A4Tech G11-570HX Fare İncelemesi | Wardom.Org

A4Tech G11-570HX Fare İncelemesi

Elvis

Forum Ustası
Hiç şüphe yok ki fareler, masaüstü sistemlerin ve özellikle de oyuncuların vazgeçilmezi. Hal böyle olunca fare üretimi konusundaki firmalar arası rekabet de günden güne artıyor. İnceleme konuğumuz ise A4Tech’in G11-570HX modeli.
İstediğin gibi özelleştir!
Ürünün üzerinde 7 adet tuş var ve üründe bulunan Office Shuttle tuşu ve sol tuş haricindeki diğer tüm tuşlara Office Shuttle yazılımı ile tam 16 ayrı fonksiyon ekleyebiliyoruz.
Bu fonksiyonlar arasından en kullanışlı görünen ise Screen Capture Tool adı verilen ekran görüntüsü almak için oldukça kullanışlı olan araç. Aşağıda örnek kullanımında görüldüğü gibi ekranın istediğiniz bölgesinin görüntüsünü alma haricinde üzerine bir takım işaretlemeler yapabiliyor oklar yerletşirip metin ekleyebiliyorsunuz.
Fonksiyon çeşitliliği bu kadarla da sınırlı değil isterseniz herhangi uygulamayı çalıştırmak için kullanıp,isterseniz multimedya yada ofis komutları atayabilirisiniz.
A4Tech farelerinde sıkça gördüğümüz çoklu DPI seçeneği G11-570HX’te de yer alıyor. Ürünün üzerinde yer alan tuş ile ürünü 800-1000-1200-1600-2000 DPI seçeneklerinden birinde kullanabiliyorsunuz.
Pil Aramaya Son!
Notebookunuzu faresiz kullanamayanlardansanız en azından bir kez olsun sizin de farenizin pili en olmadık anda bitmiş,işleriniz yarım kalmış kara kara farenize pil aramışsınızdır.Hatta evde olsanız bile gecenin bir yarısı biten pil sinirinizi bozmuştur.Fakat G11-570HX içerdiği şarj edilebilir Lithium Pil ile bu derdiniz ortadan kaldırıyor. Şarjınız bittiğinde tek yapmanız gereken kutudan çıkan usb kablosu ile şarj etmek.Şarj kablosunun ucu ise ince uçlu Nokia şarj cihazları ile aynı. Ürünün şarjı azaldığında ise ürün tekerleğindeki uyarı ışığını kırmızı yakarak sizi uyarıyor. Tamamen şarj olduğunda ise uyarı ışığını otomatik olarak söndürüyor.
Fare A4Tech’in Multi-Link adı verilen G3/G5/G7/G9/G10/G11 serilerinde kullandığı ortak alıcıyı kullanıyor. Ürün üzerinde herhangi bir açma-kapama tuşu bulunmuyor ama akıllı pil sistemi sayesinde bilgisayar kapatıldığında fare de kendini otomatik olarak kapatıyor. Böylece hızlı şarj tüketiminin önüne geçilmiş.

Teknik Özellikler
Tuş Sayısı: 7
DPI: 800-100-1200-1600-2000 DPI Ayarlanabilir
Güç: Şarj Edilebilir Lithium Pil
Şarj: USB Şarj Kablosu
Bağlantı: Multi-Link Alıcı
Ek Özellik: Office Shuttle Yazılımı7
Sonuç:
A4Tech G11-570HX günlük kullanıma son derece uygun ama dikkat etmeniz gereken tek unsur parlak ve beyaz yüzeylerde kullanım sıknıtısı yaşayabiliyorsunuz. Böyle yüzeylerde kullanacaksanız mutlaka mousepad kullanmanızı öneririm.

Kaynak
 
Üst