Ahh İstanbul Dizisi Genel Bilgiler

barçın
Cool Üye
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.
Ahh İstanbul Oyuncu Kadrosu

Tarık Akan Sibel Can Itır Esen Aslı Tandoğan Goncagül Sunar Serdar Yeğin Sezgi Mengi Ercan Yazgan Irmak Ünal Mahperi Mertoğlu Suzan Aksoy Mihriban Er Taner Barlas Gökcan Gökmen


Senaryo : Mahinur Ergun Yönetmen : Şerif Gören Çağatay Tosun Yapımcı : Hikmet Eldek Faruk Turgut

Genel Hikaye
Hüzünlü ve maceralı bir geçmişi olan ve şu anda Beykoz-Yeniköy hattında kendi teknesinde yolcu taşıyan Ahmet Zeybek ; annesiz büyüttüğü üç çocuğu ile hala var gücüyle yaşama tutunmaya çalışmaktadır. Diğer yandan Hayat Karayel yılların ona yaşattığı acılara rağmen umudunu hiç yitirmeden henüz küçücük bir bebekken kaybettiği oğlunu aramak için,eski mahallesine yeniden taşınmıştır; fakat bu kez belaları da peşinden onu takip edecektir.

Ahmet her mutluluk için bir bedel ödeyerek yaşamlarını tek parça halinde tutmaya çalışmaktadır ve Hayat'tan güç alarak ailenin direği olmaya devameder.O hayata razıdır ve hayat mensupluğunun gerektirdiği her şeyi yapacak ve herşeyi yoluna koyacaktır. Her birisi çok ilginç ve derinlikli öyküler taşıyan karakterleri ile proje canlı bir havada ve taşıdığı hüzünlü öykülerle tezatbir mizah ve yaşam sevinci taşıyan Beykoz-Yeniköy hattına ve o civar dokusuna sağlamca oturtmuş bir yapı da tasarlanmıştır. Ahmet'in politik geçmişi ve bugün ki entellektüel kesim ile ahbaplıkları, üç çocuğu ve onların dertleriyle mücadelesi, hayatına Hayat'ın girmesiyle farklı bir boyuta taşınır.

Ahmet bir yandan yaşamını geçirdiği mahalle ve alışkanlıkları içinde üç çocuğuyla yaşam mücadelesi verirken, bir yandan da Hayat'ın dertleriyle ilgilenmeye başlar. Ancak, Hayat'ın geçmişinde kendisinin bile tahminedemediği kadar çok belası vardır. Tüm bu olaylar mahalle dokusunda devamederken diğer tarafta da hafta sonu ziyaretine gidilen, köyde ailesinin yanında yaşayan, Ahmet'in geçmişinde yaşadıkları yüzünden akli dengesini yitirmiş vefakar bir eş vardır.
 
Üst