Aile Bakanı Kaya: Hollandada aniden OHAL ilan edildi!:

fearof
Forum Ustası
Konu içeriğini görebilmek için lütfen sayfayı aşağı kaydırın ya da buraya tıklayın. İçerik hemen aşağıdadır.

Siteyi reklamsız gezmek için lütfen üye olun ya da giriş yapın.

Aile Bakanı Kaya: Hollanda'da aniden OHAL ilan edildi! Şiddetle muamele ettiler

Hollanda'dan polis zoruyla ayrılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul'da açıklama yaptı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Bizimle buluşmak için gelen vatandaşlarımıza gayri insanı muamelede bulunuldu. Atlarla, köpeklerle saldırıldı. Basın mensuplarına da aynı şekilde saldırıldı. Hollanda'da aniden OHAL ilan edildi" dedi.

Hollanda hükümetince Türk toplumuyla ve diplomatik temsilcilerle bir araya gelmek amacıyla yapacağı ziyaretleri engellenen Kaya, Berlin'de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a tahsis edilen özel uçakla Almanya'daki Köln-Bonn Havaalanı'ndan İstanbul'a geldi.

Bakan Kaya'yı, Atatürk Havalimanı'nda AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve diğer yetkililer karşıladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya açıklama yaptı.

BERAT ALBAYRAK: AVRUPALI MESLEKTAŞLARIMIZ KENDİ HÜKÜMETLERİNİ ELEŞTİRDİ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Hollanda için, Avrupa demokrasisi için bir utanç gecesi yaşandı. Demokrasinin beşiği denilen kıta uluslararası hukuku ayaklar altında çiğnedi. Faşizan bir Nazi mantığıyla değerlendirmek yeterli bilmiyorum ama bunu kamuoyu takdirine bırakmak gerekir. Hollanda büyük bir yanlışlık içine girmiştir. Çarşamba günü gerçekleşecek seçimlerin malzemesi olarak yorumlamak gerçekçi değildir. Avrupalı meslektaşlarımız, bu olaydan dolayı kendi hükümetlerini eleştirdiler. Daha sıkıntı verici olan bunu kamuoyu önünde açıklamaktan endişe ve korku duymalarıdır. Avrupa'nın geleceğinin tehdit altında olduğu şeklide yorumlayabiliriz.

Ç

ÇAVUŞOĞLU, HOLLANDA POLİSİNİN SKANDAL GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI: "WİLDERS'IN KÖPEKLERİ"

16 Nisan'da referandum yapacak bir ülkenin yaklaşık 5 milyon vatandaşını yerinde bilgilendirme bakımında, onların en temel haklarını ifade edebilmek için, ziyaretleri iptal etmek, diplomatik kişilere antidemokratik müdahalelerde bulunmak çok ağır bir süreçtir, bunları kabul etmek mümkün değildir. Vatandaşlarımıza da bu hukuksuz uygulama karşısında resmi çok daha net gördüklerini düşünüyorum."

Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosluğu önünde toplanan binlerce kişiye atlı polisler ve köpekler ile müdahale eden Hollanda polisi, en az 7 kişinin yaralanmasına neden oldu. 12 kişi de gözaltına alındı.

FATMA BETÜL SAYAN KAYA: HOLLANDA BİR GECEDE OHAL İLAN ETTİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın açıklamaları şöyle:

"Diplomatik pasaportu olan bir kişi olarak Avrupa'ya gittim. Vatandaşlarımızla kendi topraklarımız sayılan konsolosluk binasına gitmek için gitti ve bunun için izin almak gerekmiyor. Ben burada seçmenlerimizle buluşmak ve referandumda neler getirileceğini anlatmak için gittim. Avrupa'nın Hollanda'nın içişlerine karışmak gibi bir niyetimiz yok.

Konsolosluk binasına 30 metre kala polisler bizi durdurdu. Gitmemize izin verilmedi. Konsolosmuzun da yanımıza gelmesine izin verilmedi. Etten bir duvar örerek konsolosluğa gitmemize izin verilmedi. Gayriinsani, ahlaki bir muameleyle karşı karşıya kaldık. İfade özgürlüğünden, özgürlükten bahseden Hollanda'da acı bir gece yaşadık. Maslahatgüzarımız, 5 kişilik koruma ekibim gözaltına alındı. Biz de polisler eşliğinde bir sınır merkezindeki polis merkezine götürüldük, 1,5 saat bekletildik. Çok kaba bir muameleye maruz kaldık. Sınırda 1,5 saat bekletildikten sonra Almanya Başkonsolomuzun aracıyla konsolosluğa geçtik, sonra İstanbul'a geldik.

Bu antidemokratik bir uygulama ve vatandaşlarımızla buluşmaya gidiyoruz. Bizimle buluşmak için gelen vatandaşlarımıza gayri insanı muamelede bulunuldu. Atlarla, köpeklerle saldırıldı. Basın mensuplarına da aynı şekilde saldırıldı. Hollanda'da aniden OHAL ilan edildi.

15 Temmuz'daki darbe teşebbüsünden sonra OHAL ilan ettik. Batı bunu sorguladı. Bizim bu OHAL'imizi sorgulayan Batı, bu olay üzerine OHAL ilan ettik. Hem vatandaşlarımıza, hem basın mensuplarımıza şiddetle muamele ettiler. Çok sert ve kaba muamele gördük. Kınıyoruz. Hem diplomatik, hem insani hiçbir teamüle uymayan bu davranışın kınanmasını istiyoruz. Dün gece tüm özgürlükler kısıtlandı."

KAYNAK:

morko58
Forum Ustası
Serkan Altıntaş Hollandada yaşayan bir Türkün gözünden işin aslı..

"Sadece Türk haberlerini izleyerek doğru bilgi alamazsınız. Ben özet geçeyim neler oldu bugün: Hollanda bakanlara dedi ki: "Gelin ama bizim burda bu hafta kendi seçimimiz var, haftaya seçim bitsin öyle gelin yani haftaya haftasonu gelin" dediler. Ama Türk hükümeti inat etti biz bu hafta geleceğiz dedi. Üstüne Türk hükümeti Hollanda'yı tehdit etti. Tehdit edince de Hollanda hükümeti, sen kimi tehdit ediyorsun blöfünü görüyoruz diyip bakanın uçağına iniş izni vermedi. Rotterdam valisi Türk konsolosluğuna başka kimse bekliyor musunuz diye sordu, fakat Türk konsolosluğu hayır beklemiyoruz program Yok dedi. (Yani yalan söyledi)

Bunun üzerine Erdoğancılar Almanya'daki diğer bakanı araba ile sınırdan içeri soktular, (Türk konsolosluğu Hollanda hükümetini şaşırtmak için bütün güvenlik görevlilerini farklı yönlerdeki araçlarla yönlendirdiler ki Hollanda polisi hangi araçta kimin olduğunu kontrol edemesin.)
ama bu sefer de Hollanda polisi yemedi bunu "kardeşim ne yapmaya çalıştığınızın farkındayız, olmaz" diye kadını nöbette bekletti. Durum Budur. Türk haberlerini izlerseniz ama neymiş Hollanda faşistmiş, nasıl izin vermezmiş, uluslararası kanunlara aykırı imiş. Bir de üzerine Tayyip'in nazi sözlerini Hollandalı kabul etmez. Çok ağır. Kabul edilemez yani. Kimse Hollanda'ya bok atmasın bu konuda. Ben gerektiğinde direk söylerdim zaten Hollanda'nın hatası olsaydı. Olay tamamen Erdoğan ve hükümetin çirkefliği ve çirkinliği.

Bakanın bekletilmesi ve konsolosluğa alınmaması tamamen bu oyunlar sebebiyle. Başlangıçta bilgisi geçilmemiş olması değil ilginç olan, asıl saklanmış olması ve çoklu arabalarla şaşırtılma çabaları epey enteresan!! Kanuni olarak, İzin verilmeden gelen herhangi bir diplomatik görevlinin yabancı topraklarda herhangi bir dokunulmazlık hakkı bulunmaz, yani yasal olarak bekletilmesi doğru ve sonrasında da gönderilmesi doğru.

Olay maalesef buradaki Türklere yansıyacak, aşırı sağcı Wilders'a bu hafta Hollanda seçimlerinde daha çok oy çıkacak. Olan yine burada yaşayıp Erdoğan kıçını yalayan Türklere olacak. Çünkü onlar güzelim Hollanda hükümetinin bütün faydalarını sömürüyorlar. Mesela ben veya Hollandalı eşşek gibi vergi öderken (%45) , onlar düşük maaşlı olduklarından devletten yardım, vergide indirimden tut da kira yardımı sosyal yardım alan bir grup. Al jazeera da sormuş: "niye Türkiye'de yaşamıyorsunuz?" Cevap: "Türkiye'de refah yok". Oh yemişim. yani Tamamen onlara patlayacak haberleri Yok. O refahın R'sini göremezler.

Bu Arada saat 23:46 (ams saati) itibariyle bakan Kaya ongewild vreemdeling yani unwanted alien yani istenmeyen yabancı ilan edildi. Yani muhtemel sınır dışı gelebilir her an.

00:12 itibariyle de polis eşliğinde ülkeden çıkartılacak. Kibarca polis bunu anlattı fakat o yine çıkmayacağım gitmeyeceğim diyor. Anlaması için de direk Türkçe konuşan bir polis yönlendirildi. Çünkü şu anda kadın toplumun güvenliğine tehdit oluşturmakta. böyle giderse tutuklanır. Kanun diye bişey var.

01:00 polis zoru ile bakan Kaya polis arabasına bindirildi ve Almanya'ya götürülüyor. Oysaki Türk haberlerde söylenen, bakan kaya'nın kendi isteği ile rotterdam'dan ayrıldığı yönünde. (Enteresan yine yanlış bilgi)

01:42 Türkler protesto alanını 15 çağrı yapılmış olmasına rağmen hâlâ terketmiyor. Korkulan olmasın, millet niye evine dönmüyor, diyor herkes. Belki de Cumartesi gecesi eğlencesi çıktı bunlara. Polise saldırmaya çalışanlar var. Ellerine ne geçecek amaçları ne bilinmez?"

DuKe
Forum Ustası
Serkan Altıntaş Hollandada yaşayan bir Türkün gözünden işin aslı..

"Sadece Türk haberlerini izleyerek doğru bilgi alamazsınız. Ben özet geçeyim neler oldu bugün: Hollanda bakanlara dedi ki: "Gelin ama bizim burda bu hafta kendi seçimimiz var, haftaya seçim bitsin öyle gelin yani haftaya haftasonu gelin" dediler. Ama Türk hükümeti inat etti biz bu hafta geleceğiz dedi. Üstüne Türk hükümeti Hollanda'yı tehdit etti. Tehdit edince de Hollanda hükümeti, sen kimi tehdit ediyorsun blöfünü görüyoruz diyip bakanın uçağına iniş izni vermedi. Rotterdam valisi Türk konsolosluğuna başka kimse bekliyor musunuz diye sordu, fakat Türk konsolosluğu hayır beklemiyoruz program Yok dedi. (Yani yalan söyledi)

Bunun üzerine Erdoğancılar Almanya'daki diğer bakanı araba ile sınırdan içeri soktular, (Türk konsolosluğu Hollanda hükümetini şaşırtmak için bütün güvenlik görevlilerini farklı yönlerdeki araçlarla yönlendirdiler ki Hollanda polisi hangi araçta kimin olduğunu kontrol edemesin.)
ama bu sefer de Hollanda polisi yemedi bunu "kardeşim ne yapmaya çalıştığınızın farkındayız, olmaz" diye kadını nöbette bekletti. Durum Budur. Türk haberlerini izlerseniz ama neymiş Hollanda faşistmiş, nasıl izin vermezmiş, uluslararası kanunlara aykırı imiş. Bir de üzerine Tayyip'in nazi sözlerini Hollandalı kabul etmez. Çok ağır. Kabul edilemez yani. Kimse Hollanda'ya bok atmasın bu konuda. Ben gerektiğinde direk söylerdim zaten Hollanda'nın hatası olsaydı. Olay tamamen Erdoğan ve hükümetin çirkefliği ve çirkinliği.

Bakanın bekletilmesi ve konsolosluğa alınmaması tamamen bu oyunlar sebebiyle. Başlangıçta bilgisi geçilmemiş olması değil ilginç olan, asıl saklanmış olması ve çoklu arabalarla şaşırtılma çabaları epey enteresan!! Kanuni olarak, İzin verilmeden gelen herhangi bir diplomatik görevlinin yabancı topraklarda herhangi bir dokunulmazlık hakkı bulunmaz, yani yasal olarak bekletilmesi doğru ve sonrasında da gönderilmesi doğru.

Olay maalesef buradaki Türklere yansıyacak, aşırı sağcı Wilders'a bu hafta Hollanda seçimlerinde daha çok oy çıkacak. Olan yine burada yaşayıp Erdoğan kıçını yalayan Türklere olacak. Çünkü onlar güzelim Hollanda hükümetinin bütün faydalarını sömürüyorlar. Mesela ben veya Hollandalı eşşek gibi vergi öderken (%45) , onlar düşük maaşlı olduklarından devletten yardım, vergide indirimden tut da kira yardımı sosyal yardım alan bir grup. Al jazeera da sormuş: "niye Türkiye'de yaşamıyorsunuz?" Cevap: "Türkiye'de refah yok". Oh yemişim. yani Tamamen onlara patlayacak haberleri Yok. O refahın R'sini göremezler.

Bu Arada saat 23:46 (ams saati) itibariyle bakan Kaya ongewild vreemdeling yani unwanted alien yani istenmeyen yabancı ilan edildi. Yani muhtemel sınır dışı gelebilir her an.

00:12 itibariyle de polis eşliğinde ülkeden çıkartılacak. Kibarca polis bunu anlattı fakat o yine çıkmayacağım gitmeyeceğim diyor. Anlaması için de direk Türkçe konuşan bir polis yönlendirildi. Çünkü şu anda kadın toplumun güvenliğine tehdit oluşturmakta. böyle giderse tutuklanır. Kanun diye bişey var.

01:00 polis zoru ile bakan Kaya polis arabasına bindirildi ve Almanya'ya götürülüyor. Oysaki Türk haberlerde söylenen, bakan kaya'nın kendi isteği ile rotterdam'dan ayrıldığı yönünde. (Enteresan yine yanlış bilgi)

01:42 Türkler protesto alanını 15 çağrı yapılmış olmasına rağmen hâlâ terketmiyor. Korkulan olmasın, millet niye evine dönmüyor, diyor herkes. Belki de Cumartesi gecesi eğlencesi çıktı bunlara. Polise saldırmaya çalışanlar var. Ellerine ne geçecek amaçları ne bilinmez?"
Yersen daha 2 gün önce hayırcılar toplantı yaptılar onlar seçimden etkilenmiyormuymuş...

plamen
Forum Ustası
Sayın Aile Bakanımızın geçmişi nedir profesör müdür kimdir ben bilmiyorum da
bende merak ettim bi bakim dedim
Fatma Betül Sayan Kaya, Hatice ve Ramazan Sayan çiftinin üçüncü çocuğu olarak 31 Ocak 1981 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokulu Fatih İlkokulu’nda okuduktan sonra Beyoğlu Anadolu Lisesi'ni bitirdi. Üniversite sınavlarında derece yaparak Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde burslu olarak okudu, şeref derecesi ile mezun oldu.[1] Bir süre İstanbul'da proje mühendisi olarak çalıştı. New York Üniversitesi'nde meme kanserinin termal görüntülenmesi konusunda master çalışması yaptı.[2] İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

DMDA
Cool Üye
Bakin ustalar o Aciklama Yapan Turk kimdir Bilmem ama bende Avrupada yasayan Bir TURKUM.
Guzel bir aciklama yapmis ta Peki Neden Belcika haberlerinde ve hollanda haberlerinde Sadece
Turklerin Guvenligi icin Iptal ettik diye yaynliyorlar.
Bas bas bagiriyorlar.Sunu Dogru Soylemis Secim var Hollanda da. Siyasi Partiler Sovunu Yapti. Turkleri ve Muslumanlari Kovduk dediler.
Dogru Secim sonuclarini buyuk oranla etkileyecektir.
Peki O Arkadasa Sormak Lazim,Almanya da dami Secim varmis ?
ve Su An Avusturya Ayni Sekilde Butun toplantilari iptal etti.Orda dami Secim varmis ?
Hangi Ulkenin Basin Mesnsuplarina Bu Sekilde Saldirilmis ?
Turkler Teror mu estirmiste Kopeklerle Saldirilmis ?
Peki Bir kac gun Once Almanyada Yuruyus Yapan HAYIRCILAR (PKK Lilar)
Sorun degilmiymis o arkadasa Sormak Lazim...

Onun Nasil bir turk oldugunu SORMAK LAZIM...