Adsense yaşadığım acayip sorun | Wardom Bilginin Adresi, Forum ve Bilgisayar Güvenliği

Adsense yaşadığım acayip sorun

intel1111

Daimi Üye
arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 sene önce adsense`e üye oldum, youtube videolarımı oluşturdum, 2 senedir uğraşıyorum ve bu uğraşlarım sonuç vermeye başladı, geniş kesim tarafından izleniyor, bir sürü kanal oluşturdum videolarım izleniyor beğeniliyor da; 2 senedir çenemi yere düşüren tuhaflık söz konusu, öyleki 2 senedir şaşkınlıkla takip ediyorum ve bu olay şevkimi kırdı açıkçası

sorun şudur arkadaşlar o kadar video yükledim o kadar izleniyor ve beğeniliyor ancak kazandığım para o kuruş hemde eski paraya göre

şevkim kırıldığından dolayı yarım bıraktım ancak bir videom 46400 küsür beğeniler yorumlar paylaşımlar uçuşuyor diğer videom 47000 küsür bir diğeri 27000 ancak reklama tıklama sıfır ve haliyle kazandığım para 0 kuruş yüzlerce videomdan kazandığım tek bir kuruş yok kuru kuruya google`a para kazandırıyorum :(:mad::gun_bandana::wacko::fuk2:

biz türklere video yaptım bizimkiler reklama tıklamda isteksiz ancak başta bilim kanalı olmak üzere yabancının her kısmına video yükledim çok beğeniliyor ancak kazanılan para 0 kuruş

gerekli başvrular yapıldı reklam gösteriliyor defalarca kez kontrol ettim

sağda solda okuduklarıma göre bu normal bir durum değil adamın videoları daha ilk günden 5-8 kişi izlemiş iken kuruşta olsa para kazanmaya başlıyor

w0rm

Cool Çırak
Başımdan geçen olayı anlatayım ; yurtdışında yaşarken ,günlük 200 - 300 ziyaretçili kıytırıktan bir bi web sayfam vardı ve 2 ayda bir hesabıma 100 EURO para gelirdi , site ile uğraşacak pek vaktim de olmazdı , neyse hesabı kapattım ve 2-3 sene türkiyede yaşamam gerektiğinden ve başka da uğraşım olmadığından web sayfa işine younlaşmak istedim günlük 1500 ziyaretçili inanılmaz emek verdiğim ve hergün güncellediğim bir web sayfam var ayda 20 tl gelir getirmiyor , ben 1999 dan beridir web işleri içerisindeyim adwords reklamları da vermişliğim oldu ;

1. Yabancı siten bile olsa hesabın türk bankası ise İşin biter , kim ne şekilde nasıl yapıyor bilgim yok ama kesinlikle normal kazancının %20 sini bile alamazssın

2. Türkçe sayfa video falan zaten unutun günde 10 bin ziyaretçili sitelerin ayda 100 $ zor kazandıklarına şahidim (inanılmaz bir rakam) , oysa aynı ziyaretçi ile aynı içeriğe sahip yabancı bir sitenin aylık geliri 2000 $ (Alman bir arkadaştan biliyorum)

Birileri çıkıp ahkam kesebilir , inanmayın bu yapılan kasten yapılıyor , Googlenin ne şekilde para çaldığını geçen bir google çalışanı email yolu ile açıklamıştı : mesela o gün 400 tık aldınız sitenize hangi ülkeden tık geldiği ile ilgili olarak kazancınız 30 - 40 tl olarak değişmesi gerekirken google size 8 -10 Tl verir ve tık rakamınızı 180 olarak gösterir - TIK rakamları tamamen googlenin insiyatifindedir ve itiraf eden çalışan bu raklmlarla yıllardır oynadıklarını itiaf etmiş ve ayrıntılarını vermişti - Google yalanladı ee tabii çaldım dermi ? kısacası Google inanılmaz bir sömürü düzeni kurmuş durumda hem vergi kaçırıyor ( ödeme zamanı gelen kişileri banlayarak bu paraları cebine atıyor , çünkü reklam verenlere iade edemez reklamları gösterildi - yani hizmet görüldü , kural ihlali uydurup bu paraları direkt cebe atıyor) ... Google içinde okadar pislik dönüyorki kendi çalışanlarının asla banlanmayan warez siteleri bile var aşağıda bunlardan biri :
FC Portables - Download Portable Apps
5 yıldır hiçkimse adsensesini banlattıramadı , ne USA adnsense forumları nede alman ne ingilizi , bir Allahın kulu bu sitenin Adsensesine dokunamıyor , tüm programları cracklidir bazıları da ciddi virüs yayar , bende birçok defa şikayet ettiğimi bilirim çünkü birdefasında oradan indirdiğim programdan yediğim bir virüs ile format atmak zorunda kalmıştım ...yani düzen tüm pisliği ile işliyor Adsenseden ancak yabancı bir ülkede yabancı bir banka hesabı ile yabancı bir web sayfanız varsa para kazanabilirsiniz (en azından benim edindiğim izlenim bu)

- Yönetici düzenlemesi: :

intel1111

Daimi Üye
Başımdan geçen olayı anlatayım ; yurtdışında yaşarken ,günlük 200 - 300 ziyaretçili kıytırıktan bir bi web sayfam vardı ve 2 ayda bir hesabıma 100 EURO para gelirdi , site ile uğraşacak pek vaktim de olmazdı , neyse hesabı kapattım ve 2-3 sene türkiyede yaşamam gerektiğinden ve başka da uğraşım olmadığından web sayfa işine younlaşmak istedim günlük 1500 ziyaretçili inanılmaz emek verdiğim ve hergün güncellediğim bir web sayfam var ayda 20 tl gelir getirmiyor , ben 1999 dan beridir web işleri içerisindeyim adwords reklamları da vermişliğim oldu ;

1. Yabancı siten bile olsa hesabın türk bankası ise İşin biter , kim ne şekilde nasıl yapıyor bilgim yok ama kesinlikle normal kazancının %20 sini bile alamazssın

2. Türkçe sayfa video falan zaten unutun günde 10 bin ziyaretçili sitelerin ayda 100 $ zor kazandıklarına şahidim (inanılmaz bir rakam) , oysa aynı ziyaretçi ile aynı içeriğe sahip yabancı bir sitenin aylık geliri 2000 $ (Alman bir arkadaştan biliyorum)

Birileri çıkıp ahkam kesebilir , inanmayın bu yapılan kasten yapılıyor , Googlenin ne şekilde para çaldığını geçen bir google çalışanı email yolu ile açıklamıştı : mesela o gün 400 tık aldınız sitenize hangi ülkeden tık geldiği ile ilgili olarak kazancınız 30 - 40 tl olarak değişmesi gerekirken google size 8 -10 Tl verir ve tık rakamınızı 180 olarak gösterir - TIK rakamları tamamen googlenin insiyatifindedir ve itiraf eden çalışan bu raklmlarla yıllardır oynadıklarını itiaf etmiş ve ayrıntılarını vermişti - Google yalanladı ee tabii çaldım dermi ? kısacası Google inanılmaz bir sömürü düzeni kurmuş durumda hem vergi kaçırıyor ( ödeme zamanı gelen kişileri banlayarak bu paraları cebine atıyor , çünkü reklam verenlere iade edemez reklamları gösterildi - yani hizmet görüldü , kural ihlali uydurup bu paraları direkt cebe atıyor) ... Google içinde okadar pislik dönüyorki kendi çalışanlarının asla banlanmayan warez siteleri bile var aşağıda bunlardan biri :
FC Portables - Download Portable Apps
5 yıldır hiçkimse adsensesini banlattıramadı , ne USA adnsense forumları nede alman ne ingilizi , bir Allahın kulu bu sitenin Adsensesine dokunamıyor , tüm programları cracklidir bazıları da ciddi virüs yayar , bende birçok defa şikayet ettiğimi bilirim çünkü birdefasında oradan indirdiğim programdan yediğim bir virüs ile format atmak zorunda kalmıştım ...yani düzen tüm pisliği ile işliyor Adsenseden ancak yabancı bir ülkede yabancı bir banka hesabı ile yabancı bir web sayfanız varsa para kazanabilirsiniz (en azından benim edindiğim izlenim bu)
yazınızı okudum burada sorduğum sorun çözüldü işin içinde; hani cin olmadan adam çarpmak diye diye bir tabir varya öyle fırıldaklıkla adam dolandırma çıktı

başıma gelen olay: adsense üyeliği aldım banka hesabı ekledim, hesabım banlanırsa adsense üyeliğim zarar görmesin diye 2. gmail hesabı açıp youtube kanalı oluşturdum bunu para kazanamayı aktif hale getirdim, buraya kadar herşey normal ancak sonrasında çok uyanık olmanız lazım google`ın çakallığı kurbanı olabilirsiniz tıpkı benim gibi, işin fırıldaklığı şu: videolardan para kazanmak için para kazanma aktif edilmeden sonra 2. bir işlem yapmak zorunlu hesabı adsense bağlamak

işin ..liği, herşeyde otomatik yönlendiren uyaran Google buna otomatik olarak yönlendirmiyor, bunu kendin bilmek zorundasın (tabiki mahkemeye verilmemesini sağlamak için o bağımsızlık bildirgesi gibi açıklamalarında belirtmiştir), işin çakallığın kanıtı ise Google bütün işlemler yapılmış gösteriyor para kazanma aktif herhangibir uyarı yok eeee reklamlarda gösteriliyor, bu yüzden detaylı bilgi sahibi olmayan kullanıcı herşey tamam sanıyor ama reklamlarına tıklayan yok kafayı yiyorsun. işin acayipliği bu olay için o kadar açıklama okudum youtube`dan o kadar video izledim hepsi bu aşamayı anlatmayı es geçiyor!
para kazanmayı aktif hale getirin bu yeterli deyip diğer konuya geçiyorlar.

Google benim bu videolarda reklam gösteriyor milyar dolarlık kazancına katkı sağlıyor, ben ise soğuk su içtiğimle kaldım toplamda 160.000 kişi tarafından izlenen videolarımdan kazandığım para 0 kuruş. milyarlarca dolar kazanmalarına rağmen biz garibanların üç kuruşuna göz dikecek kadar aç gözlülük de nedir!?
sen benim bu videolarımdan para kazandın mı kazandın, benim kazancımı neden cebine atıyorsun, "zamanında ek işlemi yapmamışsın bana ne" bir mazeret değil.
hakkımı Google'a helal etmiyorum (diyorum ama bu lafın önemi olmadığını da zamanında öğrendim)

biz zaten herşeyi açıklıyoruz diye internette ortalığın yıkıldığı o kadar açıklamalara güvenerek Adsense üyeliği açıklamalarını okumadık, Google tarafından POMP! POMP! POMP! POMP! (anlayan anladı!) ki bu internette adsense duyurusu yapan arkadaşların Google'a dolaylı yoldan maaşlı çalıştıklarını filan öğrenirsem hiç şaşırmam; 1000 kişi izlese 100 dolar garanti diye ballandıra ballandıra anlattıkları detay bakınca bu şüphemde iyice emin oluyorum

zira 2000 kişi izliyor reklamdan kazanılan para 50 kuruş civarı

zaten Google`ın geçmişi aklanamayacak derecede şaibelidir (öyleki resmen illuminati gibi bir oluşumun kesin kanıtı!) tıpkı Microsoft apple facebook intel`in geçmişinin şaibeli olması gibi, o rezillikleri yazsam varya mideniz bulanmaktan kramp girer

ayrıca google`ın senelerdir alt edemediği yahoo devine resmen darbe yapıldı, yahoo`nun içini boşalttılar. şu anda yahoo`nun ceo su eski bir Google çalışanı (marisa miller) bu kadın yahoo`yu geliştirmek için ne yaptı: hiçbirşeyide geç; yahoo aramalarında artık bing sonuçları gösteriliyor (buna da uyanmayan hiçbirşeye uyanamaz zaten).

ki Microsoft konusunda rezalet daha da büyük!

illuminati`ye safsata diyen bir daha düşünsün derim (tabi ki o örgütün ismi illuminati değil)

- Yönetici düzenlemesi: :

w0rm

Cool Çırak
Çözmenize sevindim , lakin dediğiniz gibi günde 1500 ziyaretçi (ayda 45000) ile ayda 20 TL bana verse neolur vermese ne olur , htta ciddi ciddi adsense reklamlarını kaldırmayı düşünüyorum , çünkü ben Googlenin benim web sayfam üzerinden aylık kazancının en az 200 TL olduğunu düşünüyorum , Bukadar rezil ve dolandırıcı bir kurum olamaz

intel1111

Daimi Üye
Çözmenize sevindim , lakin dediğiniz gibi günde 1500 ziyaretçi (ayda 45000) ile ayda 20 TL bana verse neolur vermese ne olur , htta ciddi ciddi adsense reklamlarını kaldırmayı düşünüyorum , çünkü ben Googlenin benim web sayfam üzerinden aylık kazancının en az 200 TL olduğunu düşünüyorum , Bukadar rezil ve dolandırıcı bir kurum olamaz
Google forumdan geliyorum, bana yaşattığı sorun için (rezalet daha doğru bir tanımdır) bana verilen cevap:

"Google doesn't offer direct support for a free product."

Google bana sorun yaşatıyor contact us bölümünden beni direkt kendisine ait forum sitesine bağlıyor, orada bana cevap veren kişi; "ben google`da çalışmıyorum sana yardım edemem" diyor, eeee Google ile bu sorun için nasıl temasa geçebilirim diye sorunca yukarıdaki fantastik cevabı veriyor.

miletin sırtından milyarlarca dolar kazanmasına rağmen kullanıcılarıyla sırf free olduğu için görüşmeye tenezzül etmeyen uyuz kuruma para kazandırmakta bir sakınca görmeyenlerin vicdanına bırakıyorum!

w0rm

Cool Çırak
inanılması zor ama malesef durum vahimden de öte , benim farklı tarihlerde toplamda 200 EURO mu ödemediler (ödememe yakın banlamışlardı) , daha sonra araştırdığımda bu durumun googlenin bir para kazanma yöntemi olduğunu anladım zaten google itirafçısıda bundan bahsediyordu , sebep olmasına gerek yok banlayın emri alıyorduk diye yazmıştı , sanırım bu kapitalist sistemde güçlüler tanrıyı oynamaya alışmışlar :
- Cinayet işleseler bile Polis örtbas eder
- Çalmaları zaten herzaman yaptıkları birşey (Yoksa okadar paraya sahip olamazlardı)
- Polis zaten onların tutulmuş bekçileri gibi
- Çalışanlar aynen birer köle gibi kullanılıyor

Umarım birgün ilahi adalet tecelli eder

arkadaşlar merhaba konu aslında adsense ile ilgili ancak burada konu açmak için 250 mesaj yazmak gerekiyormuş ben 130 küsür civarında olduğumdan buradan yazıyorum

videolarımdan kazanç için 1 aydan fazla uğraşıyorum, youtube kanalında kazançta birşeyler gözüküyor ancak buda hesaplanıyormuş, milletten öğrendiğime göre adsense ödemelere dün filan başlamış, bende ödeme olacakmı filan daha bilmiyorum, ancak bir şey dikkatimi çekti; adsense sitesinde sizlerinde göreceği gibi tahmini ücretler 0.00 tl gösteriyor, kesinleşmiş kazançlar olmadığı tahmini kazançlar olduğundan tuhafıma gitti.

bunu sormamın sebebi; youtube kanallarımı para kazanmaya açtım bunu araştığım halde hiçbir yerde rastlamam ve videolarımda reklam gösterildiği için, yapmam gereken adsense ilişkilendirmesi yapmadığım için 1.5 sene boyunca youtube kanallarımda kazancın 0.00 dolar görünmesi ızdırabını çektim. toplamda 150.000 küsür izlenen ve çok beğenilen videolarımdan kazanadığım parayı günde milyar dolar para kazanan Google`a bağışlamış oldum (Google sanki o parayı kazanılmamış gibi %100`üne konuyor) , şimdi adsense sayfasındada benzer tuhaflık var olay nedir arkadaşlar?

buyrun adsense tablosu:

akay

Super Moderator
Site Yetkilisi
pişmiştavuk öğüt istiyorsan vereyim..aynı konu tekrar tekrar açılmaz ve uyarı dinlenir intel1111 2 gün banlıdır ısrarcı olma