35000 TLye kadar araç önerileriniz

YazılımMimarı
Forum Ustası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Selam arkadaşlar,

Evlilik yolunda emin adımlarla giderken.. Ev fiyatları uçtuğundan (araplar sağolsun.. içimden sevgi sözcükleri..), bari araç alalım.

1-2 ay içinde almayı planlıyorum zaman olarakta çok kötü bir zaman dilimi.. bu konudada ön görülerinizi belirtmenizi isterim.

İki nokta benim için önemli, aracı hatunda kullanacağından otomatik vites olması ve 2010 model ve üzeri olması önemli..

Ek olarak, Doğuş Grubunda çalıştığım için, sıfır araçlarda %10 gibi bir indirim hakkım var.. 0 Leon Otomatik, Dizel bir araçı 64000 TL'ye alabiliyorum, VW Golf içinde %9.5 gibi bir indirimim mevcut, seçenekler arasında bunuda bir değerlendiriniz. Kredi çekip araç almakta ne kadar mantıklı soru işrareti? Kredi ve faizi seven bir tip değilim ama değer mi?

Sevgiler, Saygılar..

Turgay Can

- Yönetici düzenlemesi: :
All4One
Forum Ustası
Bence İstanbul gibi bir şehirde , masa başı çalışan olarak araba alman şart mı onu düşün derim üstad.
Evle işyeri arası kaç km ? Sürekli kullanacak mısın dizel alıyorsun ? Şu aralar çok ölü yatırım olur malum euro dolar uçtuğundan fiyatlarda uçuk geçen sene alınan arabalar bu sene daha iyi paraya 2. el satılıyor önümüz yaz sezonun en yüksek olduğu dönemdeyiz :D

morko58
Forum Ustası
Sen otomotiv sektöründe çalışan biri olarak daha iyi bilirsin ama şimdi bizim işimiz burada tereciye tere satmak gibi olacak sanırım.

Bir tamircinin sözünü söyliyeyim sana o zaman.

Eğer otomatik vites alacaksan en düşük marka aracın Volkswagen araba alman gerekiyor demişti ki biz o sırada bir ford fokus almıştık sadecene frene bastığın zaman az bir ses geliyor diye gitmiştik bize 2500 liraya mal oldu ve burada biz bir kaç usta gezdiğmiz için bütün ustular otomatik arabamı nalet olsun diyorlardı hepsi.

Yani anlayacağın otomatik vites arabayı Volkswagen, BMV, Mercedes, Audi gibi firmalar yapabiliyor. Onlarında fiyatlarıda malüm.

En güzeli bir ikinci el Volkswagen al derim sıfır araca fazladan para vermeye gerek yok.

Doğuş gurubunda çalışıyorum demişsin hiçmi gelmiyor ikinci el araç onlardan bir tane temiz al gitsin işte hem indiriminde varmış daha ne?

maekşi
Forum Ustası
Bak şimdi söyleyeceğim araba çoğu kişi tarafından benimsenmiyor biliyorum.

Ama bir düşün isterim

Cruze

Artıları çok çok faxla

Eksileri yakıt ve avrupa piyasasından çekilmesi.

Yakıt mevzusu tüple cozuluyor. Bildiğim kadarı ile 23 kuruşa kadar düşüyormuş

Yedek parca konusunda ise opel ile bir çok parca uyumluymuş.

Ne yalan söyleyeyim önceden mercedes diye kendimi yirtarken

3-4 aydır

Beyaz otomatik tam donanımlı 2010-2012 arasin bir cruze hayalim var

Sende ki para bende olsa yarin sabah gider alırım o derece bir amansız heves var içinde.

Bu araç hakkında çok fazla yorumlar okudum.

Belki de 100 yorumdan 3-5 tanesi olumsuz karar verdi. O da sırf yakıttan dolayı.

Allah gönlüne gore versin :)

morko58
Forum Ustası
Bak şimdi söyleyeceğim araba çoğu kişi tarafından benimsenmiyor biliyorum.

Ama bir düşün isterim

Cruze

Artıları çok çok faxla

Eksileri yakıt ve avrupa piyasasından çekilmesi.

Yakıt mevzusu tüple cozuluyor. Bildiğim kadarı ile 23 kuruşa kadar düşüyormuş

Yedek parca konusunda ise opel ile bir çok parca uyumluymuş.

Ne yalan söyleyeyim önceden mercedes diye kendimi yirtarken

3-4 aydır

Beyaz otomatik tam donanımlı 2010-2012 arasin bir cruze hayalim var

Sende ki para bende olsa yarin sabah gider alırım o derece bir amansız heves var içinde.

Bu araç hakkında çok fazla yorumlar okudum.

Belki de 100 yorumdan 3-5 tanesi olumsuz karar verdi. O da sırf yakıttan dolayı.

Allah gönlüne gore versin :)

Boşuna dememişler dünyada iki çeşit araba vardır. Mercedes ve diğerleri :D:D:D:D:D

YazılımMimarı
Forum Ustası
Sen otomotiv sektöründe çalışan biri olarak daha iyi bilirsin ama şimdi bizim işimiz burada tereciye tere satmak gibi olacak sanırım.

Bir tamircinin sözünü söyliyeyim sana o zaman.

Eğer otomatik vites alacaksan en düşük marka aracın Volkswagen araba alman gerekiyor demişti ki biz o sırada bir ford fokus almıştık sadecene frene bastığın zaman az bir ses geliyor diye gitmiştik bize 2500 liraya mal oldu ve burada biz bir kaç usta gezdiğmiz için bütün ustular otomatik arabamı nalet olsun diyorlardı hepsi.

Yani anlayacağın otomatik vites arabayı Volkswagen, BMV, Mercedes, Audi gibi firmalar yapabiliyor. Onlarında fiyatlarıda malüm.

En güzeli bir ikinci el Volkswagen al derim sıfır araca fazladan para vermeye gerek yok.

Doğuş gurubunda çalışıyorum demişsin hiçmi gelmiyor ikinci el araç onlardan bir tane temiz al gitsin işte hem indiriminde varmış daha ne?
Doğuş grubunun 150 şirketi var dostum. Ben IT şirketinde çalışıyorum :)

2. elde indirim hakkım yok malesef.

Ama VW için önerin benim için değerli. Tşkrler.

All4One
Forum Ustası
[MENTION=91404]maekşi[/MENTION] , aman diyim Cruze almak gibi bir hata yapma tamam araba çok güzeldi hakkaten fp nin dibi ama özellikle yedek parça tedarik etme yasal olarak 10 yıldır yani senin 2010 model alacağın bir araba için 2020 de yedek parça tedarik etmeyebilirler bunu göz ardı etmemeni öneririm :)

redyellow
Forum Ustası
Kredi olayına asla girme, borçlanma, evlilik yolundayım diyorsun, bir de kredi ıvır zıvırıyla uğraşma. Kolay gelsin.

redyellow
Forum Ustası
Kredisiz nasıl evlenilir abi hele bir anlat :D ?
Sen araba için sordun, arabasız evlenen milyonlarca kişi var :)

Ayrıca kredisiz de evlenilir, ben yeni oğlumu evlendirdim, tek kuruş kredi vs. olayım olmadı...

Atalarımız ne demiş: Sakla samanı, gelir zamanı.

Samanı önceden biraz sakladık, zamanı gelince de kredi vs. olmadan hallettik.

Saman hazır değilse işin çok zor :)