AKP Sayesinde Trafikte Ölümlerde Azalma

berkcombil
Forum Kalfası
Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu: “Yapılan ulaşım yatırımlarıyla yıllık 11,000 can kurtarıldı” 100 milyon taşıt-km başına düşen can kaybı 5.73’ten 1.26’ya düşmüş durumda..

Doğruya doğru demek gerekir.

E40FTUFWEAAYviP.jpeg.jpg

Bakan Beyin bahsettiği trafik kazalarındaki vefat sayısındaki düşüşün tablosunu hazırlamıştım. "10.000 kazada vefat sayısı 2002'deki gibi 189 olarak devam etseydi sonraki yıllarda kaç ölüm olurdu" tablosu. 149.112 olan vefat sayısı 345.673 (204.885 artışla) olacaktı

vantura
Super Moderator
Site Yetkilisi
benzin,motorin ve lpg’ye durmadan zam yapılırsa haliyle kazalar da azalır.kazaların azalmasına sebep depoyu dolduramayan vatandaşlardır.kaldı ki 2.el oto fiyatları uçmuşken bunun olması normal.
Ama dünya bizi kıskanıyor ya,uzay’a gideceğiz ya,kuyruklar sıkışınca durmadan gaz çıkarılıyor ya....
Benim bildiğim bukadar gaz çıkarmanın ardından sağlam bir zıçma gelir..
Akp kazaların azalmasında katkı yapmış...
Buna ancak üzerine oturduğum organımla gülerim...

alpay29
Super Moderator
Site Yetkilisi
Gelecek nesilleri borçladırarak yap işlet devret... Bu gün açılan bir konu vardı demirel_özalın yaptıkları bedava akapenin yaptıkları parayla. Birde buradan kıyas yapalım...

YazılımMimarı
Forum Ustası
2020 : Pandemi süreci, sebebiyle zaten çoğu iş yeri kapalıydı yada yarı zamanlı çalışıyordu.
Özellikle, hizmet ve gece sektörünün etkisi büyüktür.

Araç kullanımı bu süreçte azaldı.

Yatırım vs katkısı elbette vardır. Bence en büyük sebebi pandemi :)

Uluvardar
Çırak
izlediğim videoda detaylı araştırması yapılmış, Almanya ile Türkiye karşılaştırılmış. kaza başına vefat sayısı 2020 Türkiye de 49 ise Almaya da bu sayı 3/1, yani burada yoldan ziyade kaza yerine ulaşma (helikopter), yaralıyı hastaneye taşıma, ilk yardım bilgisi, TÜV, vs gelir. adı üstünde Kaza, nerede ne zaman nasıl olacağı bilinmez. yol ile belirlenmemeli. ilgilenen olursa video burada

vantura
Super Moderator
Site Yetkilisi
Buna inanıp konu olarak buraya getirmek de ayrı bir durum...
Olumlu olan birşeyler var da biz mi göremiyoruz acaba??
Ülkenin şuandaki halinde olumlu birşey görebilen var mı?