2.darbe uyarısı !!

1. mydos

mydos Forum Ustası

15 Temmuz darbe girişiminin ardından şoke eden bir iddia daha geldi. 15 Temmuz günü ilk kalkışmayı haber veren emekli Albay Hasan Atilla Uğur, 'üst akıl' destekli yeni bir darbe hazırlığına ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

Uğur açıklamasında "Eğer biz bu oyunu bozmazsak, ikinci girişim kasım ayını geçmez" dedi.

İşte emekli Albay HASAN Atilla Uğur'un kaynaklarına dayandırarak anlattığı ikinci kalkışma senaryosuna ilişkin şok bilgiler...

KİMSE 'BU İŞ BİTTİ' DEMESİN

“İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak. bugün bir zafer sarhoşluğu içindeyiz. Ben sizin aracılığınızla Türkiye'yi uyarıyorum. Kimse 'Tamam bu iş bitti, Türkiye rayına oturdu, artık Amerika başka bir şey yapamayacak, FETÖ başka bir şey yapmayacak, PKK başka bir şey yapamaz, biz belini kırdık bu örgütlerin' falan demesin. Bu bizi, hazırlanmakta olan kalkışmada tamamen başarısızlığa götürür. Paramparça oluruz.”

İNGİLİZLER AŞİRETLERLE 2.5 AYDIR NE GÖRÜŞÜYOR?

“Aldığım bilgiye göre, İngilizler 2.5 aydır Güneydoğu'daki bütün aşiretlerin ayağına gidiyor. Özellikle Hakkari, Van, Çatak, Silopi, Mardin bölgesinde etkin aşiretlere... Bunlarla pazarlıklar yapıyorlar. Toprak ağası olarak varlığını sürdüren bu aşiretlerin bankalara olan birikmiş trilyonlarca liralık borçlarını ödediler.

Aşiretlerin bütün kredi borçları ödendi. İngiltere ödedi bunları. Konsolosun aşiretler içinde ne işi var? PKK yol kontrolü yaparken bunların araçlarını 'buyurun' diyor bırakıyor, diğer araçlara kimlik kontrolü yapılıyor. Neden?”

10 BİN PİYADEYLE GELECEKLER

“Bundan 3-4 gün önce İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan Daily Express'te bir yazı yayınlandı. Diyor ki, 'Türkiye'de ikinci kaos ortamı geliyor. Bizim Kıbrıs'ta üssümüzdeki 10 bin deniz piyademiz, Türkiye'de bulunan 50 bin İngiliz'in can güvenliği için Türkiye'ye girecek, Türkiye'de güvenli bölgeler oluşturacağız. Vatandaşlarımızı hava yoluyla tahliye edeceğiz'. Bakın bu bir işgal planıdır. Bu ikinci kalkışmanın esas amacı işgal.”

KAOS GÜNEYDOĞU'DA BAŞLATILACAK

“Peki bu kaos nasıl olacak? Çok net bir bilgi bu: Güneydoğu'da her zaman yaptıkları gibi HDP'lilerin de çağrısıyla bir nümayiş, gösteri yapılacak. Polisin, askerin içinde tespit edilmemiş FETÖ'cüler gaz sıkmak yerine, halkın üzerine ateş açacaklar.

Bu, benim ulaştığım bir bilgi, net. Olay büyük ihtimal Şemdinli, Yüksekova ya da Kızıltepe'de olacak. Burada 15-20 kişi ölecek. Bölgedeki bütün ilçelerde, illerde, İngiliz konsolosluğundan ziyaret edilen aşiretler bu oyuna gelirlerse eğer, halkı sokağa dökecekler.

Batı'da ise fitili, 4-5 noktada sansasyon yaratacak büyük patlamalarla ateşleyecekler. Bunu ya PKK ya da IŞİD yapacak. Yine eşzamanlı olarak hedef olarak gördükleri kişilere yönelik suikastler devreye girecek. Bu yapıldığı zaman inanılmaz bir kaos ortamı olacak. Herkes ayağa kalkacak ve iç savaş dedikleri, esas onların istedikleri plan hayata geçecek.”

40 YIL SÜREN HAZIRLIK

“15 Temmuz'da beceremedikleri, erken düğmeye bastıkları için yapamadıkları bu. İç savaş durumunda Amerika diyecek ki, 'Benim Türkiye'de vatandaşlarım var. Zaten Türkiye de benden yardım istedi', diyerek gelip oturacak. İngiltere de aynı şekilde hazırlıklı zaten.

Peki ne olacak o zaman Türkiye? Allah korusun. Kimin kimi vurduğu belli olmayacak. Komşu komşuyu vuracak, yağma başlayacak. Aklınıza ne geliyorsa, her şeyi uygulayacaklar, 100 sene önce yapamadıklarını şimdi yapacaklar.

40 yıldır FETÖ'yü, PKK'yı bunun için yetiştiriyorlar. Amerika, İngilizlerle beraber bu işin arkasında olacak. Öcalan'ı ben sorguladım. 8 ay boyunca orada kaldım. Bana bir lafı var: 'Dünyada bugüne kadar her şeyi İngilizler planlar, Amerikalıları oynatır'.”

GÜLEN'İN TESLİMİ APO'DAN ZOR

1999 yılında PKK elebaşı Öcalan'ı sorgulayan efsane komutan olarak tanınan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, “Öcalan'ın ele geçirilmesi mi zordu, FETÖ'nün mü ele geçirilmesi mi daha zor olacak?” sorusuna şu cevabı verdi:

“FETÖ, PKK ile büyük benzerlik gösteriyor. ASALA bitti, PKK çıktı. PKK elebaşı alındı, hemen akabinde Fetullah at başı geliyordu. Ama FETÖ konusunda ABD'nin şöyle bir avantajı var: Bu, dini duyguları kullanan bir örgüt. Dünyada sosyalizmi kullanmaya çalışan bir PKK'dan ziyade dini duyguları ön plana çıkaran, istismar eden, iktidarlar ve muhalefetle 40 yıldır hep işbirliği içerisinde olan bir örgütten söz ediyoruz.

Dolayısıyla ABD, FETÖ konusunda Apo'yu kullandığı zamankinden daha akıllı hareket etmeye başladı. Nedir? Gülen'in ABD'den bize teslim edilmesi onlarca sene alacak bir hukuki süreç teşkil ediyor. Öcalan'ın iadesinden çok daha zorlu bir süreç bekliyor bizi FETÖ'nün iadesinde. Öcalan'ın iadesinde biraz daha erken hareket ettik. Karşılıklı istihbarat örgütleri de konuşuyordu Apo konusunu. Ama şimdi FETÖ konusunda bu çok fazla geçerli değil.”

KRİPTOLAR DURUYOR

“Bugün zafer sarhoşluğuyla, 'bakın içeri aldık adamları' diyoruz ama kriptolar duruyor. Siyasetin içindeki adamlar bunlar. Bunlar gözümüzün içine baka baka 'FETÖ ile mücadele ediyoruz' görünümü çizmeye çalışıyorlar. Mesela MİT. Burada bir temizlik oldu mu?

Dünyanın hiçbir yerinde 8 bin-10 bin rütbeli personelin katıldığı böyle bir kalkışma, böyle bir işgal, rezillik hareketini MİT'in duymadığına beni kimse inandıramaz. MİT, en başından beri bu girişimden haberdardı. Peki niye bir şey yapmadı?

Ülkenin bütün kurumları FETÖ'nün eline geçti de bir tek orası mı pir-ü pak kaldı? Senaryoları boşa çıkarmak için yapacağımız bir diğer şey, süratle milli bürokrasiyi oluşturmamız. Hem askeri hem sivil anlamda milli bürokrasiyi mutlaka oluşturmamız lazım. MİT, TSK vb. Buralarda milli, mandacı olmayan, şucu bucu olmayan, liyakatli insanları istihdam edilmeli.”

EĞER ÖNLEM ALMAZSAK KASIMDAN ÖNCE...

“İkinci kalkışmayı gayri milli unsurlar, PKK ve FETÖ birlikte yapacak. Şuanda ABD'nin argümanı durumunda olan tüm örgütler hepsi birlikte yapacaklar. Askeri, polisi, bürokratı, kim varsa devreye girecek. Şekli 15 Temmuz gibi olmayacak.

Çift başlı, on başlı bir Hadise. Şuana kadar alınmayanlar, bilinip de dokunulamayanlar, hepsini göreceğiz bu hadiselerde. Sadece askeri değil, polis, bürokrasi, emir komuta zinciri diyecekler. Türkiye'yi uyanık olmaya davet ediyorum. Eğer biz bu oyunu bozmazsak, ikinci girişim kasım ayını geçmez.”

HERKES 'ABD' DİYORKEN...

“Türk milletini ikaz ediyorum. Çok dikkatli ve akıllı olmamız gereken bir zaman. Hani bir ara 'Yenikapı ruhu' dedik ya. Şuanda bu ruh bilinçli olarak zedeleniyor. Başta CHP bozmaya başladı bu ruhu. Bilerek yapılıyor bunlar. Görev. Bir kamplaşma yaratılmaya çalışılıyor.

Tarık Akan'ın, Allah rahmet eylesin, cenaze törenine baktığımızda, Türkiye'de normal bir ortamda cenazeye 5-10 bin kişi giderdi, şimdi 1 milyona yakın kişi gitti. Bu, kamplaşmanın bir göstergesi. Ben onlar o taraf, bunlar bu taraf demiyorum, yanlış anlaşılmasın.

Ama ilginç bir sosyolojik süreçten geçiyoruz. 15 Temmuz ertesi bu olayın ABD oyunu olduğu konusunda herkes yüzde 100 hemfikir iken şimdi, 'Olur mu öyle şey! ABD mi? Olmaz' deniyor. Bir NATO'culuktur çıktı piyasaya.”

AYRILIKLARI BIRAKALIM

“Neredeyse her programda Mustafa Kemal Atatürk'e söven birileri çıkıyor. Bunu germek için yapıyorlar, bilerek yapıyorlar bunu. Bu gerginliğin yaratılması direk ABD'nin, Fetullah Gülen'in işine yarar. Bizim bu kadar tecrübeden sonra bu oyuna gelmememiz lazım.

Dünyanın hangi yerinde bir ülkenin Meclisi bombalandı? Biz hâlâ mı kendimizde değiliz? Bırakalım bu ayrılıkları, gayrılıkları. TV'lere bir bakıyorsunuz, illa bir Kürtçü, bir FETÖ'cü çıkıyor ekranlara. Bunlar terörist. Son ana kadar ne olacak diye bekledi bunlar. Türkiye, duruma göre taraf olanlardan geçmişte çok çekti. Artık çekmeyelim.”

PARALARI TIKIR TIKIR ÖDENDİ

“Cezaevlerinde de çok büyük isyanlar başlayacak. Bunu cezaevindeki FETÖ'cülerin gardiyanlarla, oradaki Jandarma personelleriyle konuşmalarından görebilir yetkililer. Bu isyanlara sadece FETÖ'cüler değil, hırsızı, tecavüzcüsü, herkes katılacak. Cezaevindeki adamın psikolojisini ben bilirim; 5 yıl 8 ay 10 gün yattım ben.

Cezaevlerinden aldığım bilgilere göre, şu anda FETÖ mensupları bir buçuk aydır cezaevlerinde artık itirafçı konumuna gelmiyorlar. Başta itirafçı olmaya çok temayül vardı, vazgeçirttiler. 'Yanınızdayız, maddi-manevi, aileleriniz bize emanet. Bunları yapanlardan hepsinin hesabını soracağız. Biz büyük akılız' dediler. İtirafçılık bitti.

Ailelerinin sözde mağduriyeti de bitti. Bütün kredi kartı borçları ödendi. Ev kredileri vs. aklınıza ne geliyorsa bunların hepsi tıkır tıkır ve nakit para olarak götürüldü, ellerine verildi. Emniyetteki arkadaşlara sorduğunuzda 'getireni tespit etmeye çalışıyoruz' yanıtını alıyorsunuz. İşte bu zafer sarhoşluğudur, 'zaten aldık' demektir ve bunun bize zararı olur.

Bunlar cezaevlerinde gardiyanları tehdide falan başlamışlar. Yine FETÖ'nün 2009-2010'da cezaevlerindeki gardiyanlara yönelik örgütlenmelerini düşündüğümüzde cezaevi ayaklanmalarının nereye gideceğini kolaylıkla kestirebiliriz.

Gardiyanlara yönelik ciddi bir FETÖ temizliği gördük mü? Hayır. Yine özel güvenlik şirketlerine de bakılmadı bugüne kadar. Özel güvenlik bugün Başbakanlık'ta da her yerde de var. Bu şirketlerin sahiplerine de bir bakmalıyız.”

Kaynak

2. redyellow

redyellow Forum Ustası

Birincisi bu tip iddiaları çok abartılı buluyorum.

İkincisi GÜNDEME GELME çabaları olarak görüyorum, emekli bir albay böyle uç şeyler söylüyor ve onlarca medyada yer alıyor, amacına ulaşıyor yani.

Üçüncüsü iddialar doğru kabul edersek:

Aşiretlerden bahsediyor.

BORÇLARDAN bahsediyor.

Ve halledilen borçlardan bahsediliyor.

Bu aşiretleri bulmak çok kolay, hangi aşiretin hangi bankaya borcu olduğu ve 15 temmuzdan sonra birden bire bu borçların ödendiği bellidir.

İstenirse rahatlıkla bulunur yani.

Ve bu iddiaların doğru olup olmadığı da ortaya çıkar.

Dördüncüsü ben şahsen darbecilerin 15 temmuzda HALKTAN yedikleri OSMANLI ŞAMARINDAN sonra yeni bir darbeye kalkışacaklarına ihtimal vermiyorum.

Hem o cesaretleri kalmadı hem de GÜÇLERİ KALMADI diye düşünüyorum.

GÜÇLERİ bölümünü özellik yazdım, askeriyeden, polisten, her yerden onbinlerce, yüz bine yakın darbeci atıldı.

Buna rağmen hala darbecilerde darbe yapacak, yapmaya kalkacak GÜÇ varsa kusura bakmasınlar ama akpye ne yapıyorsunuz, aylardır, yüz bine yakın kişi attınız da bu darbecileri görmediniz mi, kör mü gözünüz deme hakkımız olur.

3. mydos

mydos Forum Ustası

Cumhurbaşkanı Gül
    Olağanüstü hal bitsin dedi...

devam etmesi için
    olağanüstü birşeyler olması lazım;)

4. alpi_09

alpi_09 En istikrarlı üye

İlk darbe olacağını Ümit ÖZDAĞ söylemişti aylar önce...

Ve oldu...

Şimdi ÜmitÖZDAĞ 2. darbenin olacağını söylüyor...

Valla ben bu adamı uzun zamandır takip ederim...

Gayet doğru tespitler yapan biri...

Umarım gerçek olmaz...

Diğer konu...

2. darbenin pkk ve fetönün ortak çalışması olacağı iddia ediliyor...

Burada kırıtik soru şu...

Beyni olanların sorması gereken...

Özgür iradesi olanların sorması gereken soru şu...

pkk nın silah depolamasına bilerek ve isteyerek yardım eden akp bu darbenin neresinde...

5. Gila

Gila Moruk Moderator

Bu konunun geniş bir analizinin yapılması lazım.

İşe, Türkiye'nin tescilli hain sayısından başlamak gerekir.

1990 lı yıllarda devlet rakamlarıyla tescilli hain sayımız 205 000 ( yazıyla İKİYÜZBEŞ BİN ) idi

Aradan geçen bunca yıl sonra bu hainlerin milyonu aştığını düşünüyorum.

Önce Türkiye'nin ihanet içindeki ve ihanete eğilimli gruplarını ortaya dökmek gerekir

Sonra ABDULLAH GÜL efendiden girip, RECEP TAYYİP ERDOĞAN'dan, devam etmek,

Her birinin de bir Amerikan projesi olduğuna inandığım Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile sürdürmek,

Eninde sonunda bir işgalin hangi amaca yönelik olduğunu ortaya koymak gerekir.

Bu da, vakit buldukça Gila'nın yapacağı bir iştir.

6. alpay29

alpay29 Super Moderator

komplo desek...

bu ülkede her şey olabilir artık...

7. morko58

morko58 Forum Ustası

Burada zafer sarhoşluğuna giriyorsun derim

Sadecene bunu deme hakkı bulmak için ikinci bir darbe olması mı gerekiyor?

8. venoferci

venoferci Daimi Üye

atlattık diye havaya girmemek lazım!

9. DuKe

DuKe Forum Ustası

Kişisel düşüncem,
    tutuklanan feto ciler itirafçı olmasinlar diye yapilan moral pompalama ve algi operasyonudur..
    ayrica feto ile mucadele edenleri sindirmeye yonelik.

En son moodys 'in TR için kredi notunu düşürmesinin altında yatan asıl düşüncede bu aslında artık elimizden ne geliyorsa yapalım...

10. T@M@Y

T@M@Y Forum Ustası

2. Darbe 'den ziyade işgal söz konusu.
    TSK tarafında oldukça zayıfız, doğuda bir ayaklanma çıkarıp,
    Türkiye sivil halkı katlediyor deyip doğuya yabancı ülkeler asker gönderebilir.
    BOP projesi halen yürürlükte :) ve bir eşbaşkanımız var.

11. Gila

Gila Moruk Moderator

Türkiye'nin kredi notunun düşürülmesini farklı taraflar için bir işaret olarak da algılayabiliriz.

Fetocuların itirafçı olup olmamalarının çok önemi yok. Fetonun ne bok olduğu artık açığa çıktı. Bundan sonra, iş birliği, el birliği yapmak zorundayız.

Akp yi de, RTE yi de sandıkla getiren bu millet, gerektiği zaman sandıkla gönderebilir. Sıkıntı yok.

Asıl şu an, sandıkla gelmeyip sandıkla gitmeyeceklere karşı ülkece el birliği yapmak zorundayız.

Ve açık, net söylüyorum, fikrim böyledir: Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'nin de birer proje olduğunu düşünüyorum. İlk fırsatta bu iki şahsiyeti, partileriyle birlikte tarihin çöplüğüne gömmek ilk görevimiz olmalıdır. Bu uğurda RTE desteklenecekse, RTE desteklenmeli.

Neticede sandıkta hesap sorabileceğimiz birilerini muhatap alabilmeliyiz.

12. DuKe

DuKe Forum Ustası

Bilmiyorum korkmak iyidir insanı dinç tutar derler öylede olmalı. korkup ona göre hareket etmeli ama korkumuzuda çok belli etmememiz lazım.

TSK'daki şuan kara olmasada havada ciddi acziyetimiz var, ama olabilcek bir saldırı başka bir devletten çok terör örgütlerinden olacağı için yeterli olacağını düşünüyorum asıl mesele şu aşiretler devletine sadık olanlar kadar paraya ruhunu satacaklarda mevcut, bu konuda tedbir alınması lazım.

13. Gila

Gila Moruk Moderator

Biat etmeyen bertaraf olur mantığıyla biat edeceklerdir.

Biat etmeyen aşirete karşı savaş açılacaktır.

pkk nın doğuş süreci de böyle başlamıştı. Önce, devletten yana olan bir aşirete saldırıp, çoluk çocuk, bebek demeden öldürmüşlerdi.

Sonuç itibarıyla: MUHTAÇ OLDUĞUMUZ KUDRET DAMARLARIMIZDAKİ KANDA MEVCUTTUR

Ancak.. Ülke işgal altına girecek de Manisa'ya, İzmir'e, İstanbul'a gelecekler sanılmasın.

Onların derdi, güneydoğu.

E peki bu girişim başladığında büyük şehirlerdeki pkk yandaşları ne olacak?

İşte onlara Allah yardım etsin. Zira bir tek tanesini bile sağ bırakmaz bu millet.

14. redyellow

redyellow Forum Ustası

Ben de sana katılmıyorum derim.

Ve beklerim.

Çok yakında olacak diyor, bakalım ben mi zafer sarhoşuyum yoksa birileri KORKU MU POMPALIYOR hep birlikte göreceğiz.

Gerçekten öyle mi anladın?

15. DuKe

DuKe Forum Ustası

O konuda çok emin değilim, farkettiysen sur cizre olayları sonrasında mardin de de olay oldu. Devlet yine oradada sokağa çıkma yasağı alacağını söyleyince millet bayrağı eline alıp sokağa çıkmıştı.

Aslında buradaki olay devlet boy gösterisi yaptı kürtler de korkuyu görüp geri adım attılar (tüm bir etnik grubu kasdetmiyorum).

Devlet olarak doğu da hem sert hem yumuşak yüzünü gösterdi bu sebeple pkk üzerinden yapılacak bir darbe de halkın desteği çok az olacağını düşünüyorum.

Devlette hem özel hareketçi polis ve asker alımı yaptı buna karşı tedbir alınıyor. Ne kadar desteklemesemde şuan ciddi bir arap parası TR'ye akıyor (Oda biraz suriye ve filistin meselesinde desteklerimiz sebebiyle)

O sebeple ekonomik bir zaafiyet olmadığı sürece ingilizde amerikan da götünü yırtsa fetöden daha fazla zarar veremez...

ABD de işidi gösterip pyd destekledi Tayyip de aynı şekilde işidi bahane edip pyd'yi de arada zikti.
    Malum musul ve kerkükte işidin elinde orayada uğraştığını biliyoruz, eğer ırak tarafınada rusyadan vize alabilirsek. ABD'nin zorunlu tr ile masaya oturacaktır. Ama korkum abd rusya ile anlaşırsa o zaman zik gibi kalırız üstümüzden kimler geçer bilmiyorum artık.

16. Gila

Gila Moruk Moderator

Bu işin burada bitmediğini anlamak için zeki olmaya gerek yok.

Anlamamak için gerekçeler var.

Gerekçe 1: Gaflet

Gerekçe 2: Kendi çapında milletin uyanmasını engellemeye çalışmak.

Milletin uyanmasını engellemeye çalışmanın da iki gerekçesi var

Gerekçe 1: Fetocu olmak

Gerekçe 2: Fetocu olunmadığı halde laik rejimi ortadan kaldırması garanti olan fetoculara duacı olmak.

Bir darbe girişimi daha olursa, daha kanlı geçecektir.

Böyle bir girişimde ülke birbirine girdiği taktirde kelle kesen ışidciler, hizbullahçılar ve yobazlar ortaya çıkacaktır.

OLMAZ mı diyorsunuz?

1980 öncesinde caddelerde akan oluk oluk kanı görenlere sorunuz olur mu, olmaz mı :cool:

17. DuKe

DuKe Forum Ustası

Hükümette akıllandı artık kulağını tıkamakdan vazgeçti çok kişiyi dinliyor ama daha iyi önlemler bekliyoruz

18. redyellow

redyellow Forum Ustası

CHP'li Altay: Türkiye’de bir daha darbe olmaması isteniyorsa...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, “Eğer Türkiye’de bir daha darbe olmaması isteniyorsa, 15 Temmuz darbesinin siyasi ayağını ortaya çıkarılması ve bunlarla çok keskin şekilde hesaplaşılması lazım” dedi.

Altay, TBMM’de gazetecilerin sorularını cevapladı. MİT'in hazırladığı bir raporda 20 bin kişilik Bylock kullanıcısı tespit edildiğine ilişkin olarak değerlendirmede bulunan Altay, 15 Temmuz’da her kesimden insanların deşifre olduğunu belirterek, “Siyasetten kimsenin deşifre olmadığını, edilmediğini görüyoruz. Belki bugün de bir gazetede yer alan, geniş yer bulan fotoğraf işin gerçeğini, tablonun özetini bize yansıtıyor. AKP’nin bu cadı avı işini bırakıp, kendi içinde bir iç muhasebe yapmaya ihtiyacı var. Bunları örtülerek, ‘Allah’ım beni affetsin. Milletimden özür diliyorum’ diyerek bunları geçiştirmeye çalışırsanız ne Allah sizi affeder, ne de millet dilediğiniz özrü kabul eder" diye konuştu.

"İçindeki darbecileri, işbirliği yapanları..."

CHP'li Altay konuşmasının devamında:

"Millet, size der ki, ‘Özrün kabahatinden büyük. Benden özür dileyeceğine önce içindeki darbecileri, darbecilerle işbirliği yapanları, terör örgütü liderine biat edenleri, ibadet eden AKP’li siyasetçileri ortaya çıkar, önce onlarla hesaplaş, önce evinin önünü temizle, sonra sokağı ve kenti temizle diye millet sorar. Milletin bir parça da dikkatini çekmeye ihtiyaç var. Başından beri 15 Temmuz darbesine yönelik tavrımız çok açıktır. Parlamenter demokratik sistem, hukukun üstünlüğü, yani milli irade dedik. Milli iradeye, parlamenter sisteme, hukuk devletine yönelik saldırı nereden gelirse gelsin, kime gelirse gelsin, sadece Parlamento’ya değil. Cumhurbaşkanı’na yakınına yönelik bile olsa. Cumhuriyet Halk Partisi olarak göğsümüzü siper edeceğimizi söyledik. Aynı noktadayız” ifadelerini kullandı.

"FETÖ'ye karşı alınması gereken her türlü tedbire Cumhuriyet Halk Partisi ‘evet’ demeye hazır"
    Türkiye normalleşmesi gerektiğini hatırlatan Altay, “Etkin hesaplaşma var, öyle olsa bu darbenin siyasi ayağıyla hesaplaşılarak işe başlanırdı. Normalleşme dedik. Olağanüstü hali o kadar kötü kullandılar ki, artık Türkiye’de 15 Temmuz darbecilerine direnen Türkiye, şimdi sivil bir diktayla karşı karşıya. Bu Parlamento çok şükür açık, ayakta. Bu parlamento FETÖ terör örgütüne karşı alınması gereken her türlü tedbire Cumhuriyet Halk Partisi ‘evet’ demeye hazır. Ama Türkiye’de başlatılan cadı avına Cumhuriyet Halk Partisi’nin sessiz kalması kabul edilemez, düşünülemez. Siyasi ayağı nereye kadar gidiyorsa, hangi partiye uzanıyorsa, Cumhuriyet Halk Partisi, MHP, HDP, AKP. Eğer Türkiye’de bir daha darbe olmaması isteniyorsa, 15 Temmuz darbesinin siyasi ayağını ortaya çıkarılması ve bunlarla çok keskin şekilde hesaplaşılması lazım” değerlendirmesini yaptı.

"Beni unutursanız kirli çamaşırlarınızı..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rıza Zarrab ile ilgili sözlerine Altay, “Rıza Zarrab masumsa, hepimiz sahip çıkalım. Rıza Zarrab’ın masum olmadığına bizi ikna eden, Sayın Cumhurbaşkanı’nın kendisidir. Dört Bakanın siyasi hayatına son verirsen, dört bakanı kamu vicdanında mahkum edersen, mahkemede mahkum etmesi önemli değil, dört bakan kamu vicdanında mahkum olmuş mudur? Olmuştur. Dört Bakan suçlu, Rıza Zarrab suçsuz. Belli ki Rıza Zarrab’ın hapishanede canı sıkılmış, Rıza Zarrab Türkiye’ye avukatları aracılığıyla Türkiye’ye selam ve mesaj göndermiş. ‘Beni unuttunuz, beni unutursanız kirli çamaşırları ortaya dökmeye başlarım’ demiş olmalı ki, Sayın Cumhurbaşkanı Rıza Zarrab’a selam gönderme ihtiyacı duymuş gibi görülüyor” şeklinde konuştu.

"İkinci darbe ne olabilir?"

İkinci darbe uyarısına ilişkin soruya Altay, “Türkiye’de 15 Temmuz bir şeyi gösterdi. En azından asker kaynaklı bir darbe mümkün değil. Biz öyle görüyoruz. Millet demokrasinin, demokrasi kültürünün değerini ve önemini anladı. Bu milletin artık darbelere müsamahası söz konusu değildir.

İkinci darbe ne olabilir? Bunun iddia edenlerin meseleyi biraz daha açıklığa kavuşturması lazım” diye cevap verdi.

AK Parti yöneticilerinin kendilerini FETÖ eleştirisi yaptığına dikkat çeken Altay, “İktidar partisi desin ki, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan çıkmak için buna ihtiyaç var, şuna ihtiyaç var desin. Bir memur bir bankaya para yatırmış, ihraç edelim, mantığı FETÖ terör örgütüyle mücadele mantığı değildir. Bilakis FETÖ terör örgütünün beslenmesine, güçlenmesine kenetlenmeye yol açan bir mantıktır” ifadelerini kullandı.

KAYNAK

19. DuKe

DuKe Forum Ustası

Doğru demiş, akp de 80 chp 23 tane bylock kullanan var deniyor bu şerefsizleri bir alın öncede millet samimiyetinize inansın

20. mydos

mydos Forum Ustası

ikinci darbeden sonra da
    aldatıldık diyenler olursa
    ne olacak :p

Yükleniyor...