2019 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleriden Birbirinden Büyüleyici 19 Fotoğraf

fearof
Forum Ustası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.


2019 Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri'den Birbirinden Büyüleyici 19 Fotoğraf
Sony Dünya Fotoğrafçılık Ödülleri her sene birçok fotoğrafçıya veriliyor. Fotoğrafçılar dünyanın çeşitli yerlerinden çektikleri fotoğraflar ile farklı kategorilerde yarışıyorlar. Kategoriler arasında Professional (Profesyonel - olağanüstü bütünsel çalışmaların onaylanması), Open (Açık- dünyanın en iyi tek görüntülerini ödüllendirmek), Youth (Genç - 12-19 yaş arası fotoğrafçılar tarafından çekilen en iyi tek görüntü) ve Student (Öğrenci - dünya genelinde fotoğraf öğrencileri için) yer alıyor. Biz de sizler için bu yılki yarışmanın fotoğraflarından bazılarını My Modern Met'den derledik.

Yarışmanın birincisi Yılın Açık Fotoğrafçısı olarak adlandırılacak ve 5 bin dolarlık ödülü ve Sony'nin fotoğrafçılık ekipmanlarını elde edecek. Meraklıları için yarışmaya son başvuru 4 Ocak'ta sona erecek. Hala başvurabilirsiniz...

Kaynak: https://mymodernmet.com/sony-world-photo...

19. "Kültür" - Hasan Torabi (İran)

Açık

"Bu fotoğrafın amacı İranlı kadınları ve İran kültürünü göstermekti." diyor.

18. "Brookgreen Garden" - Tonino Vicari (Amerika)

Açık

"Brookgreen Garden hakkında söyleyebileceğim tek şey, burası insan ve doğanın birlikte bir düzen ve barış içerisinde yaşamasının en güzel örneği." diyor.

17. "Havuz" - Patrik Szeleczkei (Macaristan)

Açık - Mimari

16. "Buzdan Kalenin Kralı" - Sylvia Michel (İsviçre)

Açık - Seyahat

"Köpeğimle birlikte yeni maceralara atılmayı seviyorum. İglonun içerisinde uyumak listemin bir parçasıydı. İgloya girdiğimiz an köpeğim gidip uzandı sanki yıllardır burada yaşıyor gibiydi, o an elime makinemi alıp fotoğrafını çektim." diyor.

15. "Sabah Işığı" - Aleksandr Reshnia (Rusya)

Açık - Seyehat

"Tac Mahal'deki sabah ışığı çok güzeldi. Tac Mahal'i bilmeyen bir insan bulmak çok zor, Hindistan'daki en çok ziyaret edilen yerlerden birisi. Bu fotoğrafı çektim çünkü devasa bir yapının içerisindeki sabah güneşi çok ilgimi çekti." diyor.

14. "Ahenk" - Christy Lee Rogers (Amerika)

Açık - An

"Bu fotoğrafı Havai'de su altında çektim. Aslında Muses isimli koleksiyonumun bir parçası. Var olduğuna hayal ettiğim bir yeri temsil ediyor bu fotoğraf, hem huzurlu hem de soft."

13. "Buz Oyunu" - Marco Marcone (İtalya)

Açık- Kültür

"2018 Nisan'da bu fotoğrafı çektim. Sibirya'da bulunan Yamal'da yaşayan insanlar yok olmanın sınırındalar. Çocuklar okula gidebilmek için ailelerinden ayrılıyorlar ve daha sonra kendi dillerini konuşmaları yasaklanıyor. Yetişkinler ise hayatlarını devam ettirebilmek için köylerinden ayrılıp şehirlere taşınıyorlar. Tabii ki hemen adapte olamıyorlar ve alkol, işsizlik ya da akıl sağlığı problemleri yaşıyorlar."

12. "Deniz buzunda takılı kalmak." - Marco Gaiotti (İtalya)

Açık - Manzara

11. "Gün Esnemesi" - Sohail Inzaman (Hindistan)

Açık - Doğal Yaşam ve Yabani Hayat

"Yaz mevsimiydi, hava neredeyse 40 dereceydi. O sıcakta bu yabani hayvanı, kendi doğal ortamında yakından görebildiğim için çok şanslıydım."

10. "Deve Treni" - Pang Xiao Zhong (Çin)

Açık - Manzara

9. “Michal Navrátil in Bilbao” - Pedro Luis Ajuriaguerra Saiz (İspanya)

Açık - Hareketli

8. "Rahibeler Turda" - Polly Rusyn (Birleşik Krallık)

Açık - Sokak Fotoğrafı

"Roma'da bulunduğum sürede rahibelerin fotoğrafını çekmek konusunda kararlıydım. Son günümde iki tanesiyle karşılaştım, güneş gözlükleri takılı, havalı havalı selfie çekiyorlardı. Önlerinde durdum ve o anı çekebilmek için birkaç poz aldım. Önce benden çekinirler diye düşünmüştüm ama çok umurlarında olmadı."

7. "Yulong Dağı'nın Eteklerinde Dans" - Xin Cheng (Çin)

Açık - Manzara

"Açık bir fotoğraf çekebilmek için 4 gün bekledim. Tepesi karlı dağların eteklerinde yerel halkın dansını izlemek çok keyifliydi."

6. "Güneşe Karşı" - Gaetano Dario Gargiulo (Avustralya)

Açık - Doğal Yaşam ve Yabani Hayat

5. “Circuit Board or Funfair” - Nicholas E Jones (Birleşik Krallık)

Açık - Sokak Fotoğrafı

"Yukarıdan görünüşü kaçırmak bir hata olurdu."

4. "Yukarıda" - Christopher Comeso (Filipinler)

Açık - Portre

"Hindistan'a yaptığım seyahatte Holi festivalinde çektim bu fotoğrafı."

3. "Pourim Banquet" - Sebastien Leban (Fransa)

Açık - Sokak Fotoğrafı

2. "Yaz Sabahı" - Matthew Cattell (Birleşik Krallık)

Açık - Doğal Yaşam ve Vahşi Hayat

"Uzun zamandır kırmızı geyikleri takip ediyordum ve sonunda geçen yaz bir tanesini fotoğrafını çekebilecek kadar yakından gördüm. Güneş tam tepe noktasına ulaşmadan orada olmalısınız, görmek istiyorsanız. Bu yüzden evden sabaha karşı 4 sularında çıkmanız gerekiyor."

1. "Renkler" - Zarni Myo Win (Myanmar)

Açık - Seyehat

"Üç kadın geleneksel Myanmar şemsiyelerini boyuyordu. Bu fotoğrafı kırmızı, yeşil, mavi ve sarının bir arada nasıl gözüktüğünü göstermek için çektim. Her gün gidip çekmeyi denedim ve istediğim fotoğrafı çekebilmem 4 ayımı aldı."


ALINTIDIR:
 
Üst