, ancak bütün bir manzara oluşturmak yerine sadece bir gerçeklik faktörünü artırıyorsunuz, pazarlamada çok büyük bir değer sunuyor.

Bu nedenle, makyaj şirketlerinin, kullanıcıların kendi fotoğraflarını yükleyebilecekleri ve belirli bir saç renginin veya rujun nasıl görüneceğini görebilecekleri teknolojiye sahip olduğunuzu ve Houzz gibi sitelerin, kullanıcıların evlerinde tam olarak ölçeklenebilecek yeni mobilyalar görmelerini sağlayan uygulamalar oluşturduğunu görüyorsunuz.

Gördüğünüz görüntü veya gerçeklik ile ilgili tek bir şeyi değiştiriyorlar, ancak bunu kullanıcılara bir satın alma kararı vermede yardımcı olabilecek son derece değerli bir bağlam sunan bir şekilde yapıyorlar.

Instagram aktif olarak, belirli olarak instagram reklamları kullananlarla platformda artırılmış gerçeklik alışveriş özelliğini test ediyor.

Teknolojide büyük bir sıçrama olmasa da, sosyal medya platformunda böyle bir şey ilk defa görüyoruz; Gerçekten, gökkuşağını dolduran veya size bir mohawk veren tek boynuzlu at gibi görünmesini sağlayacak VR filtreleri oluşturmak için kullanılan aynı teknolojiyi kullanıyor.

Bu özel kullanım durum için faydalı olduğu söyleniyor. Kullanıcılar, belirli alışveriş ve etiketli ürünlere bakarken, ürün bilgilerini görüntülerken “denemek” seçeneğini görürler.

Kullanıcılar, bir düğmeye tıklayarak güneş gözlüklerini, dudak renklerini ve daha fazlasını deneyebilirler.

Şu anda, bu özelliğin ne zaman daha yaygın olabileceği veya daha fazla markaya yayılabileceği hakkında daha fazla bilgimiz yok.

Kullanıcılar heyecan verici, etkileşimli özellikleri sever ve satın alma kararlarını vermek için basit AR araçlarını bile kullanan biri olarak, bunun markaların platformda daha fazla satış yapmasına yardımcı olabileceğini onaylayabilirim.

Ürün Lansmanı Hatırlatıcı

Artırılmış gerçeklik üzerinde canlı beta testlerinin yanı sıra (kayıt için asla heyecanlı olmayacağımız) Instagram alışveriş özelliği sayesinde ürün lansmanı hatırlatıcıları üzerinde de canlı testler gerçekleştiriyor.

Bu, Instagram alışveriş platformu üzerinden fiziki mal satan ticaret işletmeleri için muazzam bir potansiyele sahip olan bir başka özellik.

Alışveriş platformunu kullanan işletmelerin henüz resmi olarak satılık olmayan ürünleri öğrenmelerini ve ön izlemelerini sağlar.

Hikâyenize, insanların tam olarak ne zaman başlayacağını bilmelerini sağlayan bir çıkartma ekleyebilirsiniz; bu, eğer isterlerse onlara başlatmayı hatırlatmaları için bir seçenek sunar.

Ürün kullanıma sunulduğunda, bir saate kadar önceden ayarlayabileceğiniz bu kullanıcılar, onları satın almak için onları doğrudan Ürüne geri götüren bir itme bildirimi görecekler.

Beklenti yaratmak çevrimiçi pazarlamanın büyük parçalarıdır, ancak insanları yeni ürün lansmanları için heyecanlandırmak zor olabilir.

Tarihsel olarak, çok fazla önceden yayınladıysanız, canlı yayınlandıklarında satın almak için gereken zaman kullanıcıları tarafından yıpranacaktır, ancak yeterince heyecan olmasaydı, fırlatma göz ardı edilebilirdi.

Bu son derece mutlu bir ortamdır ve yeni ürünlerin basit bir sürümünü büyük bir etkinliğe dönüştürmenize ve başlangıçtaki lansman satışlarını artırmanıza olanak tanır.

Şu anda, bu özellik yalnızca belirli reklamverenlerle yapılan testlerde, ancak tarihsel olarak bundan çok daha kısa bir süre önce daha geniş kapsamlı dağıtımlar gördük. Birkaç ay veya daha kısa sürede, bu aracın daha geniş bir sürümüyle piyasaya sürülme olasılığı yüksektir.

Sadece üç yeni güncelleme görmek, bazen Instagram ve Facebook gibi platformlardan gördüğümüz büyük uzun listelerle karşılaştırıldığında biraz yavaş gibi görünse de büyük güncellemeler de alıyoruz.

Bu durumda miktarın üzerindeki kalite, özellikle ürün lansmanı hatırlatıcıları ve artırılmış gerçeklik yetenekleri ile kesinlikle geçerlidir.

Sadece test yapıyorlar, ancak aktif bir şekilde ABD izleyicileri olan büyük markalar tarafından test ediliyorlar; bu da onların sırasını bekleyen herkes için harika bir işaret.

Threads pazarlamacılar için bir ton potansiyel olmasa da, bu değişimin uzun vadede olduğunu görmemiz için iyi bir şans var.

Alışveriş Gönderileri Reklam Olarak Test Ediliyor

Bu ay hakkında en son ve en heyecan verici güncellememiz, Alışveriş Gönderilerinin şu anda reklam olarak test edilmekte olduğu.

Bu doğru: Yakında, kullanıcılara daha fazla ürün göstermek ve alışverişleri her zamankinden daha hızlı bir şekilde sürdürebilmek için tıklanabilir, göze çarpan gönderileri reklam kampanyalarına dönüştürebilirsiniz.

Şu anda 130 milyonun üzerinde hesabın alışveriş post'ları var ve bu organik özelliğin reklamlar üzerinde kullanılması işletmeler için büyük bir gelişme olabilir.

Kullanıcı deneyimi aynı olacak; kullanıcılar bir resim görebilecek, ürün etiketlerini görmek için tıklayacak, bir açılış sayfasını görüntüleyecek ve ardından satın almak için siteyi tıklayacaklar.

Tek gerçek fark, gönderinin tepesinde görünen "Sponsor" etiketi ve reklam sistemine ulaşmada muhtemel büyük artış olacaktır.

Şu anda, reklamların test edilmesi erken aşamada, bu nedenle bir süre boyunca geniş bir sürüm görmeyeceğiz, ancak bu yine de heyecan verici.

Bir Tik-Tok Özelliği Geliştirilebilir

Instagram bunu Snapchat’ın Hikayeleri ile yaptı ve başarılı oldular. Şimdi, hedef Tik-Tok özellikleri.

Eğer yabancıysanız, Tik-Tok, kullanıcıların (öncelikle gençler) amatör müzik videoları oluşturmalarını ve izleyicileri ile paylaşmalarını sağlayan bir uygulamadır.

Blogger ve tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong, Instagram'ın şu anda, kullanıcıların video klip parçalarını, kliplerin hızını ve zamanlayıcısını ayarlarken müzikle kaplayan tek bir Hikayeye kaydetmelerini sağlayacak Klipler adında bir Tik-Tok özelliği tasarladığına dair kanıtlar buldu.

Bazı şirketler bunu kendi yararlarına, özellikle de takipçilerini eğlendirmek için eğlenceli müzik videoları yaparken görebilecekleri “eğlenceli” markalara sahip olanları kullanabilirler.

Bu özellik piyasaya sürüldüğü hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

Doğrudan Mesajlaşma Uygulaması “Threads” Çıktı

Geçen ay Instagram'ın, teknik olarak ayrı ama yine de Instagram ile bir şekilde bütünleşmiş olan bağımsız doğrudan ileti uygulaması Threads üzerinde çalıştığını paylaştık.

Bu uygulama yeni piyasaya sürüldü ve yeni özelliklerin büyük bir listesi ile geliyor.

Teknik olarak “Instagram'dan Threads” olarak adlandırılan uygulama, “kamera mesajlaşma uygulaması” dır.

Think Stories, hızlı ve kişisel paylaşım için yakın arkadaşlarınızın listesine hızlı bir şekilde gönderebileceğiniz tam ekran, dikey görüntüler ve videolar ile DM'yi karşılar.

Yakın arkadaşlarınızla hızlı paylaşımın yanı sıra, "spor salonunda" veya "hareket halindeyken" gibi AIM-away-mesajları tarzlı “durum güncellemeleri” de aldık, böylece durumunuzu yakın arkadaş listenizle hızlıca paylaşabilirsiniz.

Şu anda, Threads son derece kullanıcı odaklı.

Çoğu kullanıcı şu anda yakın arkadaşlarının listesine işletme hesapları eklemenin pek mümkün olmadığından, işletmeler ve kullanıcılar için burada sınırlı etkileşimler olacaktır.

Söylendiği gibi, tüm sosyal medya siteleri - Messenger dahil - hepsi uygulamayı para kazanma ya da pazarlamacıların zaman içinde organik olarak kullanmalarına izin vermenin yollarını buluyor, bu nedenle bu konuda güncellemeler için bizi izlemeye devam edin.

Sonuçta, bu ay için heyecanlıyız ve geleceğin ne getirdiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Ya siz?

Ne düşünüyorsunuz? Bu üç yeni güncellemeden hangisi için en çok heyecanlısınız? Düşüncelerinizi ve sorularınızı aşağıdaki yorumlarda paylaşın.