18 Mart Şehitler Günü

SerKan1923
Banned
ℂ★ 18 Mart Şehitler Günü ! ! !Eşi Benzeri Görülmemiş, Görülmeyecek Sayısız Kahramanlıklar İle Dolu, ''ÇANAKKALE GEÇİLMEZ'' Destanını, Dünya Savaş Tarihine Canları, Pahasına Altın Harfler İle, Yazdıran Şehitlerimizi Ve Gazilerimizi Saygıyla Anıyoruz..

Aziz Ruhları Şad, Mekanları Uçmağ Olsun.

Yüce TÜRK Irk'ı, Sağolsun!

TANRI TÜRK'ü, Korusun Ve Yüceltsin ! ! !

Esenlikler Dilerim.
SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL NECDET ÖZEL’İN
ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI
(18 MART 2013)Türk Silahlı Kuvvetlerinin Değerli Mensupları, Aziz Şehit ve Gazilerimizin Saygıdeğer Yakınları,

Bugün, Türk harp tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98'inci yıl dönümünü kutlamanın büyük sevincini ve üzerinde huzur ve güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi andığımız Şehitler Günü'nü birlikte yaşamaktayız.

Türk tarihi, şüphesiz pek çok zaferlerle bezenmiştir. Bu zaferler içinde "Çanakkale Zaferi" ayrı bir öneme sahiptir. Çanakkale Muharebeleri; hem Türk tarihi hem de dünya tarihi için dönüm noktası olmanın yanı sıra, katılan ülkeler ve milletler açısından da son derece ilginç bir tablo sergilemiştir. 1915 yılı ilkbaharında Gelibolu Yarımadası yüz binlerce insanın vücuduyla kucaklaşmış, ilkbahar yağmurları yerine; şehitlerimizin ve dünyanın beş kıtasından gelen her renk ve ırktan insanın kanıyla sulanmıştır.

Yalnız insan gücü bakımından değil, teknik açıdan da son derece donanımlı olan İtilaf devletleri karşısında, ümitlerin tükenmek üzere olduğu bir zamanda kazanılan Çanakkale Zaferi; yalnız Türk Milletinin kaderinde değil, Birinci Dünya Savaşı'nın kaderinde de belirleyici bir rol oynamıştır. Bu zafer; kahramanlık ve fedakârlığın doruk noktasına ulaştığı inanç ve azmin mücadelesinin bir göstergesi olarak tarihte ve Türk Milletinin kalbinde haklı yerini almıştır.

Diğer taraftan, Çanakkale Muharebeleri; farklı bir yönüyle de dünya tarihinde önemli bir yere sahip olmuştur. Çanakkale Savaşı, sadece tarafların birbiri ile kanlı mücadelesi olmayıp, farklı kültür ve dünya görüşlerine sahip devletlerin birbirlerini tanımasına vesile olmuştur. Bu nedenle, muharebelerin yapıldığı Gelibolu Yarımadası, dost ve düşman her iki tarafın genç evlatlarının kıyasıya mücadele ettiği, savaşın acımasızlığına rağmen, yardımlaşma duygusunun da ön plana çıktığı, kalıcı dostlukların kurulduğu bir yer olmuştur. Dostlukların kurulmasında, Türk Milletinin iftiharı, askerlik mesleğinin dünyadaki en büyük timsali Mehmetçiğin ve onun Ebedî Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün çok büyük payı vardır.

Şüphesiz vatan toprağımızı paha biçilmez kılan ve onu kutsallaştıran, her karış toprağın diyetini kanıyla ve canıyla ödeyen şehitlerimizdir. Onlar, aynı zamanda millet olarak var oluşumuzun, birlik ve beraberliğimizin ve vatan sevgimizin de ölümsüz kahramanlarıdır.

Bugün; Türk tarihinin her döneminde bizlere sonsuza kadar yaşayacağımız özgür ve bağımsız bir yurt armağan etmek amacıyla gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimizi saygıyla andığımız gündür.

Bugünün anlamı içinde, bu güzel vatanı büyük fedakârlıklarla bizlere armağan eden, başta Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anar; hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli ailelerine şükranlarımı sunar ve bu tarihî günün yıl dönümünde bütün General-Amiral, Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve kahraman Mehmetçiklerimle, Köy Korucularıma ve Sivil Memurlarıma esenlikler dilerim.


Necdet ÖZEL
Orgeneral
Genelkurmay Başkanı
 
- Yönetici düzenlemesi: :
Sniperss
Forum Ustası
Şehitlerimizi Şükran ve Minnetle Anıyoruz.
Ruhları şad olsun.
 
- Yönetici düzenlemesi: :
Snappy
Forum Kalfası
Ellerine sağlık.. İnşallah o güne özel, o güne layık güzel bir tören yapacağız..
 
sagacious
Genel Moderator
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi...
Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın.

Her türlü fedakarlıkla topraklarımızı koruyan şehitlerimizin ruhları şad olsun.
 
alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE

Şu Boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi?
En kesif orduların yükleniyor dördü beşi.
-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya-
Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.
Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!
Nerde-gösterdiği vahşetle 'bu: bir Avrupalı'
Dedirir-Yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi,
Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yâhud kafesi!

Mehmet Akif ERSOY


 
AdrenaLiN_
Forum Ustası
Bugün çok canım sıkıldı.Bizim burada şehitleri anma günü düzenlendi.Resmen akpnin mitingi gibiydi rte sesleri eşliğinde -havai fişek atılarak şehitleri anma günü kutlandı :(
 
neronaga
Elit Üye
Bu insanların torunu olmaktan hem gurur duyuyorum hem de bağımsız ve dik duruşlu bir Ülke yaratamadığımız için utanıyorum...Bu sebeple,hem teşekkür ediyor hem de özür diliyorum...

Siz yokluktan yarattınız biz varlıkta değerini bilemedik... Anzaklar kadar değer vermedik size, mezarlarınızdan kemikleriniz çıkıyor, anıt(!) larınız çöp deryası, savunduğunuz her şey ayaklar altında....

Vazgeçtim,teşekkür etmiyorum; o kadar yüz bulamadım kendimde....
 
jakamo
Cool Üye
şehitlerimizin ruhaları şaad olsun çanakkale'de yaşıyorum yaşdığım ve okuduğum üniversite bu ğüne özel bi etkinlik yapmasada yinede gurur duyuyorum burada bulunmaktan.
 
Üst