Öğrenme Kulesi

Öğrenme Kulesi


Öğrenme kulesi, çocukların büyüme süreçlerine en faydalı şekilde yardımcı olan bir eşyadır. Ahşaptan yapılan öğrenme kulesi, çocukların büyüme süreçlerinde ebeveynlerinin yaptıklarına ortak olma imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda çocukların günlük hayatlarına ebeveynlerinden bağımsız olmalarına katkı sağlar.

Öğrenme Kulesi Nedir?

Öğrenme kulesi, çocukların ebeveynleriyle bir nevi aynı seviyeye gelmesine yardımcı olan ahşaptan bir eşyadır. Çocuklar bu kuleye tırmanarak ebeveynlerinin işlerine ortak olmaya çalışırlar. Mevcut boylarını öğrenme kulesi sayesinde ebeveynleriyle eşitler. Eşitliği sağlamasındaki en temel amaç, çocuğun ebeveyni ile daha rahat bir iletişim kurmasıdır. Böylelikle ebeveynlerinden öğreneceklerini daha çabuk öğreneceklerdir. Çocuklar aynı zamanda meraklı varlıklar oldukları için oldukları her yeri incelemeye bayılırlar. Erişemeyecekleri yerler onlar için daha caziptir. Öğrenme kulesi de onları erişemedikleri yerlere ulaştırmayı sağlar. Çocukların merakları karşılanmış ve bir kaza yaşanmamış olur. Özellikle ebeveynlerin çocuklarının yanında olmadıkları zaman daha yararlıdır. Onlar görmese bile olası bir kaza öğrenme kulesi tarafından önlenir.

Mutfakta yemek yaparken çocuğunuzu yalnız bırakmak kolay olmayabilir. Yanınızda olsa bile yemek yapmakla meşgul olduğunuz bir zaman kendine zarar verebilir. Bu durumdan kaçınmak için öğrenme kulesi kullanılabilir. Bu şekilde hem çocuğunuz yanında kalır ve yaptığınızı daha yakından izler. Bu da merakını arttırır ve ilgisini çekmiş olursunuz. Aynı zamanda işinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Çocuğunuzun banyoda el yıkama alışkanlık kazanması için de öğrenme kulesi kullanılabilir. Bu şekilde erişemediği musluğa erişecek ve elini yüzünü yıkama alışkanlığı kazanacaktır. Kuleye tırmanmak çocuğunuz için zevkli olacağından kolaylıkla el ve yüz yıkatabilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolaydır. Çocuğunuzun erişmesini istediğiniz yerlere öğrenme kulesi koyarak tırmanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece boyu uzamış olacak ve tek başına yapmasını istediğiniz işleri yapabilecektir. Bir şey göstermek istediğinizde de yanınıza koyarak onunla aynı boy seviyesine gelebilirsiniz ve gösterebilirsiniz.

- Ahşaptan yapılmıştır.
- Kolay kurulur.
- En alt basamağından üst basamağına kadar geniş basamaktan başlayarak dar basamağa doğru yapılmıştır. Bu sebeple kolaylıkla devrilmez.
- Merdiven, masa ve oyun takımı olarak kullanılabilir.
- Çabuk ve etkili öğrenmeye yardımcı olur.