Adobe Photoshop CC ve Digital Edition’daki Kritik Açıklar İçin Güncelleme Yayınlanıyor!

 1. CyberSecurity

  CyberSecurity Çırak

  Katılım:
  5 Mart 2019
  Mesaj:
  5
  Beğeni:
  0
  Popüler resim düzenleme uygulaması Adobe kullanıcıları Mart ayında sırf 2 güvenlik açığı için güncelleme yayınlandığından dolayı kendilerini daha rahat hissediyor. Adobe Photoshop CC ve Adobe Digital Editions’daki rastgele kod yürütmeye olanak sağlayan kritik güvenlik açığını gidermek için aylık güvenlik güncelleştirmelerini yayımladı.

  Eğer hackerlar bu açıktan faydalanabilirse, rastgele kod yürütebilir ve sistemin kontrolünü ele geçirebilir. Ancak, iyi haber şu ki şirket bu kritik güvenlik açıklarının istismar edildiğine dair herhangi bir rapor almadı.

  Trend Micro tarafından keşfedilen Adobe Photoshop CC’deki açık (CVE-2019-7094) Photoshop CC’nin 19x’den önceki sürümleri etkiliyor. Dolayısıyla kullanıcıların Adobe Photoshop CC sürüm 19.1.8, 20.0.4 gibi sürümlere güncellemeleri önerilir.

  CVE-2019-7095 olarak tanımlanmış olan bir diğer kritik güvenlik açığı, şirketin e-book okuyucu programında, Adobe Digital Edition’da bulunuyor. Microsoft Windows işletim sistemi için 4.5.19.185749 ve daha düşük sürümleri etkilemekte.

  Kullanıcıların Adobe Digital Edition’u 4.5.10.186048 sürümüne güncellemeleri tavsiye ediliyor.

  Her iki güncellemenin önemi de büyük. Adobe’nin güncelleme loglarına göre güncellemede odaklanılan kritik güvenlik açıkları, olası bir saldırıda muhtemelen istismara uğrayacaktı.

  Adobe, bu ayın başlarında ColdFusion için (web uygulama geliştirme platformu) CVE-2019-7816 olarak tanımlanmış kritik güvenlik açığı için güncelleme yayınlamıştı.

  Bu nedenle, Windows ve macOS sistemleri için konuşacak olursak, Adobe’nin tüm paketlerini en kısa sürede güncellemeleri tavsiye ediliyor.

  Tüm sistem ve uygulamalarınızı güncel tutmanız güvenliğiniz için önemlidir.
   
  #1
Yükleniyor...