Ahmet Necdet Sezer

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Gila

Gila Moruk Moderator

beceremezler ustam..

topu tüfeği 200 000 lik wardumda bile 6.5 taneler :D:D

2. KemalinAskerleri

KemalinAskerleri Forum Kalfası

demek ülkeyi bu hale sezer soktu demeye çalışıyorsun.

valla ben buna sadece gülerim:D:D:D:D

3. ..:KING::..

..:KING::.. Forum Ustası

uğraşmamaya gerek yok uygar

altuninin yazdığı ortada

ha ayrıca makam otomobilinede görev bittiği halde el koyduğu ortada vs .vs..
    (şimdi kulaktan dolma konuşmak istemiyorum kaynağı bulursak yazarız)

demem o ki böyle adamı kötülemek için uğraşmaya gerek yok ! ;)

O 6.5 tane senin gibi 100 tanesine top attırıo ama demi :D:D

- Yönetici düzenlemesi: : 14 Ağustos 2008
  4. gorkem

gorkem Forum Ustası

arkadaslar hadi ama bekliyorum....

giderken götürdüğü 4 arac ve 50 korumanın ülke ekonomisini nasıl zedelediğini savunan arkadaslar "cok görgülü" Gül ailesinin süse püse yaptığı trilyonluk harcama durumunu bana bir acıklarmı acaba...

kimin hırsız ve dolandırıcı olduğunu çok merak ettim hakketen valla ondan soruyorum......

5. aYıŞıGıM

aYıŞıGıM Forum Ustası

:D:D:D:D haklısın:D:D:D:D

6. KemalinAskerleri

KemalinAskerleri Forum Kalfası

bak ben de merak ettim şimdi:D

7. Gila

Gila Moruk Moderator

bu, tamamen yedikleri kurufasulyenin, akşamdan suda iyice dinlendirilmemesinden kaynaklanıyor..

iyice dinlendirilse, gaz yapmaz..

onlar.. yani sizler.. yani çağdışı düşüncelerin ürünleri.. sizler top attıkça, ortalık kokudan geçilmiyor..

8. ..:KING::..

allah allah ne harcama yapmışlar acaba :confused::D

kaynak gösteririmisin:rolleyes:

dimi :D
    ama cümleyi eksik kurdun

çağ dışı yetmez
    örümcek kafalı irticacılarda diicektin :D

9. henry_99

henry_99 Forum Ustası

sezer son donemde add'ye yaptigi 221 bin ytl (221 milyarlik) bagisla gundeme gelmektedir. ozellikle takunyaci basin ve bir kisim cevreler kendisini buradan vurmaktadir:

peki abdullah gul de disisleri bakaniyken islam konferansi orgutune 1 milyon dolar (1.2 milyon ytl) (1.2 trilyon) bagislamisti, bundan haberiniz var mi? iste belgesi:

http://arsiv.sabah.com.tr/2005/04/05/siy102.html

"sezer en yeni araci goturdu yaninda, vay alcak, namussuz" vs..

ne oldu sonrasinda, aracin 2003 model oldugu ortaya cikmisti.

ancak nedense ayni takunyaci basin koksal toptan'in 1 milyon 235 bin ytl (1 trilyon 235 milyar) olan aracina ses cikartmiyor hatta ballandira ballandira anlatiyor. "tiptronik otomatik sanzimanli, long modeli hem de".

ayni sekilde kosk icin 30 milyon ytl (30 trilyon) ayrilmasi, bunun 20 milyonunun (20 trilyon) tadilat, 10 milyonunun (10 trilyon) ise yeni mobilya icin ayrilmasi ise kimseye batmaz.

arkadas hadi tadilat isini anladik. 10 milyon ytl'lik yeni ne aliyorsun?

not:bu yazı ekşisözlükten alıntıdır :)

----

bu da benim yorumum
    siz ne zırvalarsanız zırvalayın beyler
    ben sezeri yobaz din tüccarlarına karşı dimdik duruşu ile hatırlayacağım

10. gorkem

gorkem Forum Ustası

KING arkadasım....lütfen yukarda yazdıklarımı okurmusun..biraz uzun gibi ama bazı yerleri kalın yazdım...usenmeyip bir bak yazıya bastan sona....altta kaynaklarıda var...sezer ve Abdullah gülün ufak bir karsılastırması..nasıl bir cumhurbaskanı profili cizdikleri...boldları ve büyük yazılmıs olanları bi oku lutfen..yazıyı takip edersen hangilerinin abdullah gülle ilgili olduğunu gorursun..olmadı tekrar bir özet gecerim derli toplu durur....

11. ..:KING::..

gecen okuduğum bi haber geldi aklıma :rolleyes:

Merhum Ecevit'in eski otomobilinin sık sık arıza yapması üzerine Başbakan Tayyip Erdoğan devreye girdi ve son model Mercedes bir makam arabası verilmesini sağladı.

CHP bu olaya ilişkin hiçbir eleştiride bulunmadı.

Sezer de makamından ayrılırken beraberinde tam 4 araç birden götürdü. Demirel bile ayrılırken bu kadar araç götürmemiş, hatta Cumhurbaşkanı'yken kullandığı Mercedes'ten daha küçük bir Mercedes kullanmaya başlamıştı.

Emekliliğin ardından Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Hacılar köyünde bulunan villasına taşınan Sezer ise, Çankaya Köşkü'nde kullandığı makam araçlarının hiçbirini bırakmadı.

Ayrıca 30'u koruma memuru olmak üzere toplam 46 personeli beraberinde götürdü.
    Makam Arabasız Cumhurbaşkanı

Gül, görevi devraldığında Köşk'teki tüm makam araçlarını Sezer'in götürmesi nedeniyle bir süre araçsız kaldı. Çözümü, Dışişleri Bakanlığı sırasında kullandığı aracı almakta buldu.

kaynak

not: sezerin aldığı sadece 2 araba 210 ytl ediyor ;)

12. TASADAM

TASADAM Forum Ustası

Biir yorum bir okuyun derim....

köşk'ün telefonu nasıl kesildi?

bugün 29 ekim. cumhuriyet'in kuruluşunun 84. yılı kutlanıyor. gözler, çankaya köşkü'nde. bu vesile ile cumhurbaşkanlığı bütçesi de hedefte. çünkü 10. cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer, kamuoyunda puan toplayan tasarruf önlemlerine imza atmıştı. 11. cumhurbaşkanı abdullah gül'ün ilk yılını kapsayan 2008 bütçesi haliyle merak edildi. o bütçe daha meclis'e sunulduğu gün tartışma konusu oldu. eleştirilerde haklılık payı da vardı. ama bazı detaylar halka pek yansımadı.

örneğin, türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı'nın, kazakistan devlet başkanı ile görüşürken telefonu üç kez kesilse ne düşünürsünüz? veya suudi arabistan kralı 2006 yazında ülkemizde resmi ziyaret için bulunurken kendisine tahsis edilen araç arızalansa ne dersiniz? evet bütün bunlar yaşandı. cumhurbaşkanı gül, kazakistan devlet başkanı nazarbayev'le kesintisiz görüşemedi.

çankaya köşkü'ndeki telefon santralinin 23 yıllık olduğunu, bilgisayar altyapısının merhum cumhurbaşkanı turgut özal döneminden kaldığını biliyor musunuz? köşk'ün garajında 24 yaşında otomobillerin durduğunu, cumhurbaşkanı abdullah gül'ün, dışişleri bakanlığı'ndan araç getirtmek zorunda kaldığını duydunuz mu?

neticede, çankaya'nın bütçesini cumhurbaşkanlığı genel sekreterliği, uzmanlarla birlikte hazırladı. ihtiyaçlar gözden geçirildi. öyle ki bir ara internet bağlantısının tüm hizmet binasına yayılması gerektiği de ifade edildi, duvar kağıtlarının yırtık olduğu da. büyük davetlerin verildiği tören salonunda havalandırmanın yetersizliği nedeniyle konukların kendisini bir an önce dışarı atmak istediği de.

köşk'ün savunması bize düşen bir görev değil şüphesiz. sadece, yakında tbmm plan ve bütçe komisyonu'nda gündeme gelecek açıklamaları bugünden yansıtmak istedim. çünkü "itibardan tasarruf" olmaz. eğer gerçekten ihtiyaç varsa yapılan harcama israf sayılmaz!

okan müderrisoğlu - sabah gazetesi

13. gorkem

gorkem Forum Ustası

tamam madem isi sidik yarısına donusturucez devlete maaliyeti 210YTl sezerin..allah askına oku bi yukardaki yazıyı ya bak bakalım gülünki ne kadar...karısınınki ne kadar...neler yapmıslar...resmen saldırcak yer bulamıyodunuz elinize bahane gecti sırf turban olayları elinizde patladı diye...ayıptır ya bari usturuklu atında kanıyomus gibi yapalım bizde....4 araba ve 50 koruma...vatan haini sezer:):)...o zaman erdogan ve abdullah gül insan bile diil....

14. MarcoS_

MarcoS_ Forum Ustası

Atatürk ilkelerinin izinden bir kere bile ayrılmamış bir insan. Maalesef türbancılar sevmez Sayın Sezer'i. Hep karalamaya çalışırlar. Ama daima laik kesim tarafından olumlu düşüncelerle hatırlanacaksınız Sayın Ahmet Necdet Sezer :)

15. ..:KING::..

kardeş yazdığın yazıyı iki defa daha okudum

tamamen bir idda
    benim merak ettiğim bu haberi nereden aldığın kaynağın ne :confused:
    benim merak ettiğim bu yazının kaynağı ;)

yukarıdakinin değil

16. gorkem

gorkem Forum Ustası

muhahahha:....6 ayda 21 trilyon.....telefon internet araba duvar kagıdı havalandırma.....ve sen bu paranın hepsinin (ki bu kadar diil gülün kişisel harcamalarına bir bakın) bunlara gittiğine inaniyosun...ya su okan müderrisoglu gibi sivri zekalı her olayı kendine yontabilen ve haklı gostermek icin turlu taklalar adamlar olmasa ne yapcaksınız valla ortada kalırsınız..bunun gibi adamlarda o kücük kızı taciz eden adamı aklamaya komplo bu demeye calıstı..hatta yanlıs hatırlamıyosam bazı forumlarda ne olcak hz.aysede evlendiğinde 9 yasıdaydı falan diyenler cıktı..neyse konu bu deil..demek istediğim her konudan kendine pay cıkarabilme azmi nasıl bir yalanı ortme tutkusuyla alevlenir siz karar verin..günes balcıkla sıvanmaz...en azında siz sivayamazsınız....

17. ..:KING::..

ben kaynaksız konuşmam hele böyle bi konuda

madem "gül süslemeye trilyonluk harcama yaptı " diyorsun kaynk göster :)

18. gorkem

gorkem Forum Ustası

http://www.gercekgundem.com/index.php?p=145982
    Yıldız Yazıcıoğlu / Milliyet

ha dooru diildir diyosan...bukadar rakamı adam kafasından attı ozaman..hemde milliyet gibi bana göre biraz iktidara yakın bir gazetede....yani cumhurbaskanına hakaret etti..ve ben gülün yalan bunlar diye ortaya cıktıgını bisey dediğini duymadım....

19. TASADAM

TASADAM Forum Ustası

Nereden bahsediyoruz Çankaya dan.Çankaya bu ülkenin diğer ülke Cumhurbaşkanlarına açılan vitrini değil mi?Öyle.Eee o zaman elbette harcayacak.Türk milletini temsil ediyor.Konuklarına Türk Milletinin konukseverliğini gösterecek.Kusura kalmayın 100 Sezeri toplasanız çarpsanız üssünü alsanız bir Gül etmez gözümde.

20. gorkem

gorkem Forum Ustası

al sana abdullah gül veeşi...simdi sole yapıyoruz...bir sen yazıyosun bir ben yazıyorum....bakalım sezermi daha "adam" abdullah gülmü...ama gorece guvenilir kaynaklar olucak...her iki insanıda karsılastıracak..ve yazdıklarında benimkiler kadar iddaalı olucak..baslıyorum...

ABDULLAH GÜL KİMDİR?

ABDULLAH GÜL KİMDİR?

Cumhuriyet 25.04.2007

Türban konusunda eşi Türkiye aleyhine dava açan Abdullah Gül hakkında sahtecilik iddiasıyla fezleke düzenlenmişti

Şahsi harcamalarını devlete ödetti
    Abdullah Gül, REFAHYOL hükümetinde devlet bakanı olarak görev yaptığı dönemde özel harcamalarını kendisine bağlı Türkiye Kalkınma Bankası'na yaptırdığı gerekçesiyle hakkında açılan "tazminat" davasında mahkûm oldu. Zarar Abdullah Gül'den yasal faiziyle birlikte icra yoluyla alınabildi.
    Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, kazandığı üniversiteye türbanlı fotoğrafı nedeniyle kaydı yapılmayınca 2002 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde Türkiye aleyhine dava açtı. Daha sonra Gül, "politik nedenlerle" davasını geri çekerken benzeri bir davanın Türkiye lehinde sonuçlanmasının emsal karar niteliğinin "geri çekme" kararında etkili olduğu belirtilmişti.
    İLHAN TAŞCI

ANKARA - Hakkında "sahtecilik" suçlamasından fezleke düzenlenen ilk cumhurbaşkanı adayı olma özelliğini taşıyan Abdullah Gül 'ün, REFAHYOL döneminde yaptığı şahsi harcamaları Türkiye Kalkınma Bankası'nı ödettiği ortaya çıktı. Gül, kamuoyunda kayıp trilyon olarak bilinen ve Necmettin Erbakan 'ın mahkûm olduğu davadan dokunulmazlığı nedeniyle kurtulmuştu. Gül, Kalkınma Bankası'ndan sorumlu Devlet Bakanı olduğu dönemde de tazminat ödemeye mahkum olmuş ve kamu zararı icra yoluyla Gül'den tahsil edilmişti. Eşi Hayrünnisa Gül ise türbanı nedeniyle Türkiye aleyhine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) dava açmış, ancak benzer bir davanın Türkiye lehine bittiği bilgisinin önceden alınması üzerine dilekçesini geri çekmişti.

Kayıp trilyon sanığı
    Abdullah Gül hakkındaki ilk suçlama, kamuoyunda kayıp trilyon davası olarak bilinen davada geçti. Kapatılan RP'ye 1997 yılında yapılan 1 milyon YTL'lik Hazine yardımının, sahte belgelerle harcanmış gibi gösterildiği iddiasıyla açılan "kayıp trilyon" davasında, dönemin Genel Başkanı Necmettin Erbakan ile birlikte sanıklar arasında Gül de yer aldı. AKP'den milletvekili olmasıyla birlikte Gül dokunulmazlık kazanmış oldu. Bu nedenle Abdullah Gül hakkında ceza yargılaması yapılamadı. Ancak aynı dosya kapsamında yargılanan Necmettin Erbakan özel evrakta sahtecilik suçundan 2 yıl 4 ay 10 gün hapis cezası aldı ve siyasi yasaklı hale geldi. Bu nedenle Gül'ün Köşk'e çıkmasıyla dokunulmazlığının kalkıp kalkmayacağı da tartışılan konular arasında bulunuyor. Kimi hukukçular, milletvekili dokunulmazlığının cumhurbaşkanı için geçerli olmadığını ve Köşk'e çıkan kişi hakkında fezleke olması durumunda yargılanabileceğ i tezini savunuyor. Abdullah Gül'ün kayıp trilyon davası nedeniyle TBMM'de fezlekesi bulunuyor. Gül'ün cumhurbaşkanı olması durumunda kayıp trilyon davasından yargılanıp yargılanmayacağı gelecek günlerde netleşecek.

Tazminata mahkûm oldu
    Abdullah Gül, REFAHYOL hükümeti döneminde devlet bakanı olarak görev yaptığı dönemde özel harcamalarını kendisine bağlı Türkiye Kalkınma Bankası'na yaptırdığı gerekçesiyle hakkında açılan tazminat davasında mahkûm oldu. Gül hakkındaki karar, yaptığı haracamaların "kişisel ilişkileriyle ilgili olduğu ve görevi gereği olmadığı" gerekçesine dayandırıldı. 1996 yılının parasıyla 1 milyar 652 milyon liranın faiziyle Gül'den alınmasına hükmedildi. Zarar Gül'den yasal faiziyle birlikte icra yoluyla alınabildi.

Fethullahçılar protokole
    Dışişleri Bakanlığı koltuğuna oturmasının hemen ardından yurtdışı temsilciliklerine gönderdiği kripto ile Milli Görüş ve Fethullah Gülen cemaati temsilcilerinin devlet protokolüne sokulması isteğini iletti. Kriptoda ayrıca büyükelçilerin cemaat temsilcileri ile temas kurması talimatı da verilmişti.

Eşi Türkiye'den davacı
    Abdullah Gül'le 1980 yılında 16 yaşında evlilik yapan Hayrünnisa Öztürk , 1998'de Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü kazanmıştı. Hayrünnisa Gül, kayıt yaptırmaya, kapatılan Fazilet Partisi milletvekili olan eşi Abdullah Gül, avukatı ve noterle birlikte gitmişti. Ancak Gül'ün türbanlı fotoğrafı nedeniyle kaydı yapılmamıştı. Karara karşı Türkiye'deki yargı yollarından sonuç alamayınca 2002'de AİHM'ye gitmişti.

Gül'ün Dışişleri Bakanı olmasının ardından ise eşi, "Dava hakkını bana kocam değil devlet verdi. Onun başbakan olması benim haklılığımı değiştirmez. Başvurumu geri çekmeyi hiç düşünmedim" demişti.

Hayrünnisa Gül, Dışişleri Bakanı'nın eşinin Türkiye'den davacı olmasının yarattığı tartışmalar üzerine ise davasını geri çekmek zorunda kaldı..

evet simdi Sezerin bana bir kanunsuzluğunu ve dolandırıcılığına bir örnek ver...

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
Yükleniyor...