1 Mayıs olaylı başladı

vantura
Super Moderator
Site Yetkilisi
DİSK önünde toplanan gruba polis üç kez müdahale etti. Polis gaz bombası attı, işçilere panzerlerle su sıktı. Çok sayıda işçi ve sendika yöneticisi gözaltına alındı. Polis müdahalesi nedeniyle Osmanbey'de yol kapatıldı. DİSK Genel Merkezi'nin önündeki işçilere sert müdahalede bulunan polis, Osmanbey'de toplanan işçileri abluka altına aldı. Polis, Osmanbey'de Halaskargazi caddesi üzerindeki göstericilere tazyikli su sıkarak müdahale etti. 1 Mayıs'ı kutlamak için Halaskargazi'de toplanan gruba polisin gaz bombasıyla müdahale etmesinin ardından, gruplar ara sokaklardan Pangaltı'ya kaçtı. Polis burada grubun üzerine gaz bombası atarak ve panzerlerle su sıkarak dağıtmaya çalışıyor. CHP'li milletvekilleri de DİSK binasına geldi.DİSK’in önündeki gerginlik devam ederken bazı grupların CHP’nin Şişli’de bulunan binası önünde toplanıp buradan Taksim’i hedefleyen yürüyüşe geçmesi bekleniyor.

Şişli'de 1 Mayıs kutlaması için Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi Nakiye Ergül Sokak'ta bulunan DİSK Genel Merkez binasının önünde toplanan gruba polis müdahale etti.. Sabahın erken saatlerinden itibaren DİSK'in önünde toplanmaya başlayan göstericileri polis dağılmaları yönünde uyardı. Polis, dağılmayan gruba gaz bombası atarak müdahale etti. Bu sırada göstericilerle polis arasında kovalamaca yaşandı. Göstericiler de polise taş atarak karşılık verdi. Bölgedeki gerginlik sürüyor. Polis ekipleri, işçilerden 2'sini gözaltına aldı.

DİSK ÖNÜNDE TOPLANAN GRUBA 2. MÜDAHALE...

Şişli'de, 1 Mayıs'ı kutlamak amacıyla Taksim Meydanı'na yürüyüş başlatmayı planlayan gruba polislerce yeniden müdahale edildi.

DİSK önünde toplanarak sloganlar atan grup, dağılmaları yolunda güvenlik kuvvetlerince uyarıldı. Bu uyarının dikkate alınmaması üzerine saat 08.30 sıralarında panzerden kırmızı renkli su sıkan ve biber gazı kullanan polislerce müdahalede bulunuldu. Bina önünde bulunanlardan bir kısmı içeri girerken bir kısmı da sokakta slogan atarak polise direndi. DİSK binası içi sularla doldu.

Bazı kişiler DİSK Genel Merkezi'ne girerken, grubun büyük çoğunluğu ara sokaklara girerek dağıldı.DİSK binasına sığınan kişilerin atılan gaz bombaları nedeniyle zor anlar yaşadıkları görüldü.

İŞÇİLERE 3. MÜDAHALE...

Şişli'de, 1 Mayıs'ı kutlamak amacıyla Taksim Meydanı'na yürüyüş başlatmayı planlayan gruba polislerce yine müdahale edildi.

Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi Nakiye Ergül Sokak'ta bulunan DİSK Genel Merkezi önünde toplanan grup, konfederasyon binasında bulunanlarla birlikte bir süre sloganlar attı. Bu gruba polislerce saat 09.15 sıralarında su sıkılarak müdahalede bulunuldu. Bunun üzerine kaçmaya başlayan gruptakiler, polis tarafından bir süre izlendi. Grup, Abide-i Hürriyet Caddesi'ndeki İskete Sokak'a girerek dağıldı.

Bu arada, önceki müdahale sırasında biber gazından etkilenerek fenalaşan 2 kişi ambulansla, bazı kişiler de arkadaşlarınca hastanelere götürüldü.

Öte yandan, müdahale sırasında DİSK Genel merkez binasında bulunanların da etkilendiği bildirildi.

ŞİŞLİ VE OSMANBEY'DE GERGİN BEKLEYİŞ

1 Mayıs işçi bayramını kutlamak için sabahın erken saatlerinde Şişli ve Osmanbey toplanan grupların gergin bekleyişi sürüyor. Sık sık slogan atan gruplara sabah saatlerinde polisin sert müdahalesi olmuştu. Osmanbey’de toplanan gruba ise polis dağılmaları uyarısında bulundu. Dağılmaları üzerine müdahale eden polise göstericiler de kaldırım taşları atarak karşılık verdi. Polis panzerlerinin sürekli hareket halinde olduğu gözlenen Osmanbey’de Taksim’e doğru yürüyüşe geçmek isteyen grup sokak aralarında da gösterilerini sürdürüyor. Polis panzerlerin yanı sıra yaklaşık 50 kişilik robocop da slogan atan gruplara müdahale hazırlığı yapıyor.

DİSK MERKEZİNDEN ÇIKAMAYAN EYLEMCİLER, PENCERELERDEN SLOGAN ATTI

DİSK önünde işçilerin toplanmasına polis izin vermiyor. İşçilere toplandıkları anda müdahalede bulunuyor.Tazyikli su ve biber gazı sıkılan işçiler ara sokaklara kaçtı. Biber gazından işçilerin yanı sıra kameramanlar da etkilendi.

CHP'Lİ VEKİLLER DİSK BİNASINDA

CHP’li milletvekilleri Algan Hacaloğlu, Nur Serter, Mehmet Sevigen, Mehmet Ali Özpolat ile Şahin Mengü DİSK Genel Merkezi’ne geldi. Bu arada, bina önünde yeniden toplanan DİSK’liler, “emeğe, yoksulluğa, adaletsizliğe hayır” pankartı açarak 1 Mayıs marşı okudu. Sık sık slogan atan DİSK’lilere polis müdahale etti. Polis gaz bombaları ve tazyikli su sıkarken göstericiler DİSK binasına girmeye çalıştılar. Polis çok sayıda işçi ve sendika yöneticisini gözaltına aldı.

Bu arada CHP Şişli ilçe binası önünde bekleyen gruptan dağılmalarını istedi. Grup polisin uyarısını dinlemeyince müdahale başladı. Grup sokak aralarına kaçarak dağıldı.

CERRAH VE SARIGÜL DE BİBER GAZINDAN ETKİLENDİ

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Osmanbey’e geldi. Cerrah'ın ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de polisin kullandığı biber gazından etkilendiği görüldü.

İŞÇİLER GECEDEN İTİBAREN BEKLEMEYE BAŞLADI

Farklı şehirlerden gelen işçilerden bazıları sendika binası önünde uyuyarak sabahı bekledi, bazıları ise şarkılar söyleyerek kutlamalara geceden başladı.

Sendika üyelerinden bazıları bina içindeki kanepelerde, bazıları da sokakta uyurken, bazıları ise sendika binasının duvarına yansıtılan barkovizyondan “sendikal mücadele” ve “1 Mayıs” ile ilgili film gösterimini izledi.

DİSK BAŞKANI'NDAN SERT MÜDAHALEYE SERT AÇIKLAMA

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, konfederasyonun Şişli'deki genel merkezi önünde bu sabah gerçekleştirilen polis müdahalesini kınadığını belirterek, “Bu ülkeyi germeyin, işçilerin 1 Mayıs kutlamalarını engellemeyin, hukuk ve yasa dışı iş yapmayın” dedi.

Süleyman Çelebi, DİSK Genel Merkezi'ne gelişinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, genel merkezin önünde ve İstanbul'un birçok yerinde 1 Mayısı kutlamak isteyenlere abluka uygulandığını ve müdahale edildiğini öne sürdü.

Basın mensuplarının da gaz maskeleri ile zor koşullar altında çalışmasından üzüntü duyduğunu belirten Çelebi, tüm emekçilerin 1 Mayıs birlik, mücadele ve dayanışma gününü kutladığını söyledi.

'OLAĞANÜSTÜ HALİ AŞAN BİR UYGULAMA'

DİSK Genel merkezinde dün akşamdan itibaren DİSK ve bugün 1 Mayıs kutlamasına katılmak isteyen diğer örgütlerden kişilerin toplandığını belirten Çelebi, şöyle devam etti:

“Bugün ilk önce DİSK'e saldırıldı. Bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyorum. Şu anda Türkiye'de sıkıyönetim koşullarının ötesine geçen bir ceberut anlayış var. Şu anda Türkiye'de olağanüstü hali aşan uygulamalarla karşı karşıyayız. Burada 1500'e yakın kişi var. Eğer buradaki insanlardan birinin burnu kanarsa, bunun sorumlusu iktidar ve vali olacaktır. Uygulanan abluka ortadan kaldırılmadır.”

Taksim'de 1 Mayıs kutlamasının engellenmemesi gerektiğini ifade eden Çelebi, 3 konfederasyon ve kutlama yapacak diğer örgütlerin gereken duyarlılığı gösterdiklerini kaydetti.

Bu sağduyuya rağmen baskılarla kendilerini susturacaklarını sananların yanıldıklarını, Türkiye'de demokrasi diye ortaya çıkanların bugünkü uygulamalarla demokrasi anlayışının anlaşıldığını belirten Çelebi, “Bu ülkeyi germeyin, işçilerin 1 Mayıs kutlamalarını engellemeyin, hukuk ve yasa dışı iş yapmayın” diye konuştu.

Süleyman Çelebi, sabahki müdahalede bazı DİSK yöneticilerinin de gözaltına alındığını sözlerine ekledi.

HÜRRİYET

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
ben böyle birşey görmedim..

açık söyleyeyim, bu biber gazının tadını bile bile oralara giden adamların cesaretleri hayran olunmaya değer..

saatlerdir gözlerimiz yaş içinde, genzimiz yanıyor, acı bir biber tadı içimizde, burnumuz şarıl şarıl akıyor..
ne??
alt tarafı, rüzgarın getirdiği dumandan etkileniyoruz.
bu gazın içine giren adama ALLAH akıl fikir versin ne diim..
şu an Osmanbey simit sarayındayım ve etrafımda bir yığın insan, genç kızlar erkekler, hepsinin elinde limonlar, mendiller, sular..

polis burnumuzun dibinde dakikada bir gaz bombası patlatıyor..
camdan film seyreder gibi seyrediyor insanlar.
bendeki WARDOM aşkına bakın ki, ben açmış laptopumu, havadis yetiştirmeye çalışıyorum..
gerçekten de, bu biber gazının böylesine etkili birbşey olduğunu bilmezdim..
ahan da yine duman bulutu geldi.
saygılar.

Zafer
Forum Ustası
ben böyle birşey görmedim..

açık söyleyeyim, bu biber gazının tadını bile bile oralara giden adamların cesaretleri hayran olunmaya değer..

saatlerdir gözlerimiz yaş içinde, genzimiz yanıyor, acı bir biber tadı içimizde, burnumuz şarıl şarıl akıyor..
ne??
alt tarafı, rüzgarın getirdiği dumandan etkileniyoruz.
bu gazın içine giren adama ALLAH akıl fikir versin ne diim..
şu an Osmanbey simit sarayındayım ve etrafımda bir yığın insan, genç kızlar erkekler, hepsinin elinde limonlar, mendiller, sular..

polis burnumuzun dibinde dakikada bir gaz bombası patlatıyor..
camdan film seyreder gibi seyrediyor insanlar.
bendeki WARDOM aşkına bakın ki, ben açmış laptopumu, havadis yetiştirmeye çalışıyorum..
gerçekten de, bu biber gazının böylesine etkili birbşey olduğunu bilmezdim..
ahan da yine duman bulutu geldi.
saygılar.
Butür şeyler zaten bekleniyordu.

Olaylar tırmanmasa bari.

Nedir bilmiyorum ama nereye bakarsak bakalım kavga var.

İnsanlar taşlarla sopalarla birbirlerine girmeseler bari.

Ne olursa olsun dünyanın bize "Bu ülkede isyan mı var" bakışı ile bakmamaları tek dileğim.

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi

Olaylar tırmanmasa bari.

Ne olursa olsun dünyanın bize "Bu ülkede isyan mı var" bakışı ile bakmamaları tek dileğim.
çok fazla önemsenecek birşey yok..
polis insanları elli parçaya ayırmış.
sokaklarda münferit şekilde 20-30 luk gruplar halinde cılız naralar atıyorlar.
polis her köşe başını tutmuş..
iki dakikada bir PAT geliyor.
simit sarayına, gözü yanan polisler de giriyorlar. duman gazı nereye götürürse, değdiği yerde hapşırık, sulu zırtlak burun akması, göz yanması, geniz yanması söz konusu..
ben tam teçhizatlı muhabiriniz CEVAT KELLE
OSMANBEY SİMİT SARAYI'NDAN BİLDİRİYORUM:)

ugurr_xy
Forum Kalfası
Şişli Etfal'in acil servisine biber gazı sıktılar​

Sabah saatlerinden itibaren biber gazı müdahalesinden zehirlenen onlarca kişi Şişli civarındaki hastanelere kaldırıldı.

TTB Merkez Konseyi üyesi Ali Çerkezoğlu, Şişli Etfal Hastanesi'nde acil serviste polisin biber gazı kullandığını bildirdi. Hastanedeki hastalar biber gazına maruz kaldı.

Ardından polis bu kez hastanenin bahçesinde toplanan sağlık çalışanlarının bulunduğu gruba biber gazı bombası attı.

Yoğun gazın çalışmaları aksattığı ve çalışanları etkilediğini ifade eden Çerkezoğlu, yetkililerden bu yoğunlukta gaz bombası kullanılmamasını istedi.

'HASTALARDAN BAZILARI BAYGINLIK GEÇİRDİ'

Şişli Etfal Hastanesi Acil bölümüne polisin gaz bombası attığını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis üyesi Hüseyin Sağ “Biz de oradaydık. Caddeye doğru yürürken polis bize müdahale etti. Bir panzerden üzerimize tazikli su sıktılar. Polis Şişli Etfal Hastanesine çok fazla gaz bombası attı. Hastalardan bazıları baygınlık geçirdi" dedi.

Sendika merkezlerine polis ablukası

Şişli'de 1 Mayıs kutlaması için Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi Nakiye Ergül Sokak'ta bulunan DİSK Genel Merkez binasının önünde toplanan gruba polis müdahale etti.. Sabahın erken saatlerinden itibaren DİSK'in önünde toplanmaya başlayan göstericileri polis dağılmaları yönünde uyardı. Polis, dağılmayan gruba gaz bombası atarak müdahale etti. Bu sırada göstericilerle polis arasında kovalamaca yaşandı. Göstericiler de polise taş atarak karşılık verdi. Bölgedeki gerginlik sürüyor. Polis ekipleri, işçilerden 2'sini gözaltına aldı.

DİSK ÖNÜNDE TOPLANAN GRUBA 2. MÜDAHALE...

Şişli'de, 1 Mayıs'ı kutlamak amacıyla Taksim Meydanı'na yürüyüş başlatmayı planlayan gruba polislerce yeniden müdahale edildi.

DİSK önünde toplanarak sloganlar atan grup, dağılmaları yolunda güvenlik kuvvetlerince uyarıldı. Bu uyarının dikkate alınmaması üzerine saat 08.30 sıralarında panzerden kırmızı renkli su sıkan ve biber gazı kullanan polislerce müdahalede bulunuldu. Bina önünde bulunanlardan bir kısmı içeri girerken bir kısmı da sokakta slogan atarak polise direndi. DİSK binası içi sularla doldu.

Bazı kişiler DİSK Genel Merkezi'ne girerken, grubun büyük çoğunluğu ara sokaklara girerek dağıldı.DİSK binasına sığınan kişilerin atılan gaz bombaları nedeniyle zor anlar yaşadıkları görüldü.

DİSK ÖNÜNDE TOPLANAN GRUBA 3. MÜDAHALE...

DİSK önünde toplanan işçilere 3. kez polis müdahalesi oldu.Polis, kalabalığı yine panzer ile boyalı su sıkarak ve gaz bombası kullanarak dağıttı.

CHP'LİLER DİSK BİNASINDA

CHP’li milletvekilleri Algan Hacaloğlu, Nur Serter, Mehmet Sevigen, Mehmet Ali Özpolat ile Şahin Mengü DİSK Genel Merkezi’ne geldi. Bu arada, bina önünde yeniden toplanan DİSK’liler, “emeğe, yoksulluğa, adaletsizliğe hayır” pankartı açarak 1 Mayıs marşı okudu. Sık sık slogan atan DİSK’lilere polis müdahale etti. Polis gaz bombaları ve tazyikli su sıkarken göstericiler DİSK binasına girmeye çalıştılar. Polis çok sayıda işçi ve serdika yöneticisini gözaltına aldı.

Bu arada CHP Şişli ilçe binası önünde bekleyen gruptan dağılmalarını istedi. Grup polisin uyarısını dinlemeyince müdahale başladı. Grup sokak aralarına kaçarak dağıldı.

UFUK URAS DA DİSK BİNASINA GELDİ

ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, beraberindekilerle birlikte Şişli’de bulunan ve sabahın erken saatlerinden bu yana polis müdahalesinin yapıldığı DİSK’in binasına geldi.

DİSK, KESK ve Türk-İş’in çağrısıyla bugün tek kortejden Taksim’e yürüyecek olan grupların buluşma noktası olan Şişli’deki DİSK binası polis ablukası altında. Çok sayıda kişinin olduğu DİSK binası önünde toplananlara sabahın erken saatlerinden itibaren çevik kuvvet ekipleri tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale ediyor. Bina önünde toplanmalar oluyor. Toplanan gruplara polis müdahale ederek dağıtıyor. Polisin en son müdahalesinde DİSK binasının girişine de gaz bombası atıldı.l

CHP’li bazı milletvekillerinin bulunduğu DİSK binasına, ÖDP’li Genel Başkanı Ufuk Uras’ta geldi.

Uras, girişte gazetecilerin sorusu üzerine, bir kere daha hükümetin demokrasi sınavında sınıfta kaldığını ve yüzüne gözüne bulaştırdığını söyledi. Uras, 1 Mayıs’ın bütün dünyada küresel bayram olarak kutlandığına dikkat çekerek, “Gün orantılı güç kullanma günü değil, aklımızı kullanma günü. Emekçilere çiçek, el uzatılması gerek gaz bombası değil, karşınızdaki düşmanınız değil, düşman gibi davranıyorlar. Emekçilerden nefret ediyorlar. Bu gösterdikleri enerjiyi sosyal devlet için gösterilseydi insancı bir yaşama kavuşurduk” diye konuştu.

Uras, bugün 1 Mayıs’ı kutlamak için Taksim’e yürüyeceklerini ve bunun kalabalık bir şekilde yapılacağını kaydetti.

Bu arada CHP’li milletvekilleri ile Uras, DİSK ve diğer sendika yöneticileriyle görüşmelerini sürdürüyor

DİSK: Yürüyüşü iptal ettik

DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, sendika ve sivil toplum örgütleri olarak Taksim’e yürüyüşü can güvenliklerinin olmadığı gerekçesiyle iptal ettiklerini açıkladı.

DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, KESK Başkanı İsmail Hakkı Tombul ile sendika ve sivil toplum yöneticileri yaptıkları toplantıda Taksime yürütüşü iptal kararı aldı. Sendika yöneticilerinin DSP’nin otobüsünden alınan kararı açıklamaları bekleniyor.

DİSK Genel Sekreteri Görgün DİSK Genel Merkezi’nde yaptığı açıklamada can güvenliklerinin olmadığını bildirdi. Görgün, “Genel merkezden dışarı adım atamıyoruz. Bu kadar sert bir müdahale beklemiyorduk. Zalimane bir tutumla karşılaştık. Adım atsak sanki bizi öldürecekler. Böyle bir kararlılık ve sert bir tutum görmedik. Can güvenliğimiz olmadığı gerekçesiyle Taksim yürüyüşünü iptal ettik. Sadece sendika yöneticileri Taksim’e çıkacak” dedi.

KESK Genel Sekreteri Abdurrahman Daşdemir da yaptığı açıklamada, "Emniyet güçlerinin anlaşılması güç karşı duruşları var. Yapılan saldırılar kontrollü bir hareketin gelişme şansını ortadan kaldırıyor. Girişim ve çabalarımız sonuçsuz kalıyor. Hükümet sağır, dilsiz ve körü oynuyor. Toplu bir yürüyüş mümkün olmayacak gibi. Bir organizasyon gerçekleştirme şansımız yok.

Biz ya bu kitle ile gideriz ya da gitmeyiz. Pazarlık söz konusu değil. Heyet gönderilmeyecek. Biz bu lütufkar yaklaşımı kabul edemeyiz" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik: Bir grup sendikacı Taksim'e çelenk koyacak açıklamasını yaptı.

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi DİSK Genel Merkezi önündeki araç üzerinden konuşma yaptı;
"Bütün Türkiye teslim olmuştur. Değerli arkadaşlarım, biz bugün buraya gelene kadar çok bedeller ödedik. En son Kadıköy'de Taksim'de şehitler verdik. Buradan bütün işçilere hepsine selam ve dayanışma gönderiyorum. Hepinize saygılar sunuyor başarılar diliyorum. "

Açıklamanın ardından "Yaşasın 1 Mayıs" sloganları atıldı.

Kaynak

vantura
Super Moderator
Site Yetkilisi
simit sarayına, gözü yanan polisler de giriyorlar. duman gazı nereye götürürse, değdiği yerde hapşırık, sulu zırtlak burun akması, göz yanması, geniz yanması söz konusu..

işte görev aşkı ancak böyle olur.birgün bir uğramak lazım o simit sarayına.:)

ULUBATLI!
Forum Ustası
evet evet..:D

Canlı yayını takip etmek istiyorsanız bu sayfayı F5 ile yenileyiniz..:D

Yusuf abi yusuf abi..sesim geliyomu..:D

Neler oluyor..

AZ ÖNCE BİR SLOGAN GÜRÜLTÜSÜ GELDİ..
ANA CADDELERDEN ARKA SOKAKLARA PÜSKÜRTÜLEN GÖSTERİCİLER, BİRLEŞTİLER VE TOPLU HÜCUMA KALKTILAR..
POLİSİN ARDI ARDINA GÖNDERDİĞİ BİBER BOMBALARI NETİCESİNDE GERİ ÇEKİLDİLER.
ÇEKİLİRKEN TAŞ ATIYORLAR. BU ARADA SİMİT SARAYININ CAMINA DA İKİ TAŞ İSABET ETTİ..
BURADA SİZLERE BU HABERLERİ İLETMEYE ÇALIŞIRKEN HARCAMAKTA OLDUĞUM ÇAY PARALARINI BİLAHARE VENTURA DAN RİCA EDECEĞİM
BU ARADA YİNE SLOGAN SESLERİ GEİYOR AMA MÜNFERİT.
SİMİTÇİNİN İÇİ BİBER KOKUSUYLA DOLDU.
YİNE GÖZYAŞI, YİNE GENİZ YANMASI.
YERİM LAN BÖYLE MUHABİRLİĞİ..
İSTİFA EDİCEM AMA KAÇACAK YERİM YOK
SAYGILAR

Abi yusuf abe..sesim geliyosa..solgan nasıl bi slogan..ne diyolar...!

Çay paraları bizden merak yapma..kendine dikkat et..polislere yakın dur..

- Yönetici düzenlemesi: :
Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
evet evet..:D

Canlı yayını takip etmek istiyorsanız bu sayfayı F5 ile yenileyiniz..:D

Yusuf abi yusuf abi..sesim geliyomu..:D

Neler oluyor..
AZ ÖNCE BİR SLOGAN GÜRÜLTÜSÜ GELDİ..
ANA CADDELERDEN ARKA SOKAKLARA PÜSKÜRTÜLEN GÖSTERİCİLER, BİRLEŞTİLER VE TOPLU HÜCUMA KALKTILAR..
POLİSİN ARDI ARDINA GÖNDERDİĞİ BİBER BOMBALARI NETİCESİNDE GERİ ÇEKİLDİLER.
ÇEKİLİRKEN TAŞ ATIYORLAR. BU ARADA SİMİT SARAYININ CAMINA DA İKİ TAŞ İSABET ETTİ..
BURADA SİZLERE BU HABERLERİ İLETMEYE ÇALIŞIRKEN HARCAMAKTA OLDUĞUM ÇAY PARALARINI BİLAHARE VENTURA DAN RİCA EDECEĞİM
BU ARADA YİNE SLOGAN SESLERİ GEİYOR AMA MÜNFERİT.
SİMİTÇİNİN İÇİ BİBER KOKUSUYLA DOLDU.
YİNE GÖZYAŞI, YİNE GENİZ YANMASI.
YERİM LAN BÖYLE MUHABİRLİĞİ..
İSTİFA EDİCEM AMA KAÇACAK YERİM YOK
SAYGILAR

ugurr_xy
Forum Kalfası

Olaylar tırmanmasa bari.

İnsanlarla hiç bir ilgisi yok bugünkü olayların..Polis faşist bir yönetimin polisi gibi davranıp amaçsızca sağa sola saldırıyor..Öyle dönmüş gi gözleri aci kapısında bile gaz bombası patlıyor..Bu kararlı polisler pkk gösterisi olduğunda geri çekilip barikatların arkasına saklanıyorlar..pkkya bile müsamaa gösteriliyor ama 1 Mayıs işçi bayramında bayramlarını kutlamak isteyenlere gösterilmiyor..Fransa'da Sarkozy işçileri sarayında ağırlıyor Türkiye'de ''ayaklar'' denildikten sonra işçilerin üstlerine terörist muamlesi yapar gibi( ki teröristlere bile bu kadar yapılmıyor) saldırıyorlar..YAZIK...

Belki AKP farkında değil ama bu faşist müdahalerle yeni gerillaların önünü açıyorlar..Deniz Gezmiş'lerin nasıl doğduğunu haturalyın..

s@m3t
Forum Kalfası
GILA'ya teşekkür ediyorum yalnız haberlerine kaynak eklemeyi unutmuş.:)
Ünide her yerde 1 Mayıs katliaminin intikamını Taksim 'de alıcaz yazan afişler gördüm.
Yani gidenler baya niyetli taksime çıkmaya.
GILA sence çıkabilecekler mi?
Teşekkürler.
Şimdi de GILA ya bağlanıyoruz.:p

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
ŞU ARA ORTALIK SAKİN..
BİBER GAZINDAN KAÇAN GÖSTERİCİLER, BAŞKA BİR SOKAĞI TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR.
EVET.
VAA KİT GEE LEEE CEEEK,, AAA KEEE PEEE HEEE SAAP VEE REE CEEEK
DİYEREK SAĞ KANATTAN ATAK GİRİŞİMİNDE BULUNAN GÖSTERİCİLER YİNE SESLERİNİ YÜKSELTEREK BİR DELME ÇABALARI YAPIYORLAR.
BU ARADA POLİS BAĞIRIYOR..
BEYLER.. SOKAĞI BOŞALTIN.. SOKAĞI BOŞALTINN

O BEYLER DEDİKLERİ, SEMT SAKİNLERİ, ESNAF..
BU ARADA CİNGÖZ SİMİTÇİ DE, ÇAY KAHVE İÇMEK İSTEYEN OLUP OLMADIĞINI BAĞIRIYOR YÜKSEK SESLE..
EVET. SOKAK SAKİNLERİ İÇERİLERE GİRDİLER.
DÜKKANLARIN NEREDEYSE TAMAMINA YAKINI KAPALI.
MC. DONALDS BURGER KİNG GİBİ MÜESSESELER DE KAPALIYKEN, OSMANBEY SİMİT SARAYI ÇALIŞANLARI SULUGÖZLERLE MÜCADELELERİNİ SÜRDÜRÜYOR, İSTANBUL UN GÖBEĞİNDE KIZILAY GÖREVİNİ ÜSTLENİYORLAR..
NE AALIYOSUN KIZ!!
DİYE TAKILDIĞIM BİR GÖREVLİ, MEMLEKETTEKİ ANNESİNİ HATIRLADIĞINI SÖYLÜYOR GÜLEREK, SULU GÖZLERİYLE..
BEN CEVAT KELLE.
PATRON BENİ GERİ ÇAĞIRDI AMA KENDİSİNE SAĞ ELİMİN BAŞ PARMAĞINI, ORTA PARMAĞIM İLE İŞARET PARMAĞIM ARASINDAN GEÇİRİP, SOL ELİMLE SAĞ BİLEĞİMİ TUTUP, NAZİKÇE SALLADIM. TABİİ O TELEFONDA OLDUĞU İÇİN BUNU GÖREMEDİ.
LAN.
SANKİ DIŞARIYA ÇIKMA ŞANSIM VAR DA, AAABİ GEL KENDİNİ HARCATMA ORALARDA DİYOR.

WARDOM İÇİN BİR GİLA, FEDA OLSUN BE HEYT...

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
GILA'ya teşekkür ediyorum yalnız haberlerine kaynak eklemeyi unutmuş.:)
Ünide her yerde 1 Mayıs katliaminin intikamını Taksim 'de alıcaz yazan afişler gördüm.
Yani gidenler baya niyetli taksime çıkmaya.
GILA sence çıkabilecekler mi?
Teşekkürler.
Şimdi de GILA ya bağlanıyoruz.:p
TAKSİME HİÇ KİMSENİN HATTA BAŞBAKANIN BİLE ULAŞABİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL.
KAYNAK, CEVAT KELLE.
NE KAYNAĞI BİRADER. SANA CANLI ANLATIYORUZ BURADA

ULUBATLI!
Forum Ustası
ŞU ARA ORTALIK SAKİN..
BİBER GAZINDAN KAÇAN GÖSTERİCİLER, BAŞKA BİR SOKAĞI TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR.
EVET.
VAA KİT GEE LEEE CEEEK,, AAA KEEE PEEE HEEE SAAP VEE REE CEEEK
DİYEREK SAĞ KANATTAN ATAK GİRİŞİMİNDE BULUNAN GÖSTERİCİLER YİNE SESLERİNİ YÜKSELTEREK BİR DELME ÇABALARI YAPIYORLAR.
BU ARADA POLİS BAĞIRIYOR..
BEYLER.. SOKAĞI BOŞALTIN.. SOKAĞI BOŞALTINN

O BEYLER DEDİKLERİ, SEMT SAKİNLERİ, ESNAF..
BU ARADA CİNGÖZ SİMİTÇİ DE, ÇAY KAHVE İÇMEK İSTEYEN OLUP OLMADIĞINI BAĞIRIYOR YÜKSEK SESLE..
EVET. SOKAK SAKİNLERİ İÇERİLERE GİRDİLER.
DÜKKANLARIN NEREDEYSE TAMAMINA YAKINI KAPALI.
MC. DONALDS BURGER KİNG GİBİ MÜESSESELER DE KAPALIYKEN, OSMANBEY SİMİT SARAYI ÇALIŞANLARI SULUGÖZLERLE MÜCADELELERİNİ SÜRDÜRÜYOR, İSTANBUL UN GÖBEĞİNDE KIZILAY GÖREVİNİ ÜSTLENİYORLAR..
NE AALIYOSUN KIZ!!
DİYE TAKILDIĞIM BİR GÖREVLİ, MEMLEKETTEKİ ANNESİNİ HATIRLADIĞINI SÖYLÜYOR GÜLEREK, SULU GÖZLERİYLE..
BEN CEVAT KELLE.
PATRON BENİ GERİ ÇAĞIRDI AMA KENDİSİNE SAĞ ELİMİN BAŞ PARMAĞINI, ORTA PARMAĞIM İLE İŞARET PARMAĞIM ARASINDAN GEÇİRİP, SOL ELİMLE SAĞ BİLEĞİMİ TUTUP, NAZİKÇE SALLADIM. TABİİ O TELEFONDA OLDUĞU İÇİN BUNU GÖREMEDİ.
LAN.
SANKİ DIŞARIYA ÇIKMA ŞANSIM VAR DA, AAABİ GEL KENDİNİ HARCATMA ORALARDA DİYOR.

WARDOM İÇİN BİR GİLA, FEDA OLSUN BE HEYT...
Sendika başkanlırı Şişli'den, Taksim'e yürüyüşe geçmişler. Sendika yöneticileri ve milletvekillerinden oluşan yaklaşık 150 kişilik heyet Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı'na çelenk koyacaklarış abi hemen oraya yönlen...

Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
burasi Ebekizi Sokak..
Osmanbey Simit Sarayinin Köşesini Tuttuğu Sokak.
Polis, Aşağidan Ana Caddeye çikmaya çalişan Normal Vatandaşlara Da Izin Vermiyor.
Normal Vatandaş Ayaklariyla çemberi Delme Taktiğinin Olmasi Ihtimaline Karşi, Böyle Bir Savunma Geliştirmiş Durumda.
şu Aralar Bir Atak Girişimi Yok. En Azindan Burada Yok.
O Yüzden, Ilk Defa Yazdiklarimi Görerek Yaziyorum.
Polis Anons Yaparak, Vatandaşin Göz Yanmalarina Karşi Içeri Girmesini Tavsiye Ediyor.

Genel Olarak, Ciliz çiğliklar Dişinda çok Da önemsenecek Birşey Yok.
önemli Bir Gelişme Olursa, Sizlere Bildirmeyi Görev Addediyorum.
Saygilar.

ULUBATLI!
Forum Ustası
burasi Ebekizi Sokak..
Osmanbey Simit Sarayinin Köşesini Tuttuğu Sokak.
Polis, Aşağidan Ana Caddeye çikmaya çalişan Normal Vatandaşlara Da Izin Vermiyor.
Normal Vatandaş Ayaklariyla çemberi Delme Taktiğinin Olmasi Ihtimaline Karşi, Böyle Bir Savunma Geliştirmiş Durumda.
şu Aralar Bir Atak Girişimi Yok. En Azindan Burada Yok.
O Yüzden, Ilk Defa Yazdiklarimi Görerek Yaziyorum.
Polis Anons Yaparak, Vatandaşin Göz Yanmalarina Karşi Içeri Girmesini Tavsiye Ediyor.

Genel Olarak, Ciliz çiğliklar Dişinda çok Da önemsenecek Birşey Yok.
önemli Bir Gelişme Olursa, Sizlere Bildirmeyi Görev Addediyorum.
Saygilar.
Abi tamamdır şimdi haber geldi sendikalar taksimden vazgeçmişler...iyi ki..

Sen yinede teyakkuzda ol.teşekkürler..

AZ ÖNCE SENDİKA BAŞKANIYDI DEMEKKİ ORAYA GELEN.
YAKLAŞIK 30 KİŞİLİK BİR GRUP OSMANBEY CADDESİNE ÇIKMAYA ÇALIŞTILAR.
SADECE ÇALIŞTILAR.
ÇALIŞKAN ARKADAŞLAR. SEVİYORUM ONLARI.
POLİS MÜDÜRÜ DE ELİNDEKİ COPU SALLAYARAK, KİBARCA NAH
İŞARETİ YAPTI. SANIYORUM, BAŞKA YOL DENEYECEKLER..
ÇİÇEKLERİN PARASINI SENDİKANIN GİZLİ ÖDENEK KASASINDAN ÖDEMİŞLER. İLLE DE BU ÇİÇEKLERİ KOYACAAZ DİYORLAR..
POLİS MÜDÜRÜ DE, KOYARSINIZ KOYARSINIZ.. DAA, BİZ DE KOYARIZ DİYOR. BÖÖLE TATLI BİR MUHABBET GEÇTİ ARALARINDA VE GELDİKLERİ ARA SOKAKDAN GERİ DÖNDÜLER.
SAYGILAR.
Çelenk koymaktan da vazgeçmişler..abi..

ama gurup tepki göstermiş.."taksime taksime" slogan geliyo mu

- Yönetici düzenlemesi: :
yasba
Forum Ustası
Bir ülkede 25 milyon işçi var ve onların sadece göstermelik bir bayramı var , daha önce kutlamalar yapmışlar ama bunun karşılığında sopa yemiş , ezilmiş ve kurşun yemişler , bunun üzerine birde suçlu muamelesi görmüşler ...

Aradan seneler geçmiş tekrar bayram kutlanmak istenmiş bu seferde karşılarına çıkan zihniyet yok kardeşim yaassah demiş , bu ülkenin başbakanını ve bilumum yandaşlarını kutluyorum ayrıca gerçek toplumdışı faaliyetlere terör olaylarına aciz kalan polisin gerçek emekçilere bu şekilde yaklaşımını kutluyorum .

Ayaklar baş olunca böyle oluyor işte ...

BrieR
Banned
CHP'li vekiller dehşeti anlattı
Olayların içinde kalan CHP’li milletvekilleriyle konuştuk.

1 Mayıs İşçi Bayramı'nı Taksim’de kutlamak için DİSK Genel Merkezi önünden yürüyüşe geçmek isteyen CHP’li milletvekilleri polisin müdahalesiyle karşılaştı. Gerçek Gündem ekibi olarak olayların içinde kalan CHP’li milletvekilleriyle konuştuk.

BU KADAR ZULÜM OLUR MU?

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen: "Mehmetali Özpolat kalbinden rahatsızlanarak kalp spazmı geçirdi. Biz kimsenin burnunun bile kanamaması için Taksim'e yürüyüşü iptal edeceğiz. İnsanlara zulüm olur mu?”

FAŞİZAN YAKLAŞIMLA BAŞ BAŞA KALDIK

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal: "Maalesef faşizan bir yaklaşımla baş başa kaldık. Polis biber gazı attı. Panzerle tazikli su sıktı. Burada sorun yoktu, sorunu bizzat Başbakan, İçişleri Bakanı ve Vali çıkardı. Biz DİSK binasının içerisindeyken gaz bombası attılar. Bugün 166 ülkede 1 Mayıs kutlanıyor. Bizim ülkemizde 15 yıldır böyle bir olay yaşanmamıştı. Bundan sorumlu İçişleri Bakan istifa etmelidir.

HALA BİZE SALDIRIYORLAR

CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya: "Burada tam bir vahşet var. Sabah 6’da DİSK’e saldırıyorlar. Biz içerdeyken bile biber gazı attılar içeriye. Böyle bir faşizm görülmemiştir. Başbakan böyle bir durumda yurtdışına gidiyor. Bunu anlamak mümkün değil. Hala bize saldırıyorlar."

BU OLAY VALİ’Yİ AŞIYOR

CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü: "DİSK binasının içine geldiğimizde içeri biber gazı attılar. DİSK yönetimi çok iyi bir irade göstererek Vali’den onay istedi. Ama onu bile çok gördüler. Bizde 300 metre yürüyüp bir basın açıklaması yapacaktık. Ama ona bile izin vermediler. Bu olay Vali’yi aşıyor. İçişleri Bakanı ve Başbakan bundan sorumludur."

onrt48
Forum Ustası
Şimdi Mecidyeköy'den geldim.Evet çıkamadık Taksim'e..Sevinin dostlar.Yakın zevk sigaralarınızı...