8100030d HATASININ KESİN ÇÖZÜMÜ

Durum
Yanıtlara kapalı.
FUAT1987
Çırak
arkadaşlar bu hata herkezi çıldırtıyor ve kimsede bunun içn kesin bir çözüm bulamadı şuana kadar bende kesin bi çözüm buldum diyemem genel olarak fakat benimle aynı durumdakiler için çözümüm kesindir
benim msn de plus ve discovery yüklüydü
onlar pcyi yavaşlatıyor diye sildim
bi kaç gün sonra bu sorunla yani 8100030d hatası ile karşılaştım ne yatıysam düselmedi her yöntemi denedim googleyi man yardım sitesini microsoftu denedim olmadı son çare diyip format attım
sorun düzeldi ama bi kaç gün sonra yine aynısı oldu ve bu dört 5 gündür şu son 1 saate kadar hala açamıyodum msn mi
(msn mi derken durum şu sadece bir adresimi bu pcde açamıyorum digerleri açılıyo ve bu adreslede başka pcde oturum açılabiliyo )
ve denemedigim tek şey kalmıştı sildigim kaldırdıgım discovey ve plus ı yüklemek
önce msn plusı yükledim denedim tekrar oturum açmayı olmadı
arkasından msn plusı geri silmeden msn discovery de yükledim
tekrar oturum açmayı denedim
şap diye açıldı :D:D:D:D:D:D:D:D
birilerine yardımcı olabilmek bu hatadan krtarmak beni mutlu edecektir:D:D:D:D
yardımcı olabildiysem..........
:clap: :clap: :clap:

resimciler
Çırak
ERROR: 8100030D kesin Çözümü

MSN Keyfinizi kabusa çeviren Live Messenger hata kodu : error: 8100030d

Bir gün bir bakıvermişsiniz MSN hesabınız açılmıyor :( Gözünüz gibi baktığınız bilgisayarınızın en çok kullandığınız proğramı olan MSN sadece sizin hesabınızı açmıyor ve sizinkinden başka herkesin MSN hesabı açılıyor. Sinir bozucu bu durumun hata kodu 8100030d.

Bu hata kodunu google 'de arattığınızda karşınıza binlerce sonuç ve çözüm tarzı çıkıyor, hatta bu hata kodundan dolayı format attım düzeldi diyenlerde azımsanmayacak kadar çok.

Benimçözüm yolum : Başlat- Çalıştır- Regedit

Regedit açıldıktan sonta Ctrl + F kısayol kombinasyonu ile xxxxxx@hotmail.com ile kendi msn hesabınızı arattırın ve çıkan tüm anahtarları silin tehlikesi felan yok siliiiin gitsin. :) Sonuna kadar arattırıp silme işini bitirdiğinizde kapatıp MSN'nizi açabilirsiniz sorununuz çözüldü.....

pusat74
Çırak

Bir gün bir bakıvermişsiniz MSN hesabınız açılmıyor :( Gözünüz gibi baktığınız bilgisayarınızın en çok kullandığınız proğramı olan MSN sadece sizin hesabınızı açmıyor ve sizinkinden başka herkesin MSN hesabı açılıyor. Sinir bozucu bu durumun hata kodu 8100030d.

Bu hata kodunu google 'de arattığınızda karşınıza binlerce sonuç ve çözüm tarzı çıkıyor, hatta bu hata kodundan dolayı format attım düzeldi diyenlerde azımsanmayacak kadar çok.

Regedit açıldıktan sonta Ctrl + F kısayol kombinasyonu ile xxxxxx@hotmail.com ile kendi msn hesabınızı arattırın ve çıkan tüm anahtarları silin tehlikesi felan yok siliiiin gitsin. :) Sonuna kadar arattırıp silme işini bitirdiğinizde kapatıp MSN'nizi açabilirsiniz sorununuz çözüldü.....
--------------------------------------------------------------------------------

Bir gün bir bakıvermişsiniz MSN hesabınız açılmıyor Gözünüz gibi baktığınız bilgisayarınızın en çok kullandığınız proğramı olan MSN sadece sizin hesabınızı açmıyor ve sizinkinden başka herkesin MSN hesabı açılıyor. Sinir bozucu bu durumun hata kodu 8100030d.
Kaynak: Wardom http://www.wardom.org/showthread.php?t=178615

Regedit açıldıktan sonta Ctrl + F kısayol kombinasyonu ile xxxxxx@hotmail.com ile kendi msn hesabınızı arattırın ve çıkan tüm anahtarları silin tehlikesi felan yok siliiiin gitsin. Sonuna kadar arattırıp silme işini bitirdiğinizde kapatıp MSN'nizi açabilirsiniz sorununuz çözüldü.....

kardeşim Allah razı olsun şu mübarek kandil gecesinde sağolasın herşey için sen olmasan napardık bizz

YAŞASIN WARDOM.ORG:clap::clap:

CocoCimi
Forum Kalfası
9 Hatası 8100030d

İnternette pek çok çözüm yolu var ve ben de bunları denerken delirenlerdenim.
Özellikle msn messenger live 9.0 sürümüne geçtiğimden beri 8100030d hatasını hergün almaya başlamıştım.
Çözümü çok kolay.

C: Documents and SettingsuserLocal SettingsApplication DataMicrosoftWindows Live Contacts

gizli klasörleri görüntüle de
yukarıda ki uzantıya git
içindeki klasörlerin hepsini seç
tamamını sil
bunları yapmadan önce saatin yanından msn icon unu kapat de
sorun kalkıyor.

Bu yöntemi farklı sitelerde de görebilirsiniz fakat kullanıcı adı denildiği için yanlış yollara sapılmaması içten bile değil
. İngilizce çözüm sitelerinde your windows logon name yazıyor ve bu xp sisteminizde user a denk düşüyor. Umarım bu çözüm
8100030d hatası ile karşılaşan tüm arkadaşlarıma bir çare olur. Bu yöntemi deneyip başarılı olamasaydım burada bu saatte bu yazıyı yazmazdım. Dilediğinizde kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

axiliks
Çırak
arkadaslar bende de aynı hata war soylene cok seyı yaptım hala duzelmedı we benım pc de windows live contacts dıye bı dosya cıkmıyor

CoR-I
Çırak

Kardeşim allah razı olsun sendenn yemin ediyorum forumlarda birçok sayfaya foruma girdim ama hiç biri tam çözüm getirmedi... ben bu foruma üye deildim msn im acıldı ve üye olup teşekür etmeyi borç bildim.

Herkese iyi bayramlar.

ThePhoeniX
Hızlı Çırak
Arkadaslar bende de oluyor windows live contact dosyasını siliyorum acılıyor aradan 30 dk sonra geri kapanıyor yine aynı hata kodu yine siliyorum acılıyor sonra yine kapanıyor baska nasıl bisey yapabilirim.. sürekli silip temizlememi yapacam..

candostlarım
Çırak
Orjinal Mesaj Sahibi resimciler

Bir gün bir bakıvermişsiniz MSN hesabınız açılmıyor Gözünüz gibi baktığınız bilgisayarınızın en çok kullandığınız proğramı olan MSN sadece sizin hesabınızı açmıyor ve sizinkinden başka herkesin MSN hesabı açılıyor. Sinir bozucu bu durumun hata kodu 8100030d.

Regedit açıldıktan sonta Ctrl + F kısayol kombinasyonu ile xxxxxx@hotmail.com ile kendi msn hesabınızı arattırın ve çıkan tüm anahtarları silin tehlikesi felan yok siliiiin gitsin. Sonuna kadar arattırıp silme işini bitirdiğinizde kapatıp MSN'nizi açabilirsiniz sorununuz çözüldü.....

teşekkürler resimcilere bu sistem işe yarıyor arkadaşlar benim msn de açılmıyordu tekrarlaya tekrarlaya bütün dosyaları sildim şimdi açılıyor sorun yok iki gündürde hiç kapanmıyor yani düşmüyor bu sorunu olan arkadaşlar bu yöntemi denesinler bence kesin çözüm buu

mythy
Daimi Üye
Xp Kullananlar için:

C:\Documents and Settings\ Kullanıcı Adı \Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\

klasörünün içerisini temizleyin

Vista Kullananlar için:

C:\Kullanıcılar\ Kullanıcı Adı \AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts\

klasörünün içerisini temizleyin.

Problemi yaşadım biliyorum ve sadece bu yol problemimi çözdü.

ThePhoeniX
Hızlı Çırak
Orjinal Mesaj Sahibi resimciler

teşekkürler resimcilere bu sistem işe yarıyor arkadaşlar benim msn de açılmıyordu tekrarlaya tekrarlaya bütün dosyaları sildim şimdi açılıyor sorun yok iki gündürde hiç kapanmıyor yani düşmüyor bu sorunu olan arkadaşlar bu yöntemi denesinler bence kesin çözüm buu
onuda yaptım ama sonra tekrar hata verdi kapandı ve simdi yine kapandı

neronlar
Çırak

ARKADASLAR BENDE BİRÇOK SİTEDE ARADIM İNANIN TEK ÇÖZÜMÜ BU ARKADASLMIZIN DEDİĞİDİR DENEYİN SÜREKLİ ARATIN KAYIT DEFTERİNDE BULDUĞUNUZU SİLİN SORUN KALKIYOR UMARIM TEKRARLAMAZ BEN BUNUN İCİN FORMATTA ATTIM SİSTEMİDE GERİ YÜKLEDİM HİÇBİRİ ÇÖZMEDİ DENEYİN ... SAĞOL DOSTUM PAYŞIM İCİN EN SON 2008 DE YAŞANMIS AMA OLSUN :d

astraq
Forum Ustası
Arkadaşlar bendede 8100030d sorunu mevcut. hangi çözümü denediysem olmuyor, söylediklerinizi denedikten sonra da açılmadı. Açılmayan msn hesabımı başka bilgisayardan denediğimde de yine aynı sorunla karşılaştım. Gerçekten sinirden başıma ağrı girdi iki gündür msn kullanamıyorum yardımcı olabilirmisiniz lütfen?

baranbarlas
Forum Kalfası
msn ni kaldır daha sonranetten direkt olarrak indir web kurulum gerçekleştir muhtemelen xp kullanıcısısın bu gibi durumlarda saf kurulum en temizidir ve güncellemeleri yüklediginde emin ol

astraq
Forum Ustası
baranbarlas kardeş bak neler yaptım; win7 home premium kullanıyorum, kullandığım pc modeli qosmio f60, sorun ortaya çıktıktan sonra öncelikle sistem geri yükleme yaptım, sonra msn klasörlerinin içerilerini sildim, regetitteki değerleri sildim, live essentials kaldırdım netten aynısını geri indirdim, msnfix yazılımını kullandım ama yine olmadı.Bu söylediklerimi aynı anda peşisıra yapmadım herbirini denedikten sonra oturum açmayı denedim yine olmadı. farklı hesapları kullandığım pc de açabiliyorken sadece o hesabı açamıyorum. İlginç olanı o hesabımı başka pc de açmaya çalıştığımda da aynı hatayı veriyor. Bıktım şu 8100030d uyarısını görmekten. Kendim üstesinden gelemediğim için ustalardan yardım istedim.Sağolsun sedat kardeşimiz ilgilendi ama yine olmadı. Aslında umudum kalmadı ama hani bir başka arkadaşın başınada gelirse yol gösterir amacıyla yardım istedim:(

Durum
Yanıtlara kapalı.