23 Nisan MuRaTTK ve ESTERGON

seher*yeli
Daimi Üye
Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hepinize Kutlu olsun…… 
maniac_87
Forum Kalfası
Tüm çocukların ve kendini çocuk hissedenlerin ulusal egemenlik ve çocuk bayramını en samimi dileklerimle kutlarım... :)
 
yükü
Misafir Üye
Yaşasın 23 Nisan..

Yaşasın bu ülkenin gelecek nesilleri..

Yaşasın Türkiye Büyük Millet Meclisi..
 
Mainliner
Forum Ustası
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı


23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının Egemenliğinin ilan edildiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924'de 23 Nisan günün bayram olarak kultanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929'da Atatürk bu Bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlamıştır.

1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu milli bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya'da çocuklarına bayram eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir.

Alıntıdır23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun. :)


Kutlamalara gitme üşenip gitmeyen ya da mazereti olup gidemeyenler için ceptelefonumla çektiğim birkaç kalitesiz fotoğraf ve videoyu paylaşıyorum :) Kutlamalar yasaklanıyor diye kızıpta kutlamalara gitmek yerine yatıp uyuduysanız üzülürüm ;)

 
- Yönetici düzenlemesi: :
Mainliner
Forum Ustası
Geçen gün ilçedeki okulların hazırladığı törene gitmeye karar verdim; bir değişiklik yapıp o çocukların emeklerine saygımı göstermek için törene gideceğim :) Bence sizde törenlere katılın bayramı kutlayın. O coşkuyu yaşayın (Eskiden gözlerim dolardı bakalım yine aynı hissi yaşatabilecekler mi :p ) Bayramınız kutlu olsun arkadaşlar.
 
Üst