Adalet Meydanlarını Fethet | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Adalet Meydanlarını Fethet

alpay29

Super Moderator
Site Yetkilisi


Adalet Meydanlarını Fethet

League of Legends'da, fethedebileceğin çeşitli haritalar vardır. Ortak adları "Adalet Meydanları" olan bu savaş alanlarının her birinin yer şekilleri, amaçları, kazanma şartları, sihirdar büyüleri ve satın alınabilen eşyaları farklıdır.


Oyun Modları


Savaş alanlarının iki başlıca oyun modu vardır: Klasik ve Dominion. Klasik oyun modunda kendi merkezini korurken, rakibinkini yok etmeye çalışırsın. Dominion'da ise, haritadaki hedef noktalarını ele geçirerek rakibin merkezine hasar verirsin.
KlasikSihirdar Vadisi

Başlıca League of Legends haritası olan Sihirdar Vadisi, hala çoğu oyuncunun bir numaralı tercihidir. Sihirdar Vadisi'nde beşer şampiyondan oluşan iki takım; üç koridorda ve çeşitli güçlendirmelerle tarafsız oyun hedeflerinin bulunduğu geniş bir ormanda karşılaşır. Bu alanın karakteristik özellikleri koridorda geçen uzun süre ve büyük çaplı takım çatışmalarıdır.
Daha fazlası
Uğursuz Koruluk

League of Legends'a eklenen ikinci harita olan Uğursuz Koruluk'ta, üçer şampiyondan oluşan iki takım, iki koridorda mücadele eder. Şampiyonlar Sihirdar Vadisi'nden daha çok altınla başlar, böylece oyun hızlı ilerler ve sık sık takım çatışması çıkar. Koridorların arasında, haritanın ortasında kalan tek bir orman alanı vardır. Bu alandaki ele geçirilebilen sunaklar, tarafsız hedefleri ele geçirmek için mücadele etmeyi ve sık sık baskın yapmayı teşvik eder.
Daha fazlası
Sonsuz Uçurum

Oyuncularımızın kendi buluşu olan ve çok sevilen "Hepsi Rastgele Herkes Ortada" ("All Random All Mid" - ARAM) oyunundan ilham alan Sonsuz Uçurum'da, beş şampiyondan oluşan iki takım tek bir koridor üstünde karşılaşır. Sihirdar platformu şampiyonları iyileştirmez ve sadece şampiyonun öldükten sonra alışveriş yapabilirsin. Bu şekilde takım çatışmalarına odaklanan, saldırgan, heyecanlı bir oyun ortaya çıkar.
Daha fazlası


DominionKristal Kayalık

Dominion oyun modunun başlıca haritası, Kristal Kayalık'tır. Bu haritada, kuvvetli bir takım güçlendirmesinin etrafına daire şeklinde yerleşmiş beş hedef noktası bulunur. Şampiyonlar oyuna 3. seviye olarak başlar ve oyun ilerledikçe hızla altın kazanırlar. Bu tempolu savaş alanında maçlar sık sık çıkan ufak çatışmalarla ve yüksek katil skorlarıyla ilerler.
Daha fazlası 
Üst