Af önerisinde ısrarcı olan MHP madde madde açıkladı?

 1. mydos

  mydos Forum Ustası

  Katılım:
  11 Ekim 2008
  Mesaj:
  16,149
  Beğeni:
  3,451
  [​IMG]

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Devlet Bahçeli tarafından cumartesi günü gündeme getirilen af ile ilgili açıklamada bulundu. Yıldız, kimlerin af kapsamına alınıp kimlerin alınmaması gerektiğini maddelerle açıkladı.

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Genel Başkanları Devlet Bahçeli'nin af çağrısıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

  “Devletler bağlı vatandaşlarına alicenap olur, müsamahalı davranır. Medeniyet demek af ve müsamaha demektir” diyen Feti Yıldız, Bahçeli’nin 12 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, “terör ve teröristle iç içe geçmiş, beyan ve telkinleriyle onlarca masum vatandaşın katline sebep olmuş, eline Ülkücü kanı bulaşmış bazı kişilerin Cumhurbaşkanı adayı yapılmasını sert bir şekilde eleştirdiğini” hatırlatarak, “Malum şahısların hukuka şeklen uygun olan Cumhurbaşkanı adaylığı kamu vicdanını derinden yaralamıştır.

  Bayram öncesi kader kurbanlarına af getirilmesi toplumsal barışa katkı sağlayacaktır. Sayın Genel Başkanımızın açıklamalarından, PKK’lı ve FETÖ’cü canilerle uzun müddet içli dışlı olmuş, kavil birliği yapmış, marifetleri milletimiz tarafından bilinen fırıldak köşe yazarları ile televizyon yorumcuları çok rahatsız olmuştur” dedi.


  Affın kapsamını madde madde açıkladı
  “SP’nin adayı anadilde eğitim istemekte, CHP’nin adayı Edirne cezaevinde yatan Demirtaş’ı ziyaret ederek serbest bırakılmasını istemekte.

  Demirtaş’a özgürlük yarışında İP kurucuları da diğerlerinden geri kalmamaktadır” diyen Yıldız, cezaevi koğuşlarında tutuklu ve hükümlülerin ‘vardiya usulü yattığını’, ‘on kişilik koğuşta otuz kişi kaldığını’ belirterek, affın kapsamına alınmasını ve alınmamasını önerdikleri hükümlüleri şöyle sıraladı:
  – 5237 Sayılı ceza kanununun 302. maddesi ile 316. maddesi arasında düzenlenen ‘Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar’ başta olmak üzere;


  – TCK’nun 188. maddesinde düzenlenen uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti suçları af kapsamı dışındadır.

  – TCK’nun 103.Maddesinde düzenlenen çocukların cinsel istismarı af kapsamı dışındadır.

  – TCK’nun 82. Maddesinde düzenlenen adam öldürmenin nitelikli halleri düzenleyen af kapsamı dışındadır.

  – Anayasanın 169. maddesinde düzenlenen ormana karşı suçlar hariç olmak üzere, 5237 sayılı ceza kanunun ile özel kanunlardaki suçlar için af kanunu çıkarılması toplumsal bir talep, hukuki bir zorunluluktur.

  Kaynak
   
  • Beğen Beğen x 1
  #1
 2. mydos

  mydos Forum Ustası

  Katılım:
  11 Ekim 2008
  Mesaj:
  16,149
  Beğeni:
  3,451
 3. Behüle Esgel Türk

  Behüle Esgel Türk Cool Üye

  Katılım:
  11 Mart 2017
  Mesaj:
  155
  Beğeni:
  166
  Allah topunun belasını versin.
   
  #3
 4. KayaSecurity

  KayaSecurity Cool Üye

  Katılım:
  15 Mart 2018
  Mesaj:
  152
  Beğeni:
  38
  Al işte... PKK'lı, Ülkücü, Osmanlıcı, Atatürkçü, AKP'li, CHP'li... diye ayırımcılık mı var kardeşim ? Suçsuz adam varsa devletin kurumları gerekli araştırmayı yapıp bunu ortaya çıkartmak zorunda.! Tarafsız adalet, bağımsız yargı diye bir şey kalmadı iktidar sayesinde...
   
  #4
 5. Penqueen

  Penqueen Banned

  Katılım:
  24 Haziran 2005
  Mesaj:
  14,599
  Beğeni:
  2,059
  cezaevlerinde vardiyalı uyuyorlar doğrudur
  fetöcü bahanesiyle ne kadar muhalif varsa toplayıp aldılar içeri
  af falan da değil abi
  bağımsız bir yargıyla bu adamları yeniden al mahkemeye bakalım kaç kişi kalıyor içerde
   
  • Beğen Beğen x 1
  #5
 6. mydos

  mydos Forum Ustası

  Katılım:
  11 Ekim 2008
  Mesaj:
  16,149
  Beğeni:
  3,451
  Bahçelinin U dönüşleri meşhurdur :p
   
  • Beğen Beğen x 1
  #6
Yükleniyor...