IPTV Server

IPTV Server

IPTV Server

IPTV günümüz ve gelecek televizyonlarının protokolü, yeni nesil tv platformu ve internetin televizyon sunucusudur.
IPTV Server, yani Internet Protocol TV sunucusu demektir. IPTV Serverları ile internet üzerinden televizyon izleme sisteminin sunucu kısmı çalıştırılmaktadır. Bu sistem ya da protokol iptv sisteminin kalbidir. IPTV sistemi kesinlikle kullanıcıların bu tür bilgilerle donatılası gerekliliği üzerinde çalışmaz. Sistem basit ve son kullanıcının kullanabileceği şekilde hazırlanmıştır ve tüm dünyada çok kolay ve basit şekilde çalıştırılakta ve kullanılmaktadır. Kabaca hava yayını, dijital uydu yayını, vs her ne yayın ile televizyon izliyorsak, ip tv sayesinde bu yayınlar artık internet protokolü üzerinden uyumlu cihazla televizyonumuza, ekranımıza aktarılıyor ve biz televizyonu internet üzerinden izlemiş oluyoruz.

IPTV Server

Server, artık günümüzde internet erişimi olan hemen herkesin bildiği ve dilinden düşürmediği bir kelime olmuştur. Kelime anlamı sunucu olan serverlar, aslında bilgisayarların bize hizmet sağlamak üzere donatılmış yazılımlarla çalıştığı bir sistemdir. IPTV server da bunlar gibi iptv yayını yapmak için kurulmuş, server özelliği ile donatılmış sistemlerdir. Kesinlikle ve kesinlikle

IPTV Faydaları

IPTV ile kesinlikle daha ucuz yayın yapma olanağı ve çok daha yüksek kalitede yayın gönderim olanağı sağlanmıştır. Kişiler bile televizyon sahibi olabilir, kendi yayınlarını çok çok cüzzi miktarlardaki ücretlerle yapabilmektedirler.
Bu sektörün gelişmesi kesinlikle internet yayın hızına bağlıdır ve izleyici sayısı arttıkça, hatta yurtdışından yayın da yapılsa, masraflar olmaktadır. Yurtiçi fiyatlar biraz daha yüksek olurken, hızlı bağlantı şansı artmakta, ancak iptv server almanya üzerinden alınan serverların ping süreleri Türkiye kadar olmasa da hızlı olup, masrafları da biraz daha uygun olmaktadır. Internetin ulaştığı en ücra köşeden bile yayın yaparak çok sayıda kişiye tek bir bağlantı ile yüksek hızda ve kalitede yayın sunabilirsiniz.

Televizyon sektörü kesinlikle ileride internet protokolü üzerinden yayın yapacak ve hızlanan bağlantılarla bu yayınlar yüksek kaliteli hd, hatta 4k olarak direkt internet protokol üzerinden iptv cihazlarımıza ulaşacak ve bize tv karşısında çok eğlenceli anlar yaşatacaktır. IPTV protokolü ve iptv serverları bize bu kapıları açan teknolojilerdir.