2017 Senesine damgasını vuracak olan Ayla Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
2017 Senesine damgasını vuracak olan Ayla Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?


Can Ulkay’dan mükemmel bir film geliyor. Akıllarda kalıcı reklam filmlerinden hatırladığımız bir isim Can Ulkay, 1000 küsür reklam filminde imzası bulunan bir isim beyaz perde film için kolları sıvadı. İsmi ile de dikkatleri üzerine çeken film çekimlerine geçtiğimiz hafta başladı ve teaseri ile film sektöründeki merakla beklenen filmler arasında yer aldı. Türkiye ve Güney Kore’de çekimleri yapılacak olan film için kollar sıvandı ve heyecanlı bekleyiş başladı. Haliyle filmi yakından takip edenler Ayla Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?sorusu ile baş başa kaldı. Filmin biraz detaylarından bahsettikten sonra bu konuya tekrar döneceğiz.

Ayla Filmi Konusu ve Detayları
Kast seçimleri biten ve bir bir başrol oyuncuları belirlenen film için bir çok isim bir arada yer alacak. Oldukça güçlü ve kaliteli bir oyuncu kadrosu bulunan filmde elinizi sallasanız adeta bir Türk yıldızına çarpıyor diyebiliriz. Filmin ilk başta konusundan bahsedecek olursak Teaser’da ilgimizi çeken bir kelimeye odaklanmanızı istiyoruz. ” Ay yüzlü bir kızla Ay yıldızlı bir Askerin 65 Yıllık anlatılmamış hikayesi ” bu kelime bize filmin bire bir filmin gerçek yaşanmışlığını göstermekte. Gerçek bir hikayeyi senaryolaştıracak olan filmin senaristi ise Kavak Yelleri, Doludizgin Yıllar gibi unutulmaz dizi ve filmlerin senaristi Yiğit Güralp‘tır.

Bir savaş dramı filmi olan Ayla bir ailenin savaş ile olan imtahanını bizlere aktaracaktır. 1950‘li yıllarda savaşta yer almış olan Süleyman Astsubayın başından geçenleri anlatacak olan filmde Astsubay muharebe meydanında bir kız ile tanışır. Bu kızı tesadüf eseri bulan Astsubay 5 yaşındaki bu kızı alır ve gerçek kızı gibi davranmaya başlamıştır. Zaman geçtikçe bu çocuğun yetim bir kız olduğunu anlayan Süleyman kıza Ayla ismini vermiştir. Savaş sırasında birlik ile birlikte Astsubay ve kız çok iyi geçinmişlerdir. Türkiye‘den gelen bir emirle ülkesine dönecek olan askerlerimiz bu kızı orada bırakmak istememektedir. Ancak kore’nin o sert kuralları burada kendini gösterecektir. Küçük kızı arkasında bırakmak zorunda kalan Süleyman Astsubay ile ikili arasında zor bir zaman geçer…

Filmin kadrosunda ise; Çetin Tekindor, Ali Atay, İsmail Hacıoğlu, Taner Bilsel, Altan Erkekli, Damla Sönmez, Duygu Yetiş, Erkan Petekkaya, Büşra Devli, Esra Dermancıoğlu ve bir çok kaliteli oyuncu yer almaktadır. Bunların dışında Ayla karakterini ise deneyimli güney kore oyuncuları Kim Young-ae ve Seol-Hyun Kim canlandırmaktadır. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu bestelemiştir.

Ayla Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?
Şuanda çekimleri süren film için yönetmen Can Ulkay ve yapımcılar 27 Ekim 2017‘yi göstermekte. Şuan için net bir tarih vermekten kaçınan ekip yakın zamanda resmi olarak açıkladığı bilgileri buradan paylaşacağımızı size bildirir, Ayla filminden size aktaracaklarımızın bu kadar olduğunu belirtiriz. Bir başka ne zaman çıkıyor konusunda görüşmek dileği ile bizleri sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın, Esen Kalın…Filmin resmi olarak yayınlanmış olan Tanıtım Filmi


kaynak
 
alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
Türkiye'nin Oscar adayı 'Ayla' filmi hakkında bilinmesi gerekenler


Türkiye'nin 90. Oscar Ödülleri için "yabancı dilde en iyi film" adayı, Can Ulkay'ın yönettiği 'Ayla' filmi oldu. İşte, Oscar Akademisi'nin 2018 Oscar'ında "yabancı dilde en iyi film" adayları arasına alıp almayacağı merak konusu olan 'Ayla' filminin konusu, oyuncuları ve filme dair bilinmesi gerekenler...

  • 'Ayla', Türkiye sinema sektörü temsilcilerinin oylarıyla dünyanın en prestijli sinema ödüllerinden Oscar'da “yabancı dilde en iyi film” dalında Türkiye'yi temsil etmek üzere seçildi.

  • Şimdi, filmin, 4 Mart 2018'de gerçeklecek olan 90. Oscar Ödül Töreni'nde yarışıp yarışmayacağı merak konusu. Türkiye'nin Oscar adayı, Oscar Akademisi'nin de "yabancı dilde en iyi film" aday adayı olan 'Ayla'ya dair merak edilenler...

  • Film, 1950'lerde Kore Savaşı'na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta öldürülmüş ailesinin yanında bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın sevgi ve umutla beslenen gerçek hikayesinden beyazperdeye taşındı.

  • Kahramanlarının hala hayatta olduğu 'Ayla' filmi zamansız, mekansız, dil-din ve ırk tanımadan vicdanın nasıl da gerçek bir sevgiyle insanları buluşturabileceğini ve savaşa rağmen gerçek insanlığın nasıl da birleştirici olabileceğini Türkiye insanının güçlü gönlü ve ruhunu yansıtan bir gözle anlatıyor.

  • Kore Savaşı sırasında, dünyanın öbür ucunda, anne ve babası ölmüş minik bir çocuğun hem Türkleri hem Güney Korelileri hem de Amerikalıları aynı duygularda, nasıl büyük bir içtenlikle buluşturduğunun hikayesini perdeye taşıyan Ayla, savaşın acı koşullarında, ismi gibi ay yüzlü Ayla ile ay yıldızlı bir askerin tarihe mal olmuş 65 yıllık hikayesini anlatıyor.

  • Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği, müziklerine Fahir Atakoğlu’nun imza attığı, danışmanlığını Elif Dağdeviren'in yaptığı Ayla, başta İsmail Hacıoğlu ve Eric Roberts gibi isimlerin olduğu zengin oyuncu kadrosuyla Oscar yolunda daha da ışıldayacak.

  • Kahramanlarının hala hayatta olduğu, geçmişi gururla bugüne taşıyan film; İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor, Lee Kyong-Jin, Ali Atay, Murat Yıldırım, Taner Birsel, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Damla Sönmez, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Sinem Uslu, Eric Roberts, Cade Carredine, Kim Byoungsoon, Johnny Young, Mehmet Esen, Caner Kurtaran, Burç Kümbetlioğlu, Duygu Yetiş, Ali Barkın, Nilgün Kasapbaşoğlu, Mine Teber, Esra Dermancıoğlu, Toygan Avanoğlu, İlber Gürtunca gibi birbirinden değerli 32 ulusal ve uluslararası yıldızla Oscarlar'da tüm dünyaya görsel bir şölen sunmaya hazırlanıyor.

  • Oscar'da "yabancı dilde en iyi film" aday adayı olan 'Ayla'nın, Akademi tarafından ödül için yarışmaya layık bulunup bulunmadığını öğrenmek için ocak ayını beklemek gerekiyor. Oscar adayları 23 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak.
 
Üst