aday işkence sistemi

WaRDoktor
Elit Üye
Özellikle şu son birkaç senedir neyi düzgün yaptılarki bunuda yapsınlar , hepsinde ayrı dert , çokta uzatmanın anlamı yok ama ,

bende bu tip durumlarda işi sona bırakmayı sevmem , çünkü ne olacağı belli olmuyor , hiçbir şeye güvenmemek lazım , eşeği sağlam kazığa bağlama misali :)

bondcemil
Forum Ustası
sene 2004, üniversiteden mezun oldum ve anında iş buldum. mezun olduğum şehir ile çalıştığım şehir farklı. hemen işe başladım ancak askerliği erteletmem lazım.

yeni başladığım ve kendimi ispatlamam durumunda olduğum iş yerinden izin aldım 1 günde askerliğimi erteletip geri dönmek için.

askerlik şubesinden kışlaya gönderdiler, doktordan bir imza almak için.

tam 3 gün kapılarında yattım, kaç kere gidip geldiğimi hatırlamıyorum. sadece bir imza için.

yani bundan niye bahsettim? söz konusu devlet :)

işler o kadar da tıkırında işlemiyor, kişisel olarak benim bu kadar önemli bir olayımda kendimi garantiye almam ve son ana da kalmamam gerekir.

yoksa sonuç ortada.
Zaten iğneyi devlete güvendiğimiz için batırmamız gerek. Ama sadece adayları eleştiren kesimin mantığını anlamakta zorlanıyorum. "Niye son güne bırakıyorsun?" demek yanlış. "Niye son gün sistem açık değil?" diyerek ses yüksetmek gerek o kurumun kendini düzeltmesi için.

hoja42
Daimi Üye
Zaten iğneyi devlete güvendiğimiz için batırmamız gerek. Ama sadece adayları eleştiren kesimin mantığını anlamakta zorlanıyorum. "Niye son güne bırakıyorsun?" demek yanlış. "Niye son gün sistem açık değil?" diyerek ses yüksetmek gerek o kurumun kendini düzeltmesi için.

evet .. aynen katılıyorum..suçlu olan son güne bırakanmı..yoksa o gün sistem sorununu çözemeyenmi..Nasrettin hoja demiş ya-bana damdan düşen birini getirin..anlaşılmak için için illa herkesin damdan düşmesi mi gerek:)

fearless19
Forum Kalfası
Suç bastırmak böyle bir şey sanırım..."Niye son gün sistem çalişmiyor." Böyle bir şey yok. Sonuçta elektironik sitem bu.Ne zaman ne olacağı belli olmaz.İlk günde çöke bilir son günde çöke bilir...1 hafta 15 gün süre vermişler olarya. Bu zaman zarfi içinde bir işlem yapmadiysanız bu sizin hatanizdir...

Ek süre de çok yanlış bir düşünce.1 hafta böyle bir şey için yeterde artar bile...Sonuçta bu işin sonuçlarina bel bağlıyan insanlar var bir an önce tercihlerin flan filan süresinin bitip sonuçlarin açiklanmasini bekleyenler var.Herkes ona göre işini ayarlıyacak.

Her zaman kusuru başkasinda aramaktan vaz geçin bence.Birazda hatalari kendinizde arayin.

T@M@Y
Forum Ustası
abi son gün değil son saate bile bırakabilir insanlar bu tercihlerini. düşünüp taşınıyor herkes araştırıyor. işe torpille soktuğun bilgi işlemcilerine zırtırıpırtık bir sistem kurdurursan olacağı bu. bazıları devleti savunacağız diye malesef halkı suçluyorlar.

tercih süresi ayın 1-10 u arasındaysa 10. günü demekki tercih yapılabiliyor. ek bir not var mı ? 10. günü sistem yoğun olabilir ve çalışmıyabilir diye ? yok. Suç son gün tercih yapanda değil. sistemi son gün ayakta tutamayan beceriksiz yöneticiler ve bilgi işlemcilerindir. tonlarca sınav harcı veriyorsunuz adam gibi hizmet almak her vatandaşın hakkı.

- Yönetici düzenlemesi: :
\Emix
Forum Ustası
2 arkadaşımda yapamadı.. şirkette ofisteki bir çok makinadan denedim telefondan denedim olmuyor.. üzüldüm onlar adına geceleri çalışıp gündüzleri uyuyan arkadaşlarım evde bilgisayar internetleride yok.. ha bahane değil bu belki ancak kişinin tercihine bağlı isterse son 15 saniyede yapar..

Kylami
Forum Kalfası
BASIN DUYURUSU
(29 Kasım 2012)

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına
Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması (KPSS-2012/2) :
Tercih Süresinin Tamamlanması

19 Kasım 2012 tarihinde başlayan KPSS-2012/2 tercih işlemleri, 28 Kasım 2012 tarihinde saat 23.59’da sona ermiştir.

KPSS-2012/2 yerleştirme işlemi için toplam 1.406.182 aday tercih yapmış bulunmaktadır.

Bazı basın yayın organlarında “sistemin çalışmadığına, bu nedenle adayların tercihlerini yapamadıklarına ilişkin yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Tercihlerin son günü olan 28.11.2012 tarihinde 418.902 aday, 27.11.2012 tarihinde ise sadece 150.394 aday tercih işlemi yapmıştır. Sistemde bir sorun oluşmamıştır. 10 gün süren tercih işleminde ilk 9 günde ortalama 100.000 aday tercihini yaparken, toplam tercih yapan adayların yaklaşık % 30’u, son günde tercihlerinin sisteme girişini yapmıştır.

Yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin iş takvimine bağlı yoğunluğu göz önünde bulundurularak en kısa sürede adayların ve ilgili kurumların bilgisine sunulacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulu

KYNK

Sabah sabah hiç güleceğim yoktu. Bu kadar insan yalan söylüyor...