18 Mart Şehitler Günü

Wing Chun
Forum Kalfası
Çanakkalede ve bugüne kadar Bu ülke için Şehit olan bütün insanlarımızın Ruhu Şad olsun
Size Minnettarız.
 
nesta_34
Super Moderator
Site Yetkilisi
Bizlere bu günleri yaşatan tüm ecdadımızın ruhu şad olsun..

Allah rahmet eylesin..
 
bombaci88
Daimi Üye
Ruhları şad mekanları Cennet Olsun.İnşallah haklarını helal ederler.Hepsinden ALLAH cc razı olsun...
 
serhatatakan
Daimi Üye
Çanakkale Zaferi, dünya literatüründe bir dönüm noktasının yaşandığı, güç
dengelerinin değiştiği, Kurtuluş Savaşı'nın ilk meşalesinin tutuştuğu, kahramanlığın
doruk noktasına ulaştığı bir mücadeledir. O zafer, dünya siyasetini değiştirmiştir.
Çanakkale Zaferi ile birlikte Şehitleri anma gününde, vatan topraklarını canları
pahasına savunarak şahadet şerbetini içen ve bu büyük onura erişen aziz
şehitlerimizi minnetle anıyoruz.
 
Ulu
Forum Ustası
Türk milletinin varoluş nişanesinden,ayrılmaz cenahlarından biridir Çanakkale,

Çanakkale'de şehidlerimizi,gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum,

ysunshine Mod.'um bu anlamlı günde bu güzel konuyu bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim,

Saygılarımla...
 
Gila
Moruk Moderator
Site Yetkilisi
Damarlarında TÜRK kanının varlığını hisseden herkesin mutlaka gidip görmesi gereken bir yer.

Ben ikinciye hazırlanıyorum.
 
unknownhero
Forum Ustası
çok özel ve güzel bir gün....
bir japondan şöle bi hikaye varmış ne kadar doğru bilemem yinede paylaşmak istedim....Türkiye'ye Japonya'dan bir eğitim heyeti gelir. Temas ve incelemeler yapacak, neticeyi yetkililere aktaracaklar. Gerektiği kadar da ikili işbirliği gerçeklestirecek. Işler buraya kadar çok iyi... Japon heyeti yurdumuzun bazı bölgelerinde gerekli incelemelerini yapar. Sonra Bakanlıkta toplanırlar. Heyetin hakkımızdaki tespiti ilginçtir: "Sizin çocuklarınızda milli şuur yok". Bizimkiler şaşırır! "Bizim çocukların damarlarındaki kan milli duygumuzun kaynağıdır." Yine de fazla ses çıkarmazlar! Ne de olsa misafirdir! Bizimkiler sorar, "Peki, Sizin gençlerinizde milli şuur var mıdır? Japon uzmanları anlatmaya başlar: Biz gençlerimize ilkokula başlamadan şok testler" uygularız. Mesela uçak gibi hızlı giden trenlerimize bindirir, bir tur yaptırırız. Çok katlı yollardan da geçen tren, onları şöyle bir sarsar. Mini mini çocuklarımız teknolojinin bu baş döndürücü neticesini görerek bir şok olurlar.

Sonra...

Bu şoktan sonra Hiroşima'ya götürürüz. Bölgeyi aynen koruyoruz. Bombalanmış bu bölge hakkında bilgilendirir; değil hayvan, bitkinin bile yeşermediğini gösteririz. Ve deriz ki "Eger sizler çalışmaz, sizden öncekileri geçmezseniz vatanınız, işte böyle düşmanlar tarafından bombalanır. Hiçbir canlı yaşayamayacak biçimde size bırakıp giderler. Çalışırsanız, bindiğiniz hızlı trenleri bile geçecek yeni vasıtalar yaparsınız. Gerisi sizin bileceğiniz iş. Çocuklarımız bununla ikinci bir şok daha yaşarlar. Sizlere şunu hatırlatalım ki, Türkiye'de birçok teknik elemanımız bulunmaktadır. Bunların herhangi birine bu konuyu sorabilirsiniz." Bizimkiler şaşkınlık içinde sorarlar : "-Peki ya Türkiye için tespitiniz var mi? Varsa gözlemleriniz nedir?" Japonlar; "elbette var" derler.

"Bizimkinden çok daha önemli. Bir tanesi Çanakkale Savaşları'nın olduğu bölge. Bu bölge gençlerinizin şok olması için yeter de artar bile. Bir metre kareye altı bin merminin düştüğü savaşta, Türk'ler her şeye rağmen galip çıkıyor, olamayacağı olur hale getiriyorlar. En son teknolojiye ve donanıma meydan okuyarak, inancın galip geldiğinin ispatını yapıyorlar. Üstelik karşılarında tek bir düşman değil, müttefik güçler; sizin tabirinizle yetmiş iki millet var. "

Evet M²'ye 6.000 Mermi!... M²'ye 6.000 Mermi!... 6.000 Mermi!... Bileniniz var mıydı ? Not: 300 M2 lik bir tepe için 2 gece savaşıldı... m2'ye 50 ölü düşüyordu... Cerrahpaşadan gelen 130 son sınıf öğrencisi gönüllünün hepsi şehid oldu o tepede. o sene mezun verilmedi tıbbiyeden... anlatacak çok şey var bu savaşta. Oradan geçen varsa tepelere kazınmış yazıyı bilir. 'Dur yolcu bilmeden basıp geçtiğin bu toprak bir devrin battığı yerdir'!
 
*
Banned
18 Mart ÇanakkaLe Deniz Zaferi'miz kutLu oLsun :).

GayeLeri iLahi keLimetuLLah oLduğu bu mübarek zaferin faiLLeri oLan şehitLerimize Cenab-ı Hakk'tan rahmet, gaziLerimizede can-ı gönüLden minnet diLiyorum :).
 
shaytantuyu
Forum Kalfası
“Allah yolunda öldürülenlere (şehitlere) ölüler demeyin. Bilakis onlar diridirler. Lakin siz onu anlayamazsınız.” (Bakara, 154)
 
Üst