Köpek Sahiplenmek

Köpek Sahiplenmek

Köpek Sahiplenmek

Uzun zamandır bir yavru köpek sahiplenmek istiyorum.Köpekler çok iyi dostlar arkadaş gibi oluyorlar.Onlara vakit ayırdığınızda cidden güzel zaman geçiriyorsunuz.Daha önceden köpeğim vardı.Araba kazasında kaybettim.Sanki dünyam yıkılmış gibi oldu.Uzun süre başka bir köpek beslemedim.Besleyemedim çünkü onun yeri dolmaz sandım.

Köpek ilanları olan sitelere göz attım.Hangi köpek cinsini beslemek istediğime karar veremedim. Her cins köpeğin kendine has bir özelliği var.Labrador retriever özellikleri bana en uygun köpek ırkı olduğuna karar verdim.

Aslında köpek beslemek çok zor değil ama sorumluluk istiyor.Onlarda bir canlı dışarı çıkmak,dolaşmak,oynamak gibi onlarla aktiviteler yapmalısınız.Özellikle köpekleri eve kapatarak bakma onları bence hapse koymaktan farkı yok.Bunun yanında sağlıklı beslenmelerine özen göstermek gerekiyor.Ağız diş sağlığı.tırnak ve tüy bakımları düzenli yapmanız gereken sağlık bakımlarıdır.

Bu yazıyı yazma amacım aslında köpek sahiplendirme yapan yerlerden alınan köpek veya kedilerin bir hevesle alınması ve daha sonra sokaklara terk edilmesidir.Sokaklar artık cins köpeklerle dolmaya başladı.Özellikle sokak köpekleri günümüz koşullarında bakıma muhtaç hayvanlar ve onlara ilgi göstermemiz gerekiyor.

Çoğumuz sahiplendiği hayvanı veterinere götürmüyor.Köpeklerden bahsediyoruz.Düzenli aşılarının yapılması gerekli ve bu çok önemli bir konu. İleride başınız ağrımasın istiyorsanız mutlaka aşılarını yaptırmalısınız.

Sonuç olarak önemli olan evcil hayvan sahibi olmak değil onlara hakkı ile bakabilmek olduğunu düşünüyorum.Lütfen sahiplendiğiniz hayvanlara sonuna kadar bakın ve sokağa atmayın...