Sivilce Tedavisi ve Sivilce Maskeleri

Sivilce Tedavisi ve Sivilce Maskeleri

Sivilce, özellikle gençlerde görüldüğü düşünülse de, yaşlı genç herkesin yaşayabileceği bir deri rahatsızlığıdır, hastalık da denilebilir. Boyun, omuz, sırt, göğüs ve özellike yüz bölgesinde çok görülürler. Aslında bir iltihap sonucu ortaya çıkmaktadır. Sırt ve göğüs bölgesindeki kılın oturduğu yapının ve yağ içerikli bezlerin dışarıya açıklığının kapanması ile iltihaplaşıp ortaya çıktığı gözlemlenmektedir.
Sivilcenin farklı türleri vardır: Komedon, papül, püstül ve kist olarak adlandırılır. Ayrıca sivilcenin bir diğer adı da akne olarak bilinmektedir.

Sivilce oluşmasının sebepleri arasında ise, kılın oturduğu yapının dışarıya açıklığının kapanması, yağ salgılarının artması, iltihaplanma ve kandaki iltihaplı aktivite.

Siz de sivilce yani akna ile ilgili rahatsızlık yşıyorsanız bunun gençlerin %80'inde görülmekte olduğunu unutmayın. Bu yaşta çıkan sivilceler, yetişkinlik çağında da devam etme olasılığına sahip olabilir. Bununla beraber 25 yaş üstündeki kadınlarda ise bu oran %10'a kadar düşmektedir. Erkeklerde ise çok düşüktür, %3 gibi bir seviyesi vardır.
Sivilce size herhangi bir sağlık tehditi oluşturmasa da, yaraya dönme gibi riski bulunmaktadır. Ayrıca kendini beğenmeme, depresyona sebep olma gibi etkileri de bulunmaktadır. Sivilce lekelerinin kalıcı olabileceği, bir takım tedaviler gerektirebileceği unutlmaması gereken noktalardandır. Lazer ile silineceği de kafanıza takmamanız gerektiği gerçeğini size hatırlatır. Kesinlikle psikolojinizin yüksek olması, mutlu olmanız, sıkıntılarınızdan, stresten ve benzer durumlardan arınmış olmalısınız. Kafanızı taktığınız, stres yaratan şeylerden uzak durmalı ve tedavi süresi boyunca bu tür olaylardan mümkün olduğunca uzaklaşmalısınız. Hayatınızın önemli bir dönemini etkileyebilecek olan bu tedavinin, geleceğinizde sizi rahatsız edebilecek sivilce ya da sivilce lekelerinden kurtulmanızda önemli bir dönem olduğunu kesinlikle unutmamalı ve sivilce tedavisini kesinlikle hafife almamalısınız.

Sivilce tedavisi konusunda günümüz tıbbı oldukça ilerleme kaydetmiş ve bu tür rahatsızlıkların çok kolay önüne geçebilmekte, oluşmasından sonra da tedavisini gerçekleştirebilmektedir. İlaç enjeksiyonu, krem, lazer tedavisi, ağızdan alınan antibiyotikler, deriye tatbik edilen antibiyotikler, önleyici ilaçlar ve yüzünüzde oluşan sivilceler için özellikle sivilce maskeleri, sivilce tedavisi konusunda çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.
Sivilce rahatsızlığınızla ilgili olarak bahsi geçen tedavi ya da ilaç yöntemlerini kullanırken kesinlikle hekiminize başvurmanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

Sivilce sorunu aslında beslenmeden tutun bir çok farklı konuya kadar uzanıp sebepleri farklı olsa da, şekerin az kullanılması, çikolata, ekmek, fast food, kızartma, meyve suyu gibi abur cubur da denilebilecek gıdaların tüketimi kesinikle kesilmeli ya da azaltılarak sivilce oluşumuna sebep olabilecek zararlı madelerin alımını azaltmalısınız.
Sivilce tedavisi sırasında sabırlı olmalı, psikolojinizi yüksek tutmalısınız. 6-8 hafta gibi periyodlar da tedaviye yanıt alınmakta ve iyileşme süresi bu sürenin ardından gözle görülür düzeye gelmektedir. Tedaviye uyumlu olmalı ve kesinlikle doktorunuza uymalı, duygu durumunuzu yüksek tutmalı ve beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Sivilcenin bulunduğu sırt ve göğüs bölgelerinde iyileşme daha da uzun sürebilmektedir.
Tedavinin ardından sivilcenin kesinlikle geçip geçmediği ile ilgili olarak doktorunuzun talep ettiği muayeneler varsa kesinlikle bu muayeneleri kaçırmamalı, doktorunuzu görmelisiniz. Sivilcelerin bırakabileceği lekelere karşı lazer tedavisi de sivilce tedavisinda önemli bir unsurdur. Yüz için hazırlanmış olan sivilce maskeleri de size hem tedavi hem de sivilce lekelerinden kurtulma konusunda büyük yardımı dokunabilecek tedavi edici ve iyileştirici yöntemlerden biridir. Sivilce.net sitesinde bu konuda, sivilce maskeleri ve sivilce tedavisi ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiyi bulabilir ve ürünlere ulaşabilirsiniz.